Zaloguj się, aby obserwować  
lis_23

Gry po liftingu

18 postów w tym temacie

Niedługo, bo pod koniec sierpnia pojawi się "Metro Redux" czyli odświeżona edycja "Metro 2033" oraz "Metro Last Light". Obie gry mają oferować nie tylko poprawioną oprawę graficzną ale i nową mechanikę rozgrywki, ulepszone animacje itp. W związku z tym chciałbym Was zapytać jakie gry, waszym zdaniem wymagałyby takiego liftingu? Od siebie zaproponuję może:

1: "Gothic" i "Gothic2" - wiadomo dlaczego
2: "Assassin''s Creed" - lepsza grafika i nowa mechanika,poszerzona o patenty od AC II do AC Unity.

Czy waszym zdaniem starsze gry potrzebują takiego liftingu? (nie biorąc pod uwagę edycji HD i FHD na konsole).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 21:54, lis_23 napisał:

/.../

Ja bym od siebie dorzucił np. MDK, genialna gra, którą jak ostatnio udało mi się odpalić to krew mi z oczu poleciała.
Moim zdaniem na takie usprawnienia zasługują gry, które powalały grywalnością, lecz na obecne czasy ich grafika i cała reszta technologicznych pierdół odstrasza gracza i zostawia niemiłe wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej by mi się marzyła odświeżona wersja Mass Effecta - przeniesiony na mechanikę z "dwójki", wywalone zbędne zbieranie itemów, integracja z dlc, dodatkowe misje poboczne. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 21:54, lis_23 napisał:

1: "Gothic" i "Gothic2" - wiadomo dlaczego


Gothików bym nie ruszał. Magia tej gry tkwi w niesamowitym klimacie Górniczej Doliny (Gothic) oraz całej wyspy Khorinis (Gothic II + Noc Kruka), a brzydota grafiki wcale nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, przypomina o tym, że nie trafiliśmy do kolorowego świata z bajki, lecz do brutalnego i nieprzyjaznego miejsca.

Dnia 21.08.2014 o 21:54, lis_23 napisał:

2: "Assassin''s Creed" - lepsza grafika i nowa mechanika,poszerzona o patenty od AC II do AC Unity.


Tu się zgodzę. Po zagraniu w którąkolwiek część AC poza "jedynką", nie chce się już wracać do pierwszej części, no chyba że dla klimatu Bliskiego Wschodu. Cała reszta mechaniki wydaje się bardzo biedna w porównaniu z późniejszymi częściami.

Jak dla mnie pomysł z "Metro Redux" to zwyczajny skok na kasę. Ulepszona grafika w grze, która i tak wygląda świetnie i ma ledwie cztery lata? To samo tyczy się innych gier po "liftingu" czy edycji HD. Jeżeli już miałbym wybrać jakiś tytuł, wybrałbym Sid Meier''s Pirates!, ale... po co mi lifting, skoro można zrobić sequel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wrócił do "złotych lat dziewięćdziesiątych" ;) Jest wprawdzie sporo gier, które chciałbym zobaczyć w nowel, ładniejszej wersji (bez ingerowania za bardzo w mechanikę gry), ale tak naprawdę chyba trzy tytuły przychodzą mi na myśl:

X-Wing

Teoretycznie space-sim, w praktyce - strzelaninka z widokiem z kokpitu. Jedna z najlepszych gier tamtej dekady i chyba wszech czasów. Genialny klimat, wspaniała muzyka (iMuse swoje robił) no i oczywiście sam fakt, że to Gwiezdne Wojny.

TIE Fighter

Kontynuacja X-Winga, mocno ulepszona pod wieloma względami. No i mogliśmy uratować samego Palpiego ;) Do tego całkiem niezła fabuła, lekko zabarwiona pro-imperialną propagandą, ale to tylko nadawało jej smaczku.

X-Com: Terror from the Deep

Jak dla mnie, najlepsza część serii o ufokach (tak, wliczając w to remake). Tym, co urzekło mnie najbardziej i sprawiło, że zakochałem się w tej grze, był niesamowity klimat podwodnych misji. Zatopione wraki okrętów, podmorskie ruiny... Po prostu bajka! Naprawdę bym się nie pogniewał, gdyby 2K zdecydowało się zrobić remake na silniku X-Com:EU.

Pomijając już samą listę życzeń, dochodzę do wniosku, że nie wszystkie gry powinny być "ulepszane". W niektórych przypadkach pewnie raczej nie wyszło by im to na dobre. Nie wyobrażam sobie, na przykład, takiego Karateki czy The Ninja korzystających z obecnych technologii. Po prostu nie. Pograłem nawet w nową wersję Bruce Lee (Ultimate Bruce Lee), wydaną jako Freeware. Teoretycznie nic nie zmieniono poza grafiką. A jednak to już nie to samo. Niby gra się przyjemnie, ale jakoś nie ma tego klimatu uciekania przed pułapkami na podłodze, prób przejścia danej "komnaty" jak najszybciej, bez zatrzymywania itp.

A może to po prostu ja się zestarzałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 21:54, lis_23 napisał:

/.../. W związku z tym chciałbym Was
zapytać jakie gry, waszym zdaniem wymagałyby takiego liftingu? /.../

Ja zaś zejdę na ziemię: kto ma to zrobić i kto ma za to płacić?
A Ty, skoro zgłaszasz taki wniosek, zrób analizę kosztów i przewidywanej stopy zwrotu kosztów dla każdej z proponowanych gier. No i, oczywiście, wskaż ewentualnego wykonawcę. Oczywiście, po ustaleniu, co ewentualny wykonawca o tym sądzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 17:10, KrzysztofMarek napisał:

Ja zaś zejdę na ziemię:

Powszechnie wiadomo, że KrzysztofMarek pisze mądrze. Można się z Nim nie zgadzać, można polemizować, ale głupot nigdy nie zobaczymy w Jego postach. Tymczasem to jest pierwszy post, jaki napisałeś, który można określić jako zwyczajnie głupi.
Jak wniosek? Jakie koszta? Jaki wykonawca? Kolega najzwyczajniej w świecie zaczął rozmowę, chce dowiedzieć się, jakie pomysły mają w tym temacie inni forumowicze. Hipotetycznie, zwyczajnie. Niczego nie żąda, niczego nie chce od nikogo, nie oczekuje że ktoś coś zrobi, bezsensem jest wchodzić w analitykę, która nie ma do tematu absolutnie nic. Odróżniasz "chciałbym Was zapytać o..." od "zgłaszam wniosek"? Chyba tak. Więc o co Tobie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten wątek to raczej luźne gdybanie, sfera marzeń graczy, aniżeli realne propozycje i wymagania. Nie ma co przesadzać z jakimś "schodzeniem na ziemię", bo nikt tego raczej nie bierze w 100% poważnie, a fajnie czasem podyskutować na takie tematy... Przecież prawie każdy, kto gra, lub kiedykolwiek grał w gry, ma jakieś swoje niespełnione oczekiwania. ;)

@Siriondel
Whoops, trochę mi się zdublowało Twojego posta. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 17:10, KrzysztofMarek napisał:

Ja zaś zejdę na ziemię: kto ma to zrobić i kto ma za to płacić?


Patrząc na sprawę w ten sposób, możemy spokojnie wykasować jakieś 90% postów dotyczących gier na tym forum. No, może nie 90%, ale ze 3/4. Czemu? Bo zawierają teksty w rodzaju "chciałbym, by w tej grze było to i to", "w grze ABC brakuje mi tego i owego" i tak dalej. Ba, nie powinniśmy nawet krytykować gier, bo to przecież też są jakieś oczekiwania w kwestii zmian, które ktoś miałby zrobić lub za ich wprowadzenie zapłacić.

A bez gdybania i koloryzowania (oraz pomijając drobny fakt, że nikt tu nie oczekuje, że takie rzeczy zostaną zrobione, po prostu rozmawiamy o tym, jakie gry zasługują na modernizację) - kto by to miał zrobić? Oczywiście fani. Tak, jak fani zajęli się projektem Black Mesa ( http://www.blackmesasource.com/). Tak, jak fan wziął się za remake Shenmue ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=95699&u=4). Takie przykłady naprawdę można mnożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na ukończenie Skywinda i Skybliviona, jako że gameplay Skyrima baaardzo przypadł mi do gustu :)

Fajnie by było zagrać w remake Vice City z odpowiednio większym miastem i bogatszą zawartością na silniku nowych GTA (albo po prostu nową część serii w tych klimatach). Lifting Final Fantasy VII byłby miły, bo nie mogłem sobie poradzić z jego modowaniem ;p I jeszcze gdyby Mount&Blade było piękniejsze przy tej samej wydajności. Na tą chwilę tyle życzeń, może jeszcze coś mi się przypomni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dwa pierwsze Gothiki. Tak, to bym zobaczył z miła chęcią w wersji HD. Nawet nie musieli by dawać czegoś nowego do gameplayu. No, może poprawić nieco system walki. ;)

Pierwszy Assassins Creed - tu też się zgadzam. Tylko tutaj "naprawy" wymagałaby cała rozgrywka :P

Z chęcią zobaczyłbym odświeżone GTA:San Andreas. Już w trakcie premiery grafika nie powalała, więc fajnie by było jakbym zobaczył to wszystko z porządną grafiką. ;)

No i chyba pierwsza Mafię. Choć grafika w Mafii do tej pory nie jest jakaś tragiczna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 17:10, KrzysztofMarek napisał:

Ja zaś zejdę na ziemię: kto ma to zrobić i kto ma za to płacić?
A Ty, skoro zgłaszasz taki wniosek, zrób analizę kosztów i przewidywanej stopy zwrotu
kosztów dla każdej z proponowanych gier. No i, oczywiście, wskaż ewentualnego wykonawcę.
Oczywiście, po ustaleniu, co ewentualny wykonawca o tym sądzi.

Piwo dla Ciebie. Miałem to samo napisać.
Wirtualne :)

Nie żebym był wredny ale to takie mrzonki. Równie dobrze można by pomyśleć co zrobić z milionami dolarów wygranymi na loterii w której nigdy nie weźmiemy udziału, a już na pewno nie będziemy tymi szczęśliwcami.]
No ale jak już ktoś chce pomarzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przesadzajcie. Tematów na forum o "gdybaniu" jest całkiem sporo, nie rozumiem dlaczego ten akurat wam przeszkadza. Przecież dyskutujemy tylko, jakie gry z chęcią zobaczylibyśmy w odświeżonej wersji. A kto by mógł to zrobić? Po pierwsze sami twórcy - wspomniane w pierwszym poście Metro Redux, są odświeżone wersje Age of Empires czy Age of Mythology, Tomb Raider: Anniversary... Proszę bardzo, już wiadomo kto to zrobił i jestem także pewien, że dostali kasę za swoją pracę. ;)

Po drugie, fani: Jakoś powstaje Skywind :P Czy ktoś im za to płaci? Możliwe, że jest pro publico bono, ale w wielu przypadkach twórcy są nagradzani dotacjami. Fakt, najczęściej są to takie, że "na piwo by nie wystarczyło", ale ktoś tym jednak się zajmuje. Nie każdy chce pieniędzy za to, co robi w wolnym czasie. :P

Czas biegnie do przodu, komputery są coraz lepsze i zdarza się, że stare gry po prostu nie ciągną na nowych maszynach. Remake''i są jak najbardziej prawdopodobne. Zwłaszcza tych kultowych gier. Więc czemu by nie pogdybać, że "fajnie by było zagrać w odświeżoną wersję Gothica"? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 12:17, Darkstar181 napisał:

Przespałeś mod HD ?
Info sprzed 3 lat.

Nawet zagrałem lecz pozostawia on wiele do życzenia, tak naprawdę zostaje odsłonięta część mapy przez co wszytko staje się małe.Jest to taki zoom out niż pełnoprawna wersja HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym widział odświeżonego F.E.A.R. Gdyby podrasować grafikę to ta gra ze swoją świetną mechaniką, sztuczną inteligencją przeciwników i generalnie niesamowitym klimatem mogłaby konkurować z dzisiejszymi hitami. Kupiłbym za każdą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Star Wars Episode I: Racer.

Nie wiem jak jako dzieciak ogarniałem tę prędkość i gdzie teraz podział się ten reflex.
W dzisiejszych czasach trudno to nawet uruchomić.

Gothic też chętnie zobaczyłbym w nowych szatach. Ale tylko szatach. Może z nieco poprawionym sterowaniem, nic poza tym. Gdyby tak grafikę w stylu pierwszego Dark Soulsa mu dorobili to wydaje mi się, że klimat pozostałby tak samo dobry, jeżeli nie nieco głębszy.

No i oczywiście świetnie zapowiadający się Skywind...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować