Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ESL One Kolonia bije rekord oglądalności – lepiej niż podczas Intel Extreme Masters Katowice

12 postów w tym temacie

"Przed Counter-Strikiem jest więc wciąż daleka droga. Najważniejsze jednak, że liczby rosną i to szybko. W takim tempie może się okazać, że za dwa lata będziemy mogli stawiać CSa obok prawdziwych gigantów świata e-sportu." By oglądać tęczowe skiny za 300 euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest niestety taka, że wiele osób oglądających ESL One w Koloniii jeśli chodzi o CSa oglądało go głównie dla skinów rozdawanych co rundę na GOTV. Gdyby nie to zapewne oglądających byłoby o połowę mniej, a może nawet skończyłoby się na 100 tysiącach na streamie głównym. I Valve dobrze wiedziało, że ESL One to idealny moment na wrzucenie do sieci patcha umożliwiającego podobnie jak w Docie 2 oglądanie meczów na żywo wraz z komentarzem.

Tak czy inaczej można powiedzieć, że w przeciągu dwóch lat CS:GO z gry, o której weterani CS 1.6 nie chcieli w ogóle myśleć wyrósł na idealną grę e-sportową przyciągającą dużą liczbę widzów. Nawet jeśli odpalają streama tylko w tle i idą sobie przed telewizor pograć na konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szansa na zdobycie takiego skina była mniejsza, niż 1%, więc nie sądzę, żeby ten skin był priorytetem. Ja się dobrze bawiłem, bo brałem udział w Pick''em challenge. Dzięki temu mogłem dopingować nie tylko naszą rodzimą drużynę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 15:55, Muradin_07 napisał:

Prawda jest niestety taka, że wiele osób oglądających ESL One w Koloniii jeśli chodzi
o CSa oglądało go głównie dla skinów rozdawanych co rundę na GOTV.


To bardzo możliwe, aczkolwiek to samo było już na turnieju w Katowicach kilka miesięcy wcześniej, zatem wzrost zainteresowania nowym CSem jest faktem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CS wróci na podium wtedy, kiedy zejdzie ze sceny niedopracowana i beznadziejna odsłona tej części, czyli GO. Inaczej Valve może tylko pomarzyć o takich liczbach jak LoL. Zresztą MOBA jest ciekawsze, niż ciągłe strzelanie do innych i gdzie wynik meczu zależy od większej liczby graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 20:44, Driftwood napisał:

Cooo? <śmiech>


Może źle napisałem, chodziło mi o to, że więcej zależy od grania w zespole, niż od jednej samotnej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 20:54, vegost napisał:

Może źle napisałem, chodziło mi o to, że więcej zależy od grania w zespole, niż od jednej
samotnej osoby.

To chyba dobrze, nie? W końcu to gra drużynowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jednej osoby może zależeć cały mecz. Są takie teamy, które takie osoby mają. Gdy tacy liderzy słabo grają, to drużyna dostaje baty. Można tak powiedzieć o Kennym, czy Guardianie.

Mimo wszystko, okon ma rację. Najważniejsza jest gra zespołowa i przecież to jest w tym piękne. Dlatego, gdy jesteśmy świadkami parady jednego gracza, to jest co oglądać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gier MOBA jak i CSa szansa jednego gracza na wygraną z nawet trzema przeciwnikami jest podobna. Poza tym w obydwu przypadkach chodzi głównie o grę drużynową i samotne rajdy zazwyczaj kończą się tragicznie. Ok - taki Froggen może ma jedne z najlepszych statystyk jeśli chodzi o zabójstwa, ale wynika to raczej z jego roli w drużynie, a nie że sam jest w stanie złożyć pięciu przeciwników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> CS wróci na podium wtedy, kiedy zejdzie ze sceny niedopracowana i beznadziejna odsłona
> tej części, czyli GO. Inaczej Valve może tylko pomarzyć o takich liczbach jak LoL. Zresztą
> MOBA jest ciekawsze, niż ciągłe strzelanie do innych i gdzie wynik meczu zależy od większej
> liczby graczy.
HAHAHA, grałeś w CS:GO? To jedna z najlepszych gier w jakie grałem (a było ich sporo) i Valve zrobiło solidną robotę, ale oczywiście ''''MOBA lepsza'''' -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować