Zaloguj się, aby obserwować  
eidos

WIEDŹMIN vs OBLIVION

132 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2006 o 16:10, L OSTROWSKI napisał:

> Trochę szkoda, że można będzie grać tylko Geraltem. Ciekawie byłoby poanimować również
innych.

Nie bedzie sie gralo geraltem tylko innym wiedzminem

czyżby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 16:10, L OSTROWSKI napisał:

Nie bedzie sie gralo geraltem tylko innym wiedzminem



To masz troche stare informacje :) Grac sie bedzie Geraltem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio? No moze zeczywiscie stare

Cytat z CDA(to nie moj autorytet, nie bede czytal ks gry, nie?)
"GRA NIE JEST ODTWORZENIEM KSIąZKOWKOYCH PRZYGóD GERALTA, TAK JAG GłóWNYM BOHATEREM NIE JST GERALT"

ciekawy, gdy robi sie gre tak dlugo, zmieniac cala fabule ,bohatera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Wiedźmina, bo na 100% będzie to bardzo dobry RPG, ale do Obliviona niech nie startuje. TES IV pokazuje nowe standardy w tym gatunku. Wygląda ślicznie a im bardziej sie zagłębiasz w jego świat, tym bardziej fascynuje i wciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 12:56, General Sturnn napisał:

Z całym szacunkiem dla Wiedźmina, bo na 100% będzie to bardzo dobry RPG, ale do Obliviona niech
nie startuje. TES IV pokazuje nowe standardy w tym gatunku. Wygląda ślicznie a im bardziej
sie zagłębiasz w jego świat, tym bardziej fascynuje i wciąga.


Powiem jedno: NIE MA PORÓWNANIA. Oblivion stawia na swobodę rozgrywki (główny wątek możesz pominąć, przynajmniej na jakiś czas). A poza tym Obliviona stworzył taki gigant jak Betsheda (nie, żebym miał coś przeciwko ekipie gram.pl ;)). Wiedźmin jako kontynuacja książki Andrzeja Sapkowskiego będzie skoncentrowany na fabule (no i na wiedźmińskich walkach z potworami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 12:56, General Sturnn napisał:

Z całym szacunkiem dla Wiedźmina, bo na 100% będzie to bardzo dobry RPG, ale do Obliviona niech
nie startuje. TES IV pokazuje nowe standardy w tym gatunku. Wygląda ślicznie a im bardziej
sie zagłębiasz w jego świat, tym bardziej fascynuje i wciąga.


No ja tu się wogóle nie zgadzam:P Ja mam na liczniku Oblivion''a około 50h i coraz wyraźniej widać wszelkie niedoróbki. Podstawa wszystkich RPG- fabuła, questy w tej grze są dość przeciętne. Ponad standarty wybijają się jedynie misje Dark Brotherhood- elementy porządnej skradanki w RPG, to jest coś czego jeszcze nie było. Z misji dla gildii ciekawe jest jeszcze tylko ostatnie wyzwanie dla złodzieja- Obrobienie biblioteki z The Elder Scrolls. Występuje tam niby rozbudowany świat, ale co z tego skoro charakterystyczne są jedynie miasta. Wszystkie kopalnie/jaskinie/ruiny są zrobione z tych samych ''klocków''. Widziałeś jedne, to widziałeś już wszystkie. AI towarzyszy szwankuje. Dobija mnie to gdy sojusznik po raz n-ty wchodzi na drogę lotu strzały, zaklęcia, zaczyna cię atakować i zbyt mało cię lubi by skorzystać z opcji yeld. Na plus należy zaliczyć w Obku system rozwoju postaci, jest naprawdę przemyślany. Ja może tylko nie rozdzieliłbym statystyk Blunt i Blade. Zupełnie nie trafionym pomysłem jest rozwój przeciwników razem z twoim alter ego. Doprowadza to do paradoksalnych sytuacji, gdy szczur potrafi powalić twoich towarzyszy jednym ciosem.

The Witcher ma realną szanse na pokonanie Oblivion''a jeżeli nacisk zostanie położony na warstwę fabularną i na grafikę. Gra może być nawet liniowa, byleby tylko była dopracowana. Oblivion pokazał, że otwarty świat to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie zdaje, ze gdy Wiedzmin wreszcie sie ukaze, o Oblivionie bedzie juz cichutko. Po pierwsze dlatego, ze Obek okazal sie nie byc zadnym przelomem, a po drugie dlatego, iz Wiedzmin jest juz w produkcji naprawde szmat czasu. Byc moze zbyt wczesnie rozkrecono jego kampanie reklamowa. Mam nadzieje, ze CDP dopracuje gre odpowiednio i na tle zabugowanych i niedokonczonych produkcji zachodnich Wiedzmin bedzie sie pozytywnie wyroznial :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 22:38, shinian napisał:

>/.../ Ja może tylko nie rozdzieliłbym statystyk
Blunt i Blade. Zupełnie nie trafionym pomysłem jest rozwój przeciwników razem z twoim alter
ego. Doprowadza to do paradoksalnych sytuacji, gdy szczur potrafi powalić twoich towarzyszy
jednym ciosem. /.../

O to, to, to! Żebyż chociaż przeciwnicy rozwijali się o połowę wolniej! To ja się staram, trenuję, walczę, a przeciwnicy leżą do góry brzuchem i mają to samo, co ja, albo i lepiej. To po co wogóle te moje poziomy? Tylko dla statystyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 07:47, KrzysztofMarek napisał:

O to, to, to! Żebyż chociaż przeciwnicy rozwijali się o połowę wolniej! To ja się staram, trenuję,
walczę, a przeciwnicy leżą do góry brzuchem i mają to samo, co ja, albo i lepiej. To po co
wogóle te moje poziomy? Tylko dla statystyki?


Jest jeden sposób, żeby oderwać się od przeciwników. Najlepiej wziąść sobie profesję BattleMage, Warrior. Przy każdym awansie pakować w siłę. Dzięki temu broń zadaje coraz więcej obrażeń. Cały czas wymieniać też miecze na coraz lepsze, najlepiej dwuręczne. Kompletnie odpuścić sobie tarczę. Wtedy trzeba nacierać na potwory i zabijać je, zanim wogóle zdążą pomyśleć o postawieniu bloka;) Miecz dwuręczny ma też tą ciekawą właściwość, że jest bardzo długi:P Kiedy przeciwnik zacznie kontratakować, wystarczy cofać się do tyłu wymachując mieczem na lewo i prawo;)

Co nie zmienia faktu, że takie awansowanie przeciwników to chamstwo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 11:56, shinian napisał:

> /.../> Jest jeden sposób, żeby oderwać się od przeciwników. /.../

Mój szlachetny Paladyn, rycerz Ostrzy, zabrał ze zbrojowni dai-katanę. Może będzie ciut łatwiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszy jest Wiedźmin, Oblivion jet trochę przereklamowany. Wiedźmin jest tworzony pomimo złej sławy związanej z filmem, ale ponieważ lubię książki o Witcherze, chętnie sobie w niego pogram!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować