Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Przecież już każda wersja OEM może być aktywowana ile razy się chce.

Oryginalne Licencje COA/ESD sprzedawane są na terenie Unii Europejskiej i zgodnie z prawem obowiązującym na terenie UE a także zgodnie z Wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 03.07.2012r. który to orzekł że na terenie UE można legalnie odsprzedawać używane programy, oryginalne licencje, odsprzedaży dokonywać mogą zarówno osoby fizyczne jak i firmy. Wyrok jest wykładnią prawa tj. dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne .Nawet jeśli sama licencja zakazuje dalszej odsprzedaży,producent nie może się jej przeciwstawić.

Tak więc już nie ma od dawna czegoś takiego jak ilość aktywacji gdyż nikt Ci nie może zabronić zrobienia co kolwiek z tym kluczem.

Ja posiadam OEM i często wymieniam ostatnim laty podzespoły włącznie z płytą główną i wszystko jest legalnie i działa.

Dodam tylko że w europie nie ma też wersji MSDN. Jak gdzie indziej jest to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informuję iż Oprogramowanie - Oryginalne Licencje COA sprzedawane są na terenie Unii Europejskiej i zgodnie z prawem obowiązującym na terenie UE a także zgodnie z Wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 03.07.2012r. który to orzekł że na terenie UE można legalnie odsprzedawać używane programy, oryginalne licencje, odsprzedaży dokonać mogą zarówno osoby fizyczne jak i firmy.

Wyrok jest wykładnia prawa tj. dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne .

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11 art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych należy rozumieć w taki sposób, że drugi nabywca licencji, podobnie jak każdy następny, mogą się powołać na przewidziane w art. 4 ust. 2 tej dyrektywy wyczerpanie prawa do rozpowszechniania, a w konsekwencji są uprawnionymi nabywcami kopii programu komputerowego.

Produkt sprzedawany zgodnie z art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych (wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11)
ciebie dotyczy to prawo bo mieszkasz na terenie UE a nie USA
a jak nie przejdzie weryfikacji online to się dzwoni i automat też nie przepuści i wtedy rozmawiasz z konsultantem i gdyby było jak mówisz to też by nie przeszło,co do jednego się zgodzę ilu prawników to pewno tyle wykładni prawa.Jeszcze jedno mając nielegalną kopie nie pobierzesz żadnej aktualizacji więc jesteś odcięty od suportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2015 o 13:17, Carter napisał:

Wyrok jest wykładnia prawa tj. dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost
- prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania
licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są
po prostu nielegalne .

O, czyli jednak była jakaś oficjalna wypowiedź Trybunału w tej sprawie! Dzięki! W swoim czasie czytałem różne interpretacje licencji MS''a ale w większości tylko przez doktorów prawa, nie dokopałem się ostatecznie do tego. Czyli jeśli odmówią aktywacji po odsprzedaży systemu to mam święte prawo przypomnieć im o tym fakcie. Fakt ze nadal nie wyczerpuje to tematu aktywacji przy zmianie płyty głównej - w końcu nadal właściciel systemu pozostaje ten sam. Ech, będę musiał sobie pokopać w wolnej chwili jak to dokładnie wygląda. Ot, microsoftowe licencje to wielkie bagno i tyle, samemu już dla świętego spokoju wolałem ostatecznie sobie kupić Boxa :P

Dnia 26.07.2015 o 13:17, Carter napisał:

Jeszcze jedno mając nielegalną kopie nie pobierzesz żadnej aktualizacji więc jesteś odcięty od suportu.

O dziwo mylisz się. Nawet bezdyskusyjnie pirackie wersje Windowsa mają krytyczne łatki bezpieczeństwa (np. ostatni poniedziałkowy hotfix luki krytycznej we wszystkich chyba wersjach tego systemu). Podobnie pojawiają się Service Packi. Pozostałych (choćby poprawiających stabilność :)) oczywiście nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2015 o 18:36, ziptofaf napisał:

wersjach tego systemu). Podobnie pojawiają się Service Packi. Pozostałych (choćby poprawiających
stabilność :)) oczywiście nie ma.


Nie mają prawa Ci odmówić ALE ogólnie nie powinno Ci wyskoczyć żadne powiadomienie już w tej sprawie. Więc to nie jest kwestia że wyskoczy bo pierwsze słysze by po tym czasie i w windowsach 7 i nowszych co takiego komuś się pojawiło. Po prostu zmienili update rejestracji i tyle. Prosta sprawa, bardziej złozona by była na Win XP technicznie ale na szczęście tego nie musieli zmieniać ;P

Ja teraz kupuje klucz do 8.1 PRO na allegro za 59zł. Wszystko legalnie, dostaje dokumenty jakie potrzebuje a niektórzy nawet fakture wystawiają (w tym przypadku faktury niepotrzebuje).

Ważne z licencji teraz jest to aby jeden system działał na jednym komputerze, dlatego istotne by sprzedawał ktoś klucze które nie sprzeda dalej. Więc najlepiej jest kupować u sprawdzonych sprzedawców. Te klucze są tak zwane POLEASINGOWE czyli gdzieś kiedyś w urzędzie były wykorzystane i się je osobno sprzedaje. Ogólnie sprawdzane, nikt z moich znajomych nie miał problemów. Duzo się zmieniło w tej sprawie. Natomiast w swoim biurze mam 6 komputerów własnie poleasingowych z systemami. Kontrole przechodziły wszystko elegancko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze, a może już tylko dwa dni i powinien być build RTM dla Insiderów :)

Jest tuataj ktoś Insiderem oprócz mnie ?

Dwa dni... ale ten czas wolno leci, jak się na coś czeka XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 10:12, leven napisał:

Jeszcze, a może już tylko dwa dni i powinien być build RTM dla Insiderów :)


Przecież 29 lipca jest premiera Windowsa 10 w wersji finalnej a nie RTM. Za RTM uznaje się wersję 10240, chociaż Microsoft unika tego nazewnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10240, to TH1 - Treshold.

RTM ma być 29 lipca i ma być wprowadzony do sprzedaży.

Chociaż trwają spory co do nazewnictwa, to powinniśmy się trzymać faktów.

Insiderzy dostaną go jako pierwsi w WU.

Na fotce jest wpis z mojego rejestru systemowego.

Lokalizacja:

HKLM/SOFTWARE/Microsoft/WindowsSelfHost/Applicability.


Zobaczymy, jaki będzie wpis w rejestrze po aktualizacji 29 lipca :)

20150727113633

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft nie może wydać wersji RTM do sklepów, bo wersja RTM to ostatnia wersja testowa przed wypuszczeniem na rynek xD

TH1 to nic innego jak nowe nazewnictwo RTM. To ostatni (lub przedostatni) build przed premierą 29 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie chce, żeby WU instalował na siłę sterowniki do systemu, to podaje prosty sposób na wyłączenie tej usługi.

Ustawić jak na ostatniej fotce i zatwierdzić:


http://obrazki.elektroda.pl/8732244300_1437998906.jpg

http://obrazki.elektroda.pl/4583793400_1437998906.jpg

http://obrazki.elektroda.pl/2830901300_1437998908.jpg

http://obrazki.elektroda.pl/7065910300_1437998908.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 13:22, Henrar napisał:

> Okejjj...
>
> http://pclab.pl/news64702.html
Czytasz co w ogóle wrzucasz? News jest z 6 lipca.

http://www.winbeta.org/news/windows-10-rtm-dead-sorta-long-live-windows-service

10240 to RTM, ale pod inną nazwą, bo w dobie Windows as a Service pojęcie RTM nie ma
już większego sensu.



Jestem na bieżąco w kwestii WIN10, bo jestem Insiderem od pierwszego dnia wyjścia TP.

Nie potrzebnie mnie prostujesz.

RTM wychodzi 29 lipca, teraz jest TH1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widać jak jesteś na bieżąco, skoro podałem Ci link do newsa, gdzie mowa wyraźnie o tym, że coś takiego jak RTM przestaje istnieć:

So in a nutshell, Windows 10 is never done. It did hit RTM, but the RTM we used to know and love is dead. RTM is now a starting point for OEMs and Microsoft to get Windows 10 out into public hands, and the Windows as a Service scheme insures that Windows 10 will constantly be updated with new features and fixes.

TH1 to nic innego jak RTM. To wersja finalna, taka jaką dostaną inni ludzie w momencie premiery 29 lipca (bez Day 0 akutalizacji).

TH1 to nowe onzaczenie dla finalnego builda Windowsa. TH2 to kolejna duża łatka (coś jak service packi) i ma wyjść w październiku.
http://www.neowin.net/news/windows-threshold-wave-2-will-focus-primarily-on-optimization

Tak się interesujesz Windowsem 10 i nawet nie wiesz jak ma przebiegać jego dystrybucja i aktualizacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 16:25, leven napisał:

Dobra... rób co chcesz, a najlepiej zostań na tym co masz.


Chryste, dałem ci linki a ty nadal swoje.

A Windowsa 10 mam w najnowszym buildzie i sobie chwalę. Pora jednak douczyć się, czym jest pojęcie "software as a service" i dlaczego Microsoft zabił klasyczne RTM.

Kolejne źródło:
http://www.extremetech.com/computing/210787-windows-10-build-10240-is-the-rtm-version-but-microsoft-wishes-youd-stop-calling-it-that

As the Windows 10 ship draws close to port, we’ve seen confirmation from multiple sources that yes, Windows 10 Build 10240 is the RTM version that was sent out to OEMs for installation

Build 10240 to ten sam, który dostali producenci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj swój post nr. 126.

Piszesz, że teraz jest RTM, a 29 lipca nie będzie RTM, tylko wersja finalna.

Czego wersja finalna ? RTM 10240 ?

Czyli 29 lipca będzie RTM, czy nie będzie ?

Co Ty w ogóle chcesz mi powiedzieć, bo się zaczynam gubić ?

Darujmy sobie te przepychanki, bo robimy spam.

Trzeba moderatora, żeby te śmieci usunął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 17:56, leven napisał:

Przeczytaj swój post nr. 126.

Ja przeczytałem i post kolegi Henrar mówi to samo co kolega twierdzi w pozostałych postach.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masło maślane :P

Jutro, jako Insider powinienem dostać aktualizację z 10240 TH1 na "RTM" 10xxx ?

Sprawdzę wpis w rejestrze i pokażę.

Jeżeli nie będzie to jak pisano RTM, to będzie TH2 ? - zobaczymy.

A poza tym - mnie to rybka, jak system będzie się nazywać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2015 o 10:01, leven napisał:

Jutro, jako Insider powinienem dostać aktualizację z 10240 TH1 na "RTM" 10xxx ?

Nie dostaniesz.
10240 to właśnie build, który dawniej zostałby uznany za RTM. To ten sam build, którzy dostali dostawcy sprzętu, by go instalować na komputery.
Build 10240 został też aktywowany kluczem z poprzednich wersji systemu, jeżeli instalowałeś Preview na starym Windowsie (wcześniej był generyczny klucz). Zniknął tez watermark.
29 lipca dostaniesz najprawdopodobniej aktualizacje day 0, poprawki bezpieczeństwa, łatki dla krytycznych bugów, nowe sterowniki, tego typu rzeczy. Build na 99,(9)% zostanie ten sam, bo trochę błoby głupio, gdyby ludzie kupujący laptopa z Win10 na dzień dobry miałoby update builda. To byłaby duża wpadka wizerunkowa.

Dnia 28.07.2015 o 10:01, leven napisał:

Jeżeli nie będzie to jak pisano RTM, to będzie TH2 ? - zobaczymy.

TH2 będzie w październiku, bo to będzie po prostu nowa paczka funkcjonalności, coś jak service pack, ale mniejsze. W ramach Windows as a Service takich aktualizacji będzie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować