Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wszystkiemu winien Intel!

79 postów w tym temacie

HAHAHA AMD do gier :) niebył bym tego taki pewien amd do intela morze sie schowac oczywiście chodzi mi tu o pentiuma. Processor AMD wart 800zł dobrze se ze wszystkim radzi przez puł roku puzniej jusz jest zasłaby na nowe wymagania za to intel za 1200zł spokojnie bedzie ciągnoł przez rok także AMD wcale nie jest taki Świetny do gier wiem bo mam jednego AMD a drugiego intela :P według testów są z tej samej pułki.

A co do kart intela to każdy widzi co kupuje morzna wziąść kompa z dowolną konfiguracją jeśli ktoś nieurzywa kompa do gier taka karta mu wystarcza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu robi Ci się słabo?
Poczytaj wypowiedź pana Bagiety.


miałem Pentium 4 3000, 1gb ram i słaba karta graficzna - GF FX 5700 z 256.. - nie wytrzymałem długo z tym kompem.
No niepowiesz mi że taki konfig jest denny. wymieniamy karte tylko na powiedzmy 9800Pro lub 9800XT


Gry-- sztuka tak???

Co w grach pięknego....
Pamiętam jakie to ochy i achy były przy farcry...a teraz...to łeeeeee stara badziwna gierka.....
To tak zwane piekno w grach jest nikłe rok zachwytu i do lamusa......
Powiedz to o obrazach Michała Anioła albo artyźnie Davinci-ego....to jest sztuka...a nie jakieś tam gierki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory za post do posta..ale :)
Pierwszy jest piękny
a drugi pokazuje w jak wtórnosc pomysłów w grach....znajome co nie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tworcom gier poprostu nie nie chce sie optymalizowac gier pod slaabsze karty graf, albo nie chcą bo przeciez wspaniale to napedza rynek kart graf i powieksza dochody ich producentow..
popatrzcie na X360 przeciez tam zadnych rewelacj sprzetowych nie ma a jaką grafike oferuje..
fakt zwarta architektura itp.. ale przeciez jak plyta i karta sa zintegrowane to lepiej ze sobą wspolpracują niz mobo innej firmy a grafa innej
strasznie mnie to denerwuje i chyba sie zastanowie nad konsola ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest z Macami - tam też sprzęt teoretycznie słabszy niż na PC-tach, a wydajność porównywalna albo i wyższa. Programując grę na pieca, trzeba wziąć pod uwagę, żę musi ona działać na wielu różnych konfiguracjach,dlatego tak trudno je zoptymalizować. Ale ktoś słusznie zauważył, że taki np. Oblivion w niskich detalach chodzi gorzej niż Morrowind i gorzej wygląda...

do S.V.P.A.M.

Jeśli chodzi o Da Vinci''ego, to fakt, pierwszy obrazek jest niezły, ale mnie średnio przypadł do gustu. A że piękno to pojęcie względne, nie ma się co kłócić. O co chodzi z drugim obrazkiem i w jaki sposób pokazuje wtórność w grach - tego już nie potrafię zrozumieć ;) Ale zgadzam się - na PC trochę zastój jest. Jakoś twórcy gier na konsole mają więcej pomysłów - a to Singstar, a to Fahrenheit, a to kontroler Wii... Konfig Yennefer nie jest słaby (sam takiego nie mam), ale do niektórych gier (choćby Oblivion, na maks detalach nie wystarczy), a zmiana karty graficznej na 9800XT niewiele da, bo starczy to ledwie na pół roku do roku może. Nie myśl też, że mam jakiegoś zajoba na punkcie samej grafiki w grach, najlepszą grą w jaką do tej pory grałem był Planescape: Torment, a super grafiki nie miał. W Diablo II jak zacząłem grać niedawno, to też mnie wessało. Mimo to, wypasiona grafa mnie cieszy, po prostu. A czy nikt nie będzie doceniał piękna współczesnych gier za ileś tam lat? Tego ne wiem. Przedstawienia Szekspira to za jego czasów był poziom amerykańskiego kina obecnie (no może lekko przesadzam), ale miały w pierwszym rzędzi dostarczać rozrywki. A dziś uważa się je za ponadczasową sztukę...

Wracając do tematu - Intel to niewiele ma wspólnego ze zmniejszaniem się rynku gier na pieca. Większą rolę moim zdaniem odgrywa wspomniany już brak pomysłów i wtórność. Ponadto konsole są pewne - kupuje się sprzęt na jakieś 5 lat grania - do czasu wejścia kolejnej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

konsola = dość tani sprzęt, ale "odrobisz w polu" kupując drogie gry
konsola = zamknięta architektura, chcesz coś nowego musisz wymienić całą
konsola = tylko granie, sory ale nie wydam 1000zł na granie ... wole 6000zł na granie & praca ;-P

hehehe to że kogoś boli mój sprzęt, powiem tak ; w założeniu komputer miał spełniać dwa zadania:
1) zadowalać moje zachcianki w pracy i w zabawie (AMD X2 + 2GB ramu + GF7900GT)
2) wzbudzać zachwyt, zazdrość i pożądanie (udało się w 100%, nie ma osoby która przeszłaby obojętnie)

oczywiście zaraz się nasłucham że jestem burakiem, snobem, że wywaliłem kase na sprzęt który za rok będzie złomem ... WIEM ale to ja przez rok będę sobie grał & pracował jak CZŁOWIEK a was niech mądrale krew zaleje z zazdrości ... rozpędziłem się ;-) szanuje ludzi którzy mają stare kompy bo ich nie stać, ja też przez 5 lat miałem ten problem, ale gadanie że nowy fajny komp to ... takie złe i wogóle... =dziecinada.

Ostatecznie coś do tematu laptopów: popieram krytykę intela -chodzi o to że te karty nie wspierają żadnych zaawansowanych technik obróbki obrazu, choćby programiści chcieli to cudów nie zrobią, a efekt jest taki że laptopa kupi ktoś do firmy =zadowolony, do domu =wkurzony że nikt mu nie powiedział jaki to złom ...

tu patrz opisy na programach "wymagana karta 128MB, DX9.0" a ktoś sobie myśli "DX9.0 jest w windowsie wbudowany, a 128 przecież ten Intel ma ..." i nieszczęście gotowe.

A co do intela [nie mogę się powstrzymać ;-P ] to BARDZIEJ SIĘ GRZEJE, ZJADA WIĘCEJ PRĄDU i tylko w testach syntetycznych wypada lepiej ;-P amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt zapomniałem..... Popatrz co jest w powietrzu....i porównaj z grafiką daną poprzednio przezemnie
Coś baaaardzi podobne co nie ????
i.....na miejscu potomków lub spadkobierców Davinci-ego to bym ządał odszkodowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykre to, ze ludzie się spełniają poprzez wzbudzanie w innych zazdrość, poprzez pewien majątek materialny.
Za kilka lat poczujecie straszną pustkę w swoim życiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ice Lolek: bardzo ciekawe rzeczy gadasz. Ja na przyklad kupilem sobie prawie rok temu semprona 3k+ i nie mialem z zadnych problemow. Jeszcze mam zreszta sporo gwarancji a w najgorszym wypadkui kupie nowego podobnego. Na pewno lepsze to niz jednorazowy wydatek 500-600zl na intela ktory sie w graniu gorzej sprawdza. Do gier taki procek starcza calkowicie, poprawe dzialania gry dzieki lepszemu prockowi to zobaczylbym chyba tylko majac wielordzeniowca, ale o tym ze gry obsulgujace je mozna policzyc na palcach jednej reki chyba nie musze przypominac. Do lepszego dzialania gier potrzeba dobrej karty graficznej i wystarczajaco ramu, chyba ze wolisz wydac 1000zl wiecej tylko po to aby zobaczyc przyrost 2-3fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za spam ale nie moglem sie powstrzymac przez jeszcze jedna wypowiedzia: Ice Lolek ( i wogle wszyscy): Jesli ortografia polska na prawde sprawia wam problemy to chociarz przepuscie tekst przez worda lub cos innego ze slownikiem i zaoszczedzcie innych meczarni czytania czegos takiego jak "morzna" czy "urzywa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Globbi, z pełnym szacunkiem, ale pisze się "chociaż" :]
Skoro już zwracasz innym uwagę, staraj się stanowić przykład dla nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, fajni jesteście. Przeciez w tej grze (Rise of Legends) jest wyrażnie powiedziane, że jedna ze stron konfliktu wykorzystuje maszyny opracowane przez Leonarda da Vinci. Na tym polega cały bajer tej gry.

A czy gry mogą być dziełem sztuki ? Pewnie, że mogą, ale najpierw powinniście sobie odpowiedzieć na pytanie czym tak naprawdę jest dla was sztuka...

acha, a te zintegrowane cuda intela to nie taki głupi pomysł, w kompie dla księgowej albo do przeglądania netu, czemu nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizujmy zatem TWOJA wypowiedz pod katem bledow ortograficznych, dobrze?

Dnia 15.07.2006 o 20:13, globbi napisał:

Sorki za spam ale nie moglem

Brak przecinka przed spojnikiem ''ale''

Dnia 15.07.2006 o 20:13, globbi napisał:

przez

Literowka. Sumie kazdemu sie moze zdarzyc ;)...

Dnia 15.07.2006 o 20:13, globbi napisał:

i wogle wszyscy

Nie ma czegos takiego jak slowo ''wogle''. Jest za to ''w ogóle''

Dnia 15.07.2006 o 20:13, globbi napisał:

Jesli ortografia polska na prawde sprawia

Po prawdzie to nie masz racji, bo zapewne chodzilo Ci o slowko ''naprawdę''

Dnia 15.07.2006 o 20:13, globbi napisał:

wam problemy to chociarz przepuscie

Juz wypunktowany blad. Piszemy ''chociaż''

Dnia 15.07.2006 o 20:13, globbi napisał:

i zaoszczedzcie innych meczarni

Problemy z odmiana? Piszemy ''Zaoszczędźcie innyM.
A moze chodzilo Ci o jakis inny rodzaj meczarni? Nie... to by w koncu nie pasowalo...

Po przeanalizowaniiu wychodzi piec bledow. Sporo jak na kogos, kto zarzuca innym, ze pisza z bledami ortograficznymi ;). Do tego sa to TYLKO dwa zdania. Jakis komentarz ;)? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grafika NIE JEST najważniejszym elementem w grach.... wierzcie mi czasem może stać się nawet przekleństwem POZA tym nie chodzi w tym newsie o to że intele są KIEPSKIE tylko że rozwijając technike pozwala zastępować PC laptopami i konsolami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 19:35, Tepest napisał:

Uważam że zintegrowane układy mają sens i możliwości dalszej rozbudowy.
Od 10 lat gram i pracuję na kompach z procesorem Intel.
AMD miałem dwa razy ze względu na niższą cenę, niestety ta cena to słaba wydajność ;-(
Nie zawsze stać człwieka na lepszą kartę a pracować musi zawsze.
Nikt nie zmusza do kupowania słabych układów to my wybieramy konfigurację...
Przeciętny komp dziś kosztuję jakieś 5000 zł, ciekawi mnie ilu moich przedmówców taki posiada?
Powody do narzekania zawsze się znajdą, to tyle...


Niestety AMD jest bardziej rozwinięte technologicznie od Intela przynajmniej na dzień dzisiejszy dwurdzeniowe procesory Intela nie ma szans z dwurdzeniowymi procesorami AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować