Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pillars of Eternity - bonusy do zamówień przedpremierowych w sklepie gram.pl!

18 postów w tym temacie

gram.pl

Wiemy już, jakie przedmioty otrzymają gracze, którzy zakupią grę Pillars of Eternity w przedsprzedaży w sklepie gram.pl. Produkcja dostępna jest w pre-orderze w dwóch wydaniach: Hero i Champion.

Przeczytaj cały tekst "Pillars of Eternity - bonusy do zamówień przedpremierowych w sklepie gram.pl! " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czegoś jednak nie rozumiem. Tworzysz grę nawiązującą do tzw. "klasyków" za pieniądze ewidentnych tradycjonalistów tęskniących za tzw. "starymi, dobrymi czasami", a następnie oferujesz im ją w... cyfrowej formie? I to za TĘ cenę? Dzięki serdeczne, ja swoje piękne wydanie "klasyki gatunku" trzymam do dziś na półce, jeśli zaś Pillars of Eternity nie może obok nich stanąć nawet w formie głupiego DVD-boxa, to po prostu spasuję. Jeżeli sama gra ma z tamtymi tytułami tyle wspólnego, co ze sposobem ich wydania, to naprawdę niczego nie stracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 15:46, Shaddon napisał:

Ja tu czegoś jednak nie rozumiem. Tworzysz grę nawiązującą do tzw. "klasyków" za pieniądze
ewidentnych tradycjonalistów tęskniących za tzw. "starymi, dobrymi czasami", a następnie
oferujesz im ją w... cyfrowej formie? I to za TĘ cenę?

dżizas za każdą grą z KSa to samo.. cena jest po prostu jedna dla wszystkich na całą europę/świat by nie faworyzować żadnego kraju ani (przede wszystkim) sklepu, edycja standardowa (aka Hero) kosztuje 32€ co jest ceną o 28€ niższą od normalnej ceny premier, jak komuś dalej za dużo to trzeba było byc mądrym dwa lata temu i zapłacić 20$ a nie teraz marudzić, a pudełek nikt nie ogłasza bo gra nie ma nawet konkretnej daty premiery. O ile w ogóle będzie coś takiego jak jedna światowa wersja pudełkowa zamiast lokalnych wydań, bo jak nie, to pretensje do cenegi czemu pudełkowej nie robi. Ale butthurtujmy, bo kickstarter.

A w ogóle shame on gram za spalenie dowcipu, to nie jest zwykła świecąca świnia, a Olbrzymia Miniaturowa Kosmiczna Świnia co jest nawiązaniem do najbardziej znanego chomika w całej fantastyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do przedmówcy:
Możesz zatem wyjaśnić, jak to się stało, że Divinity: Original Sin (też z Kickstartera) kosztowało po premierze ~70zł w wersji pudełkowej? (Na Steamie nadal na dzień dzisiejszy 36,99USD.) Sam rzuciłem się na kolekcjonerkę, bo kosztowała jakieś 140 i miała dwa egzemplarze gry (jeden sprzedałem za połowę tego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie lubię bonusów w postaci przedmiotów w grze. Chociaż z drugiej strony, kiedy wieki temu kupowałem swoje pudełkowe BG 2, miałem na dodatkowej płytce dodatkowego sprzedawce na Targu Przygód (który nota bene w późniejszych edycjach był już domyślnie). Różnica była taka, że tam bonusowe przedmioty nie były za free, a trzeba było wybulić złote monety naszej drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 17:35, Infinitiv napisał:

Do przedmówcy:
Możesz zatem wyjaśnić, jak to się stało, że Divinity: Original Sin (też z Kickstartera)
kosztowało po premierze ~70zł w wersji pudełkowej?
Do przedmówcy:
Możesz zatem wyjaśnić, jak to się stało, że Divinity: Original Sin (też z Kickstartera)
kosztowało po premierze ~70zł w wersji pudełkowej?

Podejrzewam, że przekładanie polskiej premiery miało z tym coś wspólnego. I że grę w pudełku kupowałeś od CDPu który najwyraźniej dogadał się w tej sprawie bezpośrednio z larianem, bez pośredników w postaci dużych wydawców, na co zresztą wskazuje brak ofert cyfrowych tej gry w polskich sklepach (nie mylić ze sklepami z kluczami niewiadomego pochodzenia). Poza tym gram sprzedaje klucze bezpośrednio od paradoxu (aka "światowa cena") z pominięciem cenegi, podobnie jak było i jest z cyfrowym wastelandem (tyle że tutaj deepsilver).
Nie ma więc co porównywać, bo to zupełnie inne warunki działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 17:52, PrinceLaCroix napisał:

Jak ja nie lubię bonusów w postaci przedmiotów w grze.

yep, ale z drugiej strony z tego co wiem jeszcze nie wiadomo czy te przedmioty mamy od początku, czy tak jak kupiec, po prostu się *gdzieś* pojawiają a my musimy jeszcze do nich dotrzeć.
Zresztą świniak to bonus preorderowy mocno na wyrost, bo był już obiecany graczom na KSie za tier 50$. Chyba, że to będzie jeszcze inny, ale wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam, że przekładanie polskiej premiery miało z tym coś wspólnego. I że grę w
> pudełku kupowałeś od CDPu który najwyraźniej dogadał się w tej sprawie bezpośrednio z
> larianem, bez pośredników w postaci dużych wydawców, na co zresztą wskazuje brak ofert
> cyfrowych tej gry w polskich sklepach (nie mylić ze sklepami z kluczami niewiadomego
> pochodzenia). Poza tym gram sprzedaje klucze bezpośrednio od paradoxu (aka "światowa
> cena") z pominięciem cenegi, podobnie jak było i jest z cyfrowym wastelandem (tyle że
> tutaj deepsilver).
> Nie ma więc co porównywać, bo to zupełnie inne warunki działania.

Sam wrzuciłeś wszystkie gry z Kickstarera do jednego kosza, więc Twoje "nie ma co porównywać" zalatuje lekką hipokryzją. Divinity w wersji cyfrowej było do kupienia (i nadal jest) np. w sklepie gram.pl w cenie dokładnie takiej samej, jak wersja pudełkowa. Widać więc, że dla chcącego nic trudnego, a jak Cenega pod pozorem "równego traktowania wszystkich graczy" wydaje gry z KS po zachodnich cenach, to wiadomo, że im się niezbyt chce. Nie wiem, kto będzie polskim wydawcą Pillars of Eternity (o ile ktokolwiek), ale jeżeli nie Cenega, to myślę, ze ceny mogą się jeszcze zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 18:25, Infinitiv napisał:

Sam wrzuciłeś wszystkie gry z Kickstarera do jednego kosza, więc Twoje "nie ma co porównywać"

stary, porównujesz pudełko z wersją cyfrową. To wbrew pozorom spora różnica i -co ciekawe- z niekorzyścią dla cyfrowej. Powinieneś porównywac wersję cyfrową z cyfrową, ale takiej divinity (w polskich sklepach, nie mylić ze sklepami z kluczami niewiadomo skąd) nie ma. Też wolę mieć pudełko jak wydaję ponad 100 zł, ale nie róbmy dramy i wielkiego halo z powodu tej ceny, skoro jest ona normalna i -co ciekawe- mniejsza niż "normalnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakies potwierdzone info, ze cenega odpowiada lub jest powiazana z PoE?
O pudelku PoE nikt jeszcze nie pisal, a o bogatszym pudelku Wasteland 2(sklepowej dystrybucji) bylo wiadome dopiero ~1 miesiac przed premiera, zas cena divinity kilka tygodni przed premiera spadla do obecnej, wczesniej zwykla edycja DOS byla po ~100. czyli czekam na rozwoj wydarzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 18:54, Sarinew napisał:

Jest jakies potwierdzone info, ze cenega odpowiada lub jest powiazana z PoE?

cenega jest wydawcą gier paradoxu, a paradox wydaje PoE. NO CHYBA, że do Q1 2015 coś się zmieni na rynku wydawniczym lub Obsidian dogada się jakoś osobno z innym polskim dystrybutorem, ale nic na to nie wskazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze poczekam na konkrety. A sklep cdp.pl, muve i gram zaliczasz do polskich sklepow?, bo maja klucze do divinity (gram juz nie ma, ale mial w okolicach premiery gry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 19:07, Sarinew napisał:

To jeszcze poczekam na konkrety. A sklep cdp.pl, muve i gram zaliczasz do polskich sklepow?,
bo maja klucze do divinity (gram juz nie ma, ale mial w okolicach premiery gry)

zaliczam, ale nie pamiętam ile kosztował w dniu premiery w digitalu. No i czy digital był dostępny z dniem premiery i jak jego cena miała się do światowej. Za to na takim gramie widzę chociażby takiego "Crusader Kings II - wersja cyfrowa 129 zł" kiedy polskie pudełko kosztuje obecnie bodaj 30 zł. Bo gram ma klucze bezpośrednio od paradoxu po "ogólnoeuropejskiej" cenie, co ma złe i dobre strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 13:44, Phobos_s napisał:

Mam nadzieję, że taka też się pojawi.


Prawdopodobnie tak, teraz golą jak mogą tych najbardziej napalonych. Biznes.

Jedną wersję mam już zaklepaną, ale pudło zakupię bez wahania, kluczem po łbie w prezencie i Voilà! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować