Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

"Ciche Wzgórze" - Seria Silent Hill

284 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2010 o 14:56, Perry_Cox napisał:

/ciach/


Silent Hill 2 to bez sprzecznie najlepsza część. Nie wiem czy grałeś już w SH3... To też jest świetna część która ma klimat równie ciężki jak SH2 i jest równie ciekawa. Nawiązuje ona do części pierwszej więc warto byłoby też zagrać w SH1 zanim zabierzesz się do SH3.
Origins jest ponoć ciekawe ale nie jakieś wybitne. Natomiast Shattered Memories jest powtórką do klimatu z SH2 i SH3. Zdecydowanie polecam.

Co do podobnych gier to jeśli gdzieś jeszcze znajdziesz to warto zagrać w Forbidden Siren na PS2.
Było coś jeszcze ale w tej chwili mi uciekło.
Jak sobie przypomnę to napiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Może chodziło Ci o serię Fatal Frame/Project Zero? Czytałem trochę o tych grach oraz obejrzałem kilka gameplayów. Średnio mi podchodzi "usuwanie" duchów za pomocą aparatu fotograficznego. Chociaż jak będę miał okazję to z pewnością zagram. A w Rule of Rose grałeś? Bo to mnie też bardzo ciekawi. Co do pierwszego SH, to trochę ciężko go dostać na PSX. W dodatku nie wiem czy oprawa by mnie nie odrzuciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 14:56, Perry_Cox napisał:

Zamierzam też zapoznac się z innymi częściami, już kupiłem sobie Origin na PS2 i czekam
tylko jak odzyskam konsolę i zaraz ponownie odwiedzę Ciche Wzgórze :)

To teraz koniecznie zagraj w 0, 1 i 3 w tej kolejności. Podejrzewam że to spora dawka ale warto ja przyjąć.

Dnia 20.07.2010 o 14:56, Perry_Cox napisał:

Tak na marginesie, poleci mi ktoś podobne gry do SH2? Głównie na PC lub PS2.

Na pc praktycznie nic nie ma no może poza Sanitarium i Undying(choc to inny rodzaj) ale na ps2 masz takich gier całkiem sporo: Haunting Ground, seria Clock Tower, seria Fatal Frame (to bardzo polecam), Siren,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób w zagranie w SH 2 na PC w polskiej wersji? A jeżeli nie, to angielskiej? Pragnę zagrać w tą grę ale nie mam konsoli:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja grałem na PC po polsku, wystarczy zessać spolszczenie i patch (do gry jak i do samego spolszczenia). Menu nie jest przetłumaczone, ale napisy w grze oraz ekwipunek już tak, czyli nie będziesz miał problemów ze zrozumieniem fabuły. Polecam :)

Tomoya-kun=> Z jedynką może być problem, ale postaram się właśnie w takiej kolejności zagrać. A co z czwórką? Bo słyszałem różne opinie, pozytywne oraz negatywne. A co do takich gier na PC, to co sądzisz Alone in the Dark 4 oraz Blair Witch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 15:50, Perry_Cox napisał:


Ja grałem na PC po polsku, wystarczy zessać spolszczenie i patch (do gry jak i do samego
spolszczenia). Menu nie jest przetłumaczone, ale napisy w grze oraz ekwipunek już tak,
czyli nie będziesz miał problemów ze zrozumieniem fabuły. Polecam :)

mógłbyś mi jakoś pomóc w szukaniu? podać linki do gry/patcha bo spolszczenie łatwo znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wystarczy jak w google wpiszesz Silent Hill 2 patch i ściągasz najnowszy, ew. wszystkie jakie są (chyba tylko dwa wydano), spolszczenie i poprawkę do niego szukasz tak samo. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 15:50, Perry_Cox napisał:

Tomoya-kun=> Z jedynką może być problem, ale postaram się właśnie w takiej
kolejności zagrać. A co z czwórką? Bo słyszałem różne opinie, pozytywne oraz negatywne.

W jedynkę warto mimo problemów z jej zdobyciem bo a) mimo starej grafiki to nadal ma klimat b) bez niej nie wyciągniesz 100 zrozumienia historii SH3 która jest naprawdę mocna. A co do 4 to jest pewien problem bo o ile sam pokój i historia są bardzo dobre to z całą resztą coś trochę zgrzyta. Nie jest strasznie, nie jest ciemno i strasznie wnerwiają takie patenty jak ograniczony ekwipunek (+ absurdy typu moneta zajmuje tyle samo miejsca co siekiera). W każdym razie o ile odstaje od poprzednich to nadal kilka lig nad marna 5.

Dnia 20.07.2010 o 15:50, Perry_Cox napisał:

A co do takich gier na PC, to co sądzisz Alone in the Dark 4 oraz Blair Witch?

Alone nie jest złe ale niestety dobre też. Niestety 4 była robiona trochę pod klon popularnego wtedy Resident Evil ale niestety czegoś ciągle jej brakuje. Są 2 style gry zależnie od postaci (zagadki lub więcej walki) no i chyba po raz pierwszy patent "walki światłem" który jednak teraz już nie budzi takich wrażeń jak dawniej. No i z tego co kojarzę 4 nie jest w historycznym kanonie serii.
A Blair Wich to tylko jedynka niestety późniejsze są dość słabe. Sam powiem że warto choć z filmami nie ma wiele spólnego(tylko miejsce i podłoże fabularne) to zagadki, klimat i cała reszta dobrze współ graja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No nic, zobaczę jak z tymi częściami będzie. Na razie muszę odpocząć psychicznie, a później się zabiorę za Origin. Ale i tak największą chrapkę mam na Shattered Memories :) Co do czwórki, to słyszałem, że bardziej skupiono się na walkę. A piątka? Nie wiem dlaczego niektórzy tak po niej jeżdżą. Co prawda nie grałem w to, ale widziałem trochę filmików i czytałem parę recenzji i nie wydaje być się złą częścią, choć rzeczywiście różnie się od poprzedniczek. Na pewno zagram (jak będę kupię nowego kompa bądź jakiegoś nextgena). Jestem też ciekaw co wyjdzie z ósemki. Nie wiem dlaczego, ale strasznie przypomina mi Condemned. Czekam na więcej informacji. No i dzięki za pomoc :)

Btw, przypomniało mi się, że jeszcze Born From a Wish mi został, czyli dodatkowy scenariusz. Niestety średni jest, nie jest tak ciężki jak podstawka, a do tego jego ukończenie trwa ledwie godzinę. I jeszcze za dużo nie wyjaśnia w sprawie Marii.

Bithda=> Kup/wymień się albo pożycz od kogoś. Nie ukrywam, że może być ciężko z dostępnością gry na pieca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2010 o 18:02, Perry_Cox napisał:

Bithda=> Kup/wymień się albo pożycz od kogoś. Nie ukrywam, że może być ciężko
z dostępnością gry na pieca.

Wersje konsolową da się skonwertować przez patch? Po co on właściwie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Z tego co wiem, to patch usuwa błędy dźwiękowe, który występują chyba tylko na PC. Mi niestety nie pomógł, bo w im dalej w las tym częściej te błędy występowały. Może też dlatego, że nie miałem najnowszego patcha, nie wiem. W konsolowej wersji tego problemu chyba nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pewne niestandardowe pytanie. Na czym polega różnica między poszczególnymi poziomami zagadek? Jakoś nie wyobrażam sobie tego. Dajmy na to, na normalu muszę ułożyć puzzle mające 100 kawałków, a na hardzie 1000? W sensie, że dochodzą dodatkowe elementy do gry, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 21:10, Jave napisał:

/cut

Nie jest aż tak źle, ale masz więcej zagadek i mniej podpowiedzi. Na przykład na Easy masz niemal że rozpisane jak poukładać książki, a na Hard masz szekspirowski poemat z którego masz wywnioskować co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mnie rozumiesz.

Chodzi mi o taką sytuację: na normalu chcę otworzyć drzwi zamknięte na klucz, muszę znaleźć klucz. Na hardzie natomiast w miejscu, gdzie był klucz, znajduję skrawek metalu, z którego mogę zrobić klucz - czy to działa w ten deseń? Napotykam na inne elementy w grze?

Co natomiast znaczy "więcej zagadek"? Chodzi o to, że na normalu napotykam drzwi i je normalnie otwieram, a na hardzie te same drzwi są już zamknięte i muszę znaleźć do nich klucz?

Widziałem na youtube tę zagadkę, o której mówisz, na normalu. Tam wystarczyło ułożyć książki i zobaczyć, że na grzbietach są cyfry. Rozumiem, że na hardzie już tych cyfr na grzbietach nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 22:45, Jave napisał:

Chodzi mi o taką sytuację: na normalu chcę otworzyć drzwi zamknięte na klucz, muszę znaleźć
klucz. Na hardzie natomiast w miejscu, gdzie był klucz, znajduję skrawek metalu, z którego
mogę zrobić klucz - czy to działa w ten deseń? Napotykam na inne elementy w grze?


Zagadki różnią się tylko poziomem trudności.
Na poziomie easy rozwiązanie jest widoczne gołym okiem.
Na poziomie normal jest już troszkę trudniej.
Na poziomie hard rozwiązanie jest w wierszu lub w jakimś tekście, który ma z kilka stron ;)
Dodatkowych elementów nie ma.

Dnia 05.06.2011 o 22:45, Jave napisał:

Co natomiast znaczy "więcej zagadek"? Chodzi o to, że na normalu napotykam drzwi i je
normalnie otwieram, a na hardzie te same drzwi są już zamknięte i muszę znaleźć do nich
klucz?


Tak np. na poziomie trudności easy w alternatywnym krematorium leży klucz w otwartym piecu. Na poziomie trudności hard piec ten jest zamknięty na kod, który zdobędziemy po rozwiązaniu zagadki.

Dnia 05.06.2011 o 22:45, Jave napisał:

Widziałem na youtube tę zagadkę, o której mówisz, na normalu. Tam wystarczyło ułożyć
książki i zobaczyć, że na grzbietach są cyfry. Rozumiem, że na hardzie już tych cyfr
na grzbietach nie ma?


Rzymskie cyfry (numeracje tomów) tworzą szyfr, który jest rozwiązaniem zagadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie do znawców tematu: czy Silent Hill 2: Director''s Cut wyszedł na PS2 tylko w edycji Platinium, czy też istnieje wydanie premierowe (podkreslam raz jeszcze: Director''s Cut)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, właśnie przeszedłem sobie SH1 ... I postanowiłem zagrać w dalsze części. Nigdy nie byłem fanem gier przygodowych ale ta gra bardzo mi się spodobała. Jednakże mam problem z 2 częścią. Gram w wersję PC i gra chodzi płynnie i bez większych problemów, choć wkurza mnie iż przy zmianach lokacji lub przy włączaniu mapy gra zwalnia. I tak np. żeby włączyć mapę lub przejść z pokoju do pokoju muszę odczekać parę odczuwalnych sekund. Gram na win Vista i posiadam 2 rdzeniowy procesor. Już nie wspomnę o tym by móc zapisywać stan gry, muszę uruchamiać grę jako administrator. Czy ktoś ma jakieś rady :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę w miarę bezboleśnie pod względem fabuły ukończyć część trzecią bez znajomości poprzednich odsłon.Chodzi mi o główny wątek bo na pewno smaczków z 1 czy 2 jest w cholerę .I jeszcze jedno ,mam nadzieję że wersje gry z PS2 i PC niczym znaczącym się nie różnią ? Sam planuje kupić wersję konsolową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować