Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pachter: - GTA V na nowych konsolach znacznie popularniejsze niż zakładaliśmy

41 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2014 o 01:39, Lukaszerk napisał:

Człowieku w jakim świecie Ty żyjesz? 5 mln pierwszego dnia? XD hahahaha naprawdę w to
wierzysz? GTA IV łącznie na PC sprzedało się w 830k sztuk. Na konsolach PS3+X360 21mln.


No więc skąd te absurdalne wnioski o 25/35k (nawet jeżeli mówimy o pierwszym dniu sprzedaży to będzie kilka razy więcej)? GTA V na wszystkich konsolach ma już prawie 40mln a będzie więcej, więc w sumie na pewno dwukrotnie przebije sprzedaż GTA IV. Analogicznie - sprzedaż na PC będzie też około 2x większa, a więc w okresie około 2-3 lat sprzeda się na pewno ponad 1.5 mln kopii. Podkreślam na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2014 o 10:02, Barnette napisał:

No więc skąd te absurdalne wnioski o 25/35k (nawet jeżeli mówimy o pierwszym dniu sprzedaży
to będzie kilka razy więcej)? GTA V na wszystkich konsolach ma już prawie 40mln a będzie
więcej, więc w sumie na pewno dwukrotnie przebije sprzedaż GTA IV. Analogicznie - sprzedaż
na PC będzie też około 2x większa, a więc w okresie około 2-3 lat sprzeda się na pewno
ponad 1.5 mln kopii. Podkreślam na pewno.


W takiej ilości to zostanie pobrana z torrentów. GTA V na PC nie przekroczy 1mln bez szans. 25/35k to się sprzeda MOŻE pierwszego dnia. Wiem, że chcielibyście inaczej ale rzeczywistości nie zakrzywicie. Sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że GTA IV było robionym na kolanie, beznadziejnym portem. Inaczej, było robione na odwal się, więc nic dziwnego że sporo graczy wolało sobie ściągnąć grę niż kupować coś w ciemno, zwłaszcza że gry Rockstara nie są tanie, widzieliście jaka cena GTA V jest na muvie? 180zł, cenią się chłopaki. Oczywiście nie mówię że gdyby port był świetny to zaraz rozwiązało by to problem i wszyscy gracze PC z jęzorem zawieszonym na plecach, pędzili by do sklepu po nowe GTA, ale na pewno jest spory procent graczy którzy darowali sobie gta właśnie z powodu portu.

Druga sprawa, zapewniam was i mówię wam to jako posiadacz dwóch konsol PS3 i PS4, gdyby piractwo było dostępne tak łatwo jak na PC, to połowa z tych cyferek od sprzedaży które tu podajecie rozmyła by się jak poranna mgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2014 o 11:17, Ivraas napisał:

gry Rockstara nie są tanie, widzieliście jaka cena GTA V jest na muvie? 180zł, cenią się chłopaki.


Ładnie, w innych sklepach w okolicy ~160 zł. Tak z ciekawości sprawdziłem, ustawili taką cenę premierową to potem się okaże, że odbiła się na sprzedaży. Rozumiem, że część graczy jest strasznie napalona na GTA, to oni są gotowi zapłacić tyle, a gdyby przyszła potrzeba jeszcze więcej. Reszta? Cóż, mogą szukać alternatywy. A potem znowu będzie płacz, jakie to PC złe i straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pragnę tylko przypomnieć, że cena gier PCtowych jest niższa prawie dwukrotnie od konsolowych przez układy naszych wydawców z zachodnimi. Na Zachodzie ceny są wyrównane.

Nie będzie żadnego znaczącego "spadku" sprzedaży, bo Polska to mało znaczący rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2014 o 11:31, Shinigami napisał:

Tak z ciekawości sprawdziłem, ustawili taką
cenę premierową to potem się okaże, że odbiła się na sprzedaży.

Nie odbije się. Polska to jakieś ułamki procenta ogólnej sprzedaży, a w innych krajach okolice 50 dolarów to normalna cena za pecetową grę.

EDIT: dammit, Henrar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak gra będzie miał 100GB do zainstalowania ciekawe czy tak będą pobierać. Ja tam chętnie kupię drugi raz bo wiadomo lepsza grafika i sporo modyfikacji będzie. Sam lubię pogrzebać w GTA SA i pozmieniać to i owo. Tylko żeby się nie okazało żeby gra była nie grywalna ze względu na zabezpieczenia jak to jest w GTA IV. Instalując oryginalną czwórkę nieźle trzeba kombinować żeby grę zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> GTA IV łącznie na PC sprzedało się w 830k sztuk. Na konsolach PS3+X360 21mln.

Ciekawe... Rockstar w lipcu zeszłego roku pisał że ogólna sprzedaż GTA IV przekracza 25 mln.. a z tego co piszesz 21+0.83 jakoś mi się nie równa 25...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2014 o 11:35, Henrar napisał:

Pragnę tylko przypomnieć /.../


Nie musiałeś, zdaję sobie z tego sprawę. Nasz rynek może i mały i ciasny, ale jednak własny. Inna sprawa, że 50$ za nową grę to żaden problem, szczególnie biorąc pod uwagę wyższe średnie zarobki. Czy promocje i mnogość stron oferujących klucze w tej walucie, które często są atrakcyjniejsze od tych na naszym rynku.

Zresztą czy ja pisałem o jakimś znaczącym spadku sprzedaży? Pisałem, że może się na nim odbić. U nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2014 o 10:25, Lukaszerk napisał:

W takiej ilości to zostanie pobrana z torrentów. GTA V na PC nie przekroczy 1mln bez
szans. 25/35k to się sprzeda MOŻE pierwszego dnia. Wiem, że chcielibyście inaczej ale
rzeczywistości nie zakrzywicie. Sorry.


Tak, tak, tak - bredź dalej. Jeżeli myślisz, że to trollowanie to jesteś w wielkim błędzie. Z resztą nie chce mi się pisać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wiele ludzi jednak kupi tą grę, ze względu na online. Ja czekam tylko na wymagania, bo nie wiem, czy mi pójdzie, a jak tak, to od razu zamawiam. Jedyna chyba gra, która zasługuje by ją kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2014 o 01:39, Lukaszerk napisał:

Człowieku w jakim świecie Ty żyjesz? 5 mln pierwszego dnia? XD hahahaha naprawdę w to
wierzysz? GTA IV łącznie na PC sprzedało się w 830k sztuk. Na konsolach PS3+X360 21mln.

Nie podawaj tu danych z vgchartz które są szacunkowe i nic nie warte co widać przy niemal każdym porównaniu z danymi wydawcy np Diablo 3 które według tego czegoś sprzedało się w 8 milionach na wszystkich a platformach a z danych podanych przez Activision widać w ponad 20MLN więc wiarygodność danych z tej strony jest żadna. Co do wersji PCtowej GTA V to może sprzeda się w 1MLN góra 2 MLN ale na pewno nie w 25tysiąciach co jest liczbą jaką niektóre gry na PC w samej polsce się lepiej sprzedają jak choćby wiedźmin 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że w tym tygodniu podadzą wymagania na pc oby dobrze zoptymalizowali grę żeby nie było jak ac unity ale myślę że nauczyli się już po IVi będzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> NA PC nie sprzedaje się bo do prawdziwego grania służy konsola( konsola służy tylko do
> grania, a pc to pasja), chociaż wole PC.

A jakie to jest nieprawdziwe granie? Pytam serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować