Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Floryda z gubernatorem

15 postów w tym temacie

No tak ... zdecydowana większość forumowiczów jednogłośnie odrzuciła taką propozycję, a tu się okazuje, że w USA się ona popularyzuje. Myślę, że warto obserwować dalsze losy tej ustawy, bo może mieć to wpływ także na inne kraje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za tą ustawą w pełni. Kiedyś w telewizji opowiadali zabawę 2 7-8 letnich kolegów. Niewiadomo z jakich przyczyn oni mieli broń i zaczęli do siebie strzelac. Jeden drugiego postrzelił i kazał mu wstac bo umówili się na 10 zyc ( fragów ) To chore co czasami robią gry z małolatami i przed nimi szczególnie brutalne gry powinny zabronione i nie widze tu powodów by się dziwic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja popieram tę ustawę.Wcale mnie ona nie dziwi gdyż własnie w USA jest najwięcej przypadkow typu 8-letni dzieciak rozwalił z broni drugiego dzieciaka bo grał w Gta,czy w inną grę.A co jeśli przejdzie ona do Europy,i co za tym idzie,do Polski? Jeszcze lepiej,powiem.I nie chodzi mi o to żeby zrobić na złość młodzieży(od 14 lat to smarkacz już raczej nie odrożnia grę od rzeczywistośći)ale o to żeby najmłodsze dzieci nie grały w takiego np.Postala2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powinny być zakazane gry naprawdę brutalne, czyli np wymieniony wyżej postal czy manhunt, ale wg tej ustawy zakazan ma ma być znaczna część gier, w których wystepuje jaka kolwiek forma britalności, a to oznacza, że dzieciom nie bedzie wolno grać nawet w strategie, bo tam w końcu tez się zabija....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Bard''s Tale i KOTOR mogą sobie pomarzyć :D Nie wiem czy słyszeliscie o takim wypadku w USA, że 2 letnie dziecko zabiło swojego 4 letniego brata z pistoletu swojej matki, bo myślał że to zabawka. I o czym to zdarzenie świadczy? Że to nie dzieci robią źle tylko durnota i głupota opiekunów. Ja jakoś mam 16 lat i grałem w różne gry i jakoś nie miałem nigdy ochoty pójść i komuś łeb ukręcić a potem odlać sie na zwłoki. Jak to powiedział A.Einstein " Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, ale co do pierwszego to nie mam pewności" i z tym się można akurat zgodzić. To brak wyobraźni rodziców to sprawia a nie to że dzieciak zagra sobie w takiego dajmy na to Punishera. Dałem swojemu o 4 lata młodszemu kuzynowi pograć i jakoś nie powyrywaliśmy nikomu nóg z tyłka:) Całe życie z tą amatorszczyzną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Darkstar181, Modest-Vermin:
Najpierw należałoby wprowadzić ustawę, która skutecznie trzyma dzieci z dala od broni palnej, bo w ten sposób leczy się objawy, a nie przyczynę. W tej chwili to, co się tam dzieje to absurd. Póki dzieci wiedzą, jak zdobyć broń, zagrożenie będzie równie wysokie - zamiast "10 fragów" będzie np. Neo z Matrixa, który był niewrażliwy na ostrzał agentów...
Darkstar181, żeby dziecko zagrało w Postala 2, ktoś musi najpierw mu kupić komputer, a potem grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za taką ustawą z wielu powodów(których nie chce mi się wymieniać). Po drugie gówniarze w USA myślą, że są cwani bo podłapali matyw ze zwalaniem winy na gry np. GTA, a tak naprawde sami sobie życie utrudniają bo jak cały czas zwala się wine na gry to rząd zaczyna działać i zabranie ich sprzedarzyr. Jest takie przysłowie: Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak spojrzałem na pudełko Wormsów 4 a tsm pisze że są dozwolone dla dzieci od lat 3 !! Przecież te dzieci mogą pożniej isć na uilcę i zacząc strzelać z bazooki do ludzi, albo faszerować owce trotylem !
Teraz serio, według mnie gry nie mają żadnego wpływu na agresje, gram od wielu lat w rózne rodzaje gier, nie patrząc na kategorie wiekową ( jestem nieletni ) i jakoś nie pałam rządzą krwi do wszystkiego co się rusza. Gdyby gry naprawdę miałyby taki zgubny wpływ na psychikę to ziemia nie była by taka przeludniona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja. Też jestem niepełoletni, gram we wszystkie gry i jakoś nie ciągnie mnie do mordowania ludzi, no chyba, że to gra jest. Lubię się wyżyć, ale nikomu krzywdy nie robię i nie będe robił. Gry są po to by rozweselać ludzi. Jeszcze jedno. Są osoby (rodzice) którzy ograniczają ilość godzin grania bo się skarżą na ocenu swoich dzieci. Ja i wielu moich znajomych jesteśmy przykładem, że to nie prawda, iż przez gry dzieci się źle uczą. Od 1 podstawówki dostaję nagrodę a przy picu siędzę nawet po 16h. Pozdrawiam wszystki graczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ta ustawa wejdzie, to tylko dzieciarnia będzie więcej ściągać z neta albo po prostu poprosi starszego kolege o kupno gry. A co tej przemocy, jakoś nikt nie narzeka na filmy, komiksy, kreskówki, książki(ale kto to dzisiaj czyta...oprócz garstki osób w tym mnie).Rodzice zwalają wine na gry kiedy sami nie wychowali dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jak mialem z 9 lat to juz gralem w Solider of Fortune (tatus mi przyniosl :D), i odstrzeliwalem wszystko co sie tylko dało bandziora, a krew tryskala na wszystkie sciany. I wiecie co teraz (mam 17 lat, a gralem w wiele brutalnych gier) jakos nie mam ochoty wyjsc na ulice i napieprzeac z szotgana po głowach. A takie dzieciaki co ulegaja takim rozrywka (wprowadzaja gry do zycia), powinni dawac psychiatryka.
Ja rowniez popieram wprowadznie tego zakazu, jesli tepe dzieciaki nie moga odroznic rzeczywistosci od gry. Choc to za wiele nie zmieni... ale przynajmniej wydawca bedzie mial czyste rece i bedzie mogl w spokoju pracowac. A i jak wprowadza ograniczenie na gry, to przyjebia sie do TV, bo tam co tydzien jakis RAMBO zabija okolo 200 ludzi na film :]. Wiec mamy juz przejebane, przez obroncow "umyslow dzieci" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować