Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Portal - takiej gry jeszcze nie było!

273 postów w tym temacie

Jeżeli ktoś miałby problemy z ukończeniem jakiegokolwiek etapu w grze to polecam obejrzeć wideoporadnik:

Cz1:
http://www.youtube.com/watch?v=koB2cEYjx8w

Cz2:
http://www.youtube.com/watch?v=JfBe5WtrQG4

Swoją drogą przejście gry w 18 minut jest wyczynem porównywalnym z HL2 w 2 i pół godziny. W każdym bądź razie polecam obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdobyłem się (a dokładniej mój portfel) na zakup Orange Box :) Pierwsze co zainstalowałem - oczywiście Portal. Po 30 pierwszych minutach musiałem ją wyłączyć, bo po prostu błędnik mi świrował:P Gra jest po prostu NIESAMOWITA. Niby tylko jedna broń, niby zero zabijania, zero krwi (no... prawie ;P) i proszę - naprawdę cudo! Śmiało mogę powiedzieć, że to pierwsza, poważna i udana gra logiczna w 3D.

***********SPOILER****************

A zakończenie było po prostu wspaniałe - wjechać w ten ogień (i te zapewnienia - "Nic złego się nie stanie,
naprawdę. Uwierz mi." - podczas gdy właśnie wjeżdżamy do pieca z +/- 300 stopni Celsjusza :P) czy kontynuować grę. A samo niszczenie tej maszyny - 4 różne "oka": dziecko (?), kobieta (?), szaleniec (tak, to na pewno :P) i to fioletowe...
A ta muzyczka na koniec... ARCYDZIEŁO!!! Przy czym zachowajmy zdrowy rozsądek, bo oczywiście wiadomo, że ta maszyna próbuje miłą piosenką uśpić naszą czujność, podczas gdy próbuje zniszczyć świat :P

*******KONIEC SPOILERA************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą - trochę refleksu i ten karabinek portalowy zastąpił by zwykłą broń - tylko powinien wtedy działać na każdej powierzchni ;)

************SPOILER************

Hm... A co myślicie o głównej bohaterce? Czerwone oczy chyba nie robią z niej człowieka... Może jakaś mieszanka genetyczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą ukończyłem Portala i wrażenia mam jak najbardziej pozytywne. Rzeczywiście tak oryginalnej gry jeszcze nie było. Dzięki portalom rozgrywka zyskuje nowy wymiar,gra zmusza do innego myślenia niż inne FPSy (choć czy to,aby napewno FPS?),coś co na pierwszy rzut oka wydaje się nieosiągalne jest jak najbardziej osiągalne dzięki umiejętnemu zastosowaniu portali. Jednak gra nie do końca wykorzystuje potencjał tej technologii przede wszystkim dlatego,że jest zbyt krótka! Poza tym około połowa gry to właściwie samouczek i dopiero późniejsze etapy są jakimś wyzwaniem. Mimo to każdemu grę polecam,choćby po to by zobaczyć genialne zakończenie.

PS. Jak zdobyć achievmenta Imprezowicz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 18:55, mati285 napisał:

PS. Jak zdobyć achievmenta Imprezowicz?


Względnie prosta sprawa - powinno się go dostawać automatycznie, podobnie jak Lab Rat, Fratricide i Heartbreaker... dokładniej, to chwilę po wydostaniu się z "piekarnika", już po ostatniej sali, ale przed rozpoczęciem zwiedzania laboratorium od zaplecza na dobre.

Chociaż słyszałem, że niektórym się trafia bug, przez który osiągnięcie nie zawsze się odblokowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 19:44, Xander Morhaime napisał:

> PS. Jak zdobyć achievmenta Imprezowicz?

Względnie prosta sprawa - powinno się go dostawać automatycznie, podobnie jak Lab Rat, Fratricide
i Heartbreaker... dokładniej, to chwilę po wydostaniu się z "piekarnika", już po ostatniej
sali, ale przed rozpoczęciem zwiedzania laboratorium od zaplecza na dobre.

Chociaż słyszałem, że niektórym się trafia bug, przez który osiągnięcie nie zawsze się odblokowuje.


Dokładnie, mi tak się stało z EP2 jak grałem w drugi rozdział z tymi larwami, najpierm mi się zaliczyło do 111 larw (żeby to zaliczyć trzeba załatwić ich 333 ! ) a później zabijałem inne i nic mi si nie zaliczyło :(
Albo to jest bug albo niekiedy ten Steam jest tak zapchany że nawet już nie może mi tych osiągnięć zaliczyć eh... bede musiał jeszcze z 2-3 razy przejść EP2 ( o to tu chodzi raczej ) :) no, ale tak to bym już miał postęp w osiągnięciu ,,Smakosz larw,, a tak to muszę jeszcze raz to robić :( no ale nie straciłem aż tak dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą ukończyłem Portal-a i jakoś tak zdaje mi się krótki,ale za to koniec jest super :)
najbardziej mi się podobała ta piosenka co była na końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[SPOJLER!]

Dnia 12.01.2008 o 17:34, Kamil 13 napisał:

najbardziej mi się podobała ta piosenka co była na końcu


Hehe, ja zrywałem boki ze śmiechu :D W ogóle teksty pod koniec rozwalały, jak np "Czy kiedykolwiek ciebie okłamałam? Znaczy się, w tym pomieszczeniu" :P A sama gra była dla mnie i tak zaskakująco długa - myślałem, że po ostatnim teście już się skończy, a tu niespodzianka - czas na kompletną improwizację, drugie tyle gry już bez przyjaznych portalom pomieszczeń! Swoją drogą podobnie w Half-Life 2: Episode Two nie mogłem się opanować i dosłownie ryłem ze śmiechu jak Dr. Magnusson (czy jak tam) opieprzał załogę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 12:55, Graszczur napisał:

Jak zdobyć pluszową kostkę? Na Steamie została w mig wyprzedana :''(

Najprościej uszyć sobie samodzielnie. :)
Gdzieś w sieci widziałem wykroje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 13:31, Krejt napisał:

> Jak zdobyć pluszową kostkę? Na Steamie została w mig wyprzedana :''(
Najprościej uszyć sobie samodzielnie. :)
Gdzieś w sieci widziałem wykroje.

Eee, ja wolę oryginał z Aperture Science... szkoda, że na Allegro nie ma. A ja MUSZĘ to mieć (jak każdy fan Portala :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że mam Portal z The Orange Box ale w grę jeszcze nie grałem ale mam zamiar w nią zagrać w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 20:01, Kerigun napisał:

Coś dla fanów Portal''a i Leonidas''a. Czyli dla mnie i nie tylko :D


He fajne masz więcej takich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wersji na X360 spotkał mnie bardzo interesujący bug, opiszę, może powtórzycie na pc :)
Chodzi o standardową mapę, survival dla androidów. Kojarzycie? Jest tam takie miejsce (pokój z jednym wyjściem i połową ścian przezroczystych), gdzie jest mnóstwo pudełek. Zróbcie niebieski portal w drugim pokoju, naprzeciwko wyjścia. Natomiast w pokoiku z pudłami co chwila róbcie pomarańczowe portale pod pudłami - nieważne, czy pudełko zdążyło przelecieć, róbcie kolejne, aż przejdą wszystkie.
Co się u mnie stało? Silnik fizyki zgłupiał i wszystko - turrety, pudła, kamery - przelatywało przez podłogi, ściany, latało po pomieszczeniu w stanie nieważkości. Ciekawy efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować