Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bloodborne jeszcze wyładnieje do premiery. Nie ma szans na wersję PC

50 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2015 o 08:54, Malevyn napisał:

wiem poprostu ze konsole to za drogi gips na polskie standardy


Tzn skąd wiesz? Granie na konsolach moze byc nie tylko tańsze od grania na pecetach (uzywki) ale moze wręcz przynosić zyski (kupić taniej, ograć, sprzedać drożej). To co szerzysz to jakies miejskie legendy od kogos kto w ogóle nie ma pojęcia w temacie.

Bloodborne zapowiada sie naprawdę swietnie. Zobaczymy czy pozwoli odzyskać wiarę w dewelopera po jego ostatnich wpadkach. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2015 o 17:40, hyrlec napisał:


I rozumiem, że oczywiście odprowadziłeś podatek od sprzedaży wyżej wymienionych tytułów?
;)


http://www.pit.pl/ehandel-a-podatki--jak-legalnie-kupowac-i-sprzedawac-w-sieci--aukcje-i-podatki/skladam-deklaracje-pcc3--podatki-a-handel-w-internecie/sprzedaje-prywatnie--podatki-a-handel-w-internecie-10219/index.php?lt=Sprzeda%C5%BC%20rzeczy%20bez%20podatku%20PIT

Prywatną sprzedaż rzeczy ruchomych rozlicza się dopiero w rocznym zeznaniu podatkowym. W konsekwencji, gdyby okazało się, że ze sprzedaży prywatnej uzyskano dochód, nie trzeba płacić zaliczek na podatek. Dopiero w terminie złożenia zeznania rocznego podatnik musi zapłacić podatek od osiągniętego dochodu.

Jeżeli dochód wyniesie zero lub podatnik osiągnie stratę, to powinien on wypełnić deklarację podatkową, niemniej podatku płacić nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 15:30, Shinigami napisał:

> Soulsy powstały na Playstation a więc nie wiem o co ci chodzi...

O skrajną różnicę opinii, bo zarówno na jednym i na drugim sprzęcie można grać na padzie.
Dodatkowo na PC masz możliwość gry w 60 FPSach, przy wykorzystaniu modów, 4K i innych
ciekawych dodatków, sweetFX etc.


Moj pad z ps3 nie dziala na PC. 60fps? Chyba po kilku miesiacach po premierze, bo jak gra wyszla to chodzila fatalnie i ciela masakrycznie. Jeszcze mi napisz ze kompa tez mozna podlaczyc do TV, owszem jak chce sie miec bajzel w pokoju, skrzynke na srodku i mase zwisajacych kabli. Twoja wypowiedz jest typowa dla kogos kto ma tylko PC. Ja 20 lat siedzialem na tym pudle, a na konsoli od zaledwie 3 i dla mnie granie w wiekszosc gier (poza strategiami) jest o wiele lepsza i wygodniejsza na konsoli. Wole Dark Souls 2 na 52 calach Tv w 30 fps niz w 60 na 20 calach gniezdzac sie na fotelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 15:53, Cykada85 napisał:

Moj pad z ps3 nie dziala na PC.


Mój działa, ale mam też pojęcie o czymś więcej niż włożenie płytki do konsoli.

Dnia 09.02.2015 o 15:53, Cykada85 napisał:

60fps? Chyba po kilku miesiacach po premierze /.../


W przypadku jedynki która była pierwszym portem tego studia? Tak. Dwójka chodziła być może nie idealnie, ale w ponad 60 FPSach, bo modów wtedy jeszcze nie było. Postęp.

Dnia 09.02.2015 o 15:53, Cykada85 napisał:

Jeszcze mi napisz ze kompa tez mozna podlaczyc do TV, owszem jak chce sie miec bajzel w pokoju, skrzynke na srodku i mase zwisajacych kabli.


Pewnie, że tak, polecam sprawdzić jak może wyglądać PC w salonie, podpowiem, niektóre są mniejsze od konsol. Dodatkowo o czymś takim jak streaming słyszał? Bez kabli, komp stoi w pokoju obok.

Dnia 09.02.2015 o 15:53, Cykada85 napisał:

Twoja wypowiedz jest typowa dla kogos kto ma tylko PC.


Oczywiście. <patrzy na PS2 / PS3 / X360> Beton. Gdybyś zadał sobie trochę trudu wyczytałbyś to ze wcześniejszych postów. Wii U w drodze ;D

Dnia 09.02.2015 o 15:53, Cykada85 napisał:

Ja 20 lat siedzialem na tym pudle, a na konsoli od zaledwie 3 i dla mnie granie w wiekszosc gier (poza strategiami) jest o wiele lepsza i wygodniejsza na konsoli. Wole Dark Souls 2 na 52 calach Tv w 30 fps niz w 60 na 20 calach gniezdzac sie na fotelu.


Tak to już jest jak się popada ze skrajności w skrajność. Operując w stereotypach. Dodatkowo główny monitor to 27'' obok 32'' a PC z interesującymi mnie grami śmiga elegancko na 46'' - w 60 FPSach, na kanapie z padem w ręku.

Impossibru. LOL.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 16:40, Shinigami napisał:

Mój działa, ale mam też pojęcie o czymś więcej niż włożenie płytki do konsoli.

Rypanie się z padem przez MotionInJoy, które jest jednym wielkim szpiegem wysyłającym informacje na serwery chińskie - NOPE (jest niby jeszcze jedna alternatywa, ale i tak jest to niewygodne). Mordowanie się z tym nie ma sensu.

Dnia 09.02.2015 o 16:40, Shinigami napisał:

W przypadku jedynki która była pierwszym portem tego studia? Tak. Dwójka chodziła być
może nie idealnie, ale w ponad 60 FPSach, bo modów wtedy jeszcze nie było. Postęp.

Zarówno w jednym i drugim przypadku te 60FPS okraszone jest mnóstwem bugów, których podczas grania w 30FPSach nie ma.

Dnia 09.02.2015 o 16:40, Shinigami napisał:

Pewnie, że tak, polecam sprawdzić jak może wyglądać PC w salonie, podpowiem, niektóre
są mniejsze od konsol. Dodatkowo o czymś takim jak streaming słyszał? Bez kabli, komp
stoi w pokoju obok.

Podpowiem tutaj, że interfejs systemu dla graczy, jakim jest Windows, nie nadaje się pod TV i nie da się go obsługiwać padem.
Streaming z kolei nie daje odpowiedniej jakości i jest okraszone input lagiem.

Reszta to kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 16:40, Shinigami napisał:

Mój działa, ale mam też pojęcie o czymś więcej niż włożenie płytki do konsoli.


Mi dzialal z opoznieniem, najwyrazniej jak piszesz nie znam sie na tym.

Dnia 09.02.2015 o 16:40, Shinigami napisał:

W przypadku jedynki która była pierwszym portem tego studia? Tak. Dwójka chodziła być
może nie idealnie, ale w ponad 60 FPSach, bo modów wtedy jeszcze nie było. Postęp.


Koniec koncow jedynka nie dzialala. Do tego najlepsze dla mnie gry z PC wyszly na konsole (np. Mass Effect, Dragon Age) w gorszej oprawie ale zawsze. Za to najlepsze gry z konsoli nie wyszly na PC, czyli seria Uncharted, GoW czy The Last of Us. Jest to oczywiscie zaznaczam moj gust co nie znaczy ze innym sie te gry podobaja. Ale jest to dla mnie kolejny argument dlaczego konsola jest dla mnie lepszym wyborem

Dnia 09.02.2015 o 16:40, Shinigami napisał:

Pewnie, że tak, polecam sprawdzić jak może wyglądać PC w salonie, podpowiem, niektóre
są mniejsze od konsol. Dodatkowo o czymś takim jak streaming słyszał? Bez kabli, komp
stoi w pokoju obok.


Nie mam mozliwosci postawienie komputera nigdzie indziej jak w swoim pokoju.

Dnia 09.02.2015 o 16:40, Shinigami napisał:

Oczywiście. <patrzy na PS2 / PS3 / X360> Beton. Gdybyś zadał sobie trochę trudu
wyczytałbyś to ze wcześniejszych postów. Wii U w drodze ;D


Nie czytam twoich wszystkich postow, nie mam na to czasu.

Dnia 09.02.2015 o 16:40, Shinigami napisał:

Tak to już jest jak się popada ze skrajności w skrajność. Operując w stereotypach. Dodatkowo
główny monitor to 27'' obok 32'' a PC z interesującymi mnie grami śmiga elegancko na
46'' - w 60 FPSach, na kanapie z padem w ręku.


Ja wymienilem Ci tylko pare argumentow ktore przemawiaja do mnie ze konsola jest dla mnie lepszym rozwiazaniem. Z komputerami mam zawsze problem, nie jestem informatykiem, umiem tylko podstawowe rzeczy typu przeinstalowanie systemu, sterowniki, etc. Z 90% gier ktore mialem na PC byl problem, to mi brakowalo sterow, to windows nie ten, to sie cielo nie wiedziec dlaczego. Ostatnio nawet probowalem zainstalowac Wiedzmina 2 bo chcialem sobie odswiezyc przed trojka poprzedniczke, plus to ze nie gralem w to odnowiona wersje z 10gb patchem. Po spedzeniu kilku godzin (po trochu kazdego dnia) instalowaniu czego bylo tam trzeba, sciaganiu i instalowaniu 20 patchy odpalilem w koncu gre. Gra mi sie tnie, komputer mam 2,5 raza lepszy niz recomendowane, nowy system, stery najnowsze. I to jest wlasnie to z PC, przynajmniej w moim przypadku. Na konsoli nigdy nie mam problemu, wlanczam i dziala. Do tego jest znacznie taniej, szybciej i wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 17:40, Cykada85 napisał:

Mi dzialal z opoznieniem, najwyrazniej jak piszesz nie znam sie na tym.


Początkowo napisałeś, że nie działa. Zresztą to i tak wina Sony, bo po dziś dzień nie ma oficjalnego wsparcia dla padów PS3, da się to zrobić, programów jest chyba z pięć, jedne działają lepiej inne gorzej. Korzystałem swojego czasu z tego który za bazę bierze sterowniki do, uwaga, pada od X360. Ten działał idealnie.

Dnia 09.02.2015 o 17:40, Cykada85 napisał:

Koniec koncow jedynka nie dzialala.
konsola jest dla mnie lepszym wyborem


From przyznało, że dali ciała, bo dla nich jako firmy PC to niezbadane wody. Dobrze, że znaleźli się tacy którzy poprawili ich błędy. Rozmowa nie miała zejść na temat tego, co lepsze co gorsze. Przecież nie o to chodziło. Jedynie o wykazanie, że jedno i drugie ma swoje zalety i wady.

Dnia 09.02.2015 o 17:40, Cykada85 napisał:

Z komputerami mam zawsze problem /.../


Teraz rozumiem. Właśnie dlatego konsole są lepsze, wkładasz płytkę, grasz. Nic więcej wiedzieć nie musisz. Może poza zainstalowaniem czy spatchowaniem. Przecież na konsolach teraz tak wygląda również większość gier. Do tego pod względem architektury są zbliżone do PC jak nigdy w przeszłości. W każdym razie tak jak pisałem wcześniej: każdy gra na tym czym lubi, a konsole opłaca się kupić, prędzej czy później ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować