Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Peter Molyneux, Fable 2 i nowe obietnice

48 postów w tym temacie

e-boy może i Fable był krótki i prosty, ale przynajmniej sie nie nudził ( nie miał kiedy - zanim sie rozkrecamy gra sie konczy :/) tak jak Oblivion ( moje zdanie ). Jezeli grafika bedzie taka jak w trailerze to ja dziękuje :D W jedynce bardzo spodobało mi sie to, że gra w przeciwieństwie do wiekszości była kolorowa. Bardzo kolorowa :) Początkowo miałem skojarzenia z BG&E2 ( czemu w 90 % moich postów wspominam o tej grze :)) ale gra to zupełnie inna klasa :/ Nie mniej na dwójke czekam i zagram na pewno. ( szkoda że nur fur Xbox360 und PC [ po pół roku ] bo gdyby tak było na Wii... ale by sie ciorało :)). I jeszcze dorzuce trzy grosze do "tępych" konsolowych siekanek. Też ich nie cierpie. Takie Dynasty warriors 4 to maksymalna porażka. Ale z drugiej strony ja wybredny jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 17:34, FiN napisał:

Po pierwsze jest tu chyba jakas sprzecznosc jesli sa dlugie przerywniki to ze wzgledu najczesciej
na rozbudowana fabule,a ty uwazasz ze powinno byc tylko intro i outro a reszta to sama rozgrywka-
no geniusz po prostu, fabula by byla jeszcze bardziej skomplikowana i gra bylaby inteligentna
i do myslenia.

Tylko w Fable fabuła leży na łopatkach, nie jest nawet tłem. Wrzucono ją do gry jako zbędny dodatek. Jest tak samo rozwinięta jak wpływ gestów na rozgrywkę, czyli niemal zerowa. Fable to straszna siekanina i łażenie od filmiku do filmiku, po krótkim czasie taka gra robi się nudna jak flaki z olejem, bo ile można siekać ciągle spawnujących się bandytów, wilkołaki, czy nieumarłych :/

Ta gra zupełnie nie pozwala na jakąkolwiek swobodę, czy kreatywność... System rozwoju postaci polega na zbieraniu zielonych kuleczek i pakowaniu w jakiekolwiek skille (przypomina trochę monety w platformówkach, za które zdobywa się dodatkowe życia)... mapy są ograniczone kretyńskimi murami i idziemy dokładnie tam, gdzie chcą panowie twórcy... prowadzeni za rączkę. Do tego co chwila rozlega się głos mistrza gildii, który na wszelki wypadek przypomina nam co robić, w razie gdyby nie wystarczyła nam strzałka pokazująca gdzie mamy iść i co siekać.

Wybacz, ale ta gra jest idiotyczna... Jest jak nieudana platformówka... bo w platformówkach przynajmniej akcja jest ciekawsza

Pograj lepiej w Gothic 2... tam zawsze gracz ciekawy świata znajdzie coś fajnego w miejscu, w które mało kto by się normalnie wbijał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dann
Primo:Jesli sie nie dyskutuje o gustach to o czym?Jak gadasz o pogodzie to i tak w wiekszosci schodzi na gusty bo ja lubie zime a ty lato.90% rozmów jest od gustach więc przestań cytować jakieś wyśfiechtane morały jeśli nijak maja sie one do rzeczywistosci.
Secundo:BG od FF różni się tym co powiedziałem.I tu i tu masz rozbudowaną rozbudowaną fabułe ale i tak większość czasu spędzasz na walkach.Jedynie co je różni to grafika,system sterowania i różne popierdółki.

Monastor
Tylko że fable to action rpg.Tak samo jak Diablo.Więc z takim samym stosunkiem powinieneś do tego podchodzic.
Poza tym w Fable nie ma długich cutscenek ,są takiej długości jak w większości gier.
I grałem w Gothica {wprawdzie 1 ale jednak)i naprawde oprocz klimatu nie widze tam nic ciekawego.Do dupy system walki,questy typu idz-zabij-przynies imo nic specjalanego.Bo mi do szczescia nie potrzebna jest swoboda z która nic ciekawego nie można zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 10:38, FiN napisał:

I grałem w Gothica {wprawdzie 1 ale jednak)i naprawde oprocz klimatu nie widze tam nic ciekawego.

W takim razie czego oczekujesz od gry, jeśli nie klimatu?

>Do dupy system walki,questy typu idz-zabij-przynies imo nic specjalanego.
Hmm... pokaż mi grę(głównie rpg ale nie tylko), w której jest inaczej. W każdym erpegu tak jest. Przynieś to, zabij szczura, idź do tego i zabierz mu tamto. System walki faktycznie do dupy, ale klimat rekompensował wszystkie niedociągnięcia.

Co do fable to przy podejściu typu: "czekam na inteligentną rozrywkę" nie ma szans na zadowolenie po jej odpaleniu. Ale przy podejściu konsolowym typu:"mam trochę czasu to posiekam parę stworków" gra okazuje się fajna lub chociaż znośna i można się odstresować przy niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FiN

OMG co zes sie do tego tekstu o gustach przyczepił ? Jak sam wspomniałes jest to tylko "wyśfiechtany morał", a morały takie są właśnie po to aby je cytować. Zresztą wstawiłem go do tekstu, bo akurat pasował mi na początek wypowiedzi :) i ma się nijak do pozostałej jej treści. Takze nie czepiaj sie tego, co najmniej wazne. Chyba, ze wytrąciłem ci wszystkie argumenty :) i szukasz na siłę dziury w całym.

Co do twojego dalszego porównywania FF do BG, to dalej piszesz jeszcze wieksze głupoty. Nie wiem jak w FF ale nie moge powiedzieć, zebym grając w BG wiekszość czasu spędził na walkach (moze w ID to tak). Fakt, ze sa one ważną cześcią gry (to chyba normalne) ale napewno nie najwazniejszą. A te jak to ująłeś "różne popierdółki" stanowią właśnie kwintesencję roznicy pomiędzy tymi dwiema grami, a najwazniejszą z nich (czego juz nie ująłeś) jest sama filozofia podejścia do gatunku cRPG oraz do sposobu prowadzenia i rozwijania fabuły (czyli w zasadzie rzecz dla RPG najwazniejsza). Tez moge napisać, ze np. "Starcraft" rózni sie od "W40k: DoW" tylko "grafiką, systemem sterowania i różnymi popierdółkami", tyle ze bedzie to taka sama bzdura, jak twoje porównanie FF do BG.

A co do twojej wypowiedzi o Gothicu 1 - Mam do ciebie wielką prosbę: weź naprawde zagraj w tą gre, a nie tylko próbuj to zrobić. Bo zanosi sie, ze znowu zaczynasz pisac farmazony (to swoja droga tez jest morał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obserwując te różne posty wywnioskowałem że opinie na temat Fable`a są bardzo podzielone. Dla mnie Fable to jest świetna gra (co prawda nie tak świetna jak seria Gothic ale jest tuż po Gothic`ach). Fable ma bardzo wiele zalet i postaram się przytoczyć, które najbardziej mi sie podobają no i pare wad nad, którymi twórcy powinni popracować. +1. Podoba mi się to że gre zaczyna się jako mały chłopiec a kończy jako starzec - dzięki temu poziom trudności sam dostosowuje się do nas a nie on do nas. +2. System walki - wg. mnie jest świetny (napewno lepszy niż w Gothic`ach. +3. Szeroka maożliwość interakcji z mieszkańcami Albionu - nie spotkacie tego w innych RPG-ach. +4. Podoba mi się także sprwa związana z doświadczeniem. Peter Molyneux nieżle to wykombinował. +5. Grafika - innym się może nie podobać ale dla mnie idealnie pasuje ta "bajkowość" do Fable`a. +6. Muza też jest spoko choć muzyka z Gothica (szczególnie z Nocy Kruka) jest nie do pobicia, ale ogólnie jest bardzo przednia. Z plusów to chyba te najważniejsze, na pewno znalasł jeszcze bym ich parę ale bardzo szczegółowch. Przejdźmy do minusów. -1. Zdecydowanie za krótka - wg. mnie największa wada. -2. Irytuje mnie troche milczący bohater. -3. Za mała "wolność", że się tak wyrażę. Mianowicie chodzi mi o to że nie ma takiej swobody eksplorowania świata jak np. w Gothicu czy Morrowindzie i Oblivionie. Te 3 minusy są dla mnie najbardziej drażniące i uprzykszające rozgrywkę. Mam nadzieje, że w Fable`u 2 te minusy zostaną poprawione (szczególnie długość rozgrywki). Podsumowując. Z niecierpliwością czekam na Fable 2 i mam nadzieje że do jedynki zrobią chociaż jeden dodatek (w co jednak wątpie - ale nadzieje zawsze warto mieć :-). Oceniając Fable`a w skali 0-10 dałbym notę 9 i uważam że ta nota jest bardzo sprawiedliwa. Uups trochę sie rozpisałem ale dziękuje wszystkim, którzy przeczytali tą post-recenzję i życzę miłego grania w Fable.

Sheep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale w mojej poprzedniej wersji (version 1.0) :) znalazło się kilka literówek, bugów i baboli. Dlatego przygotowałem dla was poprawioną już wersję (version 1.1) :) i jeszcze raz przepraszam. Dobra nic już więcej nie piszę tylko zapraszam do lektury. O i jeszcze jedno, w ramach rękopęsaty dołączam zdjęcie pieknej azjatki żeby "lepiej się czytało" :).

Obserwując te różne posty wywnioskowałem, że opinie na temat Fable`a są bardzo podzielone. Dla mnie Fable to świetna gra (co prawda nie tak świetna jak seria Gothic), doskonale łącząca elementy RPG, akcji i fantasy ukazana z (mojej ulubionej) perspektywy trzeciej osoby (TPP). Fable ma bardzo wiele zalet, które są innowacyjne dla gatunku. Postaram się przytoczyć te, które wg. mnie są najlepsze oraz opiszę pare wad nad, którymi twórcy powinni popracować. +1. Podoba mi się to że grę zaczyna się jako mały chłopiec a kończy jako starzec - dzięki temu poziom trudności sam dostosowuje się do nas a nie my do niego. +2. System walki - wg. mnie jest świetny (napewno lepszy niż w Gothic`ach. +3. Szeroka maożliwość interakcji z mieszkańcami Albionu - nie spotkacie tego w innych RPG-ach. +4. Podoba mi się także sprawa związana z doświadczeniem. Peter Molyneux nieżle to wykombinował. +5. Grafika - innym się może nie podobać ale dla mnie idealnie pasuje ta "bajkowość" do Fable`a(w sumie jakby mogła nie pasować skoro Fable tłumacząc na polski znaczy bajka). +6. Ścieżka dźwiękowa jest bardzo ciekawa i miła dla ucha choć ścieżce z Gothica (szczególnie z Nocy Kruka) wyraźnie ustępuje. Z plusów to chyba najważniejsze co miałem do napisania. Przejdźmy do minusów. -1. Zdecydowanie za krótka - wg. mnie największa wada. -2. Irytuje mnie troche milczący bohater. -3. Za mała "wolność", że się tak wyrażę. Mianowicie chodzi mi o to że nie ma takiej swobody eksplorowania świata jak np. w Gothicu czy Morrowindzie i Oblivionie. Te 3 minusy są dla mnie najbardziej drażniące i uprzykszające rozgrywkę. Mam nadzieje, że w Fable`u 2 te minusy zostaną poprawione (szczególnie długość rozgrywki). Podsumowując. Z niecierpliwością czekam na Fable 2 i mam nadzieje że do jedynki zrobią chociaż jeden dodatek (w co jednak wątpie - ale nadzieje zawsze warto mieć :-). Oceniając Fable`a w skali 0-10 dałbym notę 9 i uważam że nota ta jest jak najbardziej na miejscu. Uups trochę sie rozpisałem ale dziękuje wszystkim, którzy przeczytali tą post-recenzję i życzę miłego grania w Fable.

Sheep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Fable 2 powinna się pojawić jedna wielka rzecz, taka, która zszokuje i zadziwi graczy - i my właśnie coś takiego mamy. I nie jesteśmy jeszcze gotowi by to pokazać. Myślę, że zdecydujemy się na to dopiero w przyszłym roku, jeżeli mam być szczery. To naprawdę, naprawdę wielka rzecz, a gdybym powiedział wam o tym teraz, rzekł to jedno słowo, wy powiedzielibyście: o czym ty mówisz? Musiałbym wam to pokazać i udowodnić".

brzmi swietnie :]

niedawno odkryłem FABLE,swietna gra.szkoda tylko bohater tak szybko sie starzeje :p ale jest kilka sposobów by go odmłodzic,a nawet pare razy =D

gg 2872882

______________(__||__]__||__)____
|--------------.===.-.~,~~:____:__/||\__|================[_]=
|_||||______/___/_/```''|___|/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować