Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dzień dobry! - wstępniak gram.pl #1

41 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2015 o 13:18, Fett-PL napisał:

Stanowiska nie są przerysowane. Poprosiłem redaktorów o określone stanowisko i w ten
sposób zaczął się temat "Opinii". Natomiast zgodzę się, że autorzy powinni być bardziej
obecni w dyskusjach. Do tego będę ich ZACHĘCAŁ ;)

patrzę przekrojowo przez ostatnie kilka lat gramu. Art w stylu "walka w DA2 jest super, a wy się nie znacie" zdecydowanie był przerysowany. Albo ten potworek o zaletach DA3, czy ruganie W2 za to że był tym, czego wpłacający od niego oczekiwali, że będzie.
No ale jest nowe kierownictwo a opinie dopiero startują, więc liczę, że to się rozkręci. Już samo to, że autorzy zamiast napisać i zniknąc będą je komentowac powinno sporo pomóc.

Dnia 02.03.2015 o 13:18, Fett-PL napisał:

/.../ Chciałbym też powiedzieć, że "Opinia" to nowa forma, która bedzie ewoluowała - zarówno
zależnie od przemysleń redaktorów, jak i Waszych komentarzy. Np. dla mnie dobrą wskazówką
jest, że optymalna długość to opinia i kontra do niej, bez tekstów "pomiędzy".


..i właśnie o tym pisałem wyżej, czego bym unikał. Opinię każdy może mieć własną, ale nie powinna być pisana obiektywnie, a nie z założeniem, że musi być do niej kontra, więc najlepiej by prezentowały dwa skrajne stanowiska. Właśnie to się rozlazło w pierwszej opinii, tej o diablo. Tomek ze zbyt dużym uporem maniaka brnął w co najmniej kontrowersyjne stanowisko "RMAH był świetny, tylko hejterzy", Sławek zaś w drugą z obroną mikro. Choć problem, sądząc po obu tekstach i komentarzach, leżał zupełnie gdzie indziej - czy taką grę powinno się dodatkowo monetyzować, bo przy RAHM mamy spieprzony drop i farmerów, przy miko dalej mamy farmerów a do tego płacimy za rzeczy, które kiedyś były za darmo w patchu. Najlepszy felieton (bo opinie tbh też są felietonami) to taki, który uwzględnia obie racje, wyczerpuje temat i kontra nie jest do niego potrzebna.

No i jak przy doborze tematu jesteśmy - powinien być on kontrowersyjny tylko wtedy, gdy musi, a nie, że tworzy się problem, który następnie dzielnie zwalcza. I tak było z tą długością, gdzie nikt nie mówi, że gra długa automatycznie jest lepsza ( i im dłuższa tym powinna dostawać lepsze oceny, bo wszyscy wiedzą, że to bzdura), tylko tyle, że jest coś takiego jak bycie za krótką. Zwłaszcza, jak kosztuje niewiadomo ile i nie jest wybitna. No ale cała dyskusja rozmydliła się własnie ze stworzonym przez samego autora problemie "długie (nie) znaczy lepsze".
tl;dr poruszajmy trudne tematy, ale tylko, gdy faktycznie istnieje trudny temat, a nie, że tworzy się go na poczekaniu bo musi być kontrowersyjne by była dyskusja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 13:52, Kaerobani napisał:

Najlepiej będzie jak nowy rednacz nie będzie nic obiecywał, a po prostu po cichu robił
swoje, wtedy nikt mu nic nie zarzuci, że rozbudził nadzieje, a nie zrealizował niczego.


W tym rzecz, żeby nie obiecywać, a pokazywać etapy prac. Gdy będzie cisza też niedobrze, bo ludzie jednak pamiętają o obietnicach poprzedników.

Dnia 02.03.2015 o 13:52, Kaerobani napisał:

Ktoś w ogóle orientuje się kto był pomiędzy Kniczem a Pawłem Borawskim?


Michał Mielu Mielcarek. Był dokładnie przez 8 miesięcy i 1 dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&pid=494

Bardziej bieżącą rzeczą jaką chciałbym widzieć to wyróżnienie redakcji w komentarzach. Zlewają się oni z pozostałymi konsulami, newsy są podpisywane z imienia i nazwiska z pominięciem nicku/ksywki i czasami nie wiadomo czy dany redaktor, czy też osoba która napisała tekst na zamówienie wypowiada się później w newsie. Zwłaszcza tych outsourcowców trudno jest później skojarzyć, bo zwykle na gramie są obywatelami.

I tak jak kiedyś proponowałem, niech teksty takie jak "Opinia:" pojawiają się na Gramsajtach redaktorów (może nie teraz, bo teraz czy wpis wejdzie czy nie wejdzie to loteria, ale gdy już to mistyczne 2.0 wejdzie). Główna spokojnie jest w stanie linkować do Gramsajtów także w newsach, z czym mieliśmy do czynienia w zeszłym roku przy plebiscycie na wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moje słowa są błędne to mnie poprawcie, ale skoro przejęliście stronę "markolf.pl" to ją reaktywujcie, albo się chociaż nią zajmijcie: ostatni wpis z okolic czerwca ubiegłego roku, ale chociaż stoi strona, bo jeszcze wcześniej nawet strona główna nie raczyła "wstać"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Markolf nie należy do gram.pl, był tylko częścią jego kolektywu. Poza tym umarł sam z siebie, w końcu jest tylko jedno pismo z grami dodawanymi do czasopism.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym co napisał Levario (komentarz nr 3) i dodałbym jeszcze ocenianie komentarzy np łapka w górę/ łapka w dół czy tak jak na PSSITE.COM - "lubię to"/"nie lubię tego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 13:48, Kraju napisał:

W tym rzecz, że zanim poszła oficjalka, już było można zauważyć pewne zmiany na plus.


Cieszę się, że dało się to odczuć :)

Dnia 02.03.2015 o 13:48, Kraju napisał:

Społeczność ma ogromną cierpliwość dlatego nikt nie wymaga zmian od razu (choć wtedy
byłoby cudownie). Początek masz lepszy niż poprzednicy, więc kredyt zaufania u większości
na pewno będzie spory. Nie zapomnijcie tylko podrzucać materiałów z prac, głównie oczywiście
nad gramsajtami czy forum, tak jak robił to na początku MartivaR. Chodzi o to aby regularnie
dawać społeczności znać, że prace postępują, bo od pewnego czasu jest cisza i niektórzy
(w tym ja) wątpią w jakiekolwiek zmiany czysto społecznościowe.


MartivaR bierze udział w pracach, więc na pewno będziemy wprowadzać konsultacje z Wami :) Mam nadzieję, że z czasem uda się wrócić do niektórych aspektów działania społeczności - tak jak to miało miejsce kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 13:52, Kaerobani napisał:

Najlepiej będzie jak nowy rednacz nie będzie nic obiecywał, a po prostu po cichu robił
swoje, wtedy nikt mu nic nie zarzuci, że rozbudził nadzieje, a nie zrealizował niczego.


Nie chcę, by to się odbywało na zasadzie "może zrobimy coś". Z mojej strony (i nie tylko mojej) pewne mechanizmy już są w ruchu. Będziemy przychodzić z konkretnymi rzeczami i ew. zapytaniami, a nie teoriami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 14:05, zombie44 napisał:

No to Mielu sie nabył redaktorem :D, ciekawe ile ten wytrzyma?


Wytrwały ze mnie człowiek, w końcu współpracuję (z przerwami oczywiście) z gram.pl od 11.2005 :> Nie planuję znikać w najbliższym ani dalszym czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 14:39, Kraju napisał:

W tym rzecz, żeby nie obiecywać, a pokazywać etapy prac. Gdy będzie cisza też niedobrze,
bo ludzie jednak pamiętają o obietnicach poprzedników.


Jest spora szansa, że będziemy Was pytać o poszczególne rozwiązania, wychodzac już przykładami rozwiązań i postępów prac.

Obetnic nie będzie dużo, raczej spojrzenie na naszą pracę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 14:54, luzac napisał:

Bardziej bieżącą rzeczą jaką chciałbym widzieć to wyróżnienie redakcji w komentarzach.
Zlewają się oni z pozostałymi konsulami, newsy są podpisywane z imienia i nazwiska z
pominięciem nicku/ksywki i czasami nie wiadomo czy dany redaktor, czy też osoba która
napisała tekst na zamówienie wypowiada się później w newsie. Zwłaszcza tych outsourcowców
trudno jest później skojarzyć, bo zwykle na gramie są obywatelami.


O zmianach na stronie myślimy bardziej kompleksowo. Jeden z analizowanych segmentów to forum i komentarze. Osobiście widziałbym to jako oddzielne kolory dla redakcji, inne dla konsulatu, a do tego spięcie profilu autora z tym forumowym. Jak to dokładnie zostanie rozwiązane, zobaczymy :)

Dnia 02.03.2015 o 14:54, luzac napisał:

I tak jak kiedyś proponowałem, niech teksty takie jak "Opinia:" pojawiają się na Gramsajtach
redaktorów (może nie teraz, bo teraz czy wpis wejdzie czy nie wejdzie to loteria, ale
gdy już to mistyczne 2.0 wejdzie). Główna spokojnie jest w stanie linkować do Gramsajtów
także w newsach, z czym mieliśmy do czynienia w zeszłym roku przy plebiscycie na wpisy.


To już kwestia naszego CMS-a. W tej chwili nie możemy obrabiać materiałów na Gramsajtach w sposób identyczny z tym, co w newsach. Na razie operuję na narzędziach, które zastałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko sugeruję, bo podejście, o jakim poprzednio pisałem zgubiło Knicza. Ale oczywiście życzę owocnego rozwoju strony. Jeszcze tak zapytam - czy adres redakcja@gram.pl jest aktualny i można tam wysyłać maile z nadzieją na odpowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... pamiętam, jak pojawiły się nowe osoby w konsulacie. Zapowiedzi były piękne - super kontakt z klientem, regularne odpowiedzi i tak dalej, i temu podobne. Jak wygląda rzeczywistość - chyba wiemy wszyscy: kilkudniowe czekanie na odpowiedź, która czasem nigdy nie nadchodzi, zmian na forum 0.00... Do tego dochodzą kolejne wpadki (ktoś pamięta jeszcze "uprzejmą prośbę" o to, by nie instalować adblocka, bo gram potrzebuje kasy?), które też nie poprawiają sytuacji. Oczywiście wszystkie sugestie społeczności pozostawały bez jakichkolwiek odpowiedzi.

W świetle powyższych, naprawdę wolałbym, by było mniej obietnic (kolejnych...), a więcej działania. Obietnic na tym forum widzieliśmy już naprawdę wiele. Realizacji ich... zdecydowanie mniej.

Tak czy siak, życzę powodzenia na nowym stanowisku. Oby tym razem wyszło lepiej ;) Czego i Tobie, i nam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przeczytałem ju z cały Internet i teraz już sobie z tym odpuściłem z braku czasu, na Wasz serwis jako jedyny jeszcze rzucam okiem, a to i tak w biegu przelatując po nagłówkach i zajawkach. Co dwudziesty news otworzę, z tego co czwarty przeczytam od "a" do "z", więc moja opinia może nie być miarodajna, ale osobiście mnie dziwi obecność tekstów typu recenzje filmów, jak ostatnio przyuważyłem Hobbita czy jakiegoś Earl Greya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2015 o 12:16, Darth_Angel napisał:

ale osobiście mnie dziwi obecność tekstów typu recenzje filmów,
jak ostatnio przyuważyłem Hobbita czy jakiegoś Earl Greya.

Nie samymi grami gracz żyje. Ja się cieszę, że recenzje filmów i książek wróciły na gram. Wolę to niż piąty tekst informujący mnie o tym, że The Order 90210 jest krótkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2015 o 13:18, luzac napisał:

> ale osobiście mnie dziwi obecność tekstów typu recenzje filmów,
> jak ostatnio przyuważyłem Hobbita czy jakiegoś Earl Greya.
Nie samymi grami gracz żyje. Ja się cieszę, że recenzje filmów i książek wróciły na gram.
Wolę to niż piąty tekst informujący mnie o tym, że The Order 90210 jest krótkie.


Recenzje filmów będą się pojawiać, choć, jak pewnie da się zauważyć, przede wszystkim w weekendy. Na razie bez "ramówki", ale będziemy się starali, by własnie w piątkowy wieczór, sobotę i niedzielę na gram.pl trafiały nieco inne treści niż w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, no i jeszcze jedno bardzo ważne a nie mniej irytujące: baner na głównej z newsami. Krótko: dajcie przeczytać! to się tak szybko zmienia, że całość traci sens. Nie zdążę przeczytać tytułu pod jedną fotą a już leci dalej z trzema kolejnymi i tak w kółko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować