Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W pogoni za internautami

59 postów w tym temacie

Dnia 21.07.2006 o 08:40, SwenG napisał:

Ależ jest porównanie. Ostrożny użytkownik może korzystać zarówno z IE jak i FF. Jego wybór.
IE wcale nie musi być gorszy. Osobiście korzystam z FF - to jest dobry produkt, ale już Thunderbird
jest do bani. OE dużo lepiej sobie radzi.

IE7 nie musi być gorszy. W końcu zmałpuje najlepsze rozwiązania od FF i Opery. Ale na dzień dzisiejszy goły IE, bez jakiś nakładek typu MyIE czy coś w tym typie jest strasznie anachroniczny. W każdym razie brak zakładek dla mnie wystarcza jako powód dyskwalifikacji. Ot, takie przyzwyczajenia.
Co do OE. Moja przygoda z OE skończyła się na próbie skonfigurowania tego czegoś. Pluło mi to błędami i nie chciało poczty odbierać. Thunderbird zaś skonfigurował mi się bez problemu. A po raz kolejny nie chciało mi się OE konfigurować. Może jest i lepszy?
Sam korzystam z KMaila, jest on lepiej zintegrowany z KDE niż Thunderbird. I mi tam wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re AgayKhan rozwiązania techniczne tak, ale już wiadomo że nadal będzie na bakier ze standardami. co jest o tyle dziwne że microsoft jako stały członek w3c uczestnicy w ich tworzeniu (czyli najpierw tworzą, a potem je ignorują. Ciekawa polityka niewiem tylko jaki ma cel). pozatym niewiadomo ile przyjdzie nam poczekać na ie8 (może sie okazać że kolejne 6 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesczze w sprawie oe i odbioru poczty. czy ten odbiór nie był czasem przez ssl? jak tak to oe ustawia zły port i trzeba ręcznie poprawić (programiści thunderbirda i kmaila wiedzą który jest właściwy, wiec tam problemów niema).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Nie będzie wersji na Linuksa? To niech se tych standardów nie przestrzega. Tak mnie to w gruncie rzeczy rusza, jak kolejna wersja Safarii.
A co do OE. Nie mam zamiaru bawić się w konfiguracje programu, którego i tak nie będę stosował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm sam tez uzywam firefoxa, wczsniej uzywalem opery, ale zrezugnowalem z niej ze wzgledu na slaba obsluge javy i slaby menadzer pobierania. Ale nie widze sensu toczyc wojny, jesli pojawi sie cos lepszego od firefoxa i opery to sie na to przezuce...proste:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 16:12, Carmon napisał:

Hmm sam tez uzywam firefoxa, wczsniej uzywalem opery, ale zrezugnowalem z niej ze wzgledu na
slaba obsluge javy i slaby menadzer pobierania. Ale nie widze sensu toczyc wojny, jesli pojawi
sie cos lepszego od firefoxa i opery to sie na to przezuce...proste:)

Też się zastanawiam nad FF (używam narazie Opery). Ale wydaje mi się, że menadżer pobierania jest lepszy w Operze niż w FF, ale z javą to się zgodze. Narazie używam Opery ale od czasu do czasu też z FF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uzywam IE poniewaz jest to jedyne sensowna przegladarka do PWA, OWA i SharePointa. Dopóki FireFox nie będzie kompatybilny z aplikacjami (np.) wspomagającymi pracę grupową czy innymi aplikacjami biznesowymi (nie tylko wyprodukowanymi przez MS!), dopóty użytkownicy biurowi będą korzystać z IE.
Nie ma sięco zachłystywać jedną czy drugą przeglądarką, tylko korzystać z takiej, która jest dla danej operacji wygodna. Korzystam z IE (6, na Viscie 7), Opery, FIreFoxa..
Nie wiem czy FF jest lepszy, wielokrotnie udało mi się go "zawiesić", na boguduchawinnych stronach (ie chodzil normalnie, to samo opera) - pod tym względem opera jest bezkonkurencyjna, jak na razie O9 ani razu mi nie przestała odpowiadać..

Tak czy siak zachwycanie się wyższością jednej nad drugą uważam za zabawę w piaskownicy, jak ktoś wykorzystuje do 1/4-1/3 mozliwosci to niech takich sądów nie wydaje, bo się ośmiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwa słowa:
Konia z rzędem temu, kto umożliwi Single Sign-On na FF czy Operze.
Królestwo i pół księżniczki ;) dla tego, kto ustawi poprzez GPO blokadę zmiany ustawień FF czy opery dla całej domeny czy chociażby ustawi wszystkim użytkownikom domeny witrynę jako zaufaną..
No bo co, ktoś ma przychodzić do 3000 stanowisk? Przecież nikt normalny w organizacji nie będzie tego robił ręcznie dla każdego oddzielnie..

..a FF cenię sobie za lekkość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram poprzednika, niema ci sie gapic tylko w jedna pzegladarke. Do pewnego czasu uzywalem IE, dokladnie jakies 2 miech jak mialem neta. Nastepnie Opere przez jakies 2 lata prawie ale teraz FF bo poprzedni program zaczol mi kapletnie wariowac a i FF zawiodl mnie juz pare razy pomimo, ze uzywam go od moze 1,5 miecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

największego przyjaciela szkodliwego oprogramowania czyli activex obsługuje tylko ie i nakładki na niego, wiec w pozostałych przeglądarkach "zaufane witryny" nie są potrzebne. Żadna strona nie wciśnie nam szkodnika, bo dziury są łatane zanim pojawi sie wykorzystujący je wirus ( a nie parę miesięcy/lat po jak w ie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... bo dziury są łatane zanim pojawi sie wykorzystujący je wirus (

Dnia 22.07.2006 o 06:09, sig. napisał:

a nie parę miesięcy/lat po jak w ie)

Gdzieś czytałem, że krytyczny błąd w IE 5 został naprawiony dopiero w IE 6, a wiadomo jaki jest czas powstawania nowych Internet Explorerów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... bo dziury są łatane zanim pojawi sie wykorzystujący je wirus (

Dnia 22.07.2006 o 06:09, sig. napisał:

a nie parę miesięcy/lat po jak w ie)

Gdzieś czytałem, że krytyczny błąd w IE 5 został naprawiony dopiero w IE 6, a wiadomo jaki jest czas powstawania nowych Internet Explorerów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wcale nie trzeba czekać na zmianę wersji, jedna z krytycznych ie6 dziur znaleziona w 2003 została załatana w tym roku (to sie nazywa tempo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 08:45, sig. napisał:

wcale nie trzeba czekać na zmianę wersji, jedna z krytycznych ie6 dziur znaleziona w 2003 została
załatana w tym roku (to sie nazywa tempo ;)

Ale chyba activex obsługuje też chyba FF bo widziałem chyba gdzieśtaką wtyczke do FF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2006 o 10:14, Tar The Dark napisał:

Ale chyba activex obsługuje też chyba FF bo widziałem chyba gdzieśtaką wtyczke do FF :)

tak zrobioną przez microsoft i odradzaną przez wszystkich z mozilla fundation na czele. ja w każdym razie nie tknął bym sie jej nawet długim kijem, skoro antywirusy online dzięki activex mają dostęp do twardziela, to wszelakie szkodniki też. activex ma po prostu zbyt duże możliwości jak na zastosowania internetowe (w sumie gdyby nie było innego wyjścia jak korzystać z ie, to wyłączenie tego ustrojstwa było by jedną z pierwszych czynności po instalacji systemu jeszcze przed fizycznym podłączeniem kompa do internetu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować