Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2008 o 23:19, Volvox napisał:

/.../
> Czy moderatorzy się spotykają face to face?

Okazyjnie, na zlotach, spotkaniu Gramowym czy nawet na wycieczce w górach ;)


Jeśli dobrze myślę, to wtedy nie wszyscy byli jeszcze modkami a niektórzy już nie są. Więc nie wiem czy to się liczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 07:21, Wojman napisał:

> Czy moderatorzy uprawiają sport? Jeśli tak, to jaki?
Regularnie to nie. Czasem jednak lubie sobie zrobic dluuuuga wycieczke rowerowa.

A zapomniałeś o podnoszeniu ciężarków!
Tak po pół kilograma (w kuflu) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 11:03, A-cis napisał:

A zapomniałeś o podnoszeniu ciężarków!
Tak po pół kilograma (w kuflu) ;-)


A tak, racja. :) W sumie mozna by bylo znow troche pocwiczyc to podnoszenie ciezarkow jesli masz ochote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 09:19, Wodzasty napisał:

Moja ksywka "narodziła" się w podstawówce i większość znajomych tak do mnie mówi... Ongiś
rodzice jednej koleżanki spotkawszy mnie w robocie zagadnęli do mnie: "Wybacz Wodzu,
ale do dziś nie wiemy jak masz na imię"...:)))


Yyy ale Żona chyba wie? Tak się pytam, z ciekawości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 20:51, walgierz napisał:

> Oczywiście, że taka lista warunków jest. Moderatorzy ją pewnie znają, ale ciii....
lista jest tajna. Olamagato wygadał się przypadkiem i teraz inni pociągną Go za konsekwencje...;-D


Moderatorzy mogę się jedynie domyślać. Bo wybór moderatorów to sprawa ekipy.


Heh. Nareszcie zrozumiałem, dlaczego niektórzy moderatorzy usilnie mi pisali, że spamuję, gdy każdy list forwardowałem jeszcze do zacnego grona Ekipy gram.pl. Czyli - jak zawsze odnosząc się do tematu "MODERATORZY: jacy są naprawdę?", bo to przecież mi brakuje grama rozsądku, nie mówiąc o intelekcie i nie tylko, by wiedzieć o czym piszę - jakąś cząstkę prawdy udało się uchylić. A nawet obnażyć część teorii spiskowej. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 22:10, czaja24 napisał:

To ja się zapytam z innej mańki:

Czy moderatorzy uprawiają sport? Jeśli tak, to jaki? (wypraszam sobie odpowiedzi w stylu
"zamykam temat...";)

Kiedyś tak. Teraz uprawiam roślinność doniczkowo - ogrodową :)

Dnia 16.12.2008 o 22:10, czaja24 napisał:

Czy moderatorzy są czynni zawodowo, w jakich profesjach?

Podobnie jak walgierz, nauczam.

Dnia 16.12.2008 o 22:10, czaja24 napisał:

Czy moderatorzy mogą podać swoje największe wpadki, błędy na forum?

Hmmm...się zastanowię ;P

Dnia 16.12.2008 o 22:10, czaja24 napisał:

Czy moderatorzy mają dzieci?

Okazało się, że niektórzy, mają :)

Dnia 16.12.2008 o 22:10, czaja24 napisał:

Czy moderatorzy się spotykają face to face?

Z niektórymi się spotkałam, tak więc można powiedzieć, że i owszem :)

Dnia 16.12.2008 o 22:10, czaja24 napisał:

Czy nicki moderatorów są takie bo "chuck norris" było zajęte? domyślam się tylko że nick
"budo"(były moderator) wywodzi się od sztuk walki - więc chuck norris było zajęte:P

Jako użytkownik - gracz, wybrałam sobie nicka od ulubionej profesji z cRPGów :D

Dnia 16.12.2008 o 22:10, czaja24 napisał:

Czy moderatora męczy funkcja moderatora?

Mnie, jeszcze nie :)

Dnia 16.12.2008 o 22:10, czaja24 napisał:

Na razie wystarczy, prosiłbym o odpowiedź że tak się wyrażę zbiorową

Tak, więc hurtem zostało napisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wychodzi- znakomita część moderatorów jeździ na rowerze - od czasu do czasu
Znaczna część to pedagodzy lub z pedagogiką w jakiś sposób związani, zdarzył się informatyk, równie duża część wyznaję hedonizm poziomy
Niektórzy mają dzieci
Żaden moderator nie wyznał swoich błędów(są nieomylni;P)
I co najważniejsze jak się mówi do nich jak do ludzi to odpowiadają jak ludzie :D

Taki mały żarcik
Dlaczego na Marsie nie ma życia? Bo moderatorzy już tam byli:P


I jak na razie ostatnie moje pytanie - Czy Moderatorzy potrafią spojrzeć na siebie obiektywnie, wypisać swoje zalety i wady z życia pozaforumowego??

Bardzo miło zaskoczył mnie odzew na moje pytania za co moderatorom dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 20:29, czaja24 napisał:

Bardzo miło zaskoczył mnie odzew na moje pytania za co moderatorom dziękuję.


Hym - jak zawsze, przypominając (sobie, sobie, sobie...) temat wątku "MODERATORZY: jacy są naprawdę?" - przyznam się, że wyznaję zasadę: po czynach ich poznacie.

Talk is cheap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 20:35, kotolew napisał:

> Bardzo miło zaskoczył mnie odzew na moje pytania za co moderatorom dziękuję.

Hym - jak zawsze, przypominając (sobie, sobie, sobie...) temat wątku "MODERATORZY:
jacy są naprawdę?
" - przyznam się, że wyznaję zasadę: po czynach ich poznacie.

Talk is cheap.

a jakie czyny ich znasz ? tylko forumowe. Człowieka się nie pozna przez kilka linijek tekstu czy setkę banów, tylko po tym jaki jest naprawdę. Pisząc o tym na forum moderator ma dwie możliwości - skłamać lub napisać prawdę, forum choć ma nicki daję pewną dozę anonimowości i przez to daje możliwość się otworzyć przed innymi. Tako rzecze Zaratustra:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 20:48, czaja24 napisał:

a jakie czyny ich znasz ? tylko forumowe.


Nie wiem, czy tylko forumowe. W każdym razie:
Decyzje Moderatorów lub Pracowników gram.pl dotyczące Użytkownika bądź jego wypowiedzi, są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą gram.pl oraz tym Użytkownikiem i nie podlegają dyskusji na gram.pl.
I jak tu dyskutowac? Z drugiej strony, taki Wojman na kazdym kroku powtarza, że lubi jak wszystko jest postawione w jasnym świetle. Regulamin jedno, Wojman drugie, a na dokładkę regulamin trzecie:
W przypadku kwestii nieuregulowanych niniejszym regulaminem należy dostosować się do decyzji Moderatorów.
I jak tu - trapped and double trapped- dyskutować? W każdym razie ktoś, kto będzie chciał poszukać tych "forumowych czynów", to znajdzie. I pamiętaj, nawet jeśli jest to forum w/g Ciebie, to, sorry, konto jest założone na konkretną osobę i na konkretny adres przychodziły kiedyś paczki z gram.pl - przynajmniej do mnie.

W tym momencie nie ukrywam, z dość dużym zainteresowaniem się przyglądam temu w jaki sposób jest moderowana społeczność skupiona przy gram.pl. A jest tutaj podejście do tematu moderacji dużą nowością dla mnie. I tym chętniej dokładam swoją każdą kolejną cegiełkę do odpowiedzi na tytułowe pytanie: "MODERATORZY: jacy są naprawdę?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 20:29, czaja24 napisał:

I jak na razie ostatnie moje pytanie - Czy Moderatorzy potrafią spojrzeć na siebie obiektywnie,
wypisać swoje zalety i wady z życia pozaforumowego??


Obiektywnie sie nie da czegos powiedziec, a juz szczegolnie o sobie. Mozna co najwyzej subiektywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 21:07, kotolew napisał:

> /.../ I tym chętniej dokładam swoją każdą kolejną cegiełkę
do odpowiedzi na tytułowe pytanie: "MODERATORZY: jacy są naprawdę?"

Zatem powiedz, jaki jest cel Twojego działania? Bo przecież każdy, który cokolwiek robi, ma w tym jakis cel, cel do którego dąży, który chce osiagnac. Oczywiscie, mozna sie domyslać, co jest Twoim celem. Po tym, co i jak piszesz. Ale zawsze bedą to tylko domysły - niekoniecznie trafne. Może więc wyjaśnisz nam, a konkretnie mnie, do czego dążysz? Wtedy ja Ci odpowiem, jakie jest moje zdanie, co do Tojego sposobu osiągniecia założonego celu. Zrobisz to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 21:29, Wojman napisał:

Kup sobie jakas gre, na przyklad Red Alert 3 i idz pograc troche, bo tobie zdecydowanie
sie bardzo nudzi.

Wojman, ja nie wiem. Jak to jest że prawie każdego kto próbuje z tobą dyskutować odsyłasz żeby "sobie pograł" ? Jakaś mania ? Poza tym trochę to śmieszne nie uważasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 21:31, Wojman napisał:

Obiektywnie sie nie da czegos powiedziec, a juz szczegolnie o sobie. Mozna co najwyzej
subiektywnie.


A mógłbyś wypisać subiektywnie swoje wady i zalety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze moje pytania były skierowane do konkretnych osób, ich treść jest marginalnie związana z forum. Dla mnie naprawdę znaczy naprawdę. Nie lubię wynurzeń w formie resistance obrażonych nastolatków. Poczynania każdego z moderatorów są sprawą między nim a konkretnym userem, ze wypływają na szersze wody w takich tematach jak ten... to inna sprawa. Co do pewnych decyzji Wojmana moim zdaniem zabrakło zwrotu - za całokształt. Jeśli zadaje pytania skierowane do konkretnych osób utrzymane w jasnym do zrozumienia tonie i sensie to proszę nie staraj się odwracać kota ogonem i rozpoczynać kolejną walkę. Sam zadaj pytanie przez formularz lub konkretnie zapytaj w temacie z ekspresją dotyczącą sprawy która cię interesuje.

PS Przebywanie na forum nie jest obowiązkiem, jeśli komuś nie pasuje klimat czy władza forumowa to nie uczestniczy w dyskusji, chyba że jest jakimś internetowym masohistą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 21:29, Wojman napisał:

Kup sobie jakas gre, na przyklad Red Alert 3 i idz pograc troche, bo tobie zdecydowanie
sie bardzo nudzi.


Czy mógłbyś wyjaśnić dlaczeg mam pograć w RA3 i odpowiedzieć jak się ma Twój wpis do tematu i przedmiotu dyskusji, a i do tego, że jeszcze lubisz straszyć użytkowników banami pod pozorem pisania nie na temat?

Zawsze wydawało mi się, że moderatorzy powinni być bezstronni, kulturalni i obiektywni i wierzę, że to własnie tego w tym wątku usiłujemy dowieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 20:29, czaja24 napisał:

Dlaczego na Marsie nie ma życia? Bo moderatorzy już tam byli:P


Niezły żarcik.

Dnia 17.12.2008 o 20:29, czaja24 napisał:

I jak na razie ostatnie moje pytanie - Czy Moderatorzy potrafią spojrzeć na siebie obiektywnie,
wypisać swoje zalety i wady z życia pozaforumowego??


Obiektywizm to mit. A wypisywanie własnych zalet i wad na publicznej stronie w internecie to jak dla mnie zbyt duży "ekshibicjonizm".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się