Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2008 o 11:22, Budo napisał:

Poza tym jestem ciekaw jak głosowali na mnie ci co najbardziej marudzili, np Piotrek
K., albo rob006, tudzież Wilk.


Ja głosowałem w sumie chyba 5 razy do tej pory, zdaje się że zawsze miałeś u mnie zieloną (boli, prawda? :D). Ogólnie jakoś surowo modów nie oceniałem, chyba tylko 2-3 do tej pory zarobiło czerwoną buźkę, teraz miałby ją tylko jeden, tak zaniżył poziom :D

@sig.

Dnia 20.12.2008 o 11:22, Budo napisał:

to co na tamtych forach mają do roboty skoro kar nie rozdają?

No nie mów że dla ciebie funkcja moderatora ogranicza się tylko do rozdawania kar ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a proszę bardzo wyciąg regulaminu z chyba największego forum hardwerowego w Polsce - więc o co ci chodzi

Za łamanie regulaminu moderatorzy będą przydzielać punkty ostrzeżenia. Każde złamanie regulaminu to 33% ostrzeżenia. Trzecie ostrzeżenie jest równoznaczne z blokadą konta na okres jednego miesiąca. Konta forumowiczów notorycznie łamiących regulamin blokowane będą bezterminowo.

więc regulamin gram.pl wygląda dość łagodnie. Jak sam widzisz, moderatorzy karają i tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 13:16, sig. napisał:

> Z innych for wiem, że moderatorzy tylko i wyłącznie moderują, a banowanie itp.,
nie > jest w kompetencji moderatorów.
to co na tamtych forach mają do roboty skoro kar nie rozdają? pozatym nikt cię tutaj
siłą nie trzyma.


Wpływają na przebieg dyskusji (moderują ją). Pomagają użytkownikom znaleźć rozwiązanie, jeżeli już się znalazło na forum, lub jeśli jest to ogólna dyskusja przekierowują do istniejących wątków najczęściej przenosząc już istniejący post (łącząc wątki). Jeżeli pojawiają się problemy zgłaszają je wyżej. A użytkownikowi podsyłają kawałek regulaminu, którego dotyczyło konkretne (podkreślam konkretne, a nie "całokształt" - czegoś takieko w żadnym regulaminie na żadnym forum nie ma). I nie twierdzę, że nie może być inaczej, jeżeli to gdzieś działa, to niech tam moderatorzy mają rozszerzone uprawnienia. Ja akurat załapałem się, w moim przekonaniu, na wadę tych szerszych uprawnień. Z drugiej strony nie załapałem się na jakieś fajniejsze (szczerze, to jakiekolwiek) wyjaśnienia np. tu:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2731&pid=7347

Krótko: mają mnóstwo pracy moderatorskiej, nie nadzorczo-karzącej. Im więcej mają pracy, tym bardziej się ich szanuje.

sig., a moderatorów ktoś tu na siłę trzyma? A widziałem wielokrotnie publiczne prośby, np. w stosunku do Wojmana (kilka garści postów wcześniej), by sobie odpoczął. I nie płynęły z palców użytkownika, który coś tam ze strony moderatorów w ogóle zaliczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 12:35, Rzezim napisał:

Urzekła mnie Twoja historia. Myślalem, że dajesz tylko moderatorom, który Ciebie banowali,
degradowali, ale z tego co sprawdziłem, nie da się logicznie wytłumaczyć Twojego klucza.

No widzisz. Chyba każdy moderator z wyjątkiem siga mnie skrzywdził więc musiałbym dawać wszystkim czerwone gęby, a tak to mam 3 moderatorów których lubie i im daje inne niż czerwone.
Aha i jeszcze Budo miał ode mnie zielona ale niestety go wywalili. Nadal nie rozumiem czemu Budo wyleciał a Wojman który jest moim zdaniem najgorszym moderatorem w kosmosie nadal moderuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 14:43, Rusell napisał:

> /.../ > No widzisz. Chyba każdy moderator z wyjątkiem siga mnie skrzywdził więc musiałbym dawać
wszystkim czerwone gęby, a tak to mam 3 moderatorów których lubie i im daje inne niż
czerwone. /.../

Dla mnie to jest smieszne i ponure zarazem.
Moderatorzy Cie "skrzywdzili" albo ich "nie lubisz" to mścisz się na nich. Jedynym dostepnym Ci sposobem jest dawanie "czerwonych gęb".
A ja myslałem, wybacz moją naiwność, ze jest to Twoja ocena pracy moderatorów za ubiegły tydzień.
Przynajmniej ja tak robię. I z reguły nie daję ocen Volvoxowi i Rzezimowi, a rzadko sigowi, Wojmanowi i Olamagato. A to dlatego, że nie widzę ich decyzji w wątkach, na które wchodzę. I to mimo tego, że czasem z nimi dyskutuję na rózne tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 13:53, rob006 napisał:

No nie mów że dla ciebie funkcja moderatora ogranicza się tylko do rozdawania kar ;]

przede wszystkim do pilnowania żeby użytkownicy przestrzegali regulaminu.... a tego się bez możliwości karania zrobić się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 14:02, kotolew napisał:

sig., a moderatorów ktoś tu na siłę trzyma? A widziałem wielokrotnie publiczne prośby,
np. w stosunku do Wojmana (kilka garści postów wcześniej), by sobie odpoczął. I nie płynęły
z palców użytkownika, który coś tam ze strony moderatorów w ogóle zaliczył.

nikt..... ale jak już pisałem my tu jesteśmy od pilnowania przestrzegania regulaminu, niezależnie od tego czy jego zapisy się użytkownikom podobają czy też nie (a co za tym idzie poparcia tych ostatnich nie musimy mieć). Ja w każdym razie właśnie po to zostałem moderatorem.

ps łączenie wątków narobiło by tu niezłego bałaganu (posty dołączone wymieszały by się ze względu na daty dodania z tymi co już tam były). tutaj jest zwyczajnie za duży ruch na coś takiego, należy odróżnić fora małe na których jest kilka postów dziennie od takich jak to gdzie jest ich w zależności od pory doby do kilkuset na godzinę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zapewne wielu z was (a może i nie) pamięta użytkownika Kalejdoskop86, który został zbanowany. Tak, to ja, można to wyczytać z nicka. Otóż chciałbym rozwiązać sprawę mojego zbanowania - nie jestem piratem... na stronę cda.pl nie wchodziłem (co to jest w ogóle? kumple o tym ciągle gadali, a nazwa mi przypomina CD-Action...) , wybaczcie, że podałem ten adres, ale trzeba jakoś sprawę rozwiązać.
Czemu taki natrętny jestem? A dlatego, że chcę sprawiedliwości. Nigdy nie piraciłem, nie piracę w związku z tą sytuacją i piracić nie będę, a zostałem zbanowany...
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=43262&u=20
^ tutaj jest ten felerny temat.

@sig.
Ekhem... na www.cda.pl nie wchodziłem jak już powiedziałem, a gdzieś przeczytałem, iż w związku z premierą Fallout 3, gra Fallout 1 została udostępniona za darmo

To tyle. Na forum pewno pisać nie będę nawet jak odbanujecie, chcę tylko, abyście wiedzieli, jak jest na prawdę no i liczę na sprawiedliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 15:25, kalejdoskop860 napisał:

Zapewne wielu z was (a może i nie) pamięta użytkownika Kalejdoskop86, który został
zbanowany.

Tak i to bardzo dobrze pamiętamy : P.

/cut

Chłopie. Jak nie jesteś pewien czy dane forum / link jest legalne to nie podawaj bo się wkopiesz ;-D. A poza tym takie sprawy to na formularz a nie na forum ... -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 15:25, kalejdoskop860 napisał:

w związku z premierą Fallout 3, gra Fallout 1 została udostępniona za darmo

jak byś tak pomyślał logicznie to byś się domyślił że to niemożliwe z jednego prostego powodu........ f1 wydał interplay (który aktualnie nie robi nic poza żebraniem na fallout mmo) zaś fallbuga betsheida (która praw do 1 nigdy nie miała). naturalnie ban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 15:25, kalejdoskop860 napisał:

a gdzieś przeczytałem, iż w związku z premierą Fallout 3, gra Fallout 1 została udostępniona za darmo

A ja gdzies na necie przeczytalem, ze Ziemia jest plaska. I? Niestety, trzeba bylo zweryfikowac bardziej informacje lub zobaczyc co to za link podajesz. Juz byl jeden co mial -5 bo podal linka do sekcji zwlok i tlumaczyl sie przed Modami, ze ''nie wiedzialem co tam jest''. Tlumaczenia nic nie daly. Mogles linka nie umieszczac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 15:28, KŁEJK napisał:

Tak i to bardzo dobrze pamiętamy : P.

Cieszę się, chociaż ty to raczej pamiętasz mnie bardziej negatywnie niż pozytywnie. xD

Dnia 20.12.2008 o 15:28, KŁEJK napisał:

/cut

Chłopie. Jak nie jesteś pewien czy dane forum / link jest legalne to nie podawaj bo się
wkopiesz ;-D. A poza tym takie sprawy to na formularz a nie na forum ... -.-

Tak, ale chciałem również, aby forum się dowiedziało, jak jest na prawdę z tym moim banem, że jest niesprawiedliwy. Nie dość, że na graszu się śmieją z tego, że mam - no niestety - problemy lekkie ze zdrowiem psychicznym, to jeszcze polewka, że z forum mnie wywalili... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do tego kilkanascie czy kilkadziesiat pelnych wersji gier, ktore nie maja statusu abandonware, a wiec nie moga byc udostepniane na stronach www w celu sciagniecia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hym, to tak:
1. Takie sprawy to się załatwia przez formularz moderatorski.
2. Jeżeli nie chcesz pisać na forum to po co Ci odbanowanie?
3. Po co nam znać prawdę i Sprawiedliwość(R) jeżeli jesteś z naszego punktu widzenia kilkoma literami o K do 6?

Inaczej - kogo próbujesz nabrać tą rozpaczliwą próbą odzyskania konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 15:18, sig. napisał:

przede wszystkim do pilnowania żeby użytkownicy przestrzegali regulaminu.... a tego się
bez możliwości karania zrobić się nie da.


Ja zawsze myślałem, że głównym zadaniem moderatora jest utrzymywanie porządku na forum, a nie samo karanie i pilnowanie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 15:36, Piotrek K. napisał:

A do tego kilkanascie czy kilkadziesiat pelnych wersji gier, ktore nie maja statusu abandonware,
a wiec nie moga byc udostepniane na stronach www w celu sciagniecia...


Jakby tak było, to do ich uruchomienia byłby potrzebny magiczny program o nazwie: "crack". Jednak gry pobrane z wcześniej wymienionej strony nie potrzebują go do uruchomienia, więc są raczej całkowicie legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 15:43, rob006 napisał:

> przede wszystkim do pilnowania żeby użytkownicy przestrzegali regulaminu.... a tego
się
> bez możliwości karania zrobić się nie da.

Ja zawsze myślałem, że głównym zadaniem moderatora jest utrzymywanie porządku na forum,
a nie samo karanie i pilnowanie innych.

a jak się odniesiesz do tego?

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=16129

a moim zdaniem pilnowanie porządku na forum odbywa się przez karanie, porządkowanie tematów itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kotolew prosilem, ostrzegalem, upominalem. Ty nadal siejesz zamet, bardzo czesto wypowiadasz sie zupelnie nie na temat a na dodatek wprowadzasz w blad uzytkownikow forum gram.pl. Nie bede cie dalej upominal, ani ostrzegal. Do widzenia, BAN bezterminowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 15:53, czaja24 napisał:


W jakim sensie mam się odnieść? Nie mówię, żeby nie karać wcale, ale piszę lub obserwuję kilka innych for, i tam głównym zadanie modów jest samo porządkowanie tematów, zamykanie, przenoszenie do odpowiednich kategorii, a samo karanie schodzi na drugi czy trzeci plan, wiec nawet bez możliwości karania na brak zadań nie powinni narzekać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się