Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Aszjakel zasiadł na swoim ulubionym miejscu w "Misiu Kudłaczu"-przy kominku.Wczorajszy zły osąd na Samuelu nie dawał mu spokoju...Phelela-cóż,to nie jego sprawka.No i ten wiewiórczy mord dokonany na Nebanie...to było dziwne,musiał się nad tym zastanowić...
-Barman!
-Piwko podać?
-Nie...tym razem poproszę...wodę źródlaną.-Barmana wryło.
-Nasz klient,nasz pan...
Aszjakel dostał wprawdzie coś co mogło przypominać wodę,jednak pływające w niej muchy mogły świadczyć o jedynym źródle-kanałach.Aszjakel wylał wodę za okno,po czym wyjął własny bukłaczek z niewielką ilością soczku z leśnych jagód.Pociągnął łyczka,i zaczął rozmyślać...

~~~~~~.::*::.~~~~~~

A więc tak:

elekrin->trzyma się bardzo na uboczu,spokojny.Niby żaden z niego zdrajca i wiewiór,ale moż nawet nadzwyczaj jego zachowanie spokojne...będę uważał.
Magwisienka->Nie wydaje się specjalnie podejrzana,jednak...pozory mogą mylić.
Skyler->Jak napisała Laska podejrzanie się zachował zabiegając o remis-może chciał wyeliminować jak największą ilośc mieszkańców?Jest na mojej liście podejrzanych.
Laska-z-Polski->Nie zachowuje się podejrzanie,ale będę obserwował jej zachowanie.
Fiarot->Podobnie jak skyler zabiegał mocno o remis,niektórzy mu ulegli.Numer 2 na liście podejrzanych.Skyler+Fiarot?Czemu nie?
mtobi->Oskarża maggi,może dlatego że sam chce uniknąć podejrzeń?Bo co?Bo "wprowadziła zamieszanie"?!Podejrzany,ale mogę się co do niego mylić.
Scorp->Raczej nie mam zdania,poobserwuję go jeszcze trochę...
Kolektor->Póki co wydaje się niewinny.
demrenfaris->Na początku uznałem go za winnego,potem,po linczu na Sama,zepchnąłem na drugi plan,teraz muszę się lepiej przyjrzeć.Możliwe że to właśnie on stoi za mordami.

Póki co ide na spacer,będę później :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2007 o 12:33, Ashakel napisał:

A więc tak:

elekrin->trzyma się bardzo na uboczu,spokojny.Niby żaden z niego zdrajca i wiewiór,ale moż
nawet nadzwyczaj jego zachowanie spokojne...będę uważał.
Magwisienka->Nie wydaje się specjalnie podejrzana,jednak...pozory mogą mylić.
Skyler->Jak napisała Laska podejrzanie się zachował zabiegając o remis-może chciał wyeliminować
jak największą ilośc mieszkańców?Jest na mojej liście podejrzanych.
Laska-z-Polski->Nie zachowuje się podejrzanie,ale będę obserwował jej zachowanie.
Fiarot->Podobnie jak skyler zabiegał mocno o remis,niektórzy mu ulegli.Numer 2 na liście
podejrzanych.Skyler+Fiarot?Czemu nie?
mtobi->Oskarża maggi,może dlatego że sam chce uniknąć podejrzeń?Bo co?Bo "wprowadziła zamieszanie"?!Podejrzany,ale
mogę się co do niego mylić.
Scorp->Raczej nie mam zdania,poobserwuję go jeszcze trochę...
Kolektor->Póki co wydaje się niewinny.
demrenfaris->Na początku uznałem go za winnego,potem,po linczu na Sama,zepchnąłem na drugi
plan,teraz muszę się lepiej przyjrzeć.Możliwe że to właśnie on stoi za mordami.

Póki co ide na spacer,będę później :].

Hę? To ma być analiza? Ciekawe argumenty dotyczące mojej osoby:
Na początku uznałem go za winnego,potem,po linczu na Sama,zepchnąłem na drugi plan,teraz muszę się lepiej przyjrzeć.Możliwe że to właśnie on stoi za mordami.
Dlaczego uważasz, że mogę stać za mordami? Masz jakiekolwiek przesłanki, dowody? Cokolwiek? Bo napisałeś, że uznałeś mnie za winnego, ale nie przedstawiłeś żadnych dowodów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra zacznijmy od obrony:
Z góry wszystkich przepraszam za mały udział we wczorajszych dyskusjach, analizach i linczach.
Miałem mało czasu a wieczorem już mnie nie było, gdy wróciłem było już po wszystkim.
Dlatego właśnie Demrenfarisie, nie udziałem się i nie pomogłem wam wczoraj zbytnio. ;]
Nie boję się mafii, zresztą nie ma zwycięstw bez poświęceń.
Poprostu dla mnie jest to emocjonujące. ^^
Owszem to moja pierwsza gra i dopiero wszystkiego się uczę, staram się jednak analizować wszystko jak
potrafię.
Można powiedzieć też tak, pokazujesz wszystkim mnie po złej stronie ? po co ? żeby mnie linczowali ? ;]
Ja linczowałem ciebie wczoraj, najpierw przyczepiłeś się że nie podałem argumentu, nie podałem zapominając poprostu o tym ale później jak mnie upomniałeś to się poprawiłem. ;]
Teraz lincz chcesz dać mi ty.
Zastanawiające, może ugryzłem mafię w pięte i teraz warczy ? ;D
"Moi podejrzani nadal żyją nie dobrze" ;p Wyraźnie widać tutaj słowa NADAL ŻYJĄ a ty przekręciłeś to jako Nie żyją ? przypadek ? czy może liczysz na to że ludzie tego nie zauważą ?
Dwa lincze na mnie były można określić że losowe, pierwszy takowy był a drugi na taki wyglądał ;]
Jedynie lincz od Mag był uzasadniony i to dość
nierozsądnie, bo ja największym milczkiem nie byłem, a i ona lepsza nie była.
Mogę ci powiedzieć w prost, nie jestem w mafii. Jednak każdy przecież tak powiedzieć może ^^

Patrząc teraz na ciebie, oskarżasz nową osobę która wcześniej linczowała ciebie i Fariota gracza doświadczonego który wczoraj bardzo mocno się udzielał i którego analiz możesz się bać w przyszłości, ;]

Zwiększasz w ten sposób moje podejrzenia w stosunku do ciebie, nie wiem jednak czy nadal będę cię linczował, zobaczymy jeszcze co się wydarzy.
[główny podejrzany]

Magwisienka - zlinczowała mnie zaraz po tym jak ja zlinczowałem Demranfarisa i to z dość nie słusznym argumentem później przy swojej analizie uniewinniła mnie starając się jakby odwieźć ludzi od podejrzeń między nią a Demranfarisem (trochę podejrzane będę musiał bliżej przyjrzeć się jej zachowaniom).
[podejrzana]

Laska z Polski - nie potrafię z jego zachowania wyciągnąć zbytnio wniosków na to aby był mafią. Jak na razie [Niewinny]

Fiarot - potrafi manipulować ludźmi, mówi od razu wprost że jest niewinny i wyskoczył odrazu z analizami
Też nie jestem w stosunku do niego zbytnio przekonany, jak będzie później ? zobaczymy
[podejrzany]

Kolektor- nie potrafię w stosunku do niego nic konkretnego powiedzieć jak narazie mało się udzielał a więc póki co:
[niewinny]

Mtobi- nic konkretnego
[niewinny]

Ashakel- jak wyżej
[niewinny]

Scorp- narazie go nie podejrzewam
[niewinny]

Elekrin- jego zachowanie wydaje mi się trochę dziwne zobaczymy jak narazie
[ podejrzany]

Skyler- jak narazie
[niewinny]

No to już chyba wszyscy....


**********************
Wracając do wczoraj
Przyznam szczerzę zachowanie Sama też wydawało mi się trochę podejrzane, zachowywał się fanatycznie w grze fabularnej i tym próbował jakby na siłę pokazać wszystkim swoją niewinność, ale powstrzymałem się od głosu na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie nie mogę niestety wysnuć swojej analizy, dopiero dzisaj zacząłem śledzić grę. Swoją analizę opublikuję najwcześniej jutro wieczorem. A gdy tak patrzę na te wszystkie analizy, to prawdopodobna wydaje mi się para Dem - Magi (powody podał Deto). Będę cały dzisiejszy dzień i jutrzejszy śledził grę i wtedy dam coś od siebie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 13:36, Deto napisał:

Elekrin- jego zachowanie wydaje mi się trochę dziwne zobaczymy jak narazie
[ podejrzany]


A mógłbyś poprzeć swoją wypowiedź jakimiś argumentami? ;p Bo wiesz... gram dziwnie, ale dziwnie jak? Dziwnie dobrze czy dziwnie błędnie, a może wogóle zadziwiająco źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 13:36, Deto napisał:

Dobra zacznijmy od obrony:
Z góry wszystkich przepraszam za mały udział we wczorajszych dyskusjach, analizach i linczach.
Miałem mało czasu a wieczorem już mnie nie było, gdy wróciłem było już po wszystkim.

Przyjmuję do wiadomości.

Dnia 10.11.2007 o 13:36, Deto napisał:

Dlatego właśnie Demrenfarisie, nie udziałem się i nie pomogłem wam wczoraj zbytnio.
;]
Nie boję się mafii, zresztą nie ma zwycięstw bez poświęceń.

To dlaczego napisałeś:
Ewentualne swoje podejrzenia mogę przedstawić jutro, chociaż nie lubie się przekrzykiwać a mam wrażenie że mafia cały czas patrzy mi na ręce ;] ?

Dnia 10.11.2007 o 13:36, Deto napisał:

Owszem to moja pierwsza gra i dopiero wszystkiego się uczę, staram się jednak analizować wszystko
jak potrafię.
Można powiedzieć też tak, pokazujesz wszystkim mnie po złej stronie ? po co ? żeby mnie linczowali
? ;]

Tak. Chcę, by Cię linczowano, boś podejrzany. BTW - W analizach nie przedstawia się człowieka i nie pisze się - "On pisze dziwne posty (tu wstaw 30 podejrzeń), ale tak ogólnie to jest OK, bo nie wszystkie posty ma złe. Jak dla mnie zachowujesz się dość dziwnie, posty masz podejrzane. Nie wiem, czy to brak obycia, czy inny aspekt - piszę, co widzę. Dlatego w Twoim mniemaniu ukazuje Cię ze złej strony. Jestem obiektywny tak jak potrafię :)

Dnia 10.11.2007 o 13:36, Deto napisał:

Ja linczowałem ciebie wczoraj, najpierw przyczepiłeś się że nie podałem argumentu, nie podałem
zapominając poprostu o tym ale później jak mnie upomniałeś to się poprawiłem. ;]

OK, na przyszłość nie zapominaj takich rzeczy :)

Dnia 10.11.2007 o 13:36, Deto napisał:

Teraz lincz chcesz dać mi ty.

Podałem na tacy kilka razy więcej argumentów dotyczących Twojej osoby niż Ty w swojej analizie, dotyczącej całego składu tej edycji.

Dnia 10.11.2007 o 13:36, Deto napisał:

Zastanawiające, może ugryzłem mafię w pięte i teraz warczy ? ;D

To, że Cię oskarżam świadczy o mojej winie?

Dnia 10.11.2007 o 13:36, Deto napisał:

"Moi podejrzani nadal żyją nie dobrze" ;p Wyraźnie widać tutaj słowa NADAL ŻYJĄ a ty przekręciłeś
to jako Nie żyją ? przypadek ? czy może liczysz na to że ludzie tego nie zauważą ?

Oj, przepraszam Ciebie za tą wstawkę. Za dużo informacji do przeanalizowania. Dla Ciebie mogę to pogrubić i podkreślić - nie chciałem, się tak pomylić. Niestety - i tak jest dużo dowodów przeciw Tobie. Wybacz pomyłkę :(

Dnia 10.11.2007 o 13:36, Deto napisał:

Dwa lincze na mnie były można określić że losowe, pierwszy takowy był a drugi na taki wyglądał
;]

Były 3 lincze na Tobie, jeśli dobrze pamiętam :)

Dnia 10.11.2007 o 13:36, Deto napisał:

Jedynie lincz od Mag był uzasadniony i to dość
nierozsądnie, bo ja największym milczkiem nie byłem, a i ona lepsza nie była.

A Ty za to, nie uzasadniłeś swego w ogóle. Bo to co mi pokazałeś później to "wydaje się być podejrzany"

Dnia 10.11.2007 o 13:36, Deto napisał:

Mogę ci powiedzieć w prost, nie jestem w mafii. Jednak każdy przecież tak powiedzieć może ^^

Exactly.

Dnia 10.11.2007 o 13:36, Deto napisał:

Patrząc teraz na ciebie, oskarżasz nową osobę która wcześniej linczowała ciebie i Fariota gracza
doświadczonego który wczoraj bardzo mocno się udzielał i którego analiz możesz się bać w przyszłości,
;]

Nie. Przeczytaj moją analizę i dostrzeż tam argumenty. Przedstawiłem ich sporo. A teraz popatrz na swoją analizę - stwierdzenia, że atakuję Fiarota, ze względu na to, że się udziela to demagogia.

Dnia 10.11.2007 o 13:36, Deto napisał:

Zwiększasz w ten sposób moje podejrzenia w stosunku do ciebie, nie wiem jednak czy nadal będę
cię linczował, zobaczymy jeszcze co się wydarzy.
[główny podejrzany]

Przedstaw mi JAKIKOLWIEK dowód. Bo na razie jak patrzę to linczujesz mnie z zemsty...

Dnia 10.11.2007 o 13:36, Deto napisał:

Magwisienka - zlinczowała mnie zaraz po tym jak ja zlinczowałem Demranfarisa i to z
dość nie słusznym argumentem później przy swojej analizie uniewinniła mnie starając się jakby
odwieźć ludzi od podejrzeń między nią a Demranfarisem (trochę podejrzane będę musiał bliżej
przyjrzeć się jej zachowaniom).
[podejrzana]

I to ma być dowód? Oskarżyła Cię, dlatego jest podejrzana?
>/ciach/ - reszta "analizy" niegodna uwagi
Nie masz tu ani jednego dowodu, którego ktoś nie przedstawiłby wcześniej. A i takich mało.
Co do Sam''a - zrozumcie! Nie namawiałem do linczowania Sama ze względu na fabułę!!! TO BEZ SENSU!
@@All - postarajcie się ustosunkować do mojej analizy - piszę to, ze względu na to, że była ona pisana w czasie, kiedy nie było zbyt dużo ludzi na forum - nie chciałbym, żeby ją ktoś przeoczył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2007 o 12:17, demrenfaris napisał:

Wiem że zaraz znajdziecie coś typu "tłumaczy się bo winny" ja i tak swoje wiem :].
- gdyby nie to, nie podejrzewałbym go zbytnio - takie tłumaczenie się, mimo, że nikt się tego
nie czepił, "na zapas" jest troszeczkę podejrzane - bo kto miałby go podejrzewać o coś, kiedy
on spokojnie dyskutuje, odpowiada na post "oskarżający"... Hm.



~~~~~~.::*::.~~~~~~

Wiesz,ja nie nazwałbym tego "tłumaczeniem się na zapas".W tej grze różni ludzie podejrzewają się o różnie rzeczy,tak jak ktoś oskarżał Maggi bo niby zamęt wprowadza...bezsens.A to,to jest właśnie taki mechanizm,ja wiem że cokolwiek bym nie zrobił zawsze mogę być podejrzany.Tylko różni ludzie patrzą na to z różnej perspektywy...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 14:10, kolektor napisał:

Ja jak narazie nie mogę niestety wysnuć swojej analizy, dopiero dzisaj zacząłem śledzić grę.
Swoją analizę opublikuję najwcześniej jutro wieczorem. A gdy tak patrzę na te wszystkie analizy,
to prawdopodobna wydaje mi się para Dem - Magi (powody podał Deto). Będę cały dzisiejszy dzień
i jutrzejszy śledził grę i wtedy dam coś od siebie ...

Mam nadzieję że MG zrobi cos w Twojej sprawie.
N/C

Przepraszam za ten mały offtop ale gdy to przeczytałem to aż mnie zagotowało -_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem ustosunkować się do tego fragmentu:
Fiarot - potrafi manipulować ludźmi, mówi od razu wprost że jest niewinny i wyskoczył odrazu z analizami
Też nie jestem w stosunku do niego zbytnio przekonany, jak będzie później ? zobaczymy
[podejrzany]

Czy dla Ciebie KAŻDY, kto robi analizę, strara się schwytać sprawców jest podejrzany?! Rozumiem, że w Twoim mniemaniu powinniśmy się oddać mafii... Kurcze, jakbyśmy wszyscy grali jak niewinny dla Ciebie Ash - przegralibyśmy. Zrozum to. Co do linczu - przeanalizuję to sobie jeszcze raz i oddam głos. Ale już raczej jest przesądzone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 14:59, skyler napisał:

Przepraszam za ten mały offtop ale gdy to przeczytałem to aż mnie zagotowało -_-''

Przepraszam, ale przecież wyjaśniłem moją nieobecność przez pierwsze dni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 12:17, demrenfaris napisał:

To tak. Czas na moje spostrzeżenia - w analizie są zawarte moje wcześniejsze ustalenia - dla
przypomnienia, oraz ustosunkowanie się do tego w tej chwili. Proszę o przeczytanie CAŁEJ
analizy, odniesienie się do każdego z fragmentów.

Pozwolisz, że ustosunkuję się tylko do tych fragmentów z którymi nie do końca się zgadzam lub chcę coś dodać.

Dnia 10.11.2007 o 12:17, demrenfaris napisał:


8. Demrenfaris - nie będę go analizować, bo ten noob gra bezsensu xD

To co zauważyłem to ewoluował. Pisze dużo i angażuje się w grę za co ma bardzo duży +
Inną sprawą są dla mnie motywy takiego działania- czy pokochał tą grę i gra w końcu tak jak się powinno czy wymusiła to na nim rola jaką ewentualnie dostał.
Nad tym dylemacikiem się jeszce zastanowię

Dnia 10.11.2007 o 12:17, demrenfaris napisał:

10. Neban - padł w mordzie.


I tu kolejna rzecz którą chcę rozwinąć - pominąłeś w dalszej częsci wypowiedzi bardzo wg mnie ważną rzecz na temat mordu. Mianowicie ten post http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=35952 i moje stwierdzenie "przynajmiej zagłosuję sobie na funcyjnego :)" . Mafiozi wyraźnie mogli zasugerować się moim stwierdzeniem co wskazywałoby na osoby które nie wykształtowały sobie jakiejś wyraźnej taktyki gry jako mafia (być może nie miały za dużo do czynienia z taką rolą) oraz podatne na sugestie.

Dnia 10.11.2007 o 12:17, demrenfaris napisał:

13. Fiarot


Jedyne co mogę zarzucić Fiarotowi (i to będzie bardziej "osobista wycieczka" ;P) jest to, ze za bardzo jest pewien swoich racji na czym może się sparzyć np.
- ja jestem niewinne - racja
- Sam był niewinny - racja
- Phelela był winny - no i tutaj pojawiają się schody
Powiem szczerze że takie wyrażanie pewnych opinii na temat roli niektórych graczy nie działa na jego korzyść w moich oczach. Nie jest to jednak dostateczny powód abym mu "siedział na ogonie" (jak na razie).

Dnia 10.11.2007 o 12:17, demrenfaris napisał:

14. elekrin - aktywny podczas gry fabularnej, jako jeden z pierwszych zagłosował na
Sama - ze względów fabularnych. Nie ma więc się co rozpisywać (póki co).

Nowe spostrzeżenia:

Zupełnie nie rozumiem nagonki na jego osobę... Magi widzi w jego postach, coś, czego ja nie
mogę dostrzec. Zastanawia tylko post ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=35974
), ale nie wiem czy można go uważać za wskazówkę. Nie wydaje mi się, żeby współtowarzysz elekrina
pozwoliłby mu na taką... głupią grę. Rada dla niego - czytaj posty, szukaj podtekstów, zostaw
wreszcie tą listę. Jeślim się nie mylę to elekrin gra po raz pierwszy w FM - można mu takie
zachowanie wybaczyć. Ale jest pod lupą :)

Właśnie tutaj całkowicie się nie zgodzę - elekrin grał już w mafię i nawet wygrał jako mafia grając właśnie takiego noobka. Jak dla mnie teoria z mafią według listy jest napisana po to aby odsunąć go z kręgu podejrzeń za niezbyt rozgarniętą grę

Dnia 10.11.2007 o 12:17, demrenfaris napisał:


15. skyler - milczkuje.
Nowe spostrzeżenia:

Mało się wypowiadał, zastanawia tylko stwierdzenie
Ciekawe ze wspominasz o moich przesłankach linczowania Sama choć ja sam o nich nie wspominam
ani słowem. Nie rób się na wszechwiedzącego bo nie jesteś nim.
- burzy się na to, że napisałem,
że "podłapał" się pod lincz ogółu, do tego robi to dość agresywnie.

Właśnie że nie o to - napisałeś bowiem "ONI (mówię tu o Scorpie i Skylerze - reszta się podczepia :/) linczują Sama ze względu na to, że widząc zagrożenie natychmiastowo zrzucił podejrzenia na Phelelę" - potem poprawiłeś się że chodziło tylko o Scorpa moja odpowiedz była jednak na tego posta. Nigdzie bowiem nie napisałem dlaczego linczuję Sama ty natomiast napisałeś że ze względu na jego zachowanie co do Pheleli.

Dnia 10.11.2007 o 12:17, demrenfaris napisał:

Skylerze - nie przedstawiłeś
nam dowodów - nie miej pretensji więc o takie spostrzeżenia. Wszechwiedzący nie jestem - fakt.
Nie musisz mi tego uświadamiać...

No właśnie mam nadzieję że zrozumiałeś o co mi chodziło.


Teraz coś całkowicie ode mnie
Ułatwię sobie trochę sprawę z dzisiejszym linczem i zawężę grono kandydatów do niego. Odsuwam kolektora (jak można napisać coś takiego co napisał w powyższym poscie? ban na przyszłe edycjie przydałby się za takie olewanie graczy.) Nie mam ochoty zajmować się również jak na razie mtobim - przynajmniej na razie.
Ujmę z grona podejrzanych również Magwisienkę gdyż z pośród osób które jak na razie wyskoczyły z analizą jej słowa najbardziej wydają mi się prawdziwe i pisane oczami mieszkańca.
Pozostali mi : Ashakel, Laska, Deto, Demren, Scorp, Fiarot i elekrin. Na teraźniejszą chwilę odstawiam Fiarota, Ashakela, Deto i Scorpa.
Na obecną chwilę jestem skłonny linczować elekrina, demrena i Laskę - w takiej dokładnie kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 12:17, demrenfaris napisał:

Nowe spostrzeżenia:

Zastanawia mnie post ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=35920 ) w którym to Lask
pisze:
Ja zacząłem zwróciłem uwagę na Phelelę jako pierwszy, nie Fiarot :) Ale jak chcesz, to mogę
się na kogoś innego przerzucić, bo ten lincz na Pheleli był w pewnym sensie pod kierunkiem
obrony ciebie ;]
- nie wiem zupełnie - po co mi obrona? Bardzo ciekawy post - jakby chciał,
w przypadku swej śmierci mieć kogo pociągnąć w dół - jeśli byłby mafiozem. To kierunkuje moje
podejrzenia bezpośrednio na niego. Potem - w poście >( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=35926), stwierdza, iż linczował Phelela... ze względu na to, >że grał wbrew zasadom fair play -
nie podoba mu się to, że Phelel odnosił się do poprzednich edycji, do tego linczował z zemsty.
OK, ale czy tak zachowałby się mafiozo? Nie, proszę państwa, nie pozwoliłby mu na takie zachowanie
partner. Więc, jak już mówiłem lincz bez sensu...


Ja nie rozumiem, dlaczego fakt, iż chciałem pozbyć się kogoś, kto stosuje nieczyste chwyty, miałby świadczyć o mojej winie ;) Czy to, że nie spodobało mi się zachowanie Pheleli, oznacza, że jestem w mafii? Nie sądzę, bo wielu osobom się ono nie spodobało... Ale oskarżany o to muszę być ja, nie

>Po tymże poście - skrytykowanym zresztą nie

Dnia 10.11.2007 o 12:17, demrenfaris napisał:

odzywał się aż do północy - nagle wyskoczył z analizą ( > http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=35978
) zachowania Skylera... zupełnie bezsensowną - Zabiegał o remis jak się da, wiedząc, że
obydwaj linczowani zginą...
- a jakże, wiedział, ale najpewniej sądził, że przynajmniej
jeden z nich jest winny.


Dlaczego zatem tak bardzo chciał ubić DWÓCH, skoro wg niego winny miał być JEDEN ? Padło dwóch mieszkańców, a Skyler odgrywał w tym niemałą rolę, więc chyba mam prawo się tym niepokoić ;)

Więc wywód tyleż efektowny, co po prostu... głupi. Ponadto - czepia

Dnia 10.11.2007 o 12:17, demrenfaris napisał:

się posta Skylera, w którym to ten stwierdza Dajmy mafii trochę pograć . Nie sądzę,
iż mógłby być to jakiś post wskazujący - czy taki gracz jak Skyler mógłby się tak odsłaniać?
To raczej przekomarzanie się z Fiarotem było.

Ale stwierdzenie padło ;P Zresztą to był bardziej żart, niż oskarżenie ;]

Ja nadal uważam, że Skyler może być winnym. I pewnie zagłosuję dziś właśnie na niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2007 o 15:35, skyler napisał:

> 8. Demrenfaris - nie będę go analizować, bo ten noob gra bezsensu xD
To co zauważyłem to ewoluował. Pisze dużo i angażuje się w grę za co ma bardzo duży +
Inną sprawą są dla mnie motywy takiego działania- czy pokochał tą grę i gra w końcu tak jak
się powinno czy wymusiła to na nim rola jaką ewentualnie dostał.
Nad tym dylemacikiem się jeszce zastanowię

Nie. Już w poprzedniej edycji za cel postawiłem sobie, żeby przestać grać idiotycznie, angażować się w grę, pisać analizy - niestety, oparłem swoją wypowiedź na fabule wówczas. Teraz, za przededycjową namową Fiarota i Ningera postanowiłem pisać tylko o reakcjach na lincz/mord - słowem o rozgrywce.

Dnia 10.11.2007 o 15:35, skyler napisał:

Teraz coś całkowicie ode mnie
Ułatwię sobie trochę sprawę z dzisiejszym linczem i zawężę grono kandydatów do niego. Odsuwam
kolektora (jak można napisać coś takiego co napisał w powyższym poscie? ban na przyszłe edycjie
przydałby się za takie olewanie graczy.) Nie mam ochoty zajmować się również jak na razie mtobim
- przynajmniej na razie.
Ujmę z grona podejrzanych również Magwisienkę gdyż z pośród osób które jak na razie wyskoczyły
z analizą jej słowa najbardziej wydają mi się prawdziwe i pisane oczami mieszkańca.
Pozostali mi : Ashakel, Laska, Deto, Demren, Scorp, Fiarot i elekrin. Na teraźniejszą chwilę
odstawiam Fiarota, Ashakela, Deto i Scorpa.
Na obecną chwilę jestem skłonny linczować elekrina, demrena i Laskę - w takiej dokładnie kolejności.

Kilka zastrzeżeń - dlaczego odsuwasz tą piątkę i dlaczego zostawiasz mnie, skoro wszystkie oskarżenia innych graczy wobec mnie opierają się na postach Magi, na mojej rzekomej współpracy z nią? Może masz inne pobudki żeby mnie linczować? Przybliż nam je więc, chciałbym wiedzieć gdzie wg Ciebie dałem sygnał, że mogę być w mafii? Aha - czemu odrzucasz wyraźne przesłanki świadczące na niekorzyść Deto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2007 o 15:51, Laska-z-Polski napisał:

Ja nie rozumiem, dlaczego fakt, iż chciałem pozbyć się kogoś, kto stosuje nieczyste chwyty,
miałby świadczyć o mojej winie ;) Czy to, że nie spodobało mi się zachowanie Pheleli, oznacza,
że jestem w mafii? Nie sądzę, bo wielu osobom się ono nie spodobało... Ale oskarżany o to muszę
być ja, nie

Ze względu na to, że IMO lepiej jest zlinczować potencjalnego mafiozo od niemal pewnego gracza, który gra niezgodnie z zasadami fair play - choć tu bym się spierał - wielu graczy oddaje swój pierwszy lincz na osoby nielubiane.

Dnia 10.11.2007 o 15:51, Laska-z-Polski napisał:

Dlaczego zatem tak bardzo chciał ubić DWÓCH, skoro wg niego winny miał być JEDEN ? Padło dwóch
mieszkańców, a Skyler odgrywał w tym niemałą rolę, więc chyba mam prawo się tym niepokoić ;)

Chciał ubić dwóch, ze względu na margines błędu. Może wg niego obaj byli jednakowo podejrzani, niemniej wzajemnie się wykluczali? Może być wiele powodów...

Dnia 10.11.2007 o 15:51, Laska-z-Polski napisał:

Ale stwierdzenie padło ;P Zresztą to był bardziej żart, niż oskarżenie ;]

Przyjmuję do wiadomości, lepiej się było upewnić :P

Dnia 10.11.2007 o 15:51, Laska-z-Polski napisał:

Ja nadal uważam, że Skyler może być winnym. I pewnie zagłosuję dziś właśnie na niego...

Patrzę na analizy i wypowiedzi różnych graczy i widzę:
Dem - Deto
Kolektor - Dem
Ash - Dem
Laska - Sky
Sky - Dem/Elekrin
Co widzę? Miasto ma zamiar linczować tego, który robi analizy, stara się. A zostawia tych którzy milczkują, piszą analizy nie poparte ŻADNYMI argumentami - popatrzcie na posty Asha i Deto... Ale widać inteligencja nie jest w cenie :|
@@Sky
Co do Elekrina to nie wiedziałem, skoro brał już udział w kliku edycjach to faktycznie trzeba mu się przyjrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2007 o 15:20, kolektor napisał:

Przepraszam, ale przecież wyjaśniłem moją nieobecność przez pierwsze dni :P

Nie wiem czy udajesz, że nie wiesz o co mi chodzi - ta gra polega przede wszystkim na pisaniu a nie tylko na "patrzeniu" i "śledzeniu". Skąd wiesz, że dożyjesz jutrzejszego wieczoru? Pewnie wysuwasz takie wnioski, dlatego że mafii szkoda bedzie zamordować tak błyskotliwego detektywa :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 11:39, elekrin napisał:

Jakbyś nie zauważyła, ta kolejność ustawienia w szukaniu mafii jest pod skylera, bo w każdym
zestawieniu znajdował się on. Nie musze chyba nawet pisać, dlaczego pod niego, każdy zauważył
jego posta "dajcie mafii pograć", który zdradza więcej, niż 1000słów. I czemu taka oburzona?
Skoro jesteś doświadczoną graczką to musisz wiedzieć, że MG lubią pomagać losowi w losowaniu
mafii. A może się tak przyjrzysz grze, a nie mojej liście? A jak już na nią spoglądasz, to
musisz widzieć logiczny ciąg. Bo skąd niby możesz oskarżać kolektora? Po grze? Nie rozśmieszaj
mnie ;p jest pierwszy na liście i może współpracować z ostatnim.

A kto powiedział, że ja jestem oburzona? Po prostu nie rozumiem tego, że zamiast porządnie przyjrzeć się grze i wyciągać odpowiednie wnioski bawisz się w analizowanie listy graczy...

dem--->
Powtórzę jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie :) kolektora podejrzewam tylko i wyłącznie za tamten konkretny fragment, a nie za to, że nic nie pisał, bo akurat problemy z prądem/komputerem/łączem jestem całkowicie w stanie zrozumieć. Kto wie, może akurat w tamtej kwestii przypadkowo mu się coś wymknęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 15:59, demrenfaris napisał:

Ze względu na to, że IMO lepiej jest zlinczować potencjalnego mafiozo od niemal pewnego gracza,
który gra niezgodnie z zasadami fair play - choć tu bym się spierał -


A jednak w poprzedniej edycji stało się coś niemal identycznego - zlinczowano Phelelę za chaotyczność itede. Wtedy nikt do nikogo pretensji nie miał ;)

>wielu graczy oddaje swój pierwszy lincz na osoby nielubiane.

Czyli mnie nie lubisz? ;D

Dnia 10.11.2007 o 15:59, demrenfaris napisał:

Chciał ubić dwóch, ze względu na margines błędu. Może wg niego obaj byli jednakowo podejrzani,
niemniej wzajemnie się wykluczali? Może być wiele powodów...


Zaraz. Przed chwilą pisałeś, że wg ciebie Phelela był niemal pewnym mieszkańcem. Dlaczego więc nie podjąłeś kroków, by go ratować? Każdy głos w trakcie linczu jest przydatny, a wczoraj straciliśmy aż trzy. A miałeś możność zredukować liczbę ofiar do dwóch - wystarczało zmienić lincz na Sama. Tylko ty na mnie głosowałeś, więc i tak nie miał on wielkiego znaczenia :) Sam by padł, a Phelela by został w grze, a wraz z nim niezwykle cenny głos... z dwojga złego lepiej w tą stronę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2007 o 16:08, Laska-z-Polski napisał:

A jednak w poprzedniej edycji stało się coś niemal identycznego - zlinczowano Phelelę za chaotyczność
itede. Wtedy nikt do nikogo pretensji nie miał ;)

Ale wtedy nie było rozsądnej alternatywy.

Dnia 10.11.2007 o 16:08, Laska-z-Polski napisał:

Czyli mnie nie lubisz? ;D

Losowanie Cię nie lubi. :P

Dnia 10.11.2007 o 16:08, Laska-z-Polski napisał:

Zaraz. Przed chwilą pisałeś, że wg ciebie Phelela był niemal pewnym mieszkańcem. Dlaczego więc
nie podjąłeś kroków, by go ratować? Każdy głos w trakcie linczu jest przydatny, a wczoraj straciliśmy
aż trzy. A miałeś możność zredukować liczbę ofiar do dwóch - wystarczało zmienić lincz na Sama.
Tylko ty na mnie głosowałeś, więc i tak nie miał on wielkiego znaczenia :) Sam by padł, a
Phelela by został w grze, a wraz z nim niezwykle cenny głos... z dwojga złego lepiej w tą stronę
;P

Tylko że gdybym uratował Phelela nie miałbym szans na normalną grę dziś - Fiarot, Skyler i reszta "komitetu remisowego" by mnie zniszczyła, że nie chcę przysłużyć się miastu. A mogę się przydać bardziej niż Phelel. Np. dziś nikt niezawierzyłby mi co do mojej analizy - kolejny dzień stracony dla miasta (gdybyście mnie linczowali za zmianę głosu w ostatniej chwili). I byłoby, że ratowałem kompana. Bez przesady - Phelel nie był tak ważny, żeby marnować dla niego cały dzień miasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć tylko jedno...można sobię odpuścić kolektora jako Mafioza.Gościu z tego co widzę lekko olewa całą grę (tak jak ja na początku,tyle że on robi to od dłuższego czasu...),narażając się na wypierniczenie z edycji przez MG.To nie miałoby sensu.Z kolei demrenfaris strasznie się angażuje we wszelkie dyskusje (to w sumie dobrze).Pomimo tego że niespecjalnie podoba mi się jego gadanie w kółko o niczym,to myślę że póki co są osoby bardziej podejrzane niż on.Jeśli zaś chodzi o skylera...sytuacja ciut podobna jak z Samem.Podejrzany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 16:16, Ashakel napisał:

Ja mogę powiedzieć tylko jedno...można sobię odpuścić kolektora jako Mafioza.Gościu z tego
co widzę lekko olewa całą grę (tak jak ja na początku,tyle że on robi to od dłuższego czasu...),narażając
się na wypierniczenie z edycji przez MG.To nie miałoby sensu.Z kolei demrenfaris strasznie
się angażuje we wszelkie dyskusje (to w sumie dobrze).Pomimo tego że niespecjalnie podoba mi
się jego gadanie w kółko o niczym,to myślę że póki co są osoby bardziej podejrzane niż on.Jeśli
zaś chodzi o skylera...sytuacja ciut podobna jak z Samem.Podejrzany.

Gadanie w kółko o niczym? Hm. Jasne. Gadaniem w kółko o niczym jest analiza opiewająca na 17 500 znaków. Gadaniem w kółko o niczym jest oskarżanie, analizowanie, szukanie zdrajców. Jak więc wg Ciebie wygląda gadanie o czymś? Co do kolektora - na tym etapie gry nie wolno NIKOGO wykluczać - to, że chłopak miał problemy z Internetem nie znaczy, że nie mógł dostać roli mafioza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się