Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2012 o 22:38, Braveheart napisał:

Witaj Dann kope lat co ? :>


Cóż, ostatnimi czasy staram się unikać internetu kiedy tylko mogę. Ale co poradzić... coraz więcej witryn, portali i for (tudzież forów, zależy jak to się odmienia :-)) zaczyna swoim poziomem przypominać takie śmietniki jak onet.
Można powiedzieć, że wpadam tu gościnnie jak coś mnie naprawdę dotknie... zapewne z sentymentu. :-)

Dnia 23.04.2012 o 22:38, Braveheart napisał:

Właśnie... iluzjami wolnego wyboru dobrze to ująłeś. Ludzie, którzy mieli styczność z
Diablo 2 dłuższą... no może nawet dłużej niż dłużą. Mówię tu o sobie i ludziach co zagrywali
na CBNie i mieli postaci na lvlach 90+ oraz porządne itemy na często drogich buildach
wiedzą o czym mowa. ...


Generalnie w Diablo 3 jakie oferuje nam Blizzard wydaje się być znacznie więcej nawet tych potencjalnych buildów niż w D2 wszystkich możliwych. Po prostu nie ma czegoś takiego jak bezużyteczny skill lub tzw. filler. Każde zaklęcie i każda runa połączona z jakimiś innymi daje konkretny efekt w zależności od sytuacji, potrzeb lub po prostu osobistych preferencji. Plus dodatkowo czasami zdarzy się tak, że ktoś obierze taki lub inny build w zależności od posiadanych itemów lub po prostu "bo tak mu się fajnie gra". I o to przecież chodzi. :-)

Dnia 23.04.2012 o 22:38, Braveheart napisał:

... Z resztą komu ja to mówię ;-) Ty
to wiesz jak i zapewne garstka osób na tym forum. Zrzędzą tylko amatorzy. Tak uważam
się za pr0.. skromny jestem co ? ;-) ale i dobrze mi z tym. ]:-> [diaboliczny śmiech
w tle]


Nie powiem żebym podzielał Twój entuzjazm, natomiast pewności siebie nigdy za wiele. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 20:16, Korek92 napisał:

Ostatni obrazek jest określony jako "last and final version" więc jeżeli wprowadzą jeszcze
jakieś zmiany to tylko kosmetyczne ;]
Nie zrozumcie mnie źle, on nadal kopie tyłki jednak bardziej pasowała mi wersja "bulk"
;] Powinni zostać przy pierwszej koncepcji.

Hmmm a to Ciekawe... Pierwszy koncept jako ta wersja "bulk" jest wypas ale te ostatnie wyglądają dosłownie jak kobieta przez co dosłownie widać, że w tym przypadku wiadomo kto się stanie Diablo i z kogo się zrodzi...
A może to taka podpucha w niektórych przypadkach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 23:13, Mohair napisał:

Mógłbyś rozwinąć? Ja, dla przykładu, jestem (i zawsze byłem) zakochany w tego typu klasach,
tj. warlock/necromancer/witch doctor i przez to jestem ciekaw, jak dokładnie to rozumiesz
:)


Miałem na myśli raczej jego wizerunek, prezencję itp. Stary, zgrzybiały dziadyga z niedoborem alkoholu we krwi. ;-P
Wiem, że w żaden sposób nie wpływa to na jego postawę na polu walki, ale mimo wszystko nie chcę grać postacią, która przypomina żula Henia spod butiku.
Call me paranoid.

Dnia 23.04.2012 o 23:13, Mohair napisał:

Jesteś chyba jedyną z niewielu osób tutaj, które to widzą, serio. A przynajmniej jedną
z niewielu, które nie siedzą cicho i czasem się odezwą, bo cała reszta ma na ten temat
zupełnie inne zdanie.


Nie wydaje mi się.
Ludzie na ogół zdają sobie sprawę, że głową betonu nie przebiją.

Dnia 23.04.2012 o 23:13, Mohair napisał:

Pewnie, że nie będziesz... Ja, jakby otwarta beta nadal trwała, to prawdopodobnie w maju
nie zdałbym matury, zupełnie mnie klimat DIII pochłonął.


Nie matura lecz chęć szczera... eee, zaraz zaraz...

Dnia 23.04.2012 o 23:13, Mohair napisał:

Dlatego też błogosławię Blizzarda za to, że ani nie dał mi klucza do bety, ani nie postanowił
wydłużyć do niej otwartego dostępu - źle by się to odbiło na mojej przyszłości... ;)


Dokładnie... w sam raz aby chwycić klimat, ale jednocześnie zachować świadomość aż do premiery. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko dx9 atm ale z czasem pewnie wskoczą jakieś wyższe szaderki

"Posted by Bashiok
We''re hoping to have time to get some DX11 support, mainly to allow us to get FSAA in."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 20:58, AldaeR napisał:

"Posted by Bashiok
We''re hoping to have time to get some DX11 support, mainly to allow us to get FSAA in."


Ciekawe ile to z czasem będzie trwało :) I ciekawe na jak długo mnie D3 przyciągnie. Patrząc po tym jak przyciągnął mnie StarCraft 2 to się obawiam :D Ale poczekajmy na rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z tym, w jakiej kolejności odpowiadać na posty, ale w zasadzie to prawo pierwszeństwa chyba zawsze jest sprawiedliwe ;)

Dnia 25.04.2012 o 19:50, MrGregorA napisał:

Pytanie: Gra ktoś tutaj na MacBooku? Jeśli tak, to jak odczucia?


No, na przykład ja gram/grałem. Ale to trzeba wziąć w cudzysłów, bo to, jak działała beta na Macu ciężko było nazwać pełnoprawną grą.
Na szczęście, nie była to wina systemu czy podzespołów, a błędu Blizzarda. Skopali oni bowiem coś na linii MacOS - Serwer, co zaowocowało nieziemnskim spowolnieniem połączenia.
Błąd jest Blizzardowi znany, ale prawdopodobnie do bety już go nie wprowadzą - szkoda zachodu po prostu. Natomiast możemy być pewni, że w wersji finalnej otrzymamy pełnoprawny produkt, w który będzie dało się grać - a przynajmniej taką mam nadzieję.
Jeśli nie, to najwyżej zabiorę bratu komputer z Windowsem, trudno się mówi ;) Ewentualnie zawsze zostaje BootCamp, ale to by było już śmieszne :D

Jeggred

Dnia 25.04.2012 o 19:50, MrGregorA napisał:

Spoiler 2, większy !

Spoiler

I prawdopodobnie będzie nią Leah.



No cóż... Od dzisiaj przestaję czytać forum na kombinacji Cmd+A... Ale w zasadzie to niesamowicie dużo by to wyjaśniało - od róznych szczegółów fabularnych, które ostatnio łamały mi głowę po to, czemu Diablo aż tak wyszczuplał w linku, który wrzucił Korek92 :)

Dann

Dnia 25.04.2012 o 19:50, MrGregorA napisał:

Miałem na myśli raczej jego wizerunek, prezencję itp. Stary, zgrzybiały dziadyga z niedoborem alkoholu we krwi.
Wiem, że w żaden sposób nie wpływa to na jego postawę na polu walki, ale mimo wszystko nie chcę grać
postacią, która przypomina żula Henia spod butiku. Call me paranoid.


W tym momencie rozumiem Cię doskonale, też miałem pewne ''opory'' kiedy zamiast dumnego Necromancera zobaczyłem staruszka, który wygląda, jakby cierpiał na niedobór witaminy D, i to dość spory.
Ale z drugiej strony to to, że jest on wyniszczony idealnie oddaje istotę voodoo i to, że jego magia jest dość "brudna", co też widać patrząc na skille.
Dlatego jakoś to przeboleję, szczególnie, że jego maski zakrywają większość twarzy WD; chyba w Blizzardzie ktoś myślał w podobny sposób co my i postanowił oszczędzić graczom cierpienia :)

Dnia 25.04.2012 o 19:50, MrGregorA napisał:

Nie wydaje mi się.
Ludzie na ogół zdają sobie sprawę, że głową betonu nie przebiją.


Może i masz rację... Ja sam zresztą już tracę ochotę na wypowiadanie się w tym wątku, gdzie cały czas wypływa wątek tego, jak to Blizzard popsuł ''trójkę''.
Biorąc jako przykład chociaż pierwszą z brzegu kwestię grafiki, której ''duch'' nie uległ aż takiej zmianie, jak malują to niektórzy - zmieniły się po prostu możliwości graficzne, dzięki czemu nie wszystko musi być już szare i zbudowane z kamienia, żeby nadal prezentowało się przyzwoicie nawet za 10 lat.
Ale pewnych rzeczy niektórym osobom tutaj po prostu się nie wytłumaczy, w końcu "z racją się nie dyskutuje".

Dnia 25.04.2012 o 19:50, MrGregorA napisał:

Nie matura lecz chęć szczera... eee, zaraz zaraz...


Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele moich znajomych, którzy w tym roku pierwszy raz piszą maturę, wyznaje podobną zasadę ;)

Dnia 25.04.2012 o 19:50, MrGregorA napisał:

Dokładnie... w sam raz aby chwycić klimat, ale jednocześnie zachować świadomość aż do premiery.


I tak chyba przesadzili z tym dawkowaniem klimatu... Ja w tym momencie poważnie rozważam, coby po maturze (14 maja) nie jechać od razu do Warszawy i nie załapać się na nocną premierę (co zakrawa trochę o bezsens, z czego neistety zdaję sobie sprawę) :)

Braveheart

Dnia 25.04.2012 o 19:50, MrGregorA napisał:

A może to taka podpucha w niektórych przypadkach :P


Wiesz, nie wydaje mi się to prawdopodobne. Gdzieś kiedyś czytałem chyba nawet, że ''okazała'' budowa Diablo w D2 miała symbolizować atuty fizyczne mężczyzny i to, jak wyglądał, było powiązane właśnie z płcią jego ''nosiciela''.
A skoro z tych atutów najwyraźniej zrezygnowali, to... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 20:07, Fanagir napisał:

BTW. Ktoś wie jak jest liczony damage ze skilli przy dual wield? Z tego co się dowiedziałem
to dual wield daje +15% do atk speedu, nic poza tym. Więc czemu wszyscy biegają z dwoma
broniami skoro jakaś dwuręczna dawałaby większego kopa?


Damage ze skili w przypadku dual wield liczony jest prawdopodobnie tylko z jednej broni.
Testowałem na przykładzie barbariana, 2H mieczyk i dwie kosy. Damage postaci w obydwu przypadkach w okolicach 32.
Skile przy 2H mieczyku zadawały wiecej obrażeń niż 2 x kosa. Z obserwacji wywnioskowałem, że damage skili przy DW jest liczony z jednej broni. Nie wiem czy tak dokładnie jest, jakie to są wartości i procenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 20:18, Jeggred napisał:

Spoiler !

To dosyć prawodopodbna teoria, ale nie wiem czy Blizz zrobiłby coś łatwego do odgadnięcia. Sądzę, że to wbija gwóźdź do trumny tej teorii (

). Chociaż też do końca jej nie wyklucza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 20:18, Jeggred napisał:

Spoiler !

Spoiler

Bo najprawdopodobniej opanuje tym razem ciało kobiety, a nie jak w dwóch poprzednich
częściach ciało meżczyny.



Spoiler

Ale chyba warto jednak zauważyć, że w pierwszej części Diablo był ABSem, a przecież opanował ciało cherlawego chłopaczka, jakim był Albrecht (przynajmniej w outro wyglądał na cherlawego).

Może po prostu twórcy wyszli z założenia, że nie trzeba być pakerem, by być przerażającym? Vide xenomorphy.

Nie wiem też, czy Leah jest dobrym obiektem do opanowania. Zauważ, że przejęcie kontroli nad bohaterem z jedynki zajęło trochę czasu. Diablo został przez niego pokonany w 1263 roku ichniejszego kalendarza, a wydarzenia z D2 mają miejsce w 1264 i nie jest to zima, a raczej co najmniej połowa roku. Czyli nawet, jeśli D1 działo się jesienią, a D2 dzieje się wiosną, opanowanie umysłu Wojownika zajęło Diablo pół roku. Czy Leah byłaby tak słaba, że poddałaby się bez walki?

Poczekamy - zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

zawsze jest też opcja taka, że akcja D3 zajmie kilka ładnych miesięcy, dając Diablo czas na opanowanie Leah... ale może też poddać się bez walki, w końcu wiesz, słaba płeć...
[zostanę zamordowany we śnie za ten komentarz] xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 22:00, Ring5 napisał:

Spoiler

Czy Leah byłaby tak słaba, że poddałaby się bez walki?



Spoiler

Jeśli od tego zależałoby życie kogoś jej bliskiego, np. Caina... Już w becie widać, że jest skłonna zrobić dla niego wszystko i praktycznie wiele poza uratowaniem wujka nie miało dla niej znaczenia, co trochę daje do zastanowienia.
No i w końcu kometa spadła praktycznie idealnie w to miejsce, w którym znajdowała się Leah - a wiemy przecież, że sam Cain nigdy Diablo nie interesował, więc to raczej nie on byłby tego powodem.

Poza tym, jest jeszcze jeden ważny czynnik, o którym chyba nikt z nas nie pomyślał. Na tyle ważny, że mógłby na swój sposób wyjaśniać ewentualną opcję tego, że Diablo tak szybko opętałby podopieczną Caina, pomijając sam wątek z jej poświęceniem.
Otóż, jest nim kwestia rodziców Leah :)

W becie wyjaśniło się lekko, kim była jej matka i że parała się czarnoksięstwem.
Natomiast kiedy nasz bohater pytał Leah o jej ojca, to ta odpowiadała, że był nim ponoć wielki wojownik (Wojownik?), co brzmi całkiem znajomo, czyż nie?

Pewnie w ostateczności okaże się, że zbyt bardzo teoretyzuję, ale na tą chwilę to wygląda tak, jakby wszystkie puzzle do siebie idealnie pasowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Spoiler

Nie wiem też, czy Leah jest dobrym obiektem do opanowania. Zauważ, że przejęcie kontroli

Dnia 25.04.2012 o 22:00, Ring5 napisał:

nad bohaterem z jedynki zajęło trochę czasu. Diablo został przez niego pokonany w 1263
roku ichniejszego kalendarza, a wydarzenia z D2 mają miejsce w 1264 i nie jest to zima,
a raczej co najmniej połowa roku.


Tylko jest jeden haczyk.

Spoiler

Leah jest córką Adrii i wojownika z jedynki. I tenże wojownik został ojcem już PO wbiciu sobie kamienia dusz Diablo w czoło. Więc może być kapkę bardziej podatna ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2012 o 22:41, Jeggred napisał:

Tylko jest jeden haczyk.


Teraz pomyślałem o jeszcze jednej możliwości: A co, jeśli

Spoiler

Diablo wcale nie musi opętać Leah? Co, jeśli jego część/esencja cały czas w niej jest i tylko czeka na uaktywnienie, np. przez dotyk Black Soulstone''a?

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 22:43, Mohair napisał:

Teraz pomyślałem o jeszcze jednej możliwości: A co, jeśli

Spoiler

Diablo wcale nie musi opętać
Leah? Co, jeśli jego część/esencja cały czas w niej jest i tylko czeka na uaktywnienie,
np. przez dotyk Black Soulstone''a?

;)

Wcale bym się nie zdziwił. I wcale bym się nie zdziwił

Spoiler

gdybyśmy po pokonaniu Diablo uratowali Leah i była by cała i zdrowa. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2012 o 22:49, Jeggred napisał:

I wcale bym się nie zdziwił

Spoiler

gdybyśmy po pokonaniu Diablo uratowali Leah i była by cała i zdrowa. xD



No to już by było ''delikatnie'' absurdalne.... Czyli, w zasadzie, niewykluczone, że tak się stanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciach reszta bo za długie!

Dnia 25.04.2012 o 22:00, Ring5 napisał:

Spoiler

Czy Leah byłaby tak słaba, że poddałaby się bez walki?



Również ten post kieruje do gramowiczów:
@Mohair @Jeggred @Robertcik1
Bo nie ma sensu by osobno odpisywać ;-)

Spoiler

Ja mam jeszcze inną teorię którą sam w sumie sobie w głowie rozkminiłem cholipka wie, czy się sprawdzi.
Mianowicie: Jak Jeggred słusznie zauważył. Wojownik poszedł do Adrii już PO wbiciu sobie kamienia w czoło. Tyle, że to był kamień duszy więc była tam cała dusza Diablo która powoli zaczynała opanowywać jego ciało.
Tak coś czuję, że Wędrowiec dał jej pewno najmniejszą cząstkę duszy Diablo, która gdzieś tam w niej tkwi jednak na ten moment jest zbyt słaba by całkowicie przejąć kontrolę nad Leah. A może też sobie tam "czujnie śpi"
Wcześniej Diablo odradzał się z kamienia duszy teraz takowego powrotu nie będzie [chyba.. coś tak czuję]. Przecież po zniszczeniu Kamienia Świata przez archanioła Tyraela mija 20 lat. Ona już jest dorosła i przez te 20 lat Diablo nie powrócił więc snuję hipotezę, że cząstka duszy Diablo jest w niej uśpiona i może się przebudzić. Pewnie również kluczem będzie "Czarny Kamień Dusz" o którym mowa i na którego poluje Azmodan. Może dzięki temu kamieniowi Diablo jakoś powróci bo np skoro moc Gwiazdy która spadła przebudziła Leorica to czemu by nie miała przebudzić duszy Diablo, który w finalnej wersji będzie przejmował władzę ? hmmmmm.



Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 19:29, Braveheart napisał:

Pewnie w dniu
premiery Launcher pobierze jeszcze jakieś uzupełniające pliki z ich serwerów. Po całym
zabiegu będą mogli grać. Pewnie Wojman już zaciera ręce ;-)


Podejrzewam, że będzie podobnie jak ze StarCraft II, na dwie godziny przed północą będzie można zainstalować grę, po instalacji obejrzeć intro, a następnie grać od chwili startu serwera. I owszem, Wojman zaciera już ręce. :) (ale na EK też czeka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2012 o 23:01, Braveheart napisał:

Spoiler

Ja mam jeszcze inną teorię którą sam w sumie sobie w głowie rozkminiłem cholipka wie,
czy się sprawdzi.



To praktycznie pokrywa się z tym, co wcześniej pisałem/pisaliśmy. I swoją drogą brzmi chyba zbyt logicznie, żeby okazało się zupełnym failem z naszej strony.
Im dłużej nad tym myślę, tym ciężko mi jest znaleźć jakąś inną teorię, która uzasadniałaby powrót Diablo - a że idealnie pokrywa się to z przypuszczeniem,

Spoiler

że wróci on przez Leah, dodatkowo ją potwierdza

:)

A tak swoją drogą - może założymy jakąś gildię spiskowców Gram.pl ? Będzie łatwiej zbierać pieniądze na prawników, jak Blizzard pozwie nas o wyjawienie całemu światu fabuły DIII na 3 tygodnie przed premierą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 23:06, Wojman napisał:

Podejrzewam, że będzie podobnie jak ze StarCraft II, na dwie godziny przed północą będzie
można zainstalować grę, po instalacji obejrzeć intro, a następnie grać od chwili startu
serwera. I owszem, Wojman zaciera już ręce. :) (ale na EK też czeka)

To i tak masz fajnie :D znaczy będziesz miał... hmm co ja gadam już praktycznie masz. Jako jeden z nielicznych będziesz miał możliwość zagrania a jak będzie Ci się chciało opisania po tych np 3 godzinach gry kilku zdań na temat finalnej wersji. :) choć przeczuwam nie oderwiesz się od monitora ]:-> bo wejść na jakiegoś grama i napisać coś :P

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się