Zaloguj się, aby obserwować  
syriusz_b

Bezmyślne Tematy - Plaga i Zaraza Forum Gram.pl - Dyskusja

123 postów w tym temacie

Wydaje mi się, że zakładanie tematów od jakiegoś stopnia na forum jest bez sensu! Nie będę mówił dlaczego bo już wiele osób zrobiło to za mnie i nie warto pisać tego jeszcze raz. Np. Kukowsky.

Dobrym pomysłem, wydaje mi się, zatwierdzanie przez modków zakładanych tematów, albo stworzenie jakiegos systemu, który wyszukuje np. słowa kluczowe użyte w tytule tematu i sprawdza czy już coś podobnego istnieje. Wtedy wyskakuje lista ze słowami kluczowymi w tytułach i autor tematu widzi, czy taki temat już jest, i czy jest sens założenia nowego.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za tego posta, ale przez przypadek nacisnąłem "DODAJ POST".

[...], albo stworzenie jakiegos systemu, który wyszukuje np. słowa kluczowe użyte w tytule tematu i sprawdza czy już coś podobnego istnieje. Wtedy wyskakuje lista ze słowami kluczowymi w tytułach i autor tematu widzi, czy taki temat już jest, i czy jest sens założenia nowego. Pomogłoby to jeśli nowy uzytkownik, nie zapoznałby się z regulaminem i nie wiedział do czego służy wyszukiwarka i jak z niej korzystać.

Przepraszam, jeszcze raz za ten drugi post.
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 Możliwość tworzenia tematów od któregoś tam levelu exp a forum? A co to RPG że aby dostać któregośtam questa trzeba nabić sobie exp na któryśtam level? ;)
2 Forum jest dla wszystkich, i każdy tak samo jak ma prawo się wypowiadać powinien mieć prawo zakładać tematy.Ale powinien móc to prawo stracić.Co powiecie na czasowego pół-bana* dla użytkowników zakładających bezsensowne tematy? Po którymśtam nieprzemyślanym zdublowanym temacie moderator powinien móc odebrać danemu użytkownikowi na pewien czas (lub na zawsze :D) prawo korzystania z opcji "załóż temat" He?

*nazwa do uzgodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 19:14, Domon napisał:

> Dobrym pomysłem byłoby żeby obywatele i robotnicy nie mogli zakładać tematów a potem może
zrobić
> tak i z przodownikami.



Pomysł imo całkowicie bez sensu - bo nie jeden obywatel czy robotnik pisze mądrzej aniezeli ktos z wyzszym statusem, poza tym zauwaz ze ktos kto np byl dlugo na forum - i zostal naprzyklad zdegradowany do robotnika ( niekoniecznie uczciwe) nie mogl zakładac topicow ? Ja rozumiem ze przychodzi wielu nowych ludzi - i nie bardzo wiedzą co to jest wyszukiwarka czy tez regulamin . Wydaje mi się ze są na to inne sposoby - poza tym przypinasz sobie tematy ktore cie interesują i kłopot znika :) Nie wiem w czym tkwi problem - napewno na starym forum nie bylo tak samo - moze to wina aktualnych czasów ?(gorszych) Internet ma teraz prawie kazdy i w kazdym wieku - ciezko z biegiem czasu bedzie zapanowac nad ładem i porządkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eeeeetam...
robicie z igły widły, sam tytuł tematu jest demonizowaniem zjawiska.
Aż tak Wam przeszkadzają te tematy? Temat zamknięty po paru (nastu) godzinach przesuwa się w odmęty niepamięci, a jakoś nie widziałem nigdy więcej niż 2-3 "kłódeczek" na raz na jednej stronie z zakresu 1-3. To chyba jeszcze nie "Plaga i Zaraza". (Chyba że ktoś dopiero wyrósł z maminych pieluszek i nic poza lekką grypą w życiu nie widział.) Zresztą - zajrzyjcie sobie na fora nie tak ostro moderowane...
No, chyba że ktoś ma nałóg dogłębnego przeszukiwania Forum kilkanaście stron wstecz. Ale wtedy jego problem to już chyba nie te - he he - tematy... ;-)
Mi się osobiście to zjawisko nawet podoba. Może i w nim nie uczestniczę, ale bardzo lubię czytywać niektóre z tych tematów. Te durniejsze szczególnie - czasem to chyba jakiś protest nawet. Ubaw czasem jest nieziemski. Zresztą - czasem zdarza mi się nawet zajrzeć na jakieś odleglejsze strony forum - właśnie aby poczytać sobie takie tematy.
Ja jestem za pozostawieniem Forum tak jak jest. Moderatorzy są wszędobylscy i żaden taki temat nie trwa nigdy na tyle długo aby stać się prawdziwą "Zarazą i Plagą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale najciekawsze i najtrwalsze tematy na forum zostały założone przez forumowiczów z niskim statusem (wtedy). Oczywiście większość z tematów zakładanych przez Obywateli/Robotników to śmiecie, ale część z nich jest dobra, przy czym te najpopularniejsze bardzo często napisane są z błędami. Natomiast tematy zakładane przez stałych bywalców z wysokim tytułem, kompletnie poprawnie napisane, mające wszystko ok. są najczęsciej mało popularne. Jest też jakaś taka reguła, że im wyższy ma się status tym mniej zakłada się własnych tematów.

Postulat, żeby zabronić Obywatelom udzielać się na forum jest o tyle bez sensu, że nie mieliby oni żadnego sposobu, aby podnieść swój status.

Natomiast tym, którzy czują się sfrustrowani tym bezsensem jaki na forum się tworzy polecam zawsze odhaczenie kategorii freestyle i zawartość zmienia się nie do poznania (na plus oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2007 o 05:20, Olamagato napisał:

Natomiast tym, którzy czują się sfrustrowani tym bezsensem jaki na forum się tworzy polecam
zawsze odhaczenie kategorii freestyle i zawartość zmienia się nie do poznania (na plus oczywiście).


Ale czasami w freestyleu są fajne tematy, których nie chce się ominąć. Dlatego myślę, że każdy nowy user powinien automatycznie mieć włączany regulamin. Wiem, że większość nie przeczyta, ale jakiś 1% to już będzie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 21:21, TYHE napisał:

Z Twojej wypowiedzi można wnioskować, że kiedyś forum było lepsze a teraz się popsuło.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=825&pid=1
Wątek o papierze pochodzi z samych początków forum.
Kwestia percepcji?


Wysoka Izbo powiem wprost: nie chodzi o sam wątek z papierem toaletowym, ale chodzi mi o to, że takie tematy teraz praktycznie atakują stronę 1, a te mądre, z których można coś się dowiedzieć są na 3, albo dalej. Nawet jak ktoś je odświeży to inny o papierze ma więcej do powiedzenia i znów ciekawy wątek spada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 08:11, syriusz.b napisał:

Ale czasami w freestyleu są fajne tematy, których nie chce się ominąć.

Przypiąć i odhaczyć freestyle. Problem znika.

Dnia 20.02.2007 o 08:11, syriusz.b napisał:

Dlatego myślę, że każdy nowy user powinien automatycznie mieć włączany regulamin.

Regulamin aktywuje się przy próbie napisania pierwszego posta. W każdym razie tak było gdy raz sprawdzałem.
Natomiast mogłoby być tak, że ten sam mechanizm mógłby zaskakiwać przy każdym pierwszym poście tuż po degradacji na niższy status. Jest to do pomyślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A można zrobić coś takiego że każdy spamerski temat/post opóźnia awans na wyższy status? Ktoś kto musiał by koniecznie zagrać w ostatnią literkę, czy pobawić się w jakiś quiz, bez którego nie może się obejść miał by świadomość że to go oddala a nie przybliża do upragnionego awansu. Nie ma co ukrywać że takim ludziom tylko o to chodzi (bo wprowadzanie zamieszania na forum jest tylko produktem ubocznym :P), nie wyobrażam sobie sytuacji w której ma ktoś własny tytuł nabity na spamerskich tematach a prędzej czy później do tego dojdzie... Wydaje mi się to sprawiedliwe, każdy niepotrzebny post jest spamem i powinien być w drobnym stopniu karana, a pomoc niesiona komuś na forum lub cenna informacja nagradzana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za tym, żeby stworzyć osobną kategorie "Gry Forumowe" i wtedy można by odznaczyć takie, bez tracenia niektórych ciekawych tematów z freestyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ew. można by przy rejestracji zrobić quiz z regulaminu. Kto będzie miał mniej niż xx punktów nie będzie dopuszczany do rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobna kategoria dla gier forumowych to calkiem ciekawa opcja, jakoś nie che mi sie w nich pisac -bo nie che mi sie sledzic ewentualnego rozwiazania zagadki, albo bawić w jakieś liczenia punktów, zadawanie zagadki na sile- więc gdybym mógł sobie zaznaczyć wszystkie kat. oprucz gier forumowych, znacznie ulatwialo by to porusznie sie po forum. Choc zawsze mozna sobie otworzyc w nowych oknach 3 strony i z grubsza przejrzec co mamy ciekawego:)

A jeśli chodzi o test ze znajomości regulaminu... jeśli ktoś ien będzie go znał, to i tak moze otworzyc w 2oknie reg.i dawac odpowiedzi, albo strzelac, jesli sie nie uda to kolejna próba, albo nowe konto. Zresztą chyba nie chodzi o nadmierne utrudnianie dostepu do forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 22:51, moralny napisał:

Wiele osób się zniechęci. Wszak to ludzie młodzi, buntownicze
natury które pomyślą: "nie chcą mojego tematu?! a to hak im w smak! rezygnuję!".


Jeśli zależy im na forum, to zostaną;p Nikt tu nikomu łaski nie robi ;p Jest regulamin, którego nie wszyscy przestrzegają... Oczywiście może być tak jak jest teraz, ale to zwyczjne psucie jakości gram.pl ;) Regulamin jest po to, żeby go przestrzegać, a nie łamać;p Komuś nie pasuje może odejść... a buntownicze zachowanie można latwo poskromić, a jak ktoś nie potrafi to tym lepiej dla forumowiczów, że go tutaj nie bedzie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem właśnie niezły (miom zdaniem) pomysł na pozbycie się "plagi" tworzenia bezsensownych tematów. Proponuję założyć wątek o nazwie: "Chcesz założyć nowy temat? Zgłoś to tutaj!" i ustawić jego kategorie jako ogłoszenie (tym by się już zaj - ął/ęła pracowni - k/czka CDP, z tego co mi wiadomo tylko przedstawiciele CDP mają taki przywilej). Wtedy podczepiony byłby on tak samo jak "Jesteś tu pierwszy raz? Zapraszamy do tego wątku!" i "Polska wersja Guild Wars - uwagi, sugestie, propozycje Fanów tytułu." i każdy chcąc, nie chcąc miałby go zawsze przed nosem. W nim pracownicy ww. firmy/marki, moderatorzy i doświadczeni forumowicze udzielaliby odpowiedzi czy dany wątek warto założyć oraz sugestii co by w nim zmienić, a żeby mógł się pojawić...

Co na to moderatorzy, a przede wszytkim co sądzą o tej idei pracownicy CDProjectu...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezsensowne tematy powinny być odrazu zamykane (i chyba są) po czym wogóle usuwane z forum. Rozwiązaniem było by stworzenie także podtematów np: Temat Gothic, podtematy Gothic Quiz itd. Czy byłoby to dobre rozwiązanie, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę zastanawiałem się nad tym ostatnio i muszę się z tobą nie zgodzić. Nie wydaje ci się, że twoje podejście jest odrobinę egoistyczne? Przecież komuś innemu temat o sztukach walki może wydawać się nudny i nic nie wnoszący do życia forum, a za to w temacie o papierze toaletowym może się odprężyć. :) Wiele osób "siedzi" na tym forum, aby się dobrze bawić i właśnie takie tematy im to zapewniają. Chyba lepiej, żeby ktoś nabijał sobie posty w historyjkach, niz gdyby miał spamować w np wspomnianym już wątku o sztukach walki.
Poza tym o jakości wątku nie świadczy temat, ale wypowiedzi, które się w nim znajdą. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem ten wątek pomyślałem, że bedzie to kolejny bezsensowny temat o bezsensownych tematach. Okazało się inaczej, ale jesli wpadłaby tu banda trolli i zaczęła zostawiać swoje komentarze w stylu: "tka mazs racje" albo "jestes gupi ja chcem gadac o wszystkim" to ten temat szybko stałby się wylęgarnią spamu.

Co do pomysłów niektórych to naprawdę, czapki z głów. Zabronić obywatelom i robotnikom zakładać tematy? Czy to aby nie ociera się o reżim? Nie wiem czy zauważyliście, ale wielu nowych użytkowników wchodzi na forum, bo ma jakiś problem (np ja), a odebranie im możliwości założenia tematu skutecznie zniechęci ich nie tylko do forum, ale do całego serwisu. Poza tym większość spamujących dorobiło się już status przodownika, na który wcale nie trzeba długo pracować, a i spamerzy z wyższymi statusami by się znaleźli.
Co do pomysłu gothicsheepa to wątpię, aby się przyjął. I tak większość nowych użytkowników nie czytałaby takiego tematu, a skutkiem byłoby pojawienie się kilku petycji o odpięcie tego wątku :)

Ale żeby nie było, że tylko narzekam też mam pewien pomysł, o którym już kiedyś pisałem, ale oprócz kilku głosów poparcia przeszedł bez echa: Proponuję wprowadzenie limit zakładanie tematów, np w ciągu tygodnia jeden użytkownik mógłby założyć tylko 1 temat. Czasami zdarza się, że wpadnie taki delikwent i myśląc, że forum istnieje od wczoraj zakłada ciurkiem tematy w stylu "Gothic 3 - temat ogulny" i w pierwszym poście pisząc "temat o tej grze" i wsjo. Może większość użytkowników biorąc pod uwagę, że przez najbliższy tydzień nie będzie mogła założyć nowego tematu zastanowi się 2 razy przed kliknięciem "Dodaj temat"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien być jakiś system,że np.dopiero przodownicy mogą zakładać tematy.I powinien być też jakiś specjalny moderator od tych,co piszą kompletnie nie wyraźnie.W jeden dzień przybywa nam minimum 79 tematów,a na pewno wszystkie dobre one nie są.To powinno być od razu karalne np.1 temat niepotrzebny-ostrzeżenie-5 takich-degrad czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 20:39, pan m. napisał:

Powinien być jakiś system,że np.dopiero przodownicy mogą zakładać tematy


Akurat z tym się całkowicie zgadzam. Większość obywateli zakłada takie tematy, jakie zakłada i trzeba się z tym pogodzić, że raz na jakiś czas trafi się taki co doda kolejny bezmyślny temat. Osobiście moderator zamknął mi chyba 3 tematy, ale to moja wina, że nie znalazłem tematu w wyszukiwarce (temat o innej nazwie, a o tym samym). Jeśli tematy zakładali by minimum przodownicy, moglibyśmy uniknąć (przynajmniej w części) zaśmiecania forum. Chociaż są pewne wyjątki. Niedawno delegat (niebędę mówił kto, bo to nie w moim stylu) założył bezmyślny temat, który oczywiście moderator zamknął. Jednak nawet forumowicz z wysokim statusem może założyć bezmyślny i niepotrzebny temat. Jak widać status to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 20:49, igorinho napisał:


Akurat z tym się całkowicie zgadzam. Większość obywateli zakłada takie tematy, jakie zakłada
i trzeba się z tym pogodzić, że raz na jakiś czas trafi się taki co doda kolejny bezmyślny
temat. Osobiście moderator zamknął mi chyba 3 tematy, ale to moja wina, że nie znalazłem tematu
w wyszukiwarce (temat o innej nazwie, a o tym samym). Jeśli tematy zakładali by minimum przodownicy,
moglibyśmy uniknąć (przynajmniej w części) zaśmiecania forum. Chociaż są pewne wyjątki. Niedawno
delegat (niebędę mówił kto, bo to nie w moim stylu) założył bezmyślny temat, który oczywiście
moderator zamknął. Jednak nawet forumowicz z wysokim statusem może założyć bezmyślny i niepotrzebny
temat. Jak widać status to nie wszystko.


Nie można tak zrobić, bo forum jest dla wszystkich. I sam powiedziałeś, że większość zakłada głupie tematy, a co z tą małą resztą. Muszą cierpieć za tych bezmyślnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować