Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Wiele osób pyta mnie jak ustwić tło na gramsajcie tak, aby jak się przesuwało stronę w dół i w górę nie przesuwał się screen. Robimy to tak:

1. Wchodzimy w "wygląd i układ".
2. Ustwiamy jakiś screen w "tło pod stroną".
3. Jeśli w "główna część strony" jest jakiś screen - kasujemy go.
4. Zapisujemy zmiany.

Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może masz zablokowane wyskakujące okienka, przez co nie możesz tego robić... Pobaw się z ustawieniami. A jakiej przeglądarki używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 21:46, dawiddawiddaiwd napisał:

mozzili firefox ale pisze post daje publikuj i nic nie ma :(


Masz włączone ciasteczka (cookies)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Próbował ktoś wstawić Flasha w nagłówku? Przejdzie w ogóle takie coś?

2. Potrzebuję 2-3 ochotników, którzy charytatywnie wejdą na mojego GSa i sprawdzą, czy GIF w nagłówku działa (tzn czy się rusza. :)). Niby u mnie wszystko jest w porządku, ale z doświadczenia wiem, że z GIFami to różnie bywa.

3. Czy mój GS jest w ogóle czytelny?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/263402f02e843a60.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/763be5d82e0163ef.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/70884c46ea4b3d47.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żółw się rusza! khem... znaczy się: nagłówek.
a co do czytelności - ujdzie, ale imo przekombinowałeś. te czerwone plamy krwi z tyłu utrudniają czytanie. do tego belki - powtarzają się. mógłbyś ustawić jedną taką na Mój Blog (ostatnie wpisy) a na resztę wymyślić coś prostszego.
ot, takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 12:06, Azrathel napisał:

a co do czytelności - ujdzie, ale imo przekombinowałeś. te czerwone plamy krwi z tyłu utrudniają czytanie.

Może spróbuję je trochę rozjaśnić, ale na pewno sie ich nie pozbędę. Wtedy GS straciłby swój charakter :)

Dnia 29.06.2007 o 12:06, Azrathel napisał:

do tego belki - powtarzają się. mógłbyś ustawić jedną taką na Mój Blog (ostatnie
wpisy) a na resztę wymyślić coś prostszego.

Eee... jak to się powtarzają? Mój blog ma inną belkę (tez powinna się ruszać), reszta inną. Więcej różnorodności wyciągnąć już się nie da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby, ale jakoś jakby mało płynnie - nie wiem czemu tak tnie no i przez to niszczy ten charakterek.
Trochę to takie - znaczy się to tak nie pasuje zbytnio tam.
Napisy nie wiem jak wcześniej, ale nadal nieczytelne i moim zdaniem trochę jeszcze ten czerwony nie pasuje na belkach.
Ogółem trochę skąpo jest tak, ale zarazem całkiem ciekawie.
Może gdyby wszędzie nie powtarzały się te wilcze oczy, bo tu tło, nagłówek, belki - no wszędzie są - heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 13:08, stiffyone napisał:

Tak jakby, ale jakoś jakby mało płynnie - nie wiem czemu tak tnie no i przez to niszczy ten charakterek.

Ech, no właśnie... tak to już jest z gifami. :/ U mnie wszystko elegancko chodzi. W nagłówku "strona przewija się" w czasie krótszym niż 1 sekunda, każdy obrazek wyświetla się przez 5 sekund. Przy przewijaniu nie ma żadnych spadków jakości. Przeglądarka FF, ale na Operze też wszystko działa. Może to wina sprzętu, ale mój jest już dość leciwy, a wszystko ładnie działa i nawet dużo mocy procka nie zużywa. Może po prostu masz syf w kompie :). Spróbuj poczekać, aż się całkiem wczyta, wtedy powinno działać dobrze.

Dnia 29.06.2007 o 13:08, stiffyone napisał:

Trochę to takie - znaczy się to tak nie pasuje zbytnio tam.

Znaczy, co? :)

Dnia 29.06.2007 o 13:08, stiffyone napisał:

Napisy nie wiem jak wcześniej, ale nadal nieczytelne i moim zdaniem trochę jeszcze ten czerwony nie pasuje na belkach.

Teraz już trochę rozjaśniłem tą krew na tle. Jaśniejsza być nie może, bo to już nie będzie krew. Lepiej to wygląda przy przyciemnionym monitorze.
Kolor napisów na belkach tez zmieniłem. W sumie tu już się nic nie da zrobić, bo albo napis będzie nie do końca czytelny, albo będzie bił po oczach. Ale myślę, ze zmiana na plus. Chyba w ogóle pozbędę się czerwonych czcionek.

Dnia 29.06.2007 o 13:08, stiffyone napisał:

Ogółem trochę skąpo jest tak, ale zarazem całkiem ciekawie.
Może gdyby wszędzie nie powtarzały się te wilcze oczy, bo tu tło, nagłówek, belki - no wszędzie są - heh.

Bo tak ma być. Te oczy i ten wilk były moją inspiracją, więc sa prawie wszędzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy mógłbym prosić o zamknięcie/zbanowanie mojego GS''a? Bo nie jest mi potrzebny ani nie mam zbytniej ochoty by coś na nim robić, zresztą sami zobaczcie...
Pytanie tyczy się jakiegoś moderatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, jest żałosny.
IMO najlepiej przywrócić go do wyglądu początkowego i zostawić na przykład tylko listę znajomych.
całkowite usunięcie GSa jest możliwe chyba tylko wtedy, kiedy zbanowany zostanie jego właściciel - aczkolwiek nie jestem tego stuprocentowo pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 14:06, rob006 napisał:

Spróbuj poczekać, aż się całkiem wczyta, wtedy powinno działać dobrze.

No właśnie, ale dopiero po jakimś czasie. Nie martw się o sprzęt i porządek, bo mam zawsze - odkurzam, zmywam i wyrzucam śmieci regularnie.

Dnia 29.06.2007 o 14:06, rob006 napisał:

Znaczy, co? :)

Ten nagłówek tak się trochę odznacza i dziwnie wychodzi, ale nie martw się ujdzie.

Dnia 29.06.2007 o 14:06, rob006 napisał:

Chyba w ogóle pozbędę się czerwonych czcionek.

Dobry pomysł.

Dnia 29.06.2007 o 14:06, rob006 napisał:

Bo tak ma być. Te oczy i ten wilk były moją inspiracją, więc sa prawie wszędzie. :)

Aha to rozumiem, aż można pomyśleć, że to jakaś mania - heh.
Jak myślisz o moim - już poprawiłem wszystko - napisy, czcionka i kolor i nagłówek także wygładziłem i zmieniłem kolor napisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 14:17, Azrathel napisał:

rzeczywiście, jest żałosny.

Rzeczywiście mnie pocieszyłeś :P

Dnia 29.06.2007 o 14:17, Azrathel napisał:

IMO najlepiej przywrócić go do wyglądu początkowego i zostawić na przykład tylko listę znajomych.

Wiesz to nawet nie jest taki zły pomysł...

Dnia 29.06.2007 o 14:17, Azrathel napisał:

całkowite usunięcie GSa jest możliwe chyba tylko wtedy, kiedy zbanowany zostanie jego właściciel
- aczkolwiek nie jestem tego stuprocentowo pewien.

Dlatego wolałbym to usłyszeć od Moderatora. Bo bana na konto dostać raczej nie chcę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować