Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2008 o 18:30, Dincooo napisał:

Chciałbym się z Wami podzielic małym przemyśleniem. Ciekaw jestem czy się ze mną zgodzicie.
Chodzi mi o kupowanie gier na aukcjach. Prawie wszystkie gry w mojej kolekcji (3 kupiłem
nówki.. Orange Box, CoD4, Gothic 3..), reszta pochodzi z aukcji. Co mnie zaintrygowało?
To, że dla producentów, twórców, tłoczni płyt i innych organizmów składających się na
to, by gry leżały na półkach w sklepach - mógłbym by stawiany na równi z piratem oprogramowania.
Przecież kiedy kupię grę na aukcji nie zyskują na tym ani grosza..! Może właśnie przez
to sprzedaż gier w Polsce jest tak mała. Jedna kopia gry może przejśc przez sporo rąk
kolejnych właścicieli. Problem ten dotyczy zwłaszcza gier na konsole. Kupujecie gry na
aukcjach czy za granicą i żadnego jednego punkciku statystycznego w sprzedaży w Polsce
nie dodajecie. A czytając dośc na bieżąco ten temat widzę, że robi tak większośc z Was...
Pod wpływem napływu takich myśli do mojej głowy zacznę kupowac chyba tylko gry nowe...



Spora czesc softu na allegro jest nowa sprzedawana przez sklepy jak menago czy madgames np.
Natomiast uzywki kupuje w zdecydowanej wiekszosci przypadkow :) I tak bede czynil poki konsolowe nowki nie zaczna kosztowac tyle co gry na pieca.
W sumie od nowosci mam 2 x FF, Okami i Grim Grimoire(ten ostatni kupiony z uk) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 07:41, Dincooo napisał:

Chodziło mi, że W STOSUNKU do organizmów zapewniających to, że gry są na półkach możemy
byc stawiani na równi z piratami. Bo i na nich i na nas NIC nie zarabiają.


Ale to jest tylko i wyłącznie ich problem. Producenci stworzyli grę średnią, to zaraz po premierze gracze będą sprzedawać swoje egzemplarze. Producenci stworzyli grę dobrą - używki będą sprzedawane przez mniejszość graczy, którym gra się nie spodobała. Producenci stworzą grę ideał - prawie nikt nie będzie jej chciał sprzedać, więc na rynku będą dostępne tylko gry nowe.

Dnia 11.09.2008 o 07:41, Dincooo napisał:

Choc nie kradniemy oprogramowania nie przynosimy żadnych korzyści twórcom.


I nic mnie to nie obchodzi, tak szczerze powiedziawszy. Różnica między kwotą, za jaką się kupiło nową grę, a za jaką się ją odsprzedało pięknie pokazuje, ile gra powinna kosztować na początku. Możesz mi wierzyć, że mnóstwo graczy kupowałoby premierówki na konsole, jeśli kosztowałyby tyle, co premierówki na PC.

Więc gadanie o tym, że MY nie przynosimy żadnej korzyści twórcom jest idiotyczne. To ONI nie przynoszą sobie dodatkowej korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za głupota stawianie na równi piratów ,z tymi co kupują gry z drugiej ręki .Najwięcej gier sprzedaje sie tam ,gdzie ludzie mogą sobie na nie pozwolic ze względów finansowych .W UK i USA gdzie rynek konsolowy jest dość spopularyzowany ,żeby nie określić go zmass-kulturyzowanym jest bardzo duży odsetek ludzi kupujących nowe gry w czasie ich premiery .Zeratul (jak ktoś nie wie kto to jest to trudno) ładnie zaznaczył na swoim blogu ,że on może sobie pozwolić na 2 gry dziennie w GameStopie ,bo to tylko powiedzmy połowa jego dziennego zarobku i go to nie zaboli .Nie ma powinności kupowac używek ,bo rynek wtórny nie jest tak szeroko posunięty jak w naszym kraju. Kupując nową grę za 50 Euro/Dolarów/funtów to tyle co zgrzewka piwa + fajki .W Polsce 200zł to kupa szmalcu i ja osobiście nie wydałbym tyle na żadną ,nawet najlepszą grę choćby nie wiem jaki bonus był dodawany .Teraz nie ma znaczenia ,cz kupisz używkę ,czy nówkę bo nie ma bonusów związanych z jednorazowym użyciem danej gry .A nie podoba się kupowanie oryginałów w Polsce ? Kupuj na Play-Asia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 18:30, Dincooo napisał:

(...)


Ja w swojej kolekcji mam trzy gry na Playstation 3 - wszystkie oczywiście kupione nowe. I raczej na pewno nie zamierzam, aby kolejne gry, które kupię były używane. Nie mam zamiaru kupić używanej gry, bo w Polsce dostać coś w bardzo dobrym stanie nie zawsze jest łatwo. Ludzie w naszym pięknym, ale jakże zacofanym kraju słabą dbają o gry. Wolę mieć pewność, że grę będę miał w bardzo dobrym stanie, dopłacić kilkanaście / kilkadziesiąt złotych i kupić nową w folii. Mam wtedy pewność, że pudełko nie jest porysowane, że instrukcja nie ma pogniecionych / wytłuszczonych / zalanych stron, no i że płytka jest w stanie idealnym. U nas w Polsce rynek konsolowy jest zacofany i dlatego tak wygląda ta sytuacja. W Wielkiej Brytanii / USA ludzie częściej kupują gry z zwykłych sklepach - Gamestop, Game.co.uk, aniżeli na Ebayu i podobnych serwisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 12:22, master matrox napisał:

> (...)

Ja w swojej kolekcji mam trzy gry na Playstation 3 - wszystkie oczywiście kupione nowe.
I raczej na pewno nie zamierzam, aby kolejne gry, które kupię były używane. Nie mam zamiaru
kupić używanej gry, bo w Polsce dostać coś w bardzo dobrym stanie nie zawsze jest łatwo.
Ludzie w naszym pięknym, ale jakże zacofanym kraju słabą dbają o gry. Wolę mieć pewność,
że grę będę miał w bardzo dobrym stanie, dopłacić kilkanaście / kilkadziesiąt złotych
i kupić nową w folii. Mam wtedy pewność, że pudełko nie jest porysowane, że instrukcja
nie ma pogniecionych / wytłuszczonych / zalanych stron, no i że płytka jest w stanie
idealnym. U nas w Polsce rynek konsolowy jest zacofany i dlatego tak wygląda ta sytuacja.


Co ma zacofanie do dbania o swoją własność? Żadnego związku nie ma. A jeśli ty wiesz tylko o handlu grami na Allegro, to to jest twój problem. Jakbyś zajrzał na forum psxextreme.info to byś zmienił zdanie... Tam jak ktoś opisuje stan płyty, to taki też jest. Jeszcze jedno pytanko: boisz się, że będzie choć jedna ryska, bo twoje PS3 nie odczyta płyty? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 12:22, master matrox napisał:

> (...)

Ja w swojej kolekcji mam trzy gry na Playstation 3 - wszystkie oczywiście kupione nowe.
I raczej na pewno nie zamierzam, aby kolejne gry, które kupię były używane. Nie mam zamiaru
kupić używanej gry, bo w Polsce dostać coś w bardzo dobrym stanie nie zawsze jest łatwo.
Ludzie w naszym pięknym, ale jakże zacofanym kraju słabą dbają o gry. Wolę mieć pewność,
że grę będę miał w bardzo dobrym stanie, dopłacić kilkanaście / kilkadziesiąt złotych
i kupić nową w folii. Mam wtedy pewność, że pudełko nie jest porysowane, że instrukcja
nie ma pogniecionych / wytłuszczonych / zalanych stron, no i że płytka jest w stanie
idealnym. U nas w Polsce rynek konsolowy jest zacofany i dlatego tak wygląda ta sytuacja.
W Wielkiej Brytanii / USA ludzie częściej kupują gry z zwykłych sklepach - Gamestop,
Game.co.uk, aniżeli na Ebayu i podobnych serwisach.


Szczerze mówiąc to zajebiście głupie podejście masz kolego. Od czego jest aparat? Chcesz kupić używkę, prosisz o zdjęcia płyty, pudełka itp. Jak nie jest ok to nie kupujesz, jak stan jest ok to kupujesz. to samo z wymianą gier, patrzysz na podobny pułap cenowy i na popyt i wymieniasz gry na podobnym poziomie wartości. Tak robi naprawdę wiele osób i nikt nie świruje z powodu 2 rysek na pudełku albo zagiętej kartki w instrukcji. Ale jeżeli jesteś nazbyt pedantyczny lub coś w tym stylu no to już Twoja wina, a nie wina "zacofania Polski".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Ostatnio kupiłem używane Guitar Hero 3 z gitarą. Patrzę na płytę - szok! Rys tyle, że nawet odbicia nie mogę rozpoznać swojego na cd. Tragedia. Rozmawiam ze sprzedawcą ale on mówi, że to nie są rysy wykonane przez laser, tylko przez człowieka - czyli nie są półokrągłe (bo takie są najgorsze). Dobra, myślę ''Kłamiesz kolego'', ale wziąłem, bo regeneracja to jakieś 20 zł.
I co? Jak dotąd nie miałem ŻADNEGO problemu z tą grą. O dziwo nieskazitelnie czysty Gears of War potrafi wyrzucić mi błąd o porysowanej płycie ;-)

Żeby nie było, że ktoś mnie oszukał - brałem grę w komisie niedaleko mojego miejsca zamieszkania, na zasadzie 'widziały gały co brały' ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu ja kupiłem używany Burnout Paradise, cena była wtedy bardzo niska, 89zł. I co? ZERO rys, normalnie jak nówka. A może była po regeneracji? Nie wiem, ale szczęka mi opadła że tak trafiłem:) W sumie to na aukcji pisało że gra w stanie idealnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem GTA IV za 110zł z Allegro ,co ciekawe po drugim z kolei właścicielu .Wersja X360 nie miała ani jednej skazy na płycie .idealna wręcz co podobno w przypadku X360 się nie zdarza. Co ciekawe ja więcej rys już czytnikiem jej nawaliłem ,niż miała po 2 właścicielach .Instrukcja ,pudełko i reszta -nie ma sie do czego przyczepić .Co mnie zdziwiło w pudełko przy płytce był jeden "segment" z ......papieru toaletowego pewnie w celu zabezpieczenia płyty ,ale niekoniecznie zdaje swoją rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem więcej... Nie tyle odsprzedaję gry, które już przeszedłem/znudziły mi się, co je po prostu wymieniam na inne za średnio 23 złote w sklepie z grami. W ten sposób za cenę jednej nówki z Empiku mam ich 9-10 (niekoniecznie nówek, acz zdarzają się fabrycznie zafoliowane, pachnące nowością egzemplarze). Czasami opakowanie jest po francusku, czy gra sprowadzana jest ze Stanów, bo tak jest taniej, ale przynajmniej mogę w to zagrać. I wcale nie mam przez to wyrzutów sumienia czy coś w tym rodzaju. Ceny nowych gier to jest po prostu jakaś pomyłka, nie wiem skąd to się wzięło. Bywało, że było to ćwierć tysiąca złotych. Zobaczcie w ogóle jak to brzmi :/ Wiem, że polski dystrybutor niewiele może tutaj zdziałać i że salony w stylu wspomnianego Empiku same chcą coś zarobić, proponując takie, a nie inne ceny, ale dla mnie to jest zdecydowanie za dużo. Myślę, że nawet gdyby było mnie stać na kupowanie samych nówek, to i tak bym tego nie robił. Mogę wyłożyć 160 zeta na MGS4a, na którego czekałem od zawsze, by mieć go już po wsze czasy na swojej półce, ale bulić ponad 200 zeta za nowego Soldier of Fortune? Sorry, może nie jestem przez to w oczach niektórych "Pełnoprawnym Graczem", ale mi to tito :P Jeśli dożyję dnia, kiedy gry na konsole będą cenowo zbliżone do pecetowych, to zapomnę o tym co to znaczy "gra używana".

Co do kupowania gier z drugiej ręki. Płacąc osobie sprzedającej grę łatacie jej budżet, który być może później zostanie wykorzystany do kupienia kolejnego tytułu. Gdyby temu komuś nie udało się sprzedać gry, być może nie byłby w stanie kupić następnej. Więc w ten sposób, optymistycznie myśląc, również w jakimś stopniu nabijamy ilość kupowanych na terenie Polski gier :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem gdzieś tutaj o sklepie game.co.uk czy ktoś tam kupował? bo chciałbym kupić brother''s in army i mam pytania

-czy to wogóle sie opłaca
-ile wogóle kosztuje z przesyłka
-i jak jest z płatnościa bo przelewy mozna robić tylko złotówkami a nie wiem czy mozna płacić przy odbiorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 19:06, Steel Dogg napisał:

przeczytałem gdzieś tutaj o sklepie game.co.uk czy ktoś tam kupował? bo chciałbym kupić
brother''s in army i mam pytania

-czy to wogóle sie opłaca
-ile wogóle kosztuje z przesyłka
-i jak jest z płatnościa bo przelewy mozna robić tylko złotówkami a nie wiem czy mozna
płacić przy odbiorze

http://www.onlinecenter.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=465&Itemid=19 8
Nic więcej nie muszę mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2008 o 19:06, Steel Dogg napisał:

-czy to wogóle sie opłaca


Popatrz na ceny, potem porównaj z polskimi i sprawdz. Ogólnie nie jest to tani sklep (tańszy jest play-asia.com), ale przy promocjach trafiają się OGROMNE okazje i zniżki.

Dnia 12.09.2008 o 19:06, Steel Dogg napisał:

-ile wogóle kosztuje z przesyłka


Chyba coś koło 3 funtów. Najlepiej sprawdz w dziale "shipping" w pomocy.

Dnia 12.09.2008 o 19:06, Steel Dogg napisał:

-i jak jest z płatnościa bo przelewy mozna robić tylko złotówkami a nie wiem czy mozna
płacić przy odbiorze


Jest taki cudowny wynalazek pay-pal. Poczytaj o nim i załóż sobie w nim konto (darmowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 21:24, Łeber napisał:

Luty 2009 z tego co na razie wiadomo, mam nadzieję, że się nic nie zmieni.

Taa, z tego co ja wiem to też luty 09 ;)
Cóz pierwsząrzędny tytuł na początek 2009 roku dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tv zamieszczonego na zdjęciu poniżej mam podłączone:

- nagrywarkę dvd
- magnetowid
- dekoder

w związku z tym czy możliwe jest podłączenie do tego zestawu konsoli PS3 lub X360?.

20080912224829

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się