Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Ej a jest jakaś mapa galaktyki WH40k ?
No np chciałbym wiedzieć gdzie leży Lorn V, lub Kronus. Kronus chyba gdzieś niednak niedaleko Ziemi, bo znaleziono tam działo Tytana Imperialnego z czasów Herezji Horusa.
No chyba, że to były już jakieś niedobitki które uciekając zostały zestrzelone ispadły na Kronusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 15:23, Outlander-pro napisał:

Ej a jest jakaś mapa galaktyki WH40k ?
No np chciałbym wiedzieć gdzie leży Lorn V, lub Kronus. Kronus chyba gdzieś niednak niedaleko
Ziemi, bo znaleziono tam działo Tytana Imperialnego z czasów Herezji Horusa.
No chyba, że to były już jakieś niedobitki które uciekając zostały zestrzelone ispadły na Kronusa.


Co z tego że znaleziono tam resztki Tytana klasy Imperator? Legio Titanicus były rozesłane po całej galaktyce.

Kronus jest w Ultima Segmentum więc dość daleko od Terry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytaliście mit o 100 eldearskich mitach?Święty eldearski bóg-kowal kuł miecze dzięki którym jeden wojownik wyposażony w ten miecz mógł pokonać 100 wyposażonych w zwykłe miecze.Kowal wykuł tylko 99 mieczy i przez to elledeaży przegrali z necronami.ale czy te miecze i mit miały zanaczenie materialnie?
Może ktoś podać link z polską chistorią eldearskiego śmiejącego się boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2007 o 16:00, Nagaroth napisał:


Co z tego że znaleziono tam resztki Tytana klasy Imperator? Legio Titanicus były rozesłane
po całej galaktyce.

Kronus jest w Ultima Segmentum więc dość daleko od Terry.


Jak to co z tego ? Jest to Tytan z czasów Herezji a wtedy użyto ich do ataku na Terrę.
Kronusa nie znalazłem, Lorn V też nie. Ale widać: galaktyka zdominowana jest przez Imperium ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa szczególnie że Tytany służyły w sprawie Terry...

Terre zaatakowało bodajże 2 Tytany a parę tysięcy innych walczyło w sprawie Imperium w całej galaktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 18:35, Nagaroth napisał:

Terre zaatakowało bodajże 2 Tytany a parę tysięcy innych walczyło w sprawie Imperium w całej
galaktyce.

Wybacz, ale z tego co ja przeczytałem to Horus miał pod swoim dowództwem KILKA LEGIONÓW Tytanów z czego na pewno spora część brała udział w Oblężeniu. Jeśli zaś chodzi o tego Tytana z Kronusa to jest kilka możliwości.
Może to być oczywiście jeden z Tytanów które wyruszyły z Imperatorem na Wielką Krucjatę gdy burze w Warpie ucichły i mógł on wyruszyć z Ziemi by zjednoczyć ludzkość. Może to być jednak również jeden z Tytanów które zostały wysłane z Marsa jeszcze zanim ucichły burze w Warpie. Adeptus Mechanicus nauczyli się dostrzegać szczeliny w Warpie i gdy te się ukazywały posyłali statki z Tytanami by te dostały się na planety zamieszkane przez ludzi jeszcze zanim doszło do burzy w Warpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że to były imperialne Tytany to wie każdy. Może i Terra miała Tytany, to możliwe, ale większość miał Horus, choć na początku wiele było uszkodzonych, potem naprawił je i zaatakował Terrę.
Przypominam, że większość Adeptus MEchanicus było po stronie Horusa. Sam widzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość Adeptus Ticanicus stanęła po stronie Horusa po rozpoczęciu Herezji. Na Marsie jak i wielu innych miejscach stacjonowania Tytanów toczono zaciekłe boje pomiędzy lojalistami, a liczniejszymi rebeliantami. Zachowało się z tamtych czasów wiele opowieści o brawurowych atakach dokonywanych przez nieliczne Tytany z lojalnych Legionów, które niszczyły większe Legiony rebeliantów. Często przewaga liczebna zmuszała Lojalistów do prowadzenia ataków z zaskoczenia (jeżeli można mówić o zaskoczeniu przy tak ogromnych rozmiarach jednostek). A w trakcie Herezji Lojaliści budowali nowe Tytany, i to często te najpotężniejsze (Imperator i Warmonger). Na jednym świecie Tytany Lojalistów były systematycznie niszczone przez liczniejsze tytany Rebeliantów, aż Techkapłani dokończyli budowę Tytana klasy Imperator, który razem ze wsparciem pozostałych Tytanów Lojalistów zniszczył wszystkie rebelianckie Tytany.
2 Legiony Tytanów wymienione w trakcie oblężenia Złotego Pałacu miały na nie decydujący wpływ, bo to one dokonały wyłomu w jego murach. A możliwe jest, że Legionów tych było więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 19:38, hasiok napisał:

może ktoś napisać instrukcie instalaci tego moda do armi tyrianids?


To jest topic o uniwersum WH40k, nie o grze DoW.
Tu się spytaj http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11211&u=12740

Widzę że jesteś nowy:
Oto przydatne linki:
-->>> http://www.gram.pl/forum_regulamin.asp - regulamin
-->>> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=9716&pid=27 - instrukcja obsługi "szukajki"
-->>> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=87&u=19074 - temat o statusach na forum

Rada: pisz poprawnie, bo z błędami to przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wytłumaczyć tak jakoś mniej więcej dokładnie co to jest burza spaczniowa ???? Bo ja sobie to wyobrazam zę planetę zaczyna ogarniać taki jakispył meteorytów czy costakiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 16:26, Joannita napisał:

Możecie mi wytłumaczyć tak jakoś mniej więcej dokładnie co to jest burza spaczniowa ???? Bo
ja sobie to wyobrazam zę planetę zaczyna ogarniać taki jakispył meteorytów czy costakiego.


No cóż, to taka jakby mgławica no i chyba pioruny są, taka fala elektryczności i innch anomalii. Trudno wytłumaczyć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 16:26, Joannita napisał:

Możecie mi wytłumaczyć tak jakoś mniej więcej dokładnie co to jest burza spaczniowa ???? Bo
ja sobie to wyobrazam zę planetę zaczyna ogarniać taki jakispył meteorytów czy costakiego.


Wygląda jak... burza? ;p Pioruny pomieszane z kosmicznym pyłem i takie tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż burza spaczeniowa wygląda mniej więcej tak jak w ostatniej misji Dawn of War, tyle że z około 15x natężeniem bo tamto to ledwie mżawka była :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie nie musi być dosłowne, musi fajnie brzmieć i odpowiadać temu co jest naprawdę, mi nazwa Niosący Słowo się cholernie nie podoba i używam nazwy Głosiciele Słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować