Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Nic nie zostało

Dnia 09.03.2008 o 19:51, Szczur22 napisał:

spaczone.


Błąd. Dwóch Patriarchów zmutowało - Magnus Czerwony został cyklopem (tj. miał jedno oko) i Sanguinius miał anielskie skrzydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 20:16, Nagaroth napisał:

Nic nie zostało
> spaczone.

Błąd. Dwóch Patriarchów zmutowało - Magnus Czerwony został cyklopem (tj. miał jedno oko)
i Sanguinius miał anielskie skrzydła.


heh czyli dobrze pamietalem ;) od primarchow pochodza pozostali marines wiec ziarno chaosu posiane ;-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Tysiąc Synów przeszło na stronę Chaosu dopiero jak Imperator kazał ich ukarać za to że ostrzegli go przed zdradą Horusa a Krwawe Anioły nigdy nie zostały czcicielami Mrocznych Bogów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 20:56, Nagaroth napisał:

Tyle że Tysiąc Synów przeszło na stronę Chaosu dopiero jak Imperator kazał ich ukarać
za to że ostrzegli go przed zdradą Horusa a Krwawe Anioły nigdy nie zostały czcicielami
Mrocznych Bogów...


moze i nie ale mają wyraźne odchyły w ich stronę...bo w końcu są skażeni,ich Genotym się zmutował no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hymmmm rządzą krwi i walki, porzucanie pojazdów i ciężkich broni by delektować się walką i zabijaniem wroga wręcz- nie widzę żadnych odchyłów u Blood Angels:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 22:25, Nagaroth napisał:

To efekt Czarnego Szału, normalnie tak nie postępują.


A ten szał to im potem normalnie przechodzi czy trzeba ich łapać siłą i więzić w klatce????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przychodzi albo po tym jak wygrają bitwę i wróg ucieknie dostatecznie daleko al;bo po tym jak wszyskich wrogów zabiją...a to z zabijaniem wroga wręcz..to Dawid...czy nie pomyliłeś ich czasem z Pożeraczami światów? bo o ile dobrze pamiętam to to co teraz napisałeś było tak samo napisane w Codex Astardes(jak coś przekręciłem to sorry) o Pożeraczach światów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 19:51, Szczur22 napisał:

Horus po odniesieniu jakiś ran (albo po jakiejś chrobie, nie pamiętam), gdy "odpoczywa"
na jakiejś planecie zetknąl się z kultem chaosu- i to było powodem herezji


Nie-e.

To Lorgar, primarch Word Bearers został spaczony jako pierwszy i to on nakłonił Horusa do Herezji. Stąd też Word Bearers mają opinię "głosicieli" wyznania Chaosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe.Troche późno ale intryguje mnie jedno.Są kapituły Space Marines wierne imperium i są Chaos Space Marines.Ale czy jest coś pośredniego.Coś w rodzaju wykluczonych z administracji Imperium ale nie poddanych mocom chaosu? Gdzieś czytałem o zakonie na który jakiś inkwizytor narzucił "ekskomunike"za to że mu sprzątneli jakiś artefakt(chyba na tym forum).Co się z takimi Marines''ami dzieje.Zostaja piratami? Legion of the Damned jest jednym z takich kapituł(nie są piratami,tylko mścicielami ale o coś takiego mi chodzi).Co dzieje sie z wykletymi ale nie naznaczonymi chaosem..A może nie przewidziano takiej możliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, SM najczesciej zostaja renegatami np. przez uzycie zakazanych artefaktow czy demonicznych broni, nawet jesli uzywali jej przeciwko Chaosowi lub innym wrogom Imperium. Wiekszosc z nich zmienia Chaos ale niektorzy pozostaja wierni Imperatorowi (khem, khem) jak Soul Drinkers czy Relictors. Walcza z Chaosem i innymi heretykami czy xenosami, czesto z uzyciem zakazanych artefaktow i technologii. Sa wykleci przez Imperium, wymazani calkowicie z historii i archiw. Ciekawa ksiazka (a raczej 3 ksiazki w 1) ktora polecam do przeczytania jest Soul Drinkers Omnibus Bena Countera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 23:34, Dawid Taal napisał:

Nie pomyliło mi się, wiem że tak właśnie było gdzieś (chyba na wiki) napisane.


ja czytałem na teksty.gildia.pl...i tak tam było napisane...

Pożeracze Światów kierują się tylko jednym pragnieniem: żądzą mordu w imię Khorne''a i gromadzeniem czaszek ofiar. Stało się to przyczyną wycofania z użytku Legionu broni dalekiego zasięgu i zastąpienia ich toporami łańcuchowymi i pistoletami. Pragnienie rozlewania krwi i czynienia rzezi jest tak silne w przypadku Pożeraczy Światów, że na polu walki nie dbają oni zupełnie o formułowanie jakiegokolwiek planu taktycznego. W walce bezpośredniej ci szaleni mordercy są niezrównanymi przeciwnikami i nie zwracają uwagi na własne bezpieczeństwo żyjąc ze świadomości, iż ich krew jest równie miła Khorne''owi jak poległych przeciwników. Zaprawdę można stwierdzić bez ogródek, iż mottem Legionu stała się maksyma "Zwycięstwo albo śmierć".

o to co tam wyczytałem...i to jest o pożeraczach światów...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 22:44, askorti napisał:

przychodzi albo po tym jak wygrają bitwę i wróg ucieknie dostatecznie daleko al;bo po
tym jak wszyskich wrogów zabiją...a to z zabijaniem wroga wręcz..to Dawid...czy nie pomyliłeś
ich czasem z Pożeraczami światów? bo o ile dobrze pamiętam to to co teraz napisałeś było
tak samo napisane w Codex Astardes(jak coś przekręciłem to sorry) o Pożeraczach światów...


Nie, nie przechodzi im. Kiedy Czarny Szał opanuje Krwawego Anioła zopstaje on na zawsze, tacy są zamykani w odosobnieniu, czasem formuje się z nich tak zwaną Kompanię Śmierci, najsłysnniejszym członkiem takiej Kompanii był kapitan Erasmus Tycho który zginął podczas Trzeciej Wojny o Armageddon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2008 o 10:03, Nagaroth napisał:

najsłysnniejszym członkiem takiej Kompanii był kapitan Erasmus Tycho który zginął podczas
Trzeciej Wojny o Armageddon.


Skoro o III Wojnie o Armageddon mowa to zadam pytanie: mam plan uderzenia na Armageddon i widzę że byli tam:
217st Cadian, 27th Cadian Armoured - czyli gwardziści z Cadii
14/21st Steel Legion - gwardziści z Stalowego Legionu - wypas kolesie
Blood Angels 2nd Company - SM

oraz

Order of Our Martyred Lady - to są SoB ? I o co chodzi z tą Martyred Lady ?

Salamanders 5th Company - i to właśnie nie wiem co to za jedni, prosiłbym o jakieś info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 17:21, Outlander-pro napisał:

Order of Our Martyred Lady - to są SoB ? I o co chodzi z tą Martyred Lady ?


To poprostu jeden z "zakonów" SoB, tak jak Order of Sacred Rose itd. Podejrzewam że ta martyred lady to Saint Celestine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógł by mi ktoś powiedzieć coś na temat pisoników a właściwie:w jakim wieku zabierają ich czarne statki?Szkolenie trwa 5 lat ale na czym ono polega?

I jeszcze bardzo bym prosił o opis życia ludności cywilnej w imperium(nie musi być zajeszczegułowy,chcę tylko wiedzieć jak się tam żyje)?

No i najgłupsze z głupich pytań...czy istnieją jakieś imperialne farmy? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 20:13, Bingolo napisał:

A mógł by mi ktoś powiedzieć coś na temat pisoników a właściwie:w jakim wieku zabierają
ich czarne statki?Szkolenie trwa 5 lat ale na czym ono polega?


Zabierają ich w wieku młodzieńczym, Czarne Okręty należące do Adeptus Astra Telepathica odwiedzają każdą planetę co sto lat. Zabierają wszystkich psioników jacy są na planecie ponieważ jednym z obowiązków nałożonych na Imperialnych Dowódców jest ich wydawanie. Psionicy są zabierani na Świętą Terrę i tam poddaje się ich selekcji. Ci ze słabymi umysłami są wysyłani do Astronomicanu żeby podtrzymać chór tysięcy psioników który daje światło Nawigatorom. Ci psionicy szybko giną. Ci trochę silniejsi umysłami zostają uczniami Scholastica Psykana i są trenowani na Astropatów, po przekazaniu im odpowiedniej wiedzy przechodzą Rytuał Związania z Imperatorem który wywołuje ogromny ból i eksplozję gałek ocznych Astropaty, czasem tracą także zmył węchu, dotyku czy smaku, w zamian Astropaci otrzymują cząstkę boskiej mocy Imperatora i są rozsyłani po wszystkich planetach galaktyki żeby służyć za komunikatory międzyplanetarne. Ci z najsilniejszymi umysłami także trafiają do Scholastica Psykana i są trenowani przez pięć lat. Większość po treningu trafia jako bojowi psionicy do regimentów Gwardii Imperialnej ale część jest przydzielana Inkwizycji czy nawet Administratum. Ci którzy wykażą się wyjątkowo silnymi umysłami trafiają do szkoły inkwizycyjnej i są szkoleni na Inkwizytorów zaś jeszcze potężniejsi są wysyłani na światy domowe Kosmicznych Marines i tam zostają Kronikarzami. Najpotężniejsi z najpotężniejszych są wysyłani na Tytana i trenowani na Szarych Rycerzy.

Dnia 10.03.2008 o 20:13, Bingolo napisał:

I jeszcze bardzo bym prosił o opis życia ludności cywilnej w imperium(nie musi być zajeszczegułowy,chcę
tylko wiedzieć jak się tam żyje)?


Trudno opisać życie zwykłych ludzi ponieważ ono jest różne na każdej planecie, powoduje to poziom jej rozwoju (od światów na poziomie kamienia łupanego, przez światy feudalne po światy kopce w całości pokryte miastami), i całkowita odmienność kultur. Jednak z najważniejszych faktów należy fanatyczna wiara w Imperatora wpajana każdemu obywatelowi, obecność bogatych rodów szlacheckich oraz to że Inkwizycja ukrywa przed zwykłymi obywatelami takie wydarzenia jak inwazje demonów, Kosmicznych Marines Chaosu czy xenos (którzy zresztą są maksymalnie diabolizowani przez władze Imperialne). Przeciętny obywatel nie wie nic poza Chaosem poza tym że coś takiego istnieje.

Dnia 10.03.2008 o 20:13, Bingolo napisał:

No i najgłupsze z głupich pytań...czy istnieją jakieś imperialne farmy? xD

Istnieją całe agro-światy których zadania są różne, albo produkują jedzenie, albo dostarczają czystą wodę, albo gleby na inne światy gdzie tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować