PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Czyli co, jednak bez formatu się nie obejdzie? Notabene miałem zamiar zrobić reorganizację z partycjami i usunąć Debiana (problemy z drukarką), ale jak Winda ma takie fochy strzelać, to się wstrzymam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Podłączam telewizor LG LCD złączem hdmi do laptopa. W momencie odtwarzania filmów nie mam dźwieku lecz tylko obraz. Ktos ma jakis pomysł o co chodzi>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 17:29, TetraGramaton napisał:

Zainstaluj Spyware Terminator i przeskanuj wszystkie partycje.


Tyle że z instalacją mały problem, gdyż jak napisałem wcześniej uruchomienie Windowsa możliwe nie jest ;) Może jakieś narzędzie od spyware na boot cd czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 16:16, RadeXMaster napisał:

Mam pytanie. Podłączam telewizor LG LCD złączem hdmi do laptopa. W momencie odtwarzania
filmów nie mam dźwieku lecz tylko obraz. Ktos ma jakis pomysł o co chodzi>?



"musisz wejść w panel sterowania następnie dźwięk i w zakładce odtwarzanie wybierz interfejs SPDIF (kliknij przycisk "ustaw domyślne") jeśli dźwięk np w filmie nie będzie słyszalny to wyłącz i włącz odtwarzacz i powinno działać"

Znalazłem w necie- może pomoże :P


Jeżeli nie masz jakiś opcji w sterowniku dźwięku- to może warto go zaktualizować. Ja ostatnio aktualizowałem swój na Toshibie i sporo nowych rzeczy (opcji) mi doszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem na allegro grę, konkretnie Quake 3 ale jest troszkę porysany i mój laptopwy napęd jej nie odczytuje. Chcę u kolegi zrobić kopię zapasową tej płyty bo u niego śmiga ale nie wiem dokładnie jak. Czy mogę to "przegrać w locie" czy lepiej zrobić obraz płyty np power iso i montować daemonem? Nie chcę kopiować na dysk i nagrywać bo wydaje mi się, że nie skopiuję wszystkich plików...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko . Mam dźwięk , system Vista sam zainstalował jakieś systemowe stery , ale czy mam instalować te z oficjalne z Asusa ? Coś by zmieniło ? nie wiem , jakość czy coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 14:56, Crew_900 napisał:

Mam takie pytanko . Mam dźwięk , system Vista sam zainstalował jakieś systemowe stery
, ale czy mam instalować te z oficjalne z Asusa ? Coś by zmieniło ? nie wiem , jakość
czy coś ?


Jak sie nie myle, to teraz masz tylko sterownik bez mozliwosci np. korekcji dzwieku itp ?.
Zainstaloj stery od karty asusa.
Ja tak zrobilem w win 7 z moim creative i doszlo mi pare opcji dzwiekowych.
Jak cos sie pokielbasi, to odinstalujesz sterowniki i zainstalujesz od nowa te podstawowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 14:28, Witcher1990 napisał:

Zakupiłem na allegro grę, konkretnie Quake 3 ale jest troszkę porysany i mój laptopwy
napęd jej nie odczytuje. Chcę u kolegi zrobić kopię zapasową tej płyty bo u niego śmiga
ale nie wiem dokładnie jak. Czy mogę to "przegrać w locie" czy lepiej zrobić obraz płyty
np power iso i montować daemonem? Nie chcę kopiować na dysk i nagrywać bo wydaje mi się,
że nie skopiuję wszystkich plików...


Wydaje mi sie, ze jak kolega skopiuje plytke na dysk, to bedzie wszystko OK. Potem tylko wypalic ten plik na nową plytke i juz masz kopie swojego quake3 :))).

Poza tym sprobuj zrobic jak pisales wyzej tzn. w locie. Moze bedzie dobrze. Plyka cd kosztuje zlotowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 15:02, Crew_900 napisał:

Bo teraz w Viście w ulepszeniach jest fajna opcja wyrównywania poziomu głośności i boję
się że w sterach nie będzie tej opcji


No to nic nie rob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 14:56, Crew_900 napisał:

Mam takie pytanko . Mam dźwięk , system Vista sam zainstalował jakieś systemowe stery
, ale czy mam instalować te z oficjalne z Asusa ?

Nie. Zawsze najlepsze i najbardziej stabilne sterowniki pochodzą z wewnętrznych zasobów Windows lub z Update. Jedynym stałym wyjątkiem od tej reguły są karty graficzne i telewizyjne.

Dnia 09.06.2009 o 14:56, Crew_900 napisał:

Coś by zmieniło ? nie wiem , jakość czy coś?

Jeżeli wszystko działa, nic się nie wywala, to nie ma żadnych ważnych powodów do zmiany sterowników. Jeżeli natomiast dowiesz się, że sterownik od producenta oferuje naprawdę istotne ulepszenia, to dopiero można temat ruszyć. Dodanie kilku opcji konfiguracyjnych zwykle nie jest takim powodem. Natomiast takie rozbudowane konfigi jakie mają sterowniki kart graficznych są tego warte bo bez pewnych zmian czasem nie da się sterownika używać.
Na przykład jeżeli ktoś ma stary monitor bez obsługi DDC, to nie wyłączy migania z monitora dopóki nie zainstaluje sobie panelu.
Podobnie rzecz może się mieć w dźwiękówkach z SPDIF po kablu i optyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 19:17, Crew_900 napisał:

Stabilne są nie ma żadnych problemów , a te ze strony Asusa to nic nie pisze o ulepszeniach
czy coś podobnego


To nic nie zmieniaj.
Ja wgralem dodatkowo nowe stery do dzwiekowki, bo wiedzialem, ze sa tam dodatki a sterowniki podstawowe tego nie mialy.
Nic bym na Twoim miejscu nie ruszal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem, skasowałem jedno z kont na moim komputerze. Przy likwidacji zaznaczyłem okienko " zapisz dane w folderze na pulpicie administratora " czyli drugim koncie. Okazało się, że folder utworzony na pulpicie jest pusty. Zacząłem więc szukać głębiej i w mój komputer -> dysk lokalny c -> document and settings -> są wszystkie dane o wszystkich kontach, które były na moim komputerze i jeden z nich należy do mnie :) zawiera kilka mega, ale gdy chcę go otworzyć plików nie ma prawdopodobnie są ukryte lub coś. Z tego powodu mam do Was prośbę o pomoc co mam zrobić, żeby ujrzeć te pliki ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do kart dźwiękowych Sound Blastera jest dołączany sterownik Audio HQ.

Na jednej partycji udało mi się go zainstalować zaś na drugiej też ale coś się porobiło i przestał działać.
Nie mogę go ponownie zainstalować a gdy chcę go uruchomić w Panelu Sterowania to prosi o reinstalację.

Co się dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się