PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../
To ciekawe, zapewne pobierając ze strony producenta nową wersję za każdym razem coś to daje widocznie :)
Jak się avir sprawuje na kompie, dobrze chroni, nie ma przecieków, jak dużo zasobów systemowych pożera:P ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już się chyba załamię, właśnie włączyłem kompa po wczorajszych problemach i pierwsze co zobaczyłem po uruchomieniu windowsa to okienko o 16bitowym podsystemie msdos, który wykonał niedozwoloną operację. Co ciekawe aplikacja która chyba była za to odpowiedzialna znajdowała się w C:\Documents and Settings\Kamil\Ustawienia lokalne\Temp - pomyślałem sobie, że wreszcie znalazłem twórcę zamieszania i próbowałem go usunąć, niestety "odmowa dostępu...jakiś program z niego korzysta", wtedy chciałem sprawdzić co właściwie działa na komputerze, bo jakoś w głowie mi się nie mieściło, żeby coś nagle zaczęło korzystać z tej nowej aplikacji w tempie, klikam ctrl+alt+delete - brak reakcji po powtórzeniu kilka razy zrestartowałem kompa w nadziei zrobienia printscreena temu okienku o niedozwolonej operacji i zamieścić to na forum z prośbą o pomoc, niestety nie udało się, bo paint podobnie jak połowa aplikacji na komputerze przestała w ogóle się uruchamiać - nie mam już pojęcia co zrobić. A co do teoretycznej możliwości wysyłania przez mojego kompa wirusów to zastanawia mnie, że w wyświetlanym przez avast okienku z ostrzeżeniem nie ma ani mojego, ani żadnego adresu mailowego jaki mam w książce adresowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 13:13, marian538 napisał:

/.../
To ciekawe, zapewne pobierając ze strony producenta nową wersję za każdym razem coś to daje
widocznie :)
Jak się avir sprawuje na kompie, dobrze chroni, nie ma przecieków, jak dużo zasobów systemowych
pożera:P ??


Jak na razie nic mi do systemu jeszcze nie weszło (odpukać), a i działania jego się nie odczuwa. Avast mi zawsze mocno spowalniał kompa kiedy instalował aktualizacje a NOD wyrzuca tylko chmurki że już "wie" o nowych wirusach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem ze zuzyciem pliku stron

wszystko jest pokazane na screenie. powlaczane niezbedne procesy tylko wyczyszczony autostart itd

co moze byc jeszcze przyczyna tak duzego zuzycia?

20070519144151

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Wirus ten nie koniecznie musi się rozsyłać przez pocztę może on np zbierać informacje o Tobie a następnie je wysyłać autorowi. A nieuruchamianie się większości programów moim zdaniem dowodzi że masz problem z wirusem. Spróbuj przeskanować system Avastem w trybie rozruchowym (znaczy żeby avast zeskanował komputer jeszcze zanim windows się zdąży uruchomić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 14:41, Noobio napisał:

witam

mam problem ze zuzyciem pliku stron

wszystko jest pokazane na screenie. powlaczane niezbedne procesy tylko wyczyszczony autostart
itd

co moze byc jeszcze przyczyna tak duzego zuzycia?


Z tego co widzę to twoim problemem jest posiadanie Windowsa Visty chyba że to jest nakładka w Windowsie XP. Jeśli to nakładka to weź ją wyłącz, a jak to Windows Vista to zmień system operacyjny na np. XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 14:45, Nufiko napisał:

Spróbuj przeskanować system Avastem w trybie rozruchowym (znaczy żeby avast zeskanował komputer jeszcze > zanim windows się zdąży uruchomić).

No dobra, wiem, że po tym pytaniu wyjdę na n00ba, ale jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 14:29, kamiln napisał:

Co ciekawe aplikacja która chyba była za to odpowiedzialna znajdowała
się w C:\Documents and Settings\Kamil\Ustawienia lokalne\Temp - pomyślałem sobie, że wreszcie
znalazłem twórcę zamieszania i próbowałem go usunąć, niestety "odmowa dostępu...jakiś program
z niego korzysta", [..]

Spróbuj zmienić nazwę tego podejrzanego pliku i po restarcie nie zostanie on uruchomiony.
Co do antywirusa, to powinieneś chyba wykonać pełne skanowanie. Jeżeli podczas niego zostanie wykryty siedzący w pamięci operacyjnej wirus, to dostaniesz propozycję kontynuacji skanowania po ponownym uruchomieniu komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 14:48, kamiln napisał:

> Spróbuj przeskanować system Avastem w trybie rozruchowym (znaczy żeby avast zeskanował
komputer jeszcze > zanim windows się zdąży uruchomić).
No dobra, wiem, że po tym pytaniu wyjdę na n00ba, ale jak to zrobić?

A co do pliku stronnicowania ( użycie pliku stron ) - we wlasciwosciach ''moj komputer'' masz zakladke zaawansowane a w niej pole pierwsze [wyglad, ... pamiec wirtualna], w nim z kolei klikasz na zakladke zaawansowane i ostatecznie na ''zmien'' ktore jest na dole zakladki
w tym miejscu masz ustawienia pamieci wirtualnej [czyli cache systemowego - swapa]
zaleca sie zeby swap byl na: - na systemie z jednym dyskiem twardym na tej samej partycji co system i mial rozmiar ok. 300-700 mb - zalezy od ilosci pamieci [im wiecej tym mniej cache jest ci potrzebne] - dobrze ustawic sobie [dla 256mb] - 500-800 - to duzo, ale zakladam ze miejsce sie znajdzie a warto uniknac pojawiania sie takich komunikatow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 16:32, kamiln napisał:

Jeśli chodzi o plik stronicowania to mam ustawioną wartość 3500



Ja mam 1500 ustawione a wykorzystywane 336MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 16:04, Treant napisał:

Spróbuj zmienić nazwę tego podejrzanego pliku i po restarcie nie zostanie on uruchomiony.

Uff... dzięki, najprostsze rozwiązania okazują się jednak najbardziej skuteczne, teraz wszystko już się normalnie uruchamia, pozostał tylko problem tej poczty o którym pisałem kilka postów wyżej, a co do avasta to ten skan zrobiłem jak mówiłeś, ale nic nie znalazł, podobnie zresztą jak ten http://housecall.trendmicro.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem ....
Otóż w każdej grze mam problemy chyba z teksturami ale taki nietypowy ,
np. jest jakiś koleś lub coś innego i jak jestem od tego daleko lub oddalam się od tego to pewne elementy tekstur na nich znikają lub nie wiem zmieniają pozycję a jak się przybliżam to przywracają się .
Np. w Counter-strike Source miałem taki problem i wpisałem komendę r_lod 0 i było wszystko ok , niezależnie czy przybliżałem się czy oddalałem tekstury się nie zmieniały ...
Proszę mi wyjaśnić czego to jest wina i czym to jest spowodowane ...
Moja karta graf. to ATI RADEON X1600PRo jakby co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, poprosiłem kuzyna (jest na informatyce) i sprawdził co i jak i się okazało, że rzeczywiście dysk szlag trafił, na dodatek poszedłem do serwisu a tam kartka, że będzie otwarte dopiero za tydzień (cóż pojadę do innego, albo na jakiś czas odpocznę od kompa). Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 16:53, kamiln napisał:

> Spróbuj zmienić nazwę tego podejrzanego pliku i po restarcie nie zostanie on uruchomiony.

Uff... dzięki, najprostsze rozwiązania okazują się jednak najbardziej skuteczne, teraz wszystko
już się normalnie uruchamia, pozostał tylko problem tej poczty o którym pisałem kilka postów
wyżej, a co do avasta to ten skan zrobiłem jak mówiłeś, ale nic nie znalazł, podobnie zresztą
jak ten http://housecall.trendmicro.com/

To może załóż nowe konto e-mail i zobacz czy na nim będzie działo się to samo i wyłącz usuń na jakiś czas stare konto.:) Jeżeli będzie się działo to samo: to nie wiem co:P, jeżeli wszystko będzie działać (tzn. na nowym koncie nie będzie wykrywał avast tych wiadomości) to znaczy, że jednak masz coś na tym koncie e-mail co działa nie tak i najprawdopodoniej są to e-maile z wirusami (sprawdzałeś zakładkę spam na serwerze? wyrzuciłeś wszystko z kosza? Jesteś na 100% pewien, że nic tam nie ma?).
Skanowałeś już system tym co napisałem: okej. Ale jeżeli rzeczywiście jest to wirus na twoim komputerze, to proponuję przeskanowac komputer w trybie awaryjnym systemu windows, gdyż tam winda nie uruchamia większości procesów. I wtedy sam musisz uruchomić avasta czy innego antywira- tzn. nie włączy się on przy starcie systemu. Aby wejść do trybu awaryjnego systemu Windows Xp, po restarcie musisz nacisnąć (raz albo więcej, trzeba mieć wyczucie:P) F8 - w momencie kiedy jeszcze nie pokazało się okienko ładowania windows a już po biosie. Możesz wybrać tryb awaryjny z obsługą sieci lub bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 20:16, kibot napisał:

Mocno Ci się grzeje i z kompa robi sie grzejnik. Też kiedyś tak miałem, ale kupiłem jakąś pastę
i posmarowałem wewnątrz kompa niektóre części :)

Posmarowałem, temperatura proca spadła mi o 10 stopni, grac teraz mogę 20-25 minut, niestety dalej mi się wywiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 14:41, Noobio napisał:

witam
mam problem ze zuzyciem pliku stron

wejdź w zakładkę procesy i posortuj wg użycia pamięci. zobaczysz który proces ci tak spowalnia system. No i go wyłącz po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 19.05.2007 o 19:01, Azoth napisał:

Posmarowałem, temperatura proca spadła mi o 10 stopni, grac teraz mogę 20-25 minut, niestety
dalej mi się wywiesza.

pograj te przypuśćmy 15 min i zobacz jaka jest temp proca, jeśli posmarowałeś pastą, masz box wentylator i temp jest bardzo wysoka to winą jest chłodzenie, jeśli zaś temp jest w normie to płyta nawala, może coś z napięciami, to nie jest nowy sprzęt, a ASRock to nie jest dobry sprzęt :) . Czy kręciłeś procka, to też ważne?

Ja mam problem takiego rodzaju,że przez neta mi komp się zawiesza. Czasem częściej, czasem rzadziej, nie zawsze, ale to robi, wie ktoś może co może być tego powodem???

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś kompa na obecność trojanów ew. innego "badziewia"? Wg. mnie to pierwsza rzecz, którą należałoby zrobić. Kumpel tak miał, że proces, który był trojanem działał tylko w momencie gdy komp był podłączony do neta i zabierał sporo zasobów systemowych. Po odłączeniu kabla sieciowego komp działał dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się