PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

smart monitor jest bardzo dobry :) sciagnij i zainstaluj a on Ci powie czy z Twoim dyskiem jest wszystko ok albo nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam mały problem...
mam XP pro. oraz ATI R9600XT, podobno mozna gdzieś w ati ustawic przezroczystosć... tak jak jest w wiscie... ale nie wiem gdzie i jak...
czy jakoś moge to zrobic ?
albo jakimś programem ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy bez ryzyka, ja bym mu testy wydajnościowe zrobił (np prime95) z bieżącym pomiarem temperatury. I jescze jedno jak podkręcałeś procka? jak przez fsb, to przy okazji podkręcił się też ram wiec niewiem czy ten nowy ruszy na obecnej prędkości (jak by co to zmniejsz taktowanie). W każdym razie to ile masz ramu nie wpływa na możliwość podkręcenia procesora (ale każdy moduł może okazać się wąskim gardłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 19:12, Virus 500 napisał:

W biosie podkrecalem

inaczej się nięda. pytanie tylko czy mnożnik (w sumie nie wiem czy się da) czy też magistralę fsb (da się napewno ale razem z pamięcami).
ps właśnie mi się przypomniało że jak by pamięci nie ruszyły to pomaga zwiększenie timingów (obniża wydajność pamięci, więc trzeba dokładnie sprawdzić czy wzrost wydajnosci spowodowany całego systemu (w tym pamięci) szybszym fsb to zrekompensuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nie mały problem otóż komputer wyłączał mi sie co chwile wiec zmieniłem zasilacz jednak okazało sie ze przy większych obrotach twardego dysku(np przy włączaniu jakiejś gry) komputer wyłącza sie i aby go ponownie uruchomić muszę wyciągnąć wtyczkę z zasilacza
Proszę o w miarę prędka odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 22:13, dO-ob napisał:

Mam nie mały problem otóż komputer wyłączał mi sie co chwile wiec zmieniłem zasilacz jednak
okazało sie ze przy większych obrotach twardego dysku(np przy włączaniu jakiejś gry) komputer
wyłącza sie i aby go ponownie uruchomić muszę wyciągnąć wtyczkę z zasilacza
Proszę o w miarę prędka odpowiedź

Na jaki zasilacz zmieniłeś? może być tak, że to nie wina dysku, tylko np ram, sprawdź ram programem memtest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 22:32, dO-ob napisał:

Mój zasilacz to Codegen model 200xl sprawdziłem ram tym programem i nie wykazało żadnych błędów

Ile wat on ma? 350W? 400? Dobrego zakupu nie zrobiłeś, to zwykły no-name jak myślę, czyli niemarkowy pospolitus zasilatus :P
Chyba zasiłka ci chrzani sprawę,jeśli nie to może być karta graficzna, spróbuj przeinstalować sterowniki do grafy, zedrzyj z neta najnowsze. Może zasilacz pod obciążeniem może nie wyrabia. Czy na wszystkich grach tak się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy to normalne że wartości -5V i -12V mają duże nawt rzędu 80-90% wartości? Tak przynajmniej pokazuje mi Speedfan 4.32. Proszę o odpowiedź bo jeśli chodzi o zasilanie jestem całkiem zielony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 11:17, PiotrRK napisał:

Witam! Czy to normalne że wartości -5V i -12V mają duże nawt rzędu 80-90% wartości? Tak przynajmniej
pokazuje mi Speedfan 4.32. Proszę o odpowiedź bo jeśli chodzi o zasilanie jestem całkiem zielony...

chodzi ci o 80 do 90% z tych 5 i 12 volt? jeśli tak to przy 1 niezbyt przeszkadza, bo takim są zasilane silniczki oraz przetwornice napięcie (silnikowi od braku tego volta się nie zepsuje tylko będzie wolniej chodził, a przetwornica i tak się dopasuje) gorzej z 5v, tu już może występować niestabilność systemu przy takim spadku napięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 11:17, PiotrRK napisał:

Witam! Czy to normalne że wartości -5V i -12V mają duże nawt rzędu 80-90% wartości? Tak przynajmniej
pokazuje mi Speedfan 4.32. Proszę o odpowiedź bo jeśli chodzi o zasilanie jestem całkiem zielony...

O matko! Chodziło mi oczywiście o to że linie -5V i-12V mają bardzo duże wachnięcia wartości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha zapomniałem dopisać żebyś użył programu dołączonego do płyty głównej, autor speed fana publiczne przyznał że nie jest w stanie zakodować obsługi wszystkich czujników (na rynku jest zbyt dużo modeli, które dodatkowo podlegają ciągłym modyfikacjom). natomiast producent płyty doskonale wie co do niej wkłada, więc będzie wiedział jaki program potrafi obsłużyć te czujniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 11:38, sig. napisał:

> Witam! Czy to normalne że wartości -5V i -12V mają duże nawt rzędu 80-90% wartości? Tak
przynajmniej
> pokazuje mi Speedfan 4.32. Proszę o odpowiedź bo jeśli chodzi o zasilanie jestem całkiem
zielony...
chodzi ci o 80 do 90% z tych 5 i 12 volt? jeśli tak to przy 1 niezbyt przeszkadza, bo takim
są zasilane silniczki oraz przetwornice napięcie (silnikowi od braku tego volta się nie zepsuje
tylko będzie wolniej chodził, a przetwornica i tak się dopasuje) gorzej z 5v, tu już może występować
niestabilność systemu przy takim spadku napięcia

sorry nie widziałem Twojego posta. Te wartości są np takie :-0.2Vdo-4.8V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy 0.2 zamiast 5 komp nie miał by szans działać, więc speed faan akurat twoich czujników nie obsługuje, ew czujka się popsuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 11:44, sig. napisał:

aha zapomniałem dopisać żebyś użył programu dołączonego do płyty głównej, autor speed fana
publiczne przyznał że nie jest w stanie zakodować obsługi wszystkich czujników (na rynku jest
zbyt dużo modeli, które dodatkowo podlegają ciągłym modyfikacjom). natomiast producent płyty
doskonale wie co do niej wkłada, więc będzie wiedział jaki program potrafi obsłużyć te czujniki.

Dzięki za radę, spróbuję cho nie wiem czy mam coś takiego. Moja płyta to VIA kv2Lite na K8T800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowała mnie błąd, który pojawił się na moim pulpicie. Otóż w chwili uruchomienia pierwszej gry na nowo postawionym XPeku SP2 z najnowszymi aktualizacjami wprost od M$, wystąpił komunikat:

d3dx9_27.dll

Więc szybko wpadłem na googlaka, przekazałem mu ważną dla mnie biblioteczkę i ten odnalazł dla mnie pożadany plik. Jednak ani na stronie http://www.dll-files.com ani na żadnym forum nie mogłem znaleźć za co są odpowiedzialne te biblioteczki. A tym bardziej dlaczego nie został on zainstalowany wraz z wcześniej instalowanym przeze mnie - wprost z WindowsUpdate - Directem 9.0c??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 13:12, s2nto napisał:

Zaintrygowała mnie błąd, który pojawił się na moim pulpicie. Otóż w chwili uruchomienia pierwszej
gry na nowo postawionym XPeku SP2 z najnowszymi aktualizacjami wprost od M$, wystąpił komunikat:

d3dx9_27.dll

Spróbuj zainstalować DX 9 z kwietnia tego roku (chyba, że już taki masz).
A przy jakiej grze Ci się to pojawia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem. Chciałem zaistalowac win xp na nowym dysku i klapa: instalator albo wciąż wykonuje konfigurację do pierwszego ponownego uruchomienia albo po tym 1-szym uruchomieniu tuż po cd boot wyskakuje błąd ładowania systemu. Mój konfig to a64, płyta via kv2 na k8t8oopro. Dodam że vista instaluje się bezproblemowo(choc np nie widzi dvd-romu z którego była instalowana). Proszę o pomoc gdyż mój własny system to win xp, a nie (pożyczona) vista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się