Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

A mnie na laptoku błędnie weryfikuje płytę i w ogóle nie rusza. Na stacjonarnym nie ma problemu. Poza tym na stacjonarnym zawsze podmieni się BIOS napędu a lapku nie zawsze przejdzie. Więc użytkownicy lapkłów podchodźcie do gierki z rezerwą.

Teraz inna sprawa. Przeszukiwanie mi nic nie dało więc pytam. Mam wersję s platyny czyli 1,6. I na konsoli wypisuje mi syntax error. Czy ktoś czai problem? DOkładnie wpisuję (It_Map_Xardasexcavation). Czy w późniejszych wersjach nie śmigają cheaty z kreskami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Gothic 3 prawie rok temu, przez wiekszosc tego czasu przelezala gra na polce, przez ten okres zmienialem komputer trzy krotnie, za kazdym razem jednak G3 nie dziala dobrze. Teraz mam intel Core Duo E 8400, Radeona HD4870 i 4gb ram DDR3 i gra nadal nie dziala poprawnie. Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej pobrane ze strony producenta, gra jest spaczowana, ale niestety tekstury w grze mrygaja lub nawet czasami znikaja i pojawiaja sie, jest to bardzo irytujace, a fakt ten ze kupilem oryginalna gre i od roku kurzy sie na pulce jest conajmniej zenujacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co więcej zmieniać konfiguracji, taka jego uroda. Mam ten sam procek, też DDR3 i do tego GTX260 a to bydlę (Gothic) dalej potrafi się przyciąć, teksturki pomigają. To się da przeżyć. Najgorsze jest gdy w trakcie sejwowania wywali się na błędzie pamięci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 08:43, krzysiek96-88 napisał:

Ta gra nie jest stworzona pod nowe karty graficzne?^^

Ja mam Ge-Force 9600 GT 512 Mb. Szczerze powiem, że nawet na tej karcie gra mi się przycina lekko na max detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 08:08, niumin napisał:

Nie ma co więcej zmieniać konfiguracji, taka jego uroda. Mam ten sam procek, też DDR3
i do tego GTX260 a to bydlę (Gothic) dalej potrafi się przyciąć, teksturki pomigają.
To się da przeżyć. Najgorsze jest gdy w trakcie sejwowania wywali się na błędzie pamięci...


Dla mnie akurat jest to duzy problem. Nie chodzi juz nawet o to ze sobie w gothica nie pogram, tylko o to ze nie po to wydaje tyle pieniedzy na dobry sprzet i na oryginalna gre zeby cos nie dzialalo, za taka kase nie ma prawa nie dzialac. Moim zdaniem takie cos powinno byc karane, zostal wydany produkt za ktory ludzie zaplacili, a ktory nie dziala tak jak powinien i nic sie z tym nie robi, mnie osobiscie tworcy tego badziewia zawiedli na calej lini, moga sobie robic mmo gothica czy kolejne czesci ale ja napewno tego juz nie kupie chodzby dzialaly idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 08:53, Karharot napisał:

Tak szczerze to ta gra nie jest stworzona chyba na żadne karty graficzne:(
Na starych przycina a nowych nie potrafi wykorzystać...


Kilka miesięcy po premierze Gothic 3 , testowałem swojego GF 8800 GTX , wówczas najszybszą kartę na rynku.O tym , jak niedopracowana jest gra , świadczy to , że bez względu na ustawienia , od maksymalnych do bardzo niskich , miałem przycinki praktycznie w tych samych miejscach.To G3 miał sam w sobie te problemy z płynnością , i żadna grafika nie potrafiła tego zmienić , a jak widać w tym temacie , dalej jest tak samo.
Wyczytałem kiedyś na jakimś forum , że płynność Gothic 3 , dość mocno zależy nie tylko od mocy sprzętu , ale również od tego , jak został dobrany .Tzn 2 komputery o teoretycznie takiej samej wydajności , dadzą w tej grze zupełnie odmienne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od nastawienia lub nabytego doświadczenia.

Nie powiem że nie wolałbym żeby te problemy nie istniały. Bardziej irytujące jest wieszanie się giery niż przejściowe problemy z wizualizacją. Jak się zapomnisz i nie zapiszesz stanu gry to po zwisie jesteś głęboko w ....

A co do nabytego doświadczenia - kupujesz gierkę, instalujesz, próbujesz odpalić a *!+%owy system zabezpieczeń zgłasza że płyta nie przeszła pomyślnie weryfikacji i zapewne nie jest legalną kopią. Tu Ci dopiero gul staje. Na dodatek nic z tym nie możesz zrobić bo zabezpieczenia nie wyrzucisz (można ściągnąć pirata i na nim się bawić, ale nie po to człowiek kupuje oryginał żeby używać piratów) a update napędu nie wchodzi w rachubę (laptop, nietypowy napęd i producent nie przewidział do niego update''u) - za taką systuację należą się baty i bojkot. Gierka przeleżała kupę czasu (a ile w tym czasie staniała...) zbierając kurz czekając aż nabędę nowy stacjonarny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak człowiek na deamony i inne badziewia na dysku również mogą zakłócać działanie gry więc może masz jakieś wirtualne dyski i bóg wie co na dysku, a jeśli będzie wiecej piratów, to gier na PC będzie coraz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może trochę alergicznie reaguję ale nigdzie nie wyraziłem pochwały piratom. Przeczytaj że rozwiązaniem mojego problemu był zakup stacjonarnego kompa (jedyne 6 tys lol zeta) żeby pobawić się gierką. Więc deamonów też nie mam poinstalowanych :) Mam tylko żal że wydając średnio 80 do 100 PLN za gierkę mam na głowie strupa w postaci zabezpieczeń, które nie ułątwiają życia a i jakieś badziewne biblioteki dorzucają.
A zabezpieczenia zupełnie piratom nie przeszkadzają. Twierdzę że przeszkadzają tylko legalnym użytkowikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Viste 64 bit oryginalna i cos takiego jak demon tools to sie nawet nie chce isntalowac u mnie, poza tym stac mnie na oryginaly bez problemu, nie zmienia to faktu ze gothic 3 to totalna kaszana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście autorzy gry nie znali takiego pojęcia, jak optymalizacja. co do niestabilności, to muszę powiedzieć, że, o dziwo, gothic 3 działał u mnie bez zarzutu. może dlatego, ze grałem po świeżym formacie dysku.pod win xp oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do niestabilności,

Dnia 21.09.2008 o 10:53, jaceloth napisał:

to muszę powiedzieć, że, o dziwo, gothic 3 działał u mnie bez zarzutu


To fakt , że akurat za ten element , Gothic 3 można pochwalić.Również u mnie było pod tym względem bardzo dobrze i praktycznie bez problemów.A już myślałem , że o G3 nie da się powiedzieć nic dobrego , bo ma same błędy.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 15:29, KrzychW napisał:

To fakt , że akurat za ten element , Gothic 3 można pochwalić.


Nieprawda. W ten sam sposób można chwalić autorów za optymalizację - u jednych się sprawdza, u innych jest zupełnie odwrotnie. ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u jednych się sprawdza,

Dnia 21.09.2008 o 16:44, DJ Szlafrok napisał:

u innych jest zupełnie odwrotnie. ;- )


Jeżeli chodzi o ilość głosów dotyczących braku płynnego działania Gothic 3 , to jest ich chyba dużo więcej od narzekań na stabilność.Każda gra ma jakieś niedociągnięcia , ale w przypadku tego tytułu , przycinki grafiki to jakość sama w sobie.Testowałem tą grę na 3 szybkich sprzętach , poza tym sprawdzałem u kilku znajomych i za każdym razem efekt był podobnie zły.Za to przynajmniej nie wywalało z gry na pulpit i to ostatnie osobiście mogę podać jako zaletę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 16:54, KrzychW napisał:

Jeżeli chodzi o ilość głosów dotyczących braku płynnego działania Gothic 3 , to jest ich chyba dużo więcej od narzekań na stabilność.Każda gra ma jakieś niedociągnięcia , ale w przypadku tego tytułu , przycinki grafiki to jakość sama w sobie.Testowałem tą grę na 3 szybkich sprzętach , poza tym sprawdzałem u kilku znajomych i za każdym razem efekt był podobnie zły.Za to przynajmniej nie wywalało z gry na pulpit i to ostatnie osobiście mogę podać jako zaletę.


No nie wiem, mnie jakiś czas temu często wywalało, innych podobno też. A to, że to wszystko na mniejszą skalę w porównaniu do optymalizacji, to jasne jak słońce. ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nurtuje mnie od dłuższego czasu... zanim kupiłem nowy PC i grę Gothic 3 rozmawiałem o nim... sam go doznałem... jest to błąd w zarządzaniu pamięcią "Where is Guru?" ...

I pytanie jest takie: dlaczego taka głupia nazwa? 0.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 21:48, Kalejdoskop86 napisał:

I pytanie jest takie: dlaczego taka głupia nazwa? 0.0


Rozbroiłeś mnie totalnie tym pytaniem. ;- )
Można tylko zgadywać, ale najpewniej twórcy tak sobie wymyślili, bo jest zabawne, no i weszło już do kanonu growych cytatów. ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się