Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Pytanie zasadnicze - czy musiał po nim zostać JAKIKOLWIEK dorobek by nie patrzeć na niego tylko jako na fuhrera? Albo inaczej - jeżeli pewna osoba zapisała się w historii równie niechlubnie jak Adolf Hitler to czy to automatycznie ma oznaczać że mamy o takiej osobie nie mówić w ogóle publicznie? Ani słowa? Kerkas ... to już mi z daleka zajeżdza paranoją i jakąś pseudocenzurą, no dajże spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 11:05, kerkas napisał:

Przepraszam bardzo , roboty publiczne za kromkę chleba to jednak nie to samo co normalna
praca.

Mówimy tu drogi kolego o czasach kryzysu, szczególnie że były to czasy tuż po wojnie, a na Niemcy były nałożone ogromne repartriacje wojenne. Niemcy byli wtedy w Koszmarnej Sytuacji więc takie małe coś już poprawiło ich sytuację, poza tym to były nie tylko roboty publiczne, żeby zbudować autostrady potrzebne są różne gałęzie przemysłu, stal, maszyny, beton to wszystko daje ludziom pracę, przemysł wojskowy był taki sam, dał pracę wielu ludziom.

Dnia 18.12.2009 o 11:05, kerkas napisał:

Po drugie gdyby nie Hitler i Stalin to dzisiaj gospodarczo stalibyśmy na poziomie Finlandii.

[Wzrusza ramionami] My. I co z tego ?? Czy była by z tego jakaś korzyść dla ludzkości ;-P Technologie które opracowano dla Hitlera pozwoliły nam polecieć w kosmos, dały Boosta rozwojowi lotnictwa itd. itp. Pytałeś czy były z Hitlera jakieś zyski dla świata to ci powiedziałem, nie moja wina że teraz to wykręcasz jak kota ogonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 10:53, kerkas napisał:

Nie można porównywać petardy (Reiser) do bomby atomowej (Hitler).


Odnosiłem Reisera do wypowiedzi Tylera http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=20018
On miał jako przykład: "Załóżmy że był sobie wybitny naukowiec/.../zamordowałby swoją żonę". Więc podałem rzeczywistą sytuacje jako wzmocnienie jego teoretycznego przykładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2009 o 11:11, Hubi_Koshi napisał:

Mówimy tu drogi kolego o czasach kryzysu, szczególnie że były to czasy tuż po wojnie,
a na Niemcy były nałożone ogromne repartriacje wojenne. Niemcy byli wtedy w Koszmarnej
Sytuacji więc takie małe coś już poprawiło ich sytuację, poza tym to były nie tylko roboty
publiczne, żeby zbudować autostrady potrzebne są różne gałęzie przemysłu, stal, maszyny,
beton to wszystko daje ludziom pracę, przemysł wojskowy był taki sam, dał pracę wielu
ludziom.

...za pożyczone pieniądze. Przecież od dawna wiadomo, że Hitler układał się z posiadaczami ogromnych kapitałów, bankierami i arystokracją. W samej NSDAP było nawet trochę arystokracji, co nie podobało się strasserystom. Chcieli wyrzucenia ich z partii i położenia jeszcze większego nacisku na kwestie socjalne, Hitler nie mógł się na to zgodzić, bo straciłby wpływy. Wywalił Georga Strassera z partii (albo Ottona, nie pamiętam już), później zabił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 18:26, Rusty-Luke napisał:

...za pożyczone pieniądze.

Specem od historii nie jestem, twierdził że Hitler nic nie zrobił to zaprzeczyłem i tyle. Nigdy nie twierdziłem że Hitler był miłym i uczciwym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 18.12.2009 o 11:08, Tyler_D napisał:

niechlubnie jak Adolf Hitler to czy to automatycznie ma oznaczać że mamy o takiej osobie
nie mówić w ogóle publicznie? Ani słowa? Kerkas ... to już mi z daleka zajeżdza paranoją
i jakąś pseudocenzurą, no dajże spokój.


Ależ nie zabraniam mówić o Hitlerze , Stalinie , Pol Pocie i innych , tylko taki relatywizm moralny jest na dłuższą metę
zgubny.
Pamiętam jak kilka lat temu w Krakowie padł pomysł znaczków z Franciszkiem Józefem , reakcja historyków zresztą moim zdaniem słuszna była taka: "To może od razu znaczki z Hansem Frankiem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czyli żerowanie , granie na ludzkich emocjach , fobiach , lękach , to jedna z rzeczy której nie znoszę.

Dnia 18.12.2009 o 11:11, Hubi_Koshi napisał:

> Po drugie gdyby nie Hitler i Stalin to dzisiaj gospodarczo stalibyśmy na poziomie
Finlandii.
[Wzrusza ramionami] My. I co z tego ?? Czy była by z tego jakaś korzyść dla ludzkości


Sam odpowiedz sobie na to pytanie.
Inaczej wyglądała by dziś Polska , nie było by w niej miejsca dla Lepperów , Gudzowatych , Misztali , Grobelnych itd. Po prostu tacy ludzie by nie zaistnieli.
Przykłady można by mnożyć.

Dnia 18.12.2009 o 11:11, Hubi_Koshi napisał:

;-P Technologie które opracowano dla Hitlera pozwoliły nam polecieć w kosmos, dały Boosta
rozwojowi lotnictwa itd. itp. Pytałeś czy były z Hitlera jakieś zyski dla świata to ci
powiedziałem, nie moja wina że teraz to wykręcasz jak kota ogonem.


JEŻELI przedkładasz życie ludzkie na rozwiązania technologiczne????... ????? , to nie za bardzo wiem co mam odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 14:01, Volvox napisał:

> Nie można porównywać petardy (Reiser) do bomby atomowej (Hitler).

Odnosiłem Reisera do wypowiedzi Tylera http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=20018
On miał jako przykład: "Załóżmy że był sobie wybitny naukowiec/.../zamordowałby swoją
żonę
". Więc podałem rzeczywistą sytuacje jako wzmocnienie jego teoretycznego przykładu.


O.K. w przypadku NIEKTÓRYCH naukowców można dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 20:29, kerkas napisał:

Czyli żerowanie , granie na ludzkich emocjach , fobiach , lękach , to jedna z rzeczy
której nie znoszę.

Czyli nie znosisz polityków, telewizji, brukowców i jeszcze paru innych tałatajstw :-) Granie na emocjach to jedna z najpotężniejszych zdolności wielkich przywódców, a czy się nam to podoba czy nie Hitler wielkim przywódcą był, nakłonił cały naród by poszli za nim na podbój świata, to JEST charyzma, problem w tym że źle ukierunkowana.

Dnia 18.12.2009 o 20:29, kerkas napisał:

Sam odpowiedz sobie na to pytanie.
Inaczej wyglądała by dziś Polska , nie było by w niej miejsca dla Lepperów , Gudzowatych
, Misztali , Grobelnych itd. Po prostu tacy ludzie by nie zaistnieli.
Przykłady można by mnożyć.

Powtarzam, czy ludzkość by na tym skorzystała ?? Pomyślmy chwilę, gdyby Polska stała się silna to jakie były by szanse że Polscy przywódcy zechcieli poszerzyć swoje wpływy w okolicy, np. bronią palną :-3 Zaczynasz naprawdę mieszać, gadasz o zysku dla ludzkości, a gdy ja ci go podaję na tacy to się zaczynasz Polską wykręcać.

Dnia 18.12.2009 o 20:29, kerkas napisał:

JEŻELI przedkładasz życie ludzkie na rozwiązania technologiczne????...
????? , to nie za bardzo wiem co mam odpowiedzieć.

Siadaj i słucha bo powtarzać naprawdę mi się nie chce. Stwierdziłeś że z Hitlera nic dla ludzkości nie było, Tak ?? No to ci podałem przykłady technologii na których skorzystała cała ludzkość. Ja nie Gloryfikuję Hitlera, nie mówię że był cudowny wspaniały i w ogóle miód z orzechami. Stwierdzam fakty, był zbrodniarzem i wymordował tyle ludzi że mi się wymiotować chce, ale dzięki jego wojnom dokonano postępu technologicznego na którym skorzystała cała ludzkość
TYLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 20:36, Hubi_Koshi napisał:

wymiotować chce, ale dzięki jego wojnom dokonano postępu technologicznego na którym skorzystała
cała ludzkość
TYLE

Ano właśnie. Człowiek to taka dziwna istota, która ma najlepsze pomysły jak chce kogoś zabić. Nawet internet jes "synem" wojskowego ARPANETu, opracowanego celem utrzymania łańcucha dowodzenia podczas wojny nuklearnej. Wiele innych technologii i przedmiotów bez których nie wyobrażamy sobie życia też ma swoje korzenie w armii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 22:15, S1G napisał:

Ano właśnie. Człowiek to taka dziwna istota, która ma najlepsze pomysły jak chce kogoś
zabić. Nawet internet jes "synem" wojskowego ARPANETu, opracowanego celem utrzymania
łańcucha dowodzenia podczas wojny nuklearnej. Wiele innych technologii i przedmiotów
bez których nie wyobrażamy sobie życia też ma swoje korzenie w armii.

Cóż, jakby nie patrzeć to rządy bardzo często priorytezują badania i rozwój technologiczny właśnie pod wojsko. Wojsko zawsze dostaje najnowsze technologie i zabawki, które po iluśtam latach zostają łaskawie przystosowane do cywilnego użycia. DARPA jest świetnym przykładem, cała organizacja skoncentrowana na promowaniu i dofinansowywaniu badań które mogą zostać wykorzystane przez wojsko, a wiele z tych technologii (ot np. opracowywane obecnie egzoszkielety) mogą się stać nieziemsko użyteczne w wielu dziedzinach ludzkiego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 20:19, kerkas napisał:

Ależ nie zabraniam mówić o Hitlerze , Stalinie , Pol Pocie i innych , tylko taki relatywizm
moralny jest na dłuższą metę
zgubny.

Niby jak zgubny? Czy ktoś tu szerzy jakieś pronazistowskie, czy inne niezbyt ciekawe poglądy lub robi coś zakazanego? No raczej nie bardzo. Strajker miał po prostu taki styl wypowiedzi, starał się chyba patrzeć na wszystko dość obiektywnie - co z tego że to kawał łajzy z tego Hitlera - mimo wszystko zrobił to co zrobił i za to jako przywódca kraju można mówić że dokonał czegoś wielkiego. Co nie zmienia oczywiście faktów że jest odpowiedzialny za wiele zbrodni itd itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 01:23, Tyler_D napisał:

Strajker miał po prostu taki styl wypowiedzi, starał się chyba patrzeć na wszystko dość obiektywnie


Włączę się zupełnie poza tematem. A dodam tylko od siebie, że specyficzny styl pisania postów (poszczenia, jak ostatnio rzucił znajomy) to jedno, ale zarzucanie strajkerowi obiektywizmu to mniej więcej tak, jak sugerować iż bracia Mroczkowie dysponują talentem aktorskim... że tak ciężką armatę wytoczę.

Czego akurat troszkę żal, bowiem wiedzą dysponował niemałą. No i z samej racji posiadania nietuzinkowych opinii mógł być wielce ciekawym partnerem do rozmów. Niestety, stylem swej retoryki zawsze cały efekt szedł się kochać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ale zarzucanie strajkerowi

Dnia 19.12.2009 o 02:16, Dexter_McAaron napisał:

obiektywizmu to mniej więcej tak, jak sugerować iż bracia Mroczkowie dysponują >talentem
aktorskim... że tak ciężką armatę wytoczę.

Strajker pisywał tu jakiś czas, pamiętam niektóre jego posty, pamiętam że chyba co najmniej raz jak nie dwa mu się za to oberwało. Szczerze mówiąc aż tak bardzo nie wnikałem w większość jego postów ale akurat jego cytowany tekst był dość obiektywny i imo kerkas zupełnie niesłusznie się go uczepił. Dexter hm ... chcesz powiedzieć że strajker był pronazistowski / prokomunistyczny lub coś w ten deseń? Rozwiń swą myśl. :-P

Dnia 19.12.2009 o 02:16, Dexter_McAaron napisał:

Czego akurat troszkę żal, bowiem wiedzą dysponował niemałą.

O to na pewno.
>No i z samej racji >posiadania

Dnia 19.12.2009 o 02:16, Dexter_McAaron napisał:

nietuzinkowych opinii mógł być wielce ciekawym partnerem do rozmów. Niestety, >stylem
swej retoryki zawsze cały efekt szedł się kochać.

Jak wyżej - rozwiń może cosik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 22:21, Hubi_Koshi napisał:

wykorzystane przez wojsko, a wiele z tych technologii (ot np. opracowywane obecnie egzoszkielety)
mogą się stać nieziemsko użyteczne w wielu dziedzinach ludzkiego życia.

opracowywane? No to muszą się pośpieszyć, http://pl.engadget.com/2009/11/26/egzoszkielet-uniwersytetu-tokijskiego-pozwala-podniesc-dodatkowe/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 02:55, Tyler_D napisał:

niesłusznie się go uczepił. Dexter hm ... chcesz powiedzieć że strajker był pronazistowski
/ prokomunistyczny lub coś w ten deseń? Rozwiń swą myśl. :-P

Raczej prokremlowski (obecna ekipa). Tyle że nie potrafił uzasadnić swoich tez i twierdzeń, więc się obraził i przestał pisywać. Starczyło czytać jego posty żeby wiedzieć co o danej sprawie sądzi kreml (np był za wolnym Ostetii , a przeciw wolnemu Tybetowi (który od strony formalnej jet okupowany przez chiny). czemu? tego pewnie sam nie wie ;)

edit: jeszcze w sprawie posta wyżej lepszy przykład http://www.asimo.pl/modele/HAL.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 07:19, S1G napisał:

Cóż podstawy już mają opracowane :-) Jedynym większym problemem z tego co słyszałem jest źródło zasilania dla tego sprzętu, tu masz jeden z finansowanych przez DARPA projektów
http://en.wikipedia.org/wiki/Sarcos
http://www.youtube.com/watch?v=sJ4J69EEpu4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się