Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

witam! Podkręciłem mojego radka HD3870 776/1125 @ 845/1325.. i wcześniej temperatura wynosiła 48 stopni a w stresie 66 stopni.. a teraz po OC 67 stopni a w stresie 75-77 stopni.. to są dobre temperatury dla tej karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 10:39, Bezimienny_1995 napisał:

witam! Podkręciłem mojego radka HD3870 776/1125 @ 845/1325.. i wcześniej temperatura
wynosiła 48 stopni a w stresie 66 stopni.. a teraz po OC 67 stopni a w stresie 75-77
stopni.. to są dobre temperatury dla tej karty?


Karty graficzne wytrzymują do 100 stopni...Tym niemniej przekraczać 80 nie należy, jak na razie temperatury więc są znośne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Karty graficzne wytrzymują do 100 stopni...Tym niemniej przekraczać 80 nie należy, jak

Dnia 18.06.2009 o 11:43, ziptofaf napisał:

na razie temperatury więc są znośne.


Zapewniam Cię, że wytrzymują i 115 stopni, nawet przez kilka godzin :) Mam GF 7900GS na standardowym chłodzeniu i mocno się grzeje. Odpoczynek - 66/70 stopni, stres ok. 100, a jak są upały to nawet 110-115. Jest to wina tylko chłodzenia, bo komp stoi całkiem wysoko, ma dużo miejsca z tyłu i boku, a w obudowie jest jeszcze tuba do odprowadzania ciepła z procka (stres 49 stopni).
Już planuje zakup Radka 4770 lub 4850 z jakimś niereferencyjnym chłodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witojcie!
Mam do was pytanie, mianowicie chciałem na moim eco sprzęcie wykręcić troszunię procka i kartę graficzną coby szybsze były, bo jednak nie wszystkie gry mi na max detalach chodzą.
Moj komp:
Gigabyte GA-G31M-ES2L
Pentium dual core E5200
GoodRam 1x2 GB 800 MHz
Radeon HD 4770 HIS
Mógłby mi ktoś powiedzieć, jakiego programu użyć do kręcenia karty, oraz o ile da się ten zestaw wykręcić? Nie chodzi mi tu o wartości ekstremalne, a co się da wyciągnąć na referencyjnym chłodzeniu, tak na razie.

No i offtop: chciałem zapytać, czy to, że mi gra przycina, to nie mogę wykluczyć ze to z winy sterowników. Chodzi mi mianowicie o najnowszego PoPa, który w niektórych momentach zwalniado około 15-20 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

propos rivy.. konieczna jest mala modyfikacja, aby progs wykrył hd4770.
Edytujesz plik RivaTuner.cfg, i tam modyfikujesz RV770 = 9440h-9443h,944Ch zmieniasz na RV770 = 9440h-9443h,944Ch,94B3h zapisujesz... wtedy bedzie dzialalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ani jeden ani drugi program nie chcą działać razem z moją kartą, nie wiedzieć czemu.

Edit: widzę, że kolega napisał już rozwiązanie do mojego problemu... Dzięki Luk4s :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Radka HD 2900 XT Podbiłem z 730 do 800 i obecnie posiadam HD 4870 Turbo (fabrycznie podkręcony) z 770/3800 do 830/4000 i jest ok;) i tak w nic nie gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile mniej więcej będę mógł podkręcić mojego Intel''a Core 2 Duo E8400 na standardowym chłodzeniu? Moja płyta główna to Gigabyte EP43-S3L, wiem że ta płyta nie jest zbyt dobra, ale mam nadzieję, że da się na niej podkręcić mojego procka. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 13:04, KYSY646 napisał:

O ile mniej więcej będę mógł podkręcić mojego Intel''a Core 2 Duo E8400 na standardowym
chłodzeniu? Moja płyta główna to Gigabyte EP43-S3L, wiem że ta płyta nie jest zbyt dobra,
ale mam nadzieję, że da się na niej podkręcić mojego procka. Z góry dzięki za pomoc.


Jak da rade podnisc fsb procesora do 400 mhz, to klocek wskoczy na 3.6 ghz. To powinno jeszcze dac sie zrobic bez podnoszenia napiecia na procesorze. Box powinien dac rade z oddawaniem ciepla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam procesor
Intel Pentium Dual Core E2180 2,00Ghz
i chciałbym go podkręcić. Słyszałem, że te procesory dosyć dobrze się podkręcają, nawet do 3,00Ghz.

Jak w najprostszy i najbezpieczniejszy sposób mogę go podkręcić? Liczę na waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 14:53, kedzior141 napisał:

Mam procesor
Intel Pentium Dual Core E2180 2,00Ghz
i chciałbym go podkręcić. Słyszałem, że te procesory dosyć dobrze się podkręcają, nawet
do 3,00Ghz.


Nawet >3GHz. Podaj jaka masz plyte; jesli nie jest to jakas najtansza, to podnos szyne FSB, pozniej napiecia z czym badz ostrozny; jesli nigdy nie bawiles sie w O/C zapytaj kogos doswiadczonego o pomoc. Na wszelki wypadek zaopatrz sie w jakies lepsze chlodzenie (jesli teraz uzywasz BOX''owego) i ew. paste. Powiedz jeszcze jakie masz pamieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta główna to Asus P5K, a pamięci to 2gb (2x1) 800MHz.
Problem w tym, że ja jestem kompletnie zielony w podkręcaniu, i przydałaby mi się jakaś instrukcja krok po kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 17:23, kedzior141 napisał:

Moja płyta główna to Asus P5K, a pamięci to 2gb (2x1) 800MHz.
Problem w tym, że ja jestem kompletnie zielony w podkręcaniu, i przydałaby mi się jakaś
instrukcja krok po kroku.


Moze byc..... najwiecej informacji/tutoriali znajdziesz w Internecie, ale jak mowilem, dobrze by bylo gdyby na poczatku ktos tam z Toba byl i Ci pomagal ;) Upewnij sie jeszcze, ze zasilacz to nie jest jakis Tracer czy No-Name, bo po O/C zasilacz bedzie bardziej obciazony i jesli jest slaby to moze spalic nawet calego kompa.

EDIT: No i przestudiuj instrukcje od Twojego mobo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powolutku kręcę sobie procka - właściwie niepotrzebne mi to jakoś specjalnie, ale mam teraz czas, więc przy okazji włączania kompa podnoszę taktowanie i testuję wszystko, będzie na przyszłość jak znalazł.

Mobo - Ga-m57sli-s4 - rev A2 (najnowsze stery, BIOS dość stary, ale te nowe nie dają nic przydatnego - tylko obsługa dużych dysków i procków na AM2+)
Zasilacz - Chieftec 450AA-101A
Pamiątki - Geil 800 CL5 z radiatorkami (w połączeniu z tym prockiem - stock 383 MHz)
Procek - Athlon x2 4400+ (stock - 2.3 GHz) na rdzeniu Brisbane - 65nm, stockowy wentyl
Buda - jakieś tanie badziewie, ale mam w niej dodatkowy wentylator i pracuję bez panelu bocznego, więc temperatury są w porządku. Dodatkowo w domu mam dość chłodno zawsze, bo styropian na ścianach robi swoje ^^

Standardowo wygląda to tak - 11.5 x 200, na chwilę obecną mam 11.5 x 220 (2530MHz), tylko mnożnik HT obniżyłem do 4x, co daje mi częstotliwość 880 MHz. Pamiątki trzymają się na 422 MHz. Temperatura procka praktycznie bez zmian od początku OC, napięcia nie ruszałem, bo i nie ma po co. Oczywiście w Super Pi wszystko gra, podczas łupania w gry i wielogodzinnej pracy też bez zarzutu.

Piszę to wszystko, żebyście mnie skontrolowali, czy nic nie przeoczyłem. Znam się dość dobrze na OC, ale ekspertem nie jestem :P

W razie czego - co robić z pamiątkami? Najpierw spróbować zwiększenia napięcia, a później (i tutaj nie wiem) zmniejszam na 667 czy lecę w górę z CL?

edit: cyferki, cyferki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema ;D Chciałbym podkręcić swój procesor, jednak mimo tego, że przeczytałem dużo tekstów o overclockingu, to o radę i tak wolę poprosić ekspertów, czyli Was ;) Mój konfig : AMD Athlon 64 X2 4200+, płyta główna K9N Neo nForce 550, RAM - 2x1GB Kingmax 667Mhz, zasilacz Chieftec 450W, chłodzenie boxowe, zdjęty panel boczny. Da się coś wycisnąć z tego proca? Jego nominalne taktowanie to 2,2Ghz. Bardzo proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować