Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2008 o 12:53, piotr.kwazi napisał:

Ale powiedz, jakim programem Screeny robiłeś.


Nie robiłem żadnym programem, skorzystałem tylko z wbudowanej w grę opcji zrzucania ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 12:58, Lisun napisał:


> Ale powiedz, jakim programem Screeny robiłeś.

Nie robiłem żadnym programem, skorzystałem tylko z wbudowanej w grę opcji zrzucania
ekranu.


Źle zrozumiałem... w takim razie ci nie pomogę, bo osobiście z tej funkcji nie korzystałem. Ech.. Ale jeśli taka jest, to popatrz, może będzie pisało ( w grze), gdzie są zapisywane zrzuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem już parę godzin w Stalkera i gra mimo dość dużego poziomu trudności nie zawiodła mnie. Młóci się w nią przyjemnie. Bardzo ciekawa produkcja - mimo tego że dość mocno różni się od typowych FPSów. I przy okazji zapytam o dwie rzeczy - czy przedmioty które pozostawię na ziemi ( NIE w ciele zabitego ) i te które zostawię w skrzyniach ( np: w hangarze w II lokacji - tam gdzie Stalkerzy proszą o pomoc w walce z bandytami ) kiedyś samoistnie znikną czy można je tam spokojnie zostawiać i nie bać się o to że zginą bezpowrotnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 19:43, KŁEJK napisał:

I przy okazji zapytam o dwie rzeczy - czy przedmioty które
pozostawię na ziemi ( NIE w ciele zabitego ) i te które zostawię w skrzyniach ( np: w
hangarze w II lokacji - tam gdzie Stalkerzy proszą o pomoc w walce z bandytami ) kiedyś
samoistnie znikną czy można je tam spokojnie zostawiać i nie bać się o to że zginą bezpowrotnie
?


Jak zostawisz na ziemi to może zniknąć: jakiś stalker może akurat przechodzić i sobie wziąć np karabin.
Jedynymi pewnymi skrytkami są niebieskie skrzynki, które leżą tu i ówdzie w Zonie. Najlepiej zorganizować sobię skrytkę w miejscu które często się będzie odwiedzać i moim zdaniem najlepsza jest do tego skrytka w Barze, a to lokacja do której się trafia po zdobyciu dokumentów z Agropromu. Więc jeśli nie chcesz by coś znikneło, chowaj rzeczy tylko do niebieskich skrzynek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 19:43, KŁEJK napisał:

Pograłem już parę godzin w Stalkera i gra mimo dość dużego poziomu trudności nie zawiodła
mnie. Młóci się w nią przyjemnie. Bardzo ciekawa produkcja - mimo tego że dość mocno
różni się od typowych FPSów. I przy okazji zapytam o dwie rzeczy - czy przedmioty które
pozostawię na ziemi ( NIE w ciele zabitego ) i te które zostawię w skrzyniach ( np: w
hangarze w II lokacji - tam gdzie Stalkerzy proszą o pomoc w walce z bandytami ) kiedyś
samoistnie znikną czy można je tam spokojnie zostawiać i nie bać się o to że zginą bezpowrotnie
?


Jeśli będziesz zostawiał klamoty na ziemi, to mogą znikać. Najpewniejsze są niebieskie skrytki. Stantąd na pewno nic Ci nie zginie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 10:33, Lisun napisał:

> Jestem na początku gry - gdzie znajdę bestię zwaną nibypsem ? Potrzebuję jej ogona
aby
> zaliczyć questa u Sidorowicza.
Ja ogon znalazłem po przejściu przez nasyp kolejowy, w miejscu, gdzie spotykamy się z
Lisem, aby zdobyć informacje o Striełoku. Koło niego leży parę ciał psów i w jednym ogon
znalazłem.
PS. Gdzie zapisują się zrzuty ekranu?


Najwięcej nibypsów jest dopiwro w barze i tam bez ceregieli znajdziesz ogon nibypsa. A żeby zadanie nie przepadło, to najpierw zbieraj artefakty, a potem bierz zlecenia i od razu je kończ. Wtedy żadne nie przepadnie, a kasę i tak uzbierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 19:43, KŁEJK napisał:

I przy okazji zapytam o dwie rzeczy - czy przedmioty które
pozostawię na ziemi ( NIE w ciele zabitego ) i te które zostawię w skrzyniach ( np: w
hangarze w II lokacji - tam gdzie Stalkerzy proszą o pomoc w walce z bandytami ) kiedyś
samoistnie znikną czy można je tam spokojnie zostawiać i nie bać się o to że zginą bezpowrotnie
?

Kiedy przeszukujesz niektóre ciała pokazuje ci się komunikat o różnych schowkach. Są one zaznaczane fioletowymi kółkami na mapie w PDA. Jeżeni zostawisz klamoty w tych schowkach, masz pewność ,że nikt ich ci nie weźmie. Dzięki schowkom nie musisz też nosić wszystkiego przy sobie.
PS. Mam małe pytanie: czy na poziomie Wysypiska albo Agropromu da się znaleźć lepszy pancerz niż kurtka bandyty przedstawiona na screenie?

20080831161716

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 16:17, Lisun napisał:

PS. Mam małe pytanie: czy na poziomie Wysypiska albo Agropromu da się znaleźć lepszy
pancerz niż kurtka bandyty przedstawiona na screenie?


Da się znaleźć. W Agropromie, przy przeszukiwaniu schowka Streloka. Jeśli nie wiesz gdzie to jest to po prostu idź wg. zadań z linii fabularnej.
Jednak jeśli chcesz mieć na początku jako-taki pancerz to jest "pancerz najemników" w wiosce w której zaczynasz grę. Musisz wejść na dach domu przy którym stoi Wilk, przeskoczyć na dach kolejnego domu, zejść na krawędź dachu i w pewnym miejscu będzie dziura, a za nią skrzynia. Rozwalasz ją i wypada z niej wspomniany pancerz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 16:17, Lisun napisał:

PS. Mam małe pytanie: czy na poziomie Wysypiska albo Agropromu da się znaleźć lepszy
pancerz niż kurtka bandyty przedstawiona na screenie?


Zaraz po wejściu do pierwszego kompleksu zabudowań Agropromu leży po lewej w budce strażniczej kombinezon Najemników. Na ten etap gry wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 20:24, Outlander-pro napisał:

Zaraz po wejściu do pierwszego kompleksu zabudowań Agropromu leży po lewej w budce strażniczej
kombinezon Najemników. Na ten etap gry wystarczy.


Dzięki, ale nie dosyć, że znalazłem Kombinezon Stalkera w schowku Striełoka, to jeszcze po porównaniu statystyk ochronnych kombinezonów w poradniku wychodzi, że Kombinezon Stalkera jest lepszy. Ale wezmę ten, o którym mi mówiłeś i sprzedam go po dojściu do Baru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo dostaniesz kolejny kombinezon stalkera od Barmana, po tym jak zaniesiesz mu dokumenty i zgodzisz się na kolejną wyprawę do pewnego laboratorium...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliście kiedyś problem z celownikiem? Bo czasami gdy rozglądam się wokoło celownik zatrzymuje się w miejscu i za cholerę nie da się go ruszyć, a na skraju ekranu pojawia się windowsowy kursor. Trwa to sekundę-dwie, ale taka chwila wystarcza by ktoś mnie zastrzelił. Wkurza mnie to niemiłosiernie, nawet gdy zdarza się poza walką, bo wybija z klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...
Zawsze chciałem założyć tłumik, lunetę albo granatnik na broń ale nie mogę. Mam tego jednego z pierwszych kałaszy i chciałem zamontować na nim lunetę ale nie ma żadnej opcji. Jak to zrobić ?
Od razu uprzedzam, że jest napisane, że luneta pasuje do broni układu warszawskiego a mam AK, więc powinno pasować.
Dodam jeszcze, że zdejmując z broni zamontowany dodatek nie mogę go ponownie zamontować.
Pomocy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 17:41, JaqbD napisał:

Pomocy !


Żeby zamontować tłumik, lunetę czy inną tego typu pierdółkę należy ''przeciągnąć'' ową pierdółkę na broń, na którą chcesz dany przedmiot zamontować. Klikasz na lunetę i przytrzymujesz przycisk myszy, najeżdżasz tak na broń i puszczasz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 19:10, ak.47 napisał:

najeżdżasz tak na broń i puszczasz ;).

Też na to wpadłem, ale po upuszczeniu "pierdółka" wraca na swoje miejsce w ekwipunku i nic się nie dzieje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 19:28, JaqbD napisał:

...


A czy broń, na którą chcesz zamontować dodatek, masz wyposażoną czy może leży sobie w twoim ekwipunku? Jeśli leży w ekwipunku to ją wyposaż i wtedy przenieś dodatek na broń, albo kliknij na niego (dodatek) prawym przyciskiem i będziesz miał "zamontuj na karabinie" lub coś w tym stylu. Choć mi się wydaje, że tego "pierwszego" kałacha nie można wyposażyć w dodatki, dopiero pełnego kałacha można tak podrasować, ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyposażyć mój pistolet w tłumik (który nic nie daje ;)), co jest dobrym znakiem.
Wychodzi na to, że wszystko kręci się wokół broni. Niektórych po prostu nie można.
Martwi mnie tylko jedno.
Znalazłem kilka broni już wyposażonych w lunety lub granatniki. Mogę je zdjąć, ale założyć spowrotem nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 17:41, JaqbD napisał:

Mam pytanie...
Zawsze chciałem założyć tłumik, lunetę albo granatnik na broń ale nie mogę. Mam tego
jednego z pierwszych kałaszy i chciałem zamontować na nim lunetę ale nie ma żadnej opcji.
Jak to zrobić ?
Od razu uprzedzam, że jest napisane, że luneta pasuje do broni układu warszawskiego a
mam AK, więc powinno pasować.
Dodam jeszcze, że zdejmując z broni zamontowany dodatek nie mogę go ponownie zamontować.
Pomocy !


Metodą przeciągnij i upuść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować