Zaloguj się, aby obserwować  
k101

Jak zrobić łuk ?

34 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2007 o 18:41, k101 napisał:

mam takie pytanie. Jak zrobić dobry łuk o dużym naciąfu. z czego cięciwy? czym zakonserwować?

W tych czasach prościej kupić. W dobrym sklepie sportowym ;/ Troche drogo ale opłaca się. Strzelałem z takiego (sportowego). POLECAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie nie chce kupować. chce zrobić dobry łuk i być dumny że to JA zrobiłem. ale z waszą pomocą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 18:45, k101 napisał:

ja właśnie nie chce kupować. chce zrobić dobry łuk i być dumny że to JA zrobiłem. ale z waszą
pomocą

Najlepszym drewnem na łuk jest Cis, jednak jest pod ochroną także nie wybieraj się po niego do lasu ani parku ;-)
Cięciwę kiedyś robiono z owczych jelit teraz najczęściej stosuje się włókna dacronowe ale sam ich nie zrobisz, może spróbuj z konopi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zgodzę się z sodolisem. Cis jest najlepszy, lecz pod ochroną. Jeśli masz trochę siły, to polecam dąb. Tylko nie może być zbyt gruby, lub zbyt cięki. Promień na środku powinien wynosić ok 1.5 cm. Czyli średnica 3 cm. I minimalnie zmniejszać średnicę. Ja sam mam dębowy. Fajny jest. Cięciwę polecam z włosa młode konia, jak mu tam...zapomniałem :D Po prostu młody koń. Tylko że szybciej może ci pęknąć. Może lepiej z dużego konia? Raczej tak. A najlepiej iść do sportowego, wydać 100 zł i masz piękny łuk. Super się strzela, bo w harcerstwie takie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 18:53, Jendras69 napisał:

jako cieciwe polecam gumke od majtek (koniecznie swojej dziewczyny) pozdrawiam!

Gorzej jak żadna gumka nie będzie pasowała i zaczniesz sięgać do gumek jej matki... Szczerze nie polecam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przepis na łuk.
Urwij średniej grubości patyk:D
Zegnij patyk i zaplącz sznurek na dwóch końcach patykach.
I masz łuk.
Na dole załączam instrukcje:)

20070324191445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też sie brałem za za robienie łuku ;] i dopiero tero wiem co źle robiłem, bo próbowałem 2 razy robic i pękały na drugi dzień. Ale wiem w co trzeba zrobić, najpierw drewno polecałbym na początek leszczyne.
Jak weźmiesz leszczyne to musisz pozwolic jej wyschnąć. Jak wyschnie to masz trudne zadanie musisz zrobic taką deskę i tu stanowczo odradzam heblować chyba że drewno jest bardzo proste. Jak sie z tym uporasz to radziłbym naciągnąć łuk w przeciwną stronę ale nie za mocno i związać żeby nabrał taki leko łukowaty kształt, jak już nabierze to odginasz do w drugą stronę i dajesz cięcie i oto masz mocny łuk :D a i nie radze zdejmować cięciwy po zrobieniu przez kilka dni. Umieszczam rysunek przedstawiający kształt łuku ;]

20070507102943

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze, że o własnych siłach nie zrobi się dobrze strzelającego łuku, chyba... że zrobi się go ze starych nart! Te są niezwykle elastyczne, cholernie sprężyste i bardzo trwałe. Kuszą opartą o narty byłem w stanie przebić na wylot drewnianą szafę stojąc jakieś 50 metrów od niej ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem mały to się z kumplem biliśmy na patyki pod blokiem. Podszedł do nas jakiś kloszard i wręczył mi długi kij bambusowy. Powiedział "tym mu przywal" - potem zrobiłem sobie z tego kijka łuk, niezła moc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy byłem mały zrobiłem kilka łuków z leszczyny i sznurka do wieszania bielizny :D Strzały z trzciny zakończonej gwoździem nosiło na jakieś dziesięć metrów ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 10:39, prabab napisał:

Powiem wam szczerze, że o własnych siłach nie zrobi się dobrze strzelającego łuku, chyba...
że zrobi się go ze starych nart! Te są niezwykle elastyczne, cholernie sprężyste i bardzo trwałe.
Kuszą opartą o narty byłem w stanie przebić na wylot drewnianą szafę stojąc jakieś 50 metrów
od niej ;).

Da sie zrobić, wystarczy mieć wiele chęci i wytrwale próbować zrobić. Mój rekord ręcznie zrobionym łukiem to 54m, ale sie złamał na następny dzień, ale wiem co źle zrobiłem i zamierzam sprobować zrobić jeszcze raz :D
A co do twojej kuszy to niezły efekt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 10:39, prabab napisał:

Powiem wam szczerze, że o własnych siłach nie zrobi się dobrze strzelającego łuku, chyba...
że zrobi się go ze starych nart! Te są niezwykle elastyczne, cholernie sprężyste i bardzo trwałe.
Kuszą opartą o narty byłem w stanie przebić na wylot drewnianą szafę stojąc jakieś 50 metrów
od niej ;).


A najlepiej żeby to były stare ruskie narty ;) na 60 metrów można przebić prawie wszystko :P

A tak btw. To nie polecam ludziom żonatym tworzyć łuków... a jak najdzie ich jakaś myśl, gdy zobaczą teściową? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 10:39, prabab napisał:

Powiem wam szczerze, że o własnych siłach nie zrobi się dobrze strzelającego łuku, chyba...
że zrobi się go ze starych nart! Te są niezwykle elastyczne, cholernie sprężyste i bardzo trwałe.
Kuszą opartą o narty byłem w stanie przebić na wylot drewnianą szafę stojąc jakieś 50 metrów
od niej ;).

Z kuszą musisz uważać bo w przeciwieństwie do łuku trzeba mieć na nią pozwolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś z jakich drewnień można robic łuki?, ja wiem że z leszczyny, z cisu i z wiązu chyba. Jakby ktoś znał jeszcze jakieś inne to bym prosił o podanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować