Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2007 o 21:44, Smooqu napisał:

Mój komp:

Athlon64 X2 3800+ (~2x2000MHz)
2 GB RAM (4x512mb) dual channel ddr2 667mhz
8600GT 256mb
Windows Vista Home Premium

czego mogę się spodziewać?


Na xp jestes spokojny, pod vista moze byc jednak gorzej. nie wiem czymam sie od tego crapu(visty) z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem na Viście wyskakuje pięć razy więcej błedów niż na XP. Więc z góry odradzam granie w gothica 3 na Viście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 14:14, TigerXP napisał:

Z tego co słyszałem na Viście wyskakuje pięć razy więcej błedów niż na XP. Więc z góry odradzam
granie w gothica 3 na Viście.


ja pod Vistą miałem problemy, ale łatwo dało się je naprawić. Poradniki na forach bardzo pomagają. Jak miałem 1gb ramu (ddr2 667mhz, dual channel) to nie dało się grać nawet na minimalnych !!1 Jednak po dołożeniu kolejnego gigabajta, gra rzadko zacina na średnich. Da się grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2007 o 14:28, Kermit5738 napisał:

Powinni wprowadzic jeden porzadny patch ktory naprawi kod gry bo co to jest za przyjemnosc
grac z ciaglymi przycinkami :( Ale oni czyli tworca gry niechca nam pomoc !!

przeczytajcie tego newsa, http://www.two-worlds.pl/news.php?readmore=48 dotyczy gry two worlds ale ona jest podobna do g3 przeciez, tak tworcy powinni sie zachowywac,dostrzegaja błedy i co? wychodzi ponad 1 gb patch, a gra w polsce jest około miesiaca..sugerowali sie opiniami graczy!bo ich szanuja. to prosze porównac to do łatek wydawanych przez piranie, miesiac czekania i co? smiech na sali.. porawione jakies nikomu niepotrzebne bzdety ktorych nikt w grze nie zauwazył nawet..(patch 1..12 bodajze poprawil jakies smieszne rzeczy).mnie cholera bierze.. NIGDY wiecej nie kupie gry gothic!nigdy. bo wydawca bedzie joowod, a on ma w D***E mnie i innych graczy, lidzy sie czas, a to jaki produkt sprzedaja to juz nie, nie wazne ze g3 jest dalej wersja beta.. sprzedali ponad 500 tys kopi i papa..martwicie sie teraz ci co kupili..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale ja nie winię za to Piranie tylko Jo Wood, bo to oni zawalili sprawę. Ja mógł bym poczekać na G3 nawet jeszcze pół roku, nie mówiąc ile razy premiera była przesuwana, ale przynajmniej potem można by było powiedzieć że się opłacało czekać i dostać grę która jest warta (jeszcze wtedy) te 130 zeta bez groszy.

Jo Wood po prostu zależało na kasie a nie na tym w jakim stanie gra wyjdzie na sklepowe półki i jaką dostanie wielu graczy w tym większość fanów sagi Gothic.

Pod koniec października wychodzi Wiedźmin, o zmianie premiery poinformowali wcześniej żeby nie było niespodzianek i bardzo dobrze. Wolę dostać jak najbardziej dopracowaną grę i wiedzieć że kasa którą na nią wydałem nie poszła się .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 17:44, Bioły25 napisał:

Masz rację, ale ja nie winię za to Piranie tylko Jo Wood, bo to oni zawalili sprawę. Ja mógł
bym poczekać na G3 nawet jeszcze pół roku, nie mówiąc ile razy premiera była przesuwana, ale
przynajmniej potem można by było powiedzieć że się opłacało czekać i dostać grę która jest
warta (jeszcze wtedy) te 130 zeta bez groszy.

tak, mowilem o tym, dlatego maja juz jednego klijenta mniej w przyszłosci!

Dnia 31.07.2007 o 17:44, Bioły25 napisał:

Pod koniec października wychodzi Wiedźmin, o zmianie premiery poinformowali wcześniej żeby
nie było niespodzianek i bardzo dobrze. Wolę dostać jak najbardziej dopracowaną grę i wiedzieć
że kasa którą na nią wydałem nie poszła się .....

bo polski gracz to wymagajacy gracz, wydajac 100 zł musi wiedziec ze warto! na zachodzie te 40 czy ile euro to pewnie pikus ale dla polskiego gracza to czesto ostatnie pieniadze w kieszeni, i CDP Red o tym wie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 14:44, danzelmario napisał:

przeczytajcie tego newsa, http://www.two-worlds.pl/news.php?readmore=48 dotyczy gry two worlds
ale ona jest podobna do g3 przeciez, tak tworcy powinni sie zachowywac,dostrzegaja błedy i
co? wychodzi ponad 1 gb patch, a gra w polsce jest około miesiaca..sugerowali sie opiniami
graczy!bo ich szanuja. to prosze porównac to do łatek wydawanych przez piranie, miesiac czekania
i co? smiech na sali.. porawione jakies nikomu niepotrzebne bzdety ktorych nikt w grze nie
zauwazył nawet..(patch 1..12 bodajze poprawil jakies smieszne rzeczy).mnie cholera bierze..


Heh. Tez sie zastanawialem po co do licha poprawiaja znikajace po lewej w lesie drzewko czy krzaczek, skoro polowa graczy nawet nie zauwazy znikajacego drzewka. Nie znajomosc kodu? Tez mi wymowka.

Dnia 31.07.2007 o 14:44, danzelmario napisał:

NIGDY wiecej nie kupie gry gothic!nigdy. bo wydawca bedzie joowod, a on ma w D***E mnie i innych
graczy, lidzy sie czas, a to jaki produkt sprzedaja to juz nie, nie wazne ze g3 jest dalej
wersja beta.. sprzedali ponad 500 tys kopi i papa..martwicie sie teraz ci co kupili..


Tak, moze ty nigdy i paru innych prawdziwych grczy, ale przy okazji gothic4 pewnie mimo wymagań i tak rzesza ludzi ruszy na gre. Zysk maja zapewniony dzieki w duzej mierze Ciemnocie przez duze C, ktorakupi wszystko zamiast pokazac, ze jak oni to i my mamy ich gdzies. Ale moze juz w nowej czesci wyciagna jakies wnioski z tej porazki moralnej wsrod pc-towcow, no napewno nie finansowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Heh. Tez sie zastanawialem po co do licha poprawiaja znikajace po lewej w lesie drzewko czy krzaczek, skoro >polowa graczy nawet nie zauwazy znikajacego drzewka. Nie znajomosc kodu? Tez mi wymowka.
ich jest za mało, 5 bodajze programistów. i sie nie chciało bo przeciez gothic sklada sie ponoc z ponad 1.5 mln linii kodu- czyli tyle ile windows 98 bodajze, wiec jest w czym szukac błedów.

Dnia 31.07.2007 o 20:38, KloniskO napisał:

Tak, moze ty nigdy i paru innych prawdziwych grczy, ale przy okazji gothic4 pewnie mimo wymagań
i tak rzesza ludzi ruszy na gre. Zysk maja zapewniony dzieki w duzej mierze Ciemnocie przez
duze C, ktorakupi wszystko zamiast pokazac, ze jak oni to i my mamy ich gdzies. Ale moze juz
w nowej czesci wyciagna jakies wnioski z tej porazki moralnej wsrod pc-towcow, no napewno nie
finansowej...

ja nie powiedziałem ze nie bede grac w kolejne gothiki:P powiedziałem ze nie napewno nie wydam na nie kasy,co nie koniecznie od razu musi oznaczac piractwo, zaczekam 10 lat az pojawi sie w cda:P(hehehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem a raczej duzy :P Moj komp to Athlon 3000+ 2.00 GHz 2 giga ramu i GeForce 8800GTS 320MB. Wczesniej mialem radeona X1600PRO 256MB i gothic 3 dzialal mi LEPIEJ niz teraz na geforce nowym!! Moglem grac w miare plynnie na srednich detalach i rzucac czary. Teraz przycina mi jeszcze bardziej a o rzucaniu czarow nie ma mowy:( Czy ktos moze mi cos polecic z na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 23:19, Petos18 napisał:

Mam maly problem a raczej duzy :P Moj komp to Athlon 3000+ 2.00 GHz 2 giga ramu i GeForce 8800GTS
320MB. Wczesniej mialem radeona X1600PRO 256MB i gothic 3 dzialal mi LEPIEJ niz teraz na geforce
nowym!! Moglem grac w miare plynnie na srednich detalach i rzucac czary. Teraz przycina mi
jeszcze bardziej a o rzucaniu czarow nie ma mowy:( Czy ktos moze mi cos polecic z na to??


Wymienić kartę spowrotem na Radeona :) Z tego co wiem Gothic 3 nie radzi sobie z kartami 8xxx. Albo wymień procka, będzie lepiej, ale płynności i tak nie zaznasz. Bo G3 to kupa (a nawet g...) do sześcianu jeśli chodzi o technologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałbym coś śmiesznego dodać :P silnik jest tak crapowaty ze nie pomaga nawet 2gb i karta 7600gt/8600gt... zamuły są widoczne a na takim sprzecie na mid powinna kazda gra dzialac w 50 a nie 20 fpsach!! BRAWO PIRANTHA, ZA DALSZE GRY DZIĘKUJEMY!! to jest gothic?? jedynka i dwojka chodziły wolno ana ówczesnych sprzetach ale nie były niegrywalne bez pathy to jedno, a drugie ze 3 mimo ze po pathach sytuacja sie nie zmienia to i upgrade sptrzetu niewiele pomaga :/ jednym słowem porażka :/
a i jeszcze jedno :) mi na starym sprzecie na mid chodziło lepiej niz na low :D 7-10 fps wiecej... (pomijając ścinki przez ram ktorego dla gothica nigdy nie dość, podejrzewam ze pirantha potajemnie opracowuje na naszych kompach bropń jądrową podczas gry ;)
dajmy więc sobie spokój z tą grą, FINITO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 23:49, Mekus napisał:

chciałbym coś śmiesznego dodać :P silnik jest tak crapowaty ze nie pomaga nawet 2gb i karta
7600gt/8600gt... zamuły są widoczne a na takim sprzecie na mid powinna kazda gra dzialac w
50 a nie 20 fpsach!! BRAWO PIRANTHA, ZA DALSZE GRY DZIĘKUJEMY!! to jest gothic?? jedynka i
dwojka chodziły wolno ana ówczesnych sprzetach ale nie były niegrywalne bez pathy to jedno,
a drugie ze 3 mimo ze po pathach sytuacja sie nie zmienia to i upgrade sptrzetu niewiele pomaga
:/ jednym słowem porażka :/
a i jeszcze jedno :) mi na starym sprzecie na mid chodziło lepiej niz na low :D 7-10 fps wiecej...
(pomijając ścinki przez ram ktorego dla gothica nigdy nie dość, podejrzewam ze pirantha potajemnie
opracowuje na naszych kompach bropń jądrową podczas gry ;)
dajmy więc sobie spokój z tą grą, FINITO


troche błędów sie znalazło, na kartach 7600/8600 nawet niema co odpalac gry, chyba ze do medium. Ja mam x1950pro i da sie przyjemnie grać ale i tak wymieniam na x1900xtx wiec ............. no a co do dalszych gothiców to ja akurat chce nowe częsci a myśle ze PB niepopełni tych samych błędów co z G3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to niech pb sobie odpuści i sprzeda prawa innemu producentowi (bethesda chętnie kupi :) tak trójkę olać... Kedly, ładniejsze gry chodzą na tych kartach niebo lepiej niz ten gothiic3... więc jest to porażka. a skoro do plynnej gry potrzeba karty z najwyższej półki, to ja dziękuję za taką gre. ZERO optymalizacji, ZERO! chodzi mi o to ze na 2 gb ramu ścinki sekundowe nie powinny sie zdarzać... chyba ze potrzeba 4 gb ale i tak brak mi słow. zawiodłem sie na tej grze, na med nie zamierzam grac w 20 fps, kiedy oblivion chodzi w 50 na max w 1280, aa i anizo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2007 o 00:45, Kedly napisał:

troche błędów sie znalazło, na kartach 7600/8600 nawet niema co odpalac gry, chyba ze do medium.
Ja mam x1950pro i da sie przyjemnie grać ale i tak wymieniam na x1900xtx wiec .............
no a co do dalszych gothiców to ja akurat chce nowe częsci a myśle ze PB niepopełni tych samych
błędów co z G3.

bez przesady, na moim 7600 mozna spokojnie grac na medium. ba nawet na high da sie grac i zeby nie silnik gry to moja karta trzymała by ok 35 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co prawda przyznaje,7600 bardziej do medium sie nadaje ze wzgledu na to ze czasami karta nie wyrabia przez chwile, ale na medium to jest ok- poza tym g3 czy med czy high przeciez wyglada prawie identycznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 01:03, Mekus napisał:

dla mnie to niech pb sobie odpuści i sprzeda prawa innemu producentowi (bethesda chętnie kupi
:) tak trójkę olać... Kedly, ładniejsze gry chodzą na tych kartach niebo lepiej niz ten gothiic3...
więc jest to porażka. a skoro do plynnej gry potrzeba karty z najwyższej półki, to ja dziękuję
za taką gre. ZERO optymalizacji, ZERO! chodzi mi o to ze na 2 gb ramu ścinki sekundowe nie
powinny sie zdarzać... chyba ze potrzeba 4 gb ale i tak brak mi słow. zawiodłem sie na tej
grze, na med nie zamierzam grac w 20 fps, kiedy oblivion chodzi w 50 na max w 1280, aa i anizo...


O, ciekawe, prawa gothica dla bethesdy? No to juz byl by ich monopol na rynku RPG-ów kultowych.
Niezle wyszedl oblivion, ma lepije niz niezle wyjsc im fallout 3, ciekawe czy w gothicu by sobie poradzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piranie nie posiadają prawa do gothica, posiada je Jowood. Robieniem czwóreczki zajmuje się inna ekipa, rybki zostały odstawione od projektu. A jesli już ktoś inny miał by sie zająć kolejnymi częściami, to napewno nie Bethesda. Gothic jest nie dopracowany i czasami nudnawy, a jeśli zrobiła by go Bethesda to byłby przepisywany przez lekarzy jako środek nasenny. Przecież gry tej firmy są tak zajebiście nudne że masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz racje z tą nudą, bo betheśdzie nie wyszedł oblivion (w przeciwieństwie do morrowinda) ale wole bethesde od piranii jesli chodzi o składanie gry... po prostu panowie z piranii sobie polecieli, chcieli sensacyjnych wymagań a wyszły nierealne. (wytłumaczy ktoś czemu gra chodzi jak żółw na min z grafiką gorszą od jedynki? :P )
@danzelmario: dla mnie komfortowa gra to tak ~50 fps, nie mowie ze sie nie da grac na 7600, ale ze są ścinki co chwile a fps oscyluje w granicach ~20... co do trzymania fps to nie w tej grze czegoś takiego ;)
@KlonsikO: nigdy nie lubiłem bethesdy, poza ich jedną grą, więc nie dał bym im gothica :) co do monopolu to wole monopol normalnych producentów, nie żebym musiał kupować karty po 2000 zł zeby pograc na high... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 01:55, danzelmario napisał:

co prawda przyznaje,7600 bardziej do medium sie nadaje ze wzgledu na to ze czasami karta
nie wyrabia przez chwile, ale na medium to jest ok- poza tym g3 czy med czy high przeciez wyglada
prawie identycznie..

Prawie robi w tym wypadku wielką róznicę ;) A ja wiadomo Gothic ma maxa wygląda bardzo dobrze, dużo lepiej od Obka. Po za tym, dlaczego na avku masz ciągle napis ''''Gothic'''' :) Przecież jesteś tak zawiedziony tą grą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak wyszedł obek i sporo ludzie mówiło o niedopracowanym kodzie, w wyniku czego gra ma spore wymagania. Po wyjsciu gothica, obek wydawał sie najlepiej zoptymalizowano gro na swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować