HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2010 o 18:23, KloniskO napisał:


W sumie przyznam, że "Prestiż" musiałem obejrzeć 2 razy zanim poukładała mi się w głowie
większość historii :)


Hm, nie pamiętam, jak było ze mną w przypadku tego filmu, ale na pewno byłem bardzo zaskoczony i usatysfakcjonowany na końcu.
Sądzę, że z "Incepcją" będziesz miał tak jak z "Prestiżem" - byłem dzisiaj drugi raz w kinie i dopiero teraz mogę powiedzieć, że w 100% wszystko wyłapałem. Oczywiście film jak najbardziej do zrozumienia za pierwszym razem, ale parę mniej ważnych rzeczy, symbole itd. jednak umykają, taki charakter ma ten obraz.

Chociaż czytałem już trochę opinii ludzi, którzy nie połapali się "o co kaman". Nie przejmowałbym się jednak nadto.

Tak, chwała Nolanowi, że potrafi robić taki mainstream. :)

Czekam, aż film wejdzie w Polsce, z chęcią podyskutuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry że tak późno

NEWESWEEK POLSKA 30/2010

Rzeka krwi Robert Ziębiński

50 lat temu narodził się nowoczesny horror.

Horror to ludzie Rozmawia Robert Ziębiński

20100724215847

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mi o tym newsweeku przypomniałeś! DVD z żarciem, to jest to ;]!

Apropos tej Incepcji, warto to to obejrzeć? Bo obawiam się, że po tym jak aktualnie dobrze isę do zapowiada to czy Nolan tego nie spieprzył? Ten cżłowiek robi tak raz zadowalające a raz sąłbe filmy, że aż obawiam się że pójdę do kina i wywalę kasę w błoto, bo dla dobrego pomysłu mogę po prostu wypożyczyć DVD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 01:06, Ichibanboshi-kun napisał:

Dobrze, że mi o tym newsweeku przypomniałeś! DVD z żarciem, to jest to ;]!

Apropos tej Incepcji, warto to to obejrzeć? Bo obawiam się, że po tym jak aktualnie dobrze
isę do zapowiada to czy Nolan tego nie spieprzył? Ten cżłowiek robi tak raz zadowalające
a raz sąłbe filmy, że aż obawiam się że pójdę do kina i wywalę kasę w błoto, bo dla dobrego
pomysłu mogę po prostu wypożyczyć DVD


Parę stron temu dawałem link do swojej recenzji. Jak najbardziej warto, to jego najlepszy film, choć bardzo specyficzny. Słabe filmy? Cóż, jego fanboy''em nie jestem (przynajmniej przed "Incepcją" nie byłem :P), ale imho jego najmniej udanym obrazem była "Bezsenność", a i tak była w miarę dobra. Ja się raczej zastanawiam, kiedy w końcu popełni jakiś błąd, bo na razie żadnego na koncie nie ma. Chociaż oczywiście kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezsennosć wąłśnie uważam za najbardziej udany, bo oglądając ten film aż czuło się jak to przerąbane cierpieć na bezsenność, Memento tez dobre. Jak na razie to kreci kino dobre w ostatecznym rozrachunku z Mrocznym Rycerzem, ktory mnei zawiodl na claej lini i gdyby nie aktorstwo(poza Balem, on byl fatalny)i muzyka to mizeria. Straszne rzeczy z toperzem zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 01:44, Ichibanboshi-kun napisał:

Bezsennosć wąłśnie uważam za najbardziej udany, bo oglądając ten film aż czuło się jak
to przerąbane cierpieć na bezsenność, Memento tez dobre. Jak na razie to kreci kino dobre
w ostatecznym rozrachunku z Mrocznym Rycerzem, ktory mnei zawiodl na claej lini i gdyby
nie aktorstwo(poza Balem, on byl fatalny)i muzyka to mizeria. Straszne rzeczy z toperzem
zrobił.


A widzisz, czyli mamy odmienny punkt widzenia. :) Powinno Ci się spodobać, bo "Incepcja" to "Bezsenność" i "Memento" na sterydach, będące większym widowiskiem niż Gacek. Podzielam zdanie co do Bale''a - na szczęście DiCaprio w "Incepcji" robi z niego miazgę, to ścisłe top 3 jego ról i kolejna szansa na oscara. A muzyka? Kwestia gustu raz jeszcze, ale akurat w tym przypadku wszyscy są jakby zgodni - bardzo dobra, nie spotkałem się jeszcze z krytyką. Klimacik SF, a ostatni utwór to mistrzostwo świata (mam na myśli "Incepcję". W Gacku też mi się podobała, ale tu jest dużo lepsza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w zwiastunach odstraszają mnie te wszelkie wybuchające samochodu etc. Nie chcę kina akcji, stęsknilem się za porządnym SF. Wiem, niedawno mieliśmy Avatara, ktorego bardzo lubie i straciłem rachubę w tym ile go obejrzałem razy, ale Avek to wspaniała przygodówka w świecie SF a mam ochotę na Blade Runnera czy chociaż A.I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 21:58, kerkas napisał:

sorry że tak późno

NEWESWEEK POLSKA 30/2010

Rzeka krwi Robert Ziębiński

Akurat przeczytalem ostatniego Newsweeka i jak juz go zareklamowales to pozwole sobie skomentowac ten artykul. Moim zdaniem autor nie ma pojecia o gatunku filmowym jakim jest horror, na podstawie paru doslownie filmow dokonuje jakis analiz i osadow jakoby stoczenia sie gatunku. Poziom dziennikarstwa Newsweeka nigdy nie byl zbyt wysoki, ale ten artykul to dno.
Nie podzielam, ale jestem w stanie zrozumiec uwielbienie dla "Psychozy" Hitchcocka i samego reżysera, ale po pierwsze to jest kryminal z dreszczykiem a nie horror, a po drugie od tamtych czasów wydarzylo sie tak duzo w zakresie filmów grozy, ze niejedna ksiazke mozna by napisac. Autor kojarzy tylko Briana de Palme, ktory z tym o czym ma być artykuł ma bardzo mało wspolnego. Jedyny znany mi film De Palmy ocierający się o horror to "Carrie". Aby odsądzić filmy współczesne od czci i wiary wymienia Piłę i Hostel, jednak nie umie napisać o tych filmach nawet paru sensownych zdań. Rozumiem, że autor chce potępić zbytnią brutalizację filmów i epatowanie przemocą tylko dla samej przemocy, ale nie dostrzega (nie wie), że od czasów Hitchocka powstały dziesiątki jak nie setki wspaniałych filmów grozy, które też mają treść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Podzielam

Dnia 25.07.2010 o 03:01, paraGaladh napisał:

zdanie co do Bale''a - na szczęście DiCaprio w "Incepcji" robi z niego miazgę, to ścisłe
top 3 jego ról i kolejna szansa na oscara.


A tam narzekacie na Bale''a. Naprawdę nie ciekawie to wypadł w ostatnim Terminatorze(wiadomo, kto odwrócił uwagę swoją grą od niego:)). W Mrocznym Rycerzu nie zaszalał, ale mi jednak bardzo odpowiadało to jak wykreował Wayne''a, może po prostu pomogło to, że jego "typ" urody i ogólnie jego osoba wpasowuje się w moje osobiste preferencje co do wyglądu odtwórcy Bruce''a.

Dnia 25.07.2010 o 03:01, paraGaladh napisał:

A muzyka? Kwestia gustu raz jeszcze, ale akurat
w tym przypadku wszyscy są jakby zgodni - bardzo dobra, nie spotkałem się jeszcze z krytyką.
Klimacik SF, a ostatni utwór to mistrzostwo świata (mam na myśli "Incepcję". W Gacku
też mi się podobała, ale tu jest dużo lepsza).


Muzyka Zimmera w tych filmach jes po prostu urzekająca, właściwie to jedyny twórca muzyki filmowej tego typu, której słucham sobie w wolnych chwilach dla przyjemności. Oczywiście brak cierpliwości dał się we znaki i musiałem usłyszeć 3 jego kawałki z Incepcji. Nie trudno się domyśleć, że po tym jeszcze bardziej czekam na film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gangi więc mafie nie wchodzą w grę rajt? Jeżeli tak to na szybko kojarzy mi się tylko Miasto Boga [ świetny film ] i takie lekko gangsterskie komedie typu Lock Stock and 2 smoking barrels oraz Snatch od G. Ritch''ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 04:07, Ichibanboshi-kun napisał:

Po prostu w zwiastunach odstraszają mnie te wszelkie wybuchające samochodu etc. Nie chcę
kina akcji, stęsknilem się za porządnym SF.


Czas Fantastyki 3(24) 2010 strona druga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 22:21, zajacisko napisał:

Hm. Znasz coś bardziej w stylu gangów z LA? Znaczy się typowa "gangsta":D Czasami są
tego stylu filmy w TVP1.


New Jack City

Chłopaki z sąsiedztwa / Boyz N the Hood (1991)

Get Rich Or Die Tryin

Juice (1992)

One Eight Seven (1997)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 02:08, Ichibanboshi-kun napisał:

> Czas Fantastyki 3(24) 2010 strona druga.
>
NIestety Czas Fantastyki nie jest dostępny w moim mieście :/


Rozumiem podaję tytuły:

"Czernaja Molinija"

japońska produkcja "My Girl is A Cyborg"

nowy film Mamoru Oshii "Assult Girls"

szwajcarskie SF "Cargo" Reż. Ivan Engler , Ralph Elter

Ps. Roczna prenumerata Czasu Fantastyki to tylko 31zł60gr cena jednego egzemplarza to 7zł90gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 14:43, rhyz napisał:

> sorry że tak późno
>
> NEWESWEEK POLSKA 30/2010
>
> Rzeka krwi Robert Ziębiński
>
Akurat przeczytalem ostatniego Newsweeka i jak juz go zareklamowales


Według mnie są to ciekawe artykuły i tylko dlatego dałem okładkę ponieważ ktoś może zechcieć je
przeczytać

>to pozwole sobie

Dnia 25.07.2010 o 14:43, rhyz napisał:

skomentowac ten artykul. Moim zdaniem autor nie ma pojecia o gatunku filmowym jakim jest
horror, na podstawie paru doslownie filmow dokonuje jakis analiz i osadow jakoby stoczenia
sie gatunku. Poziom dziennikarstwa Newsweeka nigdy nie byl zbyt wysoki, ale ten artykul
to dno.


Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem , autor po prostu dowiódł iż współczesny horror
nie tylko nie straszy ale też nie ma nic ciekawego do powiedzenia. A jako że jakby to powiedzieć
"znam" autora trochę lepiej od Ciebie to stwierdzenie Poziom dziennikarstwa Newsweeka nigdy nie
był zbyt wysoki, ale ten artykuł to dno.

Jest w tym wypadku bardzo krzywdzące.

Dnia 25.07.2010 o 14:43, rhyz napisał:

Nie podzielam, ale jestem w stanie zrozumiec uwielbienie dla "Psychozy" Hitchcocka i
samego reżysera, ale po pierwsze to jest kryminal z dreszczykiem a nie horror


Widzisz i teraz mógłbym zacytować twoje własne słowa o niewiedzy na temat gatunku filmowego.
Otóż Psychoza to nie żaden kryminał a thriller zresztą zajrzyj do "100 Thrillerów" Rafał
Syska , "Wokół kina gatunków" pod redakcją Krzysztofa Loski - rozdział thriller jako gatunek


A thriller jest gatunkiem nieraz bardzo spokrewnionym z horrorem tam gdzie zachwiana zostaje wiara
w racjonalizm przykłady:
"Pojedynek na szosie" , "Ostatnia fala" , "Martwa strefa" , "Nie oglądaj się teraz" ,
"Otwórz oczy" (1997)

Dnia 25.07.2010 o 14:43, rhyz napisał:

, a po drugie
od tamtych czasów wydarzylo sie tak duzo w zakresie filmów grozy, ze niejedna ksiazke
mozna by napisac.


Zgoda , ale nie odnosisz wrażenia że wspólcześni twórcy horrorów idą po najmniejszej linni oporu.

>Autor kojarzy tylko Briana de Palme, ktory z tym o czym ma być artykuł

Dnia 25.07.2010 o 14:43, rhyz napisał:

ma bardzo mało wspolnego. Jedyny znany mi film De Palmy ocierający się o horror to "Carrie".


Siostry (Sisters, 1973) , W przebraniu mordercy (aka Ubranie mordercy, Strój zabójcy) (Dressed to
Kill, 1980) , Mój brat Kain (Raising Cain, 1992).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę ponieważ nie posiadam kanału CINEMAX ani CINEMAX2 czy ktoś mógłby nagrać film którego ostatni seans jest jutro z chęcią wymieniłbym się na jakiś inny film.
Z góry dziękuję za odpowiedź.


CINEMAX2 ,28 lipca, środa
07:30 PRZYGODY TOMA JONESA - komedia przygodowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się