kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Hejka!

I jak co miesiąc, kolejny numer CDA do kupienia – już od 8.07.2008 za standardową cenę 14.99 zł. Tamże 148 stron i DVD9. Wakacje, czyli lato, lato czyli sezon ogórkowy, czyli niespecjalnie jest o czym pisać? Hm, chyba jednak nie w tym miesiącu. :P Co prawda recenzjami specjalnie nie obrodziło (choć za to są aż trzy „kaszanki” w tym jedna renomowanego wydawcy i o znanym tytule... zawsze coś), ale jest i Alone in the Dark (zdaje się, że to pierwsza „papierowa” recenzja), i „legowa” wersja przygód Indiany Jonesa, i Dracula Origin i jeszcze pare innych tytułów, o których warto jednak poczytać, w tym recenzje edycji kolekcjonerskich, tekst o Wolfie 3D z okazji jego... 15-lecia. Jak ten czas leci...

Jest też masa zapowiedzi, w tym Street Fighter IV, Gears of War 2, Resident Evil 5, FIFA 09, Warhead (gra w środowisku Crysisa, poniekąd równoległa do do niego), Majesty 2, Drakesnag, oraz przegląd gier z 1C (byliśmy, widzieliśmy).

Tym niemniej to wszystko to tylko przedsmak przed tym, co teraz podamy na złotej tacy. I będziecie ZASKOCZENI. Tak, jasne, będzie TEŻ sporo o Diablo III (bo Temat Numeru). To chyba jednak żadne zaskoczenie dla graczy, bo każdy o tym pisze, tyle że my bezpośrednio z prezentacji dokonanej przez Blizzarda... J Czy zatem zaskoczy was drugi temat numeru, poświęcony Call of Duty: World at War? Heh, też raczej nie, bo o tym, że będzie mówiliśmy miesiąc temu. (Naturalnie gra „obczajona” własnoocznie, w siedzibie producenta, a jakże). A co to za zaskoczenie z uprzedzeniem? J No to CZYM was zaskoczymy? Już mówię.

Ha, mamy dla was DUŻY (4 strony!) BETATEST FALLOUT 3. Tak jest, oczy was nie mylą. Byliśmy, widzieliśmy, graliśmy, jako jedyni przedstawiciele polskiej branży gierkowej. I co, spodziewaliście się tego? Hę? No właśnie...!

(A przy okazji jest też beta Pure...).

A co poza tym? Jak zawsze masa różnych tekstów. Khedron miesiąc temu biadał, że źle się dzieje w państwie pc-towym. Po miesiącu całkowicie zmienił opinię. Czemu?
Bo nadeszła właśnie rewolucja – i jeśli zwycięży, to nie poznamy naszych maszynek (i gier na nie pewnie też). Jaka, czemu, co, gdzie, jak?! To już zobaczycie sami... Lubiany przez was Bartek Klus, zwykle prezentujący historię gier, dziś pokazuje chyba najoryginalniejszy na świecie kontroler – do sterowania grami za pomocą... myśli. Do tego z wczesnych lat 80-tych... Hut męczy kilku znanych twórców gier RPG w obszernym wywiadzie, z którego wynika jasno, że RPGi rządzą, a ich mechanizmy są implementowane co coraz to inne gatunki gier Padło też sporo innych ciekawych stwierdzeń, ale to już musicie doczytać sami. Jest i dokończenie kursu Blendera, jet Konfigrator, w Trendach pomówimy o samowystarczalnych i gigantycznych miastach przyszłości. Będzie też o dźwięku na PC, a redakcja się odsłoni – tzn. pokaże swoje muzyczne zabawki i powie czemu je mieć warto.

Nie braknie i testów (w tym najnowszych, najszybszych i wcale nie aż takich drogich kartach graficznych Nvidii i ATI), tudzież stałych kącików, od A jak Action Redaction, poprzez Freeware, Modulatora, Odmienne stany grywalności, Reedycje itd. itp. itd.

Ale CDA to nie tylko tekst ale i cover DVD. A na nim całkiem smacznie się robi, bo z pełniaków mamy i Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse PL – czyli o tym jak ciężko być zombie, oraz o urokach ciskania w innych własnymi flakami (wszystko naturalnie z przymrużeniem oka, choć sama gra to raczej jednak dla tych starszych graczy jest). Dla zwolenników akcji – dynamiczna MX vs. ATV Unleashed i starawy ale ciągle jary FPS Red Faction (możliwości engine, w którym można sobie np. drążyć nowe drogi czy przebijać się przez podłogi – ciągle robią wrażenie). A dla fanów strategii – druga odsłona Kozaków, czyli Wojny Napoleońskie. Stubbs i Kozacy po polsku, we wszystkich grach można pogrywać w multi (seriale do pobrania z naszej strony WWW).

Do tego kilka dem (w tym Spore – pobawcie się tworzeniem własnego stworka, to naprawdę wciąga. Jest też Devil May Cry 5 i parę innych godnych uwagi), trailery, gameplaye, bonusy, gierki freeware...


No co ja będę dalej ględził... Są wakacje, jest czas by pograć, poczytać i jeszcze raz pograć. J

Zapraszam zatem od 8.07 do kiosków, sklepów i wszelkich innych miejsc, gdzie można wyczaić najnowsze CDA.

No i cieszcie się wakacjami...............


####################ZAWARTOSC PISMA

Kalejdoskop
Gamewalker
Prenumerata
Action Redaction
Tipsy
Action Top


###ZAPOWIEDZI

Resident Evil 5
LotR: Conquest
Crysis: Warhead
Street Fighter IV
Gears of War 2
Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim
FIFA 09
Drakensang
4x4: Hummer
Captain Blood
Cryostasis: Sleep of Reason
Death Track: Resurrection
Il-2 Sturmovik: Birds of Prey
King’s Bounty: The Legend
Men of War
NecroVision
Theatre of War II


########TEMAT NUMERU

Diablo 3
Call of Duty: World at War


#######ZA PIĘĆ DWUNASTA

Pure
Fallout 3 (TADAM!!!)


###############RECENZJE

LEGO Indiana Jones...
Alone in the Dark
Opowieści z Narnii: Książę Kaspian
Dracula Origin
Europa Universalis: Rzym
Nostradamus: Ostatnia Przepowiednia
Warhammer: Mark of Chaos – Battle...
Sonic Mega Collection Plus
SBK08 Superbike World Championship

#Edycje kolekcjonerskie

Conan: Hyborian Adventures
9 Kompania

#Gry wiecznie żywe

Wolfenstein 3D


#Kaszanka Zone

FSR
Incredible Hulk, The
Zipp Racing

########O GRACH INACZEJ

Reedycje
Modulator
Freeware
Odmienne stany grywalności
Mindlink
Panel RPG (wywiad)


###NIE TYLKO GRAMY

Na luzie

Temat numeru: Dźwięk z PC

Newsy sprzętowe
Konfigurator
Plazma czy LCD?
Nie daj się nabrać
Wademekum: Blender, cz. 2
Trendy: Podniebne miasta
Magazyn

###Testy sprzętu
karta graficzna Sapphire HD 4850
karta graficzna Zotac GeForce GTX 260 i 280
monitory Benq X900, Asus VW198T, Manta LCD 2202
notebook Asus G70
komputer dla gracza ICom Tryton 838 eXtreme LE
aparat Panasonic Lumix DMC-TZ
kamerka Creative Vado
drukarka Epson Stylus Photo R285
klawiatura dla graczy Wolf King Warrior
myszka Media-tech Blade
dysk twardy WD VelociRaptor


##############################################COVER DVD


##### PEŁNE WERSJE

Kozacy II: Wojny Napoleońskie PL
MX vs. ATV Unleashed
Red Faction
Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse PL


##### DEMA

Aces of the Galaxy
Devil May Cry 4
Dracula Origin
Spore – Fabryka stworów

###BONUSY

ActionMag #105
Bonus
Demoscena #2
Esensja #77
FotoSmuggler 07/08
FPP MegaZin #81
Relacja z NTT ESWC 2008
Tawerna RPG #107
Wywiad z twórcami Call of Duty: World at War!


##### GAMEPLAYE

Age of Conan
LEGO Indiana Jones


##### TRAILERY

Call of Duty: World at War
Far Cry 2 – UbiDays Tech Demo
Team Fortress 2 – Meet the Sniper
Alone in the Dark (4) – Combat
Resident Evil 5
Saints Row 2 – Activities
Street Fighter IV
Prince of Persia


##### FREEWARE

10 Finger Breaktout
Absolute Survival
Adventures of Yogi Bear
Azteca
Chess Mafia
Forbidden Galaxy
Fishing Simulator for Relax
Great Mahjong
Neverball


##### MODULATOR

Fallout: Tactics – Awaken
Diablo II – Median
Max Payne 2 – M:I: New Dawn


##### WADEMEKUM

Wideokurs Blendera cz 2


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełniaki, które będą dołączone do najbliższego CDA nie są takie najgorsze. Ja na pewno zainstaluję MX vs. ATV Unleashed, bo dawno nie grałem w taką grę, a na filmikach wygląda bardzo dobrze. Poza tym może z ciekawości przetestuje Stubbs, ale wątpię żeby mi się to spodobało... Pozostaje czekać do wtorku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełniaki mimo wszystko nie powalają, ale Red Faction i Stubbs są w porządku. Natomiast czas omówić zawartość. Z zapowiedzi warto wymienić Gears of War 2 i nowego Sturmovika, resztę się zobaczy przy lekturze :P. Tematy numeru - co ciekawe, oba mnie interesują! (tak to tylko na Diablo bym zwrócił uwagę).; Beta-testy - Fallout 3! I wreszcie recenzje - LEGO Indiana Jones i Alone in the Dark! Ale ogólnie rzecz biorąc trochę mało jest recenzji i raczej niezbyt wiele hitów, ale cóż... Kolekcjonerki też spoko, Wolf 3D - jak najbardziej :D. Zaskoczył mnie The Incredible Hulk w kaszance :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje, czy wszyscy są zadowoleni z pełniaków? Oj, to chyba bardzo się wam udzielił ten wakacyjny nastrój ;] . Swoją drogą, to pełniaki owszem, bardzo dobre, lecz bardziej liczę na wartość merytoryczną tego numeru. I coś mi mówi, że się nie zawiodę ;] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 09:56, Skywalker560 napisał:

Akurat masz okazję zobaczyć! Kilka postów wcześniej Smugg zamieścił zawartość nowego
numeru. No chyba, że nie lubisz spojlerów... :P


Wiem, wiem. Przeczytałem i jestem zadowolony, ale sama zapowiedź tekstu to jeszcze nic, liczy się jego wykonanie. Choć z tym redaktorzy CDA raczej nie mają problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Numer bardzo dobry głównie go kupie z powodu Diablo 3 i Nowego Call of Duty i poczytam o kartach.
Ale myślałem że okładka będzie z Diablo 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 10:15, Pawlo09 napisał:

Numer bardzo dobry głównie go kupie z powodu Diablo 3 i Nowego Call of Duty i poczytam
o kartach.
Ale myślałem że okładka będzie z Diablo 3.


Jak nigdy w końcu zadowolony jestem z pełniaków w CDA a dokładnie jednego :D Stubbs the Zombie . nawet miałem taki moment że chciałem kupić sobie :D A tak świetnie .
Demo - Devil May Cry 4 z chęcią zagram .
Świetne Zapowiedzi :D Trzeba kupić na 100 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo dobry numer CDA. Nie tylko pod względem Tematu Numeru (chyba wiadomo o jaki chodzi), ale i recenzji.
Za bardzo nie wiem co jeszcze napisać, bo tylko na te 3 artykuły jestem najbardziej ciekawy. :P

P.S Buu... to jest mój 666 post. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 09:52, hubert0 napisał:

W recenzjach raczej nic specjalnego, ale za temat numeru biorę się najpierw ;)

PS: A życie w sieci?? Już nie będzie? ;(



ZObaczymy na razie autor tekstu jest... w Irlandii... Hm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam diabelnie ciekawi co tam ciekwego o Diablo III pisza w nowym CDA. :) A po za tym jak widze bedzie sporo do poczytania, na pewno w pierwszej kolejnosci przeczytam zapowiedz Majesty 2, bo pierwsza czesc mi sie podobala, a dwojka zapowiada sie rownie ciekawie. A by zylo sie lepiej zapowiedz nowego CDA wraz z okladka macie przypieta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ten nowy Il2 wyjdzie na PCta ? Mam nadzieję, że tryb symulacji mnie "zaspokoi", ale i tak czekam na prawdziwego następcę sztrumowika czyli Battle of Britain ;). A co do reszty numeru, to ATV vs. MX zapowiada się ciekawie, zapowiedzi też, ale recenzje "utykają" - no cóż, sezon ogórkowy ;)

Gitarka - Ja właśnie pocinam w starego dobrego Ił-ka i w trakcie kampanii osiągnąłem 66 zestrzelenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kampanie zacząłem pod łukiem Kurskim na Bf-109 G-6. Teraz mam G-6 "późny", sierpień 1944, stopień realizmu full, jedyne co mam włączone z tych nierealistycznych, to to, by pokazywało mój samolot na mapie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 09:39, smuggler napisał:

I okladka

w sumie chyba jedna z lepszych okładek wam wyszła w tym roku. No i czekamy na numerek który dopiero pod koniec miesiąca sobie przeczytam. Nie wiem jak tak długo dotrwam bez CDA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jeszcze jedna fajna rzecz, lista :P Koniec offtopu.

EDIT Coxsik, mi się okładka średnio podoba, twarz kolesia (to ten z Alone`a, tak ?) jakaś taka słabo zrobiona.

20080704110429

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się