Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Juz wiem co bylo zle z moja karta:P Poprostu ksztusila sie kurzem dlatego chodzila tak glosno, w ostatni Piatek usiadlem przy kompie, zdjalem boczna obudowe i wzialem sie ostro do czyszczenia:) Teraz chodzi znacznie lepiej, jakby szybciej, hehe dobrze ze nie wiedzieliscie ile tam bylo kurzu:)

btw. wybaczcie mi za brak ortografii ale pisze na szybko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 13:39, Nekromantik napisał:


> Aha:P A możesz podać te optymalne ustawienia, bo jak przywracam te standardowe to
nic
> nie daje...
A jaką posiadasz kartę?


Geforce8800gs 384mb Gainward

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2008 o 17:02, kedzior141 napisał:

Geforce8800gs 384mb Gainward

Proste jak "szczelił" w pysk: włączasz panel sterowania nvidii i tam ustawiasz Sobie optymalna jakość wyświetlanego obrazu dla gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 17:14, tofikt25 napisał:

Gdy mam GeForce 9800 to da rade wrzucić na niego DirectX10,1 lub 11? Jeśli tak to skąd????????

Powinno wszystko być w najnowszym coverze CD-Action :D

A tak na poważnie żaden geforce nie obsługuje dxa10.1, 11...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam problem:
Otóż próbowałem dzisiaj zaktualizować sterowniki do mojej karty (Asus Radeon 4870 512MB), gdyż obecne są z lipca. Wszedłem na oficjalną stronę ATI i pobrałem wersję 8.11, czyli najnowszą z tego co wiem: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp
Po ściągnięciu zaraz zainstalowałem, zrestartowałem kompa i wystąpił problem. Wyświetlany obraz wygląda jak na najstarszym znanym mi Windowsie. Wyskoczył zaraz komunikat, że obecna wersja sterowników nie współpracuje z ATI Catalyst, o ile dobrze zrozumiałem. Wspominali też coś o ATI Adapterze.
Jest to dla mnie dziwny problem i nie wiem jak go rozwiązać, aby najnowsze sterowniki dobrze działały. Oczywiście przywróciłem poprzednią wersję sterowników, lecz chcę wiedzieć jak sprawić, żeby nowe dobrze działały. Poniżej zamieszczam zrzut z pulpitu po instalce nowych sterów.

20081203100446

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, pomogło. Wielkie dzięki. Nie chciałem całkowicie czyścić, ponieważ bałem się właśnie takich sytuacji, tzn. że w przypadku popsucia obrazu nie mógłbym już przywrócić poprzedniej wersji sterownika. Jak widać, myliłem się:) Teraz mam już najnowszą wersję, zobaczymy czy coś się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A widzisz...;-D
Zawsze należy wyczyścić pozostałości po poprzednich sterownikach. Bez względu na to czy to grafiki, muzyki, czy też innego urządzenia. Resztki mogą skutecznie przeszkadzać - jak sam doświadczyłeś.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szykuję się do reinstalacji XP. Jest to dobra okazja do zmiany wersji sterownika. Aktualnie posiadam sterowniki Nvidii w wersji 178.13 przy karcie GeForce 9600GT. Jaka będzie optymalna dla mnie wersja sterownika? Z jednej strony Nvidia chwali się, że nowe sterowniki są ileś tam procent szybsze, ale z drugiej wiele osób twierdzi, że na nowszych sterownikach dzieje się wprost przeciwnie. Moją najnowszą grą jest Fallout 3 i to w niego najchętniej teraz gram, więc interesują mnie sterowniki, które zbytnio nie spowolnią grafiki. Proszę o w miarę szybką odpowiedź. Dziękuję z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić w najbliższym czasie jakąś kartę graficzną, bo mój GeForce 7300 GT nie wytrzymuje presji. ;)
Dlatego proszę o poradę, na jakie karty warto zwrócić uwagę. Zakres cen - najlepiej okolice 400, ale może być drożej. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !
Pomożcie mi wybrać jakaś wydajną w grach i ogólnie dobra grafe do tej ceny. Owa cena to do 700zl.
Z początku myślałem żeby kupić coś z serii Geforce 8800gt 9800gt lecz niektórzy mówią ze radek hd 4850 jest wydajniejszy. Nie wiem co zrobić. Krótko mówiąc chciałbym dobrą grafikę. Wiece jeżeli możecie to pomóżcie mi z wyborem. Jeżeli możecie to pokierujcie mnie również na jakies testy kart graficznych.
Z góry dzięki i pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o moim problemie, teraz jestem w stanie go Wam pokazać.
Czy widzicie te ciemne paski? Tak, to jest mój problem. I zupełnie nie wiem, czym jest on spowodowany.
Może chodzi o DirectX? Moja karta graf. to ATI Radeon 4650... O ile wiem, podzespół ten wspiera DirectX 10.1... Czy to o to chodzi?

20081203171836

20081203171857

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Radeon HD4850 dysponuje wydajnością na poziomie GeForce 9800GTX+, więc i 9800GT, i 8800GT nie mają z nim za dużych szans. Z tym, że jest znacznie tańszy niż 700 zł :) Jeżeli dobrze poszukasz, to za 535 zł znajdziesz Gigabyte HD4850 Zalman (ze zmienionym chłodzeniem). Dobrze poszukasz = www.gral.pl,www.agito.p, www.apollo.pl i pewnie jeszcze kilkanaście innych sklepów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowicie ze ten radek taki dobry.
Bo ogolnie slyszalem ze radeon nie bedzie mial nigdy takiego obrazu jak Geforce
Aha i mam pytanie jak bede kupowal tego radka to jakiej firmy ?
Zalman
Palit
Aha i co z tym chlodzeniem bo slyszalem ze standardowe jest troszq lipne.
A ja sie na tym nie znam. I jak chce zmienic komputer to nie chce miec zadnych problemow z kompem ani grafika.
WIec jak mozecie to dajcie mi jakies informacje jak zmienic chlodzenie lub naprowadzic kolesia w sklepie zeby to chlodzenie zmienil mi na lepsze
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować