Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2012 o 12:45, kiczka116 napisał:

3. Co to tego restartu, czy może się coś stać, wiem tylko że ustawienia płyty głównej
się zmienią( gdy wyjmę tą bateryjkę, jeśli o nią to chodzi).
4. OK, ale myślę, że to chyba ma nie wiele wspólnego z tym( mogę się mylić).
5. ok a jak to zrobić? proszę o pokierowanie. :)


Reset biosu możesz zrobić wyciągając baterie na parę minut.
Nic się nie stanie, tylko będziesz musiał ustawić w biosie, kolejność startu systemu (first boot -> HDD).
Reszta sama się dostosuje.

Czasem aktualizacja biosu płyty daje efekty, gdy płyta jest stara, a grafika to nowszy model.

Napięcie NB (mostek północny) znajdziesz w instrukcji do płyty głównej.
Ja nie znam Twojej płyty, więc tym bardziej biosu.

Podaj model płyty głównej, to spróbuję znaleźć coś w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok zrobię ten reset biosu, później.
Co do płyty głównej do owszem ma parę ładnych lat więc, młoda nie jest.:)
Co do aktualizacji biosu p. głównej, to zrobię ją na koniec jak już inne możliwości nie pomogą.
Model płyty głównej:
ASROCK ConRoe945PL-GLAN (s775).;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam, ale chyba u Ciebie w biosie nie ma opcji podniesienia napięcia NB.

Wejdź do biosu (uruchom komputer i klikaj na F2) i wejdź do zakładki "advanced".
Jeżeli tam nie będzie opcji podniesienia napięcia dla NB, to nie potrafię Ci pomóc.

Istnieje możliwość, karta jest niekompatybilna z płytą główną i pozostaje aktualizacja bios płyty, lub zmiana grafiki na inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2012 o 20:24, Misquamaqus napisał:

Głowy nie dam, ale chyba u Ciebie w biosie nie ma opcji podniesienia napięcia NB.

Wejdź do biosu (uruchom komputer i klikaj na F2) i wejdź do zakładki "advanced".
Jeżeli tam nie będzie opcji podniesienia napięcia dla NB, to nie potrafię Ci pomóc.

Istnieje możliwość, karta jest niekompatybilna z płytą główną i pozostaje aktualizacja
bios płyty, lub zmiana grafiki na inną.


Masz rację, nie ma takowej opcji, aby zmienić napięcie NB.

Co do kompatybilności, to dziwna sytuacja, gdyż kilka dni karta normalnie chodziła na tej płycie głównej.
PS. spróbuję zrestartować bios.;) Może się uda. Trzymaj kciuki.;)
Zaraz dam znać czy działa.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyborem odpowiedniej karty za cenę 600 (+/-). W tej cenie chyba jedynym rozsądnym zakupem jest karta z serii Radeon HD 6850?

Myślę nad następującymi modelami:

XFX HD-685X-ZDFC - http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-hd-685x-zdfc-377172/

Asus Radeon HD 6850 DirectCU - http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-radeon-hd-6850-directcu-1gb-ddr5-pci-e-box-v2-84-429039.html?attr=927-457015,

Sapphire Radeon HD 6850 - http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-6850-1g-ddr5-pci-e-box-84-418594.html?attr=927-457015,

Który z tych modeli najlepiej wybrać? Ewentualnie coś innego. Ważne by karta była cicha i wydajna.

Pozostałe moje podzespoły to Phenom X4 955, 4gb ram i Chieftec 650W. Proszę o pomoc w wyborze, bo mnie szlag trafia, od dwóch dni szukam karciochy i nie wiem co wybrać. Aż głowa zaczyna boleć ;/ .

--
Miałem 6950 ale szczerze mówiąc za duża dla mnie. Prawie w ogóle nie wykorzystywałem jej mocy i możliwości. GTA IV czy metro to jedynei produkcje, które wymagały mocniejszego GPU i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 18:31, Szynkars napisał:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd7770-1gb-ddr5128bit-dvihdmimdp-pci-express-ver-oc,30762.html
Wydajniejszy niż HD6850, mniej prądożerny. Za HD6850 / HD7770 nie warto dawać więcej
niż 550 zł.


własnie słsyzałem odwrotnie i wielu mi ją odradza.. widziałem testy faktycznei słabo wypada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/HD_7770_OC/
Pewnie widziałeś pierwsze testy referencyjnych HD7770, gdzie rzeczywiście wypadały one dość słabo - wydajność lekko poniżej HD6850, cena - 650 czy nawet 700 zł. Nowe sterowniki poprawiły wydajność HD7770 i właściwie jest on już na równi z HD6850, dodatkowo zauważ, że model Gigabyte jest podkręcony o 100MHz na rdzeniu - to podnosi wydajność karty o 5-10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić w najbliższym czasie grafikę AMD Radeon HD 6670 1 GB DDR3 Gigabyte, na coś trochę mocniejszego, do 500 zł. Musi być energooszczędna ze względu na słaby zasilacz (Puki co wszystko działa, jest to Tracer Highlander 400 W, więc sami widzicie!), i posiadać złącze D-Sub.
Mój wybór padł na:
- GeForce with CUDA GTX 550Ti Gigabyte 1GB DVI & HDMI & D-Sub
- Radeon 7750 Gigabyte 1GB HDMI & DVI & D-Sub
Która z tych kart jest lepsza, a może macie lepsze propozycje.
Oczywiście postaram się zmienić zasilacz w najbliższym czasie, ale punkt energooszczędność zachowuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 19:02, Szynkars napisał:

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/HD_7770_OC/
Pewnie widziałeś pierwsze testy referencyjnych HD7770, gdzie rzeczywiście wypadały one
dość słabo - wydajność lekko poniżej HD6850, cena - 650 czy nawet 700 zł. Nowe sterowniki
poprawiły wydajność HD7770 i właściwie jest on już na równi z HD6850, dodatkowo zauważ,
że model Gigabyte jest podkręcony o 100MHz na rdzeniu - to podnosi wydajność karty o
5-10%.


http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/HD_7770_OC/13.html - siur, na pewno 7770 jest wydajniejszy od 6950 :D bajery rowery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja pisałem, że HD7770 jest wydajniejszy od HD6950? Była mowa o HD6850. Jeszcze nie ma tak dobrze, żeby low-endowe karty nowej generacji były wydajniejsze od starszych kart z segmentu high-end. I raczej prędko tak nie będzie, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 21:23, Szynkars napisał:

A gdzie ja pisałem, że HD7770 jest wydajniejszy od HD6950? Była mowa o HD6850. Jeszcze
nie ma tak dobrze, żeby low-endowe karty nowej generacji były wydajniejsze od starszych
kart z segmentu high-end. I raczej prędko tak nie będzie, niestety.


Sorki miałem na myśli 6850. 6950 to daleko w przodzie.. W najnowszych testach i tak 7770 przegrywa. Wczoraj jakieś znów wyszły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że do grania na wysokich detalach, w 1920x1080, Gtx 460 powoli zaczyna nie wystarczać? Ja odnoszę takie wrażenie. Coraz częściej znajdują się momenty w grach, w których "gubię klatki". Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czas odkładać kasę na jakiegoś następce? :P I ewentualnie co najlepiej byłoby kupić po wakacjach do 1000 zł? Czy obecne nowości mocno potanieją do tego czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 09:57, Hartus napisał:

Myślicie, że do grania na wysokich detalach, w 1920x1080, Gtx 460 powoli zaczyna nie
wystarczać? Ja odnoszę takie wrażenie. Coraz częściej znajdują się momenty w grach, w
których "gubię klatki". Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czas odkładać kasę na jakiegoś
następce? :P I ewentualnie co najlepiej byłoby kupić po wakacjach do 1000 zł? Czy obecne
nowości mocno potanieją do tego czasu?


Najlepszym wyborem do 1000 złotych aktualnie jest Radeon 7850, można teraz znaleźć bez problemu konstrukcje kosztujące poniżej 1000 złotych. A jak z wydajnością? http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/HD_7850_Power_Edition/1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 12:16, Misquamaqus napisał:

Ten link uruchamia stronkę z WoT.
U Was też ?


Bo się forum coś psuje. Ja sobie zmieniam powiększenie strony i dopiero wtedy wchodzi odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 07:52, Azazell napisał:

W najnowszych testach i tak
7770 przegrywa. Wczoraj jakieś znów wyszły .


Rozumiem, że masz na myśli wersję podkręconą, bo o tej była mowa? Sam podałeś linka, gdzie HD7770 od Gigabyte jest w każdej rozdziałce wydajniejszy od HD6850, nawet wersje niepodkręcone osiągają od niego lepsze wyniki w grze Crysis 2. Jeśli dalej sugerować się testami z techpowerup, to niedawno testowali model Sapphire Vapor-X, również podkręcony o 100MHz na rdzeniu. Wydajność sumaryczna wyszła im tym razem taka sama jak w przypadku HD6850. Najprawdopodobniej to "wina" zmiany platformy testowej na kręconego i7-3770K (wcześniej testowali na kręconym i7-920 z LGA 1366). Jak więc widać, zmiana procesora wpływa na wyniki poszczególnych kart. Nadal pozostaje jednak kwestia prądożerności HD6850 i HD7770, gdzie ta druga karta osiąga lepsze wyniki oraz masa innych nowinek, takich jak niższy procesor technologiczny, technologia Zero Core czy zapewnione dłuższe wsparcie sterowników w przypadku HD7770.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować