Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Ze swojej strony polecę Ci:
Clannad, Cowboy Bebop, Detroit Metal City, Black Lagoon.
Plus to co na górze podał Ci Tomoya, no może z wyjątkiem Kanona, od którego z pewnością lepszy jest Clannad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 12:29, Cirno napisał:

Ze swojej strony polecę Ci:
Clannad, Cowboy Bebop, Detroit Metal City, Black Lagoon.
Plus to co na górze podał Ci Tomoya, no może z wyjątkiem Kanona, od którego z pewnością
lepszy jest Clannad.

Już Kanona tak nie zaniżaj bo to jedyny tytuł w tej klasie mogący mierzyć się z Clannadem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 12:31, Tomoya-kun napisał:

> Ze swojej strony polecę Ci:
> Clannad, Cowboy Bebop, Detroit Metal City, Black Lagoon.
> Plus to co na górze podał Ci Tomoya, no może z wyjątkiem Kanona, od którego z pewnością

> lepszy jest Clannad.
Już Kanona tak nie zaniżaj bo to jedyny tytuł w tej klasie mogący mierzyć się z Clannadem.

Oczywiście, ale niezaprzeczalnie Clannad>Kanon :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 12:13, matrix0892 napisał:

to nawet ok będę wiedział co oglądać :)

Sam się o to prosisz więc też dorzucę swoje 3 grosze :)

Dnia 28.10.2009 o 12:13, matrix0892 napisał:

z polaka jestem średni i mam dysleksje

Zainstaluj sobie do Firefoxa wtyczkę która poprawia błędy (jak w Wordzie) ;)

Dnia 28.10.2009 o 12:13, matrix0892 napisał:

ale spoko
nie dawno się tutaj zarejestrowałem bo kolega nie wiedział co mi polecić do oglądania
:)

No to lecimy:
Slayers - Stare, ale fajne. Fantasy/magia/przygoda + dużo głupkowatego humoru ;)
Claymore - Też fantasy ale tym razem mroczne :)
History''s Strongest Disciple Kenichi - sztuki walki

Może wystarczy bo nie ma sensu żebym powtarzał już wymienione tytuły.
Trzymaj jeszcze taką stonkę: http://myanimelist.net Możesz sobie na niej zrobić listę anime obejrzanych, do oglądnięcia itp. żeby się w tym nie pogubić :P
http://myanimelist.net/profile/Kosmitus Mój profil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 10:28, Hubi_Koshi napisał:

Mhm pamiętam że gdzieś widziałem jakąś VN albo dwie opartą na Negimie, ale chyba nie
była tłumaczona T_T [Sprawdza] Mhm są dwie na PS2, ale nie przetłumaczone.

Buuu:( Czuje się dyskryminowany :(

Dnia 28.10.2009 o 10:28, Hubi_Koshi napisał:

No wiesz, wbijał do głowy istotom kontrolującym pactio że Chacha-chan ma duszę... młotkiem...
wielkości czołgu... z determinacją godną załogi TTGL, a Chacha-chan wyglądała na w miarę
zadowoloną mimo że nieco zdezorientowaną

To akurat było w porządku, to moment "nakręcania" był tym w którym Negi mógł się wykazać większą czułością XD

Dnia 28.10.2009 o 10:28, Hubi_Koshi napisał:

Fakt, element zaskoczenia jest zawsze niezwykle istotny w trakcie walki, ale te miny
były faktycznie miodne, a ta którą zrobił po zobaczeniu swojego "Mroku" Żeby cie XD Jak
anorektyk biedny Negi wyglądał.

A zupełnie inne opinie które mieli na ten widok Rakan i Chisam były niezłym podsumowanie sceny XD

Dnia 28.10.2009 o 10:28, Hubi_Koshi napisał:

Och jeśli o Asune chodzi to była raczej radość ze spotkania "Princess-chan", taka charakterystyczna
dla Rakana radość XD Stwierdził nawet "No patrz jak urosła!" czy coś w tym stylu.

Mina Asuny nie wykazywała nadmiernego zachwytu z tego spotkania po latach. Podejrzewam że efekt byłby taki sam nawet gdyby pamiętała swoją przeszłość :) Trzeba jednak Rakanowi przyznać że mistrzowsko odstawił ten numer z wylecenie poza murek, nawet Asunę zatkała myśl o tym że niechcący zabiła perverta (swoją drogą jak on wrócił na górę? Do tego tak szybko?) XD

Dnia 28.10.2009 o 10:28, Hubi_Koshi napisał:

Do Chisame jednak odczuwa po prostu sympatie i lubi z nią zadzierać XD Pamiętasz jak
zwinął Negiemu pactio-karty XD

Taaa. Negi mu tym zaimponował XD Zaś Chisame usiłowała wybić zęby, kolejny przypadek odrzucenia sympatii Rakana (nie żeby się tym specjalnie przejął, być może zresztą nawet tego nie poczuł :).

Dnia 28.10.2009 o 10:28, Hubi_Koshi napisał:

Ja w sumie myślę że już niedługo, jak skończy się pogadanka z Godelem i pokaz przeszłości
Ariki to może albo Fate albo Rakan wpadną na ten bal. Na pewno będzie ciekawie ^^

Jak dla kogo...XD IMO gdyby to Fate się pokazał na imprezie to najlepszą strategią byłoby pozostawienie go razem z Godelem aby pobawili się ze sobą i natychmiastowe udanie się do siedziby Fate''a na dole (i tak teleportnął by się do niej przed nimi ale chyba nawet on powinien być osłabiony po dwóch takich walkach).
Jeśli natomiast na przyjęcie wpadnie Rakan... No cóż, w takim wypadku zniszczenia ograniczą się jedynie do garderoby uczestniczek balu XD

Dnia 28.10.2009 o 10:28, Hubi_Koshi napisał:

Ano szkoda, szkoda, kto wie może po ich powrocie Inchou się zmotywuje i dołączy do programu
treningowego Evy :-)

Najpierw musi się dowiedzieć o magii... Swoją drogą ciekawe co porabia klasa 3-A w normalnym świecie, w końcu wakacje już się chyba skończyły a nauczyciela i 1/3 klasy wciąż nie ma...

Dnia 28.10.2009 o 10:28, Hubi_Koshi napisał:

Tak właśnie podejrzewam, Eva i cała ta banda wyglądają jakby się doskonali znali, Eva
wędrowała za Nagim przez jakieś parę miesięcy tych 15 lat temu, ale to za krótko, kto
wie może to Eva jest Ariką, a może po prostu jej wspomnienia nie są do końca tym czym
myślimy że są.

Eee, znaczy się że Eva byłaby matką Negiego? No way!! To by było za dzikie XD Poza tym Nagi odrzucał wszystkie jej zaloty więc to chyba nie to, no i dawne wyczyny Evci są dość powszechnie znane, według opisu Misory "Dark Evangel" jest już legendą żyjącą w świadomości magów jako odpowiednik demonów/diabłów z naszego świata XD)

Dnia 28.10.2009 o 10:28, Hubi_Koshi napisał:

Bez dwóch zdań Demon Form było jedną z najmiodniejszych technik jakie pokazał Negi, mnie
ciekawi czy potrafiłby się zamienić w inne "żywiołaki" korzystając z wypasionych zaklęć
innych żywiołów, tak jak zrobił z błyskawicami.

Nie jestem pewien czy to by było możliwe, ta zamiana w demona nie była przecież efektem samego zaklęcia tylko tego że Negi zaczął tracić kontrolę nad magią mroku. Aby przybrać formy innych żywiołów musiałby poznać odpowiedniki Magia Erebea związane z tymi żywiołami, nawet jeśli takowe byłyby teoretycznie możliwe to Negi jest za cienki na to żeby je opracować (w końcu jakby nie było ME jest zaklęciem Evy, Negi jedynie uczył się tego co wynalazł ktoś inny a i tak omal nie przypłacił tego życiem).

Dnia 28.10.2009 o 10:28, Hubi_Koshi napisał:

Fakt, fakt ten pocałunek to było prawdziwe monstrum XD A jaka Asuna była czerwona i wściekła
na Negiego XD

Po tym jak doszła do siebie...XD Ja się dziwiłem że ona wtedy Negiego nie zabiła XD BTW naprawdę żałuję że nie został wtedy ustawiony pod nimi ten czar który tworzy Pactio - jeśli siła karty jest zależna od zaangażowania w pocałunek to efekty mogłyby być interesujące :)

Dnia 28.10.2009 o 10:28, Hubi_Koshi napisał:

Jak się tak patrzę to Negi chyba podświadomie uwierzył w to Inne znaczenie
Thousand Master (Thousand Pactios) i stara się nadgonić ojca XD

Negi wierzy niemal w każdy wciskany mu kit :) Ciekawe co powiedziałby jego stary gdyby przy spotkaniu z Negim okazało się że mały również dorobił się tytułu Thousand Master tyle że w interpretacji Kamo XD

Dnia 28.10.2009 o 10:28, Hubi_Koshi napisał:

Miejmy nadzieję że w momencie gdy ona się tego dowie, Negi będzie rozsądnie daleko od
niej... Mars wydaje się niezłym startem XD

Czy ja wiem? Ona prawdopodobnie by go nie zabiła (w końcu sama się kiedyś do niego dobierała). Możliwe że wykpił by się z tego kastracją albo przybraniem na zawsze formy Nagiego i robienie za zabawkę Evy XD

Dnia 28.10.2009 o 10:28, Hubi_Koshi napisał:

W sumie oprócz podstawowej Mahou Sensei Negima możesz oglądać wszystkie inne.

OK. Wielkie dzięki za info :) Przejrzę je sobie jak tylko się downloadną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 14:25, matrix0892 napisał:

zobaczę na pewno :)

To teraz jeszcze tylko podejmij się zadania i spróbuj wytrzymać z nami w tym temacie(nie jest to proste wielu odpadło). Bo przyda się tu jakaś świeża krew i powiększenie ilości osób wypowiadających się w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 14:25, matrix0892 napisał:

zobaczę na pewno :)

Patrząc tak po tym co widziałeś, to z anime oprócz tego co już powiedziane przez innych(które także rekomenduję) polecę Ga-Rei Zero, Eureka Seven, Karas, Kuroshitsuji, Sword of the Stranger(film), Pandora Hearts, oraz Zero no Tsukaima. Każdy z tych tytułów wart jest uwagi. :]

Tomoya-kun
>To teraz jeszcze tylko podejmij się zadania i spróbuj wytrzymać z nami w tym temacie(nie jest to proste wielu
>odpadło). Bo przyda się tu jakaś świeża krew i powiększenie ilości osób wypowiadających się w tym temacie.
Jak już zawalimy kogoś nowego tytułami to wymięka w czasie maratonowania tego wszystkiego albo ma nas dość po tym jak to zrobi, tylko niektórzy potrafią przetrwać to. Niewielu się udaje, ale przynajmniej żaden z modków nie interesuje się za bardzo tym co tutaj się dzieje. :]

2ep Trapeze xD

Spoiler

Dla mnie to już kolejne z mocniejszych anime sezonu. Szczególnie po scenie, kiedy pacjent(któremu osobiście współczuję problemu...) miał już powiedzieć swojej byłeś żonie, że jest kobietą lekkich obyczajów i wyobraził to sobie - toć ktoś gifa z tego zrobić musi. xD
Następny odcinek będzie o pisarzu nowel. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 16:35, Gol_Galad napisał:

Jak już zawalimy kogoś nowego tytułami to wymięka w czasie maratonowania tego wszystkiego
albo ma nas dość po tym jak to zrobi, tylko niektórzy potrafią przetrwać to. Niewielu
się udaje, ale przynajmniej żaden z modków nie interesuje się za bardzo tym co tutaj
się dzieje. :]

Nowi muszą się zahartować jak wytrzymają inicjacje to będą gotowi na wszystko. No i jak sam twierdzisz to ma te plusy że jest tu ciągle stała ekipa i postronni tu się nie wypowadaja (może zaglądają ale potem odrazu wysyłka do szpiatala lub psychiatryka) no i nawet trolle tu wymiękają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie najlepiej oceniane anime na MAL czyli Legend of Galactic Heroes i przez jakieś 20 pierwszych epków nie byłem zachwycony. Owszem, oglądało się nieźle, ale żeby zaraz najlepsze anime? Teraz gdy jestem po 33 epku muszę powiedzieć że to się robi naprawdę ZAJE... FAJNE! ;)
Chce ktoś żebym mu pospoilerował? ^^
A, i dam głowę że gdyby nie to anime to nie mielibyśmy dziś Geassa :)

Tomoya-kun -> Dobór naturalny ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11 oczów ep 4

Spoiler

No to już można całkowicie domyślić się mocy Kakeru. Prediction. W zapowiedziach następnego epa widzimy że już użyje swojego oka.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcecie świeżej krwi to bardzo proszę, zgłaszam się na ochotnika. ;-)
Szukam jakiegoś fajnego anime, ale żebyście mnie nie zasypali tytułami na kilka lat, stawiam kilka warunków:
1. Miejsce akcji - współczesna Japonia.
2. Żadnych supermocy, paranormalnych głupot, itp.
3. Nie komedia.
4. Nie romans.
Możliwe są lekkie odstępstwa od punktów nr 3 i 4 ale niewielkie. Ewentualnie mogę zgodzić się na pół-komedię. ;-)
Szukam czegoś co przyniesie mi ulgę po odkryciu faktu, że zostało około 10 chapterów Genshikena, których nie zekranizowano (i z tego co wiem tak zostanie). ;-(

Mój profil gdyby był potrzebny: http://myanimelist.net/profile/Krzysztofer

Mam dziwne wrażenie, że już się w tym temacie wypowiadałem. O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 18:25, Krzysztofer napisał:

Chcecie świeżej krwi to bardzo proszę, zgłaszam się na ochotnika. ;-)
Szukam jakiegoś fajnego anime, ale żebyście mnie nie zasypali tytułami na kilka lat,
stawiam kilka warunków:
1. Miejsce akcji - współczesna Japonia.
2. Żadnych supermocy, paranormalnych głupot, itp.
3. Nie komedia.
4. Nie romans.
Możliwe są lekkie odstępstwa od punktów nr 3 i 4 ale niewielkie. Ewentualnie mogę zgodzić
się na pół-komedię. ;-)

Ale masz wymagania. To może Tokyo Magnitude 8.0, opowieść o grupce ludzi w ruinach Tokio po trzesieniu ziemi. Higashi no Eden (aka. Eden of the East) ciężko powiedzieć co to jest, to trzeba po prostu obejrzeć, jedno z najlepszych anime wysypu wiosennego.

Dnia 28.10.2009 o 18:25, Krzysztofer napisał:

Mam dziwne wrażenie, że już się w tym temacie wypowiadałem. O_o

Ale temat nie widzi tego że się wypowiadałeś, chyba że pod innym nickiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 18:25, Krzysztofer napisał:

/ciachurachu/


Phantom ~Requiem for the Phantom~
Higashi no Eden
Tokyo Magnitude 8.0
Toradora!
Welcome to the NHK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 18:39, SiDi napisał:

> /ciachurachu/

Phantom ~Requiem for the Phantom~
Higashi no Eden
Tokyo Magnitude 8.0
Toradora!
Welcome to the NHK!


Toradora to romans, nie spełnia kryteriów xD Student, a czytanie ze zrozumieniem to na bakier xD
I widzę, że dziewczyna pozwoliła na komputer usiąść xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się