PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

mam telefon z androidem od wczoraj i mam pytanie, mógłby mi ktoś powiedzieć jakie aplikacje powinienem ściągnąć, takie must have, jakiś najlepszy program do obsługi aparatu i kamery [ jak to jest na iosie] etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ograniczyć połączenia internetowe do przychodzących maili (Gmail) i tego, co wpiszę w wyszukiwarkę? Znowu 60 zł opłaty, mimo, że limit przekroczyłem minimalnie. Które to aplikacje tak kasę ściągają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up
Też miałem ten problem, ale go rozwiązałem, dodając widżeta "zarządzanie energią" czy jakoś tak, i wyłączyłem synchro aplikacji, ew. też można wyłączyć sieć komórkową i ją włączać kiedy chcesz coś w necie sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zżerało kasy bez wiedzy polecam zainstalować "APNdroid"
Darmowa aplikacja, dzięki której nasz telefon nie łączy się z internetem (jeżeli już to tylko przez WI-FI)

Do kamery polecam aplikacje LGcamera, z tego co wiem działa to nie tylko na telefonach LG (tak słyszałem bo ja akurat mam LG) i dzięki temu filmy są troszkę lepszej jakości oraz zapisywane do H.264 dzięki czemu mniej tez zajmują.

Polecam też aplikację "LauncherPRO" (a właściwie tzw. "launcher" czyli nakładkę dzięki czemu zmienia się nie tylko wygląd ale i obsługa telefonu. Wszystko jest tam o wiele wygodniej poukładane. Launchera Pro można też skonfigurować tak aby wszystko było tak jak się chce np. wygląd paska, szybkość przewijania itp.)

Mam nadzieje, że się przyda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 00:06, Woo-Cash napisał:

Panowie jak ograniczyć połączenia internetowe do przychodzących maili (Gmail) i tego,
co wpiszę w wyszukiwarkę? Znowu 60 zł opłaty, mimo, że limit przekroczyłem minimalnie.
Które to aplikacje tak kasę ściągają?

Lwia cześć aplikacji pobiera coś z neta np. każda która zawiera reklamy. A aby ograniczyć transfer radze ograniczyć auto synchronizacje do kontaktów i Gmaila resztę odhaczyć. Oraz możesz włączać internet tylko kiedy potrzebujesz za pomocą widżetu z aplikacje apndroid lub płatnej Beautiful Widgets.A fizycznie z neta mogłeś ściągnąć kilka mega np. 1000x 2kb ale każde połączenie to nowy pakiet 100kb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 00:00, 1096 napisał:

mam telefon z androidem od wczoraj i mam pytanie, mógłby mi ktoś powiedzieć jakie aplikacje
powinienem ściągnąć, takie must have, jakiś najlepszy program do obsługi aparatu i kamery
[ jak to jest na iosie] etc.

Co do aplikacji kamery się nie wypowiem bo używam wbudowanej,
ale resztę aplikacji tak na mój gust to na pewno:
z darmowych
barcode scanner- czytnik kodów kreskowych i nie tylko
es file explorer menadżer plików
przeglądarka może być opera mobile
ipla -telewizja w telefonie
jeśli nie posiadasz telefonu htc to jakiś luncher np. go launcher ex
lub płatny launcher PRO
mvideo player odtwarzacz wideo z opcją czytani napisów
soundhound rozpoznawanie muzyki
quickpic przeglądarka zdjęć
a z płatnych
powerAMP -świetny odtwarzacz muzyki
Beautiful Widgets zestaw widzetów bez których nie wyobrażam sobie użytkowania telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie, co chwilę włączają mi się w tle różne aplikacje i muszę je wyłączać task killerem, jak ustawić i gdzie żeby dana aplikacja nie uruchamiała się sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 01:57, 1096 napisał:

jeszcze jedno pytanie, co chwilę włączają mi się w tle różne aplikacje i muszę je wyłączać
task killerem, jak ustawić i gdzie żeby dana aplikacja nie uruchamiała się sama

Dlaczego musisz używać task killera? Nie musisz tego robić, a nawet nie powinieneś. Czas niestety porzucić to przyzwyczajenie z Windowsa, że trzeba zamykać aplikacje. Android zostawia w pamięci wszystko co włączysz (no oprócz aplikacji z wysokim zapotrzebowaniem na pamięć) i nie zużywa to żadnych dodatkowych zasobów. Kiedy pamięci zacznie brakować, system sam pozamyka niepotrzebne procesy.
Jeżeli jednak bardzo z jakiegoś powodu zabijać doszczętnie procesy to tylko to co oferuje task killer. System działa jak działa i tego nie zmienisz. Podobno Advanced Task Killer (taki co ma zielonego androida za ikonę, dostępny w markecie za friko) oferuje opcję automatycznego zamykania wszystkiego co określony czas - ale nie testowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale NetCounter pokazuje, że przekroczyłem limit o 1,20 MB. 12 x 30 groszy = 3,60 zł. Pojęcia nie mam, skąd te opłaty. Jak mam z nimi rozmawiać < z Plusem>? Wcześniej miałem pakiet, a takie sytuacje się nie zdarzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 15:50, Woo-Cash napisał:

Racja, ale NetCounter pokazuje, że przekroczyłem limit o 1,20 MB. 12 x 30 groszy = 3,60
zł. Pojęcia nie mam, skąd te opłaty. Jak mam z nimi rozmawiać < z Plusem>? Wcześniej
miałem pakiet, a takie sytuacje się nie zdarzały.

Tak NetCounter, ale opłata jest za każde rozpoczęte 100kb czyli może połączyłeś się 200x ale za każdym razem pobrałeś 6kb wg. NetCounter''a pobrałeś 1,2 mb a według plusa 20mb. Zadzwoń na infolinie tam się dowiesz ile tego było.
Osobiście radze zaopatrzyć się w większy pakiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 16:19, gracz_155 napisał:

Osobiście radze zaopatrzyć się w większy pakiet


Osobiście z pakietu przestane korzystać. Nie po to brałem mniejszy abonament, żeby teraz płacić. Istnieje jakaś możliwość anulowania tych opłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 12:28, Woo-Cash napisał:

Istnieje jakaś możliwość anulowania tych opłat?

Nie twój telefon twoja sprawa.
Chyba że wynikało by to z usterki telefonu, ale jak zobaczą androida to nie masz co na to liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że przekroczyłem limit nieświadomie;/. Który program zabezpieczy mnie na przyszłość? Czy istnieje jakaś blokada na limit MB? Dodam, że zależy mi głównie na Gmailu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 13:01, Woo-Cash napisał:

Wygląda na to, że przekroczyłem limit nieświadomie;/. Który program zabezpieczy mnie
na przyszłość? Czy istnieje jakaś blokada na limit MB? Dodam, że zależy mi głównie na
Gmailu.

Podobno 3g watchdog ale go nie używałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co to za cudo ten: LG Swift 2X P990?

A teraz numer dwa: przeczytałem powyższe posty i mam pytanie: android tak bez pytania łączy się z netem po podstawowej konfiguracji i trzeba kombinować żeby tego nie robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Bardzo drogi i megawydajny fon, jak chcesz kupić to poczytaj recenzje, opinie etc.
2. Przy pierwszej konfiguracji wybierasz czy fon ma się łączyć tylko przez wifi, tylko przez 3G, przez oba lub wogóle, dużo możliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do HTC Desire. Najpierw mówili, że będzie aktualizacja ANDKA do 2.3, potem było coś o tym, że za mało pamięci, więc jednak nie będzie aktualizacji, a potem znowu gadali, że będzie "i to już niedługo". To jak w końcu? Będzie, czy nie, bo sam już nie wiem czy mam czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na specyfikację telefonu, nie widzę przeszkód, aby miał na nim się pojawić android 2.3, na moim HTC wildfire S android 2.3.3 działa bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 19:40, 8bit napisał:

Mam pytanko co do HTC Desire. Najpierw mówili, że będzie aktualizacja ANDKA do 2.3, potem
było coś o tym, że za mało pamięci, więc jednak nie będzie aktualizacji, a potem znowu
gadali, że będzie "i to już niedługo". To jak w końcu? Będzie, czy nie, bo sam już nie
wiem czy mam czekać?

http://android.com.pl/news/sprzet/2836-htc-desire-otrzyma-gingerbreada--bez-niektorych-elementow-sense-ui.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się