Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2012 o 19:52, Piotrek_K napisał:

Bo do tego miejsca trafiasz jak jestes gdzies po 20-30 godzinie gry ;)

Sporo wyjaśnia ;D

Dnia 20.01.2012 o 19:52, Piotrek_K napisał:


Dnia 20.01.2012 o 19:52, Piotrek_K napisał:

"Potejto, potato" jak to mowi stary angielski zart slowny ;).

;_

Dnia 20.01.2012 o 19:52, Piotrek_K napisał:

Mam nadzieje, ze wziales master key jako bonus na poczatku?

Owszem

Dnia 20.01.2012 o 19:52, Piotrek_K napisał:

PS. Ogromna pomoc w spoilerze, jak nie chcesz czytac to nie czytaj :)

Spoiler

jak juz
trafisz na smoka w miejscu gdzie bedzie zional ogniem, to w ktoryms momencie bedziesz
szedl praktycznie pod nim (natrafisz tam na szczurki). Zaopatrz sie w luk i sporo strzal
i strzelaj do oporu w jego ogon - smoka, nie szczurkow. Po jakims czasie dostaniesz ''Drake
sword''(czy jak sie tam nazywal). Dosc powiedziec, ze chodzilem z tym mieczykiem tak
gdzies do 70% postepu w grze.



Hm, nie wiem, czy mi się przyda, bo jak Czarownik

Spoiler

mogę nie być wystarczająco "koksowny", żeby go dobyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra. Gram od kilku godzin i mimo faktu, że padam dosyć często, ani trochę to nie frustruje. Wkurza mnie natomiast niesamowicie to, że pod postacią człowieka ktoś może mi się tak po prostu wrąbać do gry i mnie zatłuc. Właśnie straciłem kilkanaście tysięcy dusz bo wskoczył mi na plecy jakiś pajac. Yh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 11:23, SpecShadow napisał:

Żródło - neogaf.


To jest bardzo dobra wiadomość. I pomyśleć, że dla tej gry prawie zdecydowałem się na zakup PS3, a teraz na pececiku zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, grę przeszedłem już dawno, ale dopiero teraz postanowiłem krótko ją podsumować, więc... Zacznę od tego, co przyciąga ludzi do Dark Souls - poziom trudności. Czy jest aż tak strasznie? Moim zdaniem nie. Tak jak w poprzedniej części, potrzeba tylko cierpliwości (czyli nie rzucania padem o ścianę po nieudanej próbie pokonania bossa) i zręczności. Do tego ogromnym uproszczeniem są ogniska, przy których można naprawiać sprzęt, levelować, dostaje się za friko "ziółka" lecznicze, a w późniejszej części gry można się teleportować między wybranymi źródłami ciepła. Z drugiej strony handlarze/nauczyciele są porozrzucani po świecie gry i czasem trzeba się namęczyć, by ich znaleźć, ale jak się ich już znajdzie, to nie ma problemu, żeby trafić do nich ponownie (tutaj też sprawę ułatwiają ogniska :)). DS reklamowane było jako gra z otwartym światem, ale dla mnie nie jest to typowy, otwarty świat, znany z np. The Elder Scrolls. Dalej mamy jakby główne centrum dowodzenia (jak Nexus z Demon''s Souls), tyle, że przejście do każdego świata nie jest poprzedzone ekranem ładowania (w niektórych przypadkach zastąpiono to filmikami na silniku gry). Dalej, podobno przeciwnicy w tej części są silniejsi - ja tego nie zauważyłem. Tylko taka uwaga - tutaj strasznie można się przejechać na wyglądzie. Pamiętam, jak pierwszy raz zobaczyłem ogromnego rycerza (wielkości budynku) w New Londo. Pomyślałem sobie "o ..." nieważne ;D Tymczasem owi ogromni rycerze są naprawdę banalni, a takie szkielety potrafią czasem naprawdę doprowadzić do szewskiej pasji. Najbardziej jednak gra rozczarowała mnie pod względem bossów - raczej nic szczególnego, jeśli nie liczyć ich rozmiarów. Chyba nawet z żadnym nie walczyłem więcej niż 3 razy. Większość padała za pierwszym/drugim podejściem. Co jeszcze...? No tak, gra "magiem" nadal jest dużo łatwiejsza niż rycerzem (pod warunkiem zdobycia odpowiednich zaklęć). Dla mnie największa zaleta to usprawnienie gry przez neta. Nic nie przerywa, gra wyszukuje przeciwników/towarzyszów na +/- naszym levelu.

Reasumując - świetna, mroczna, wymagająca gra, która wręcz żąda od nas cierpliwości i skupienia, a jest bezlitosna w karaniu nas za błędy.

PS Czytając moje wypociny można odnieść wrażenie, że wniosek jest nieadekwatny do poprzedzającej go treści - to dlatego, że pisałem raczej o zmianach względem Demon''s Souls, które, moim zdaniem, jest jednak lepsze (co nie zmienia faktu, że Dark Souls jest świetne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inne informacje - gra będzie identyczna jak wersje konsolowe. Dojdą nowi bossowie tylko.
Zważywszy na to, że w oryginale jest ich sporo to i tak dobra informacja.

Piszą, że będzie identyczna, 1:1 do wersji konsolowych... mam nadzieję, że polepszą jednak płynność.
Ciekawe czy za port pecetowy odpowiada ta sama ekipa czy kogoś wynajmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda w tej grze kooperacja ? Można przejść "kampanię" we dwójkę ? Z bossów lecą po dwa dropy dla obydwóch graczy czy tylko jeden i trzeba się podzielić ?
dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 22:12, Piotrek_K napisał:

''boshe, jakje to trodneeee'', ''jak sie poruszac'', ''gdzie izc?!'', ''jak zdobyc jakoms
bron?!'', ''dlaczego nie moge podniezc leweló?!''

Też myślę, że to styknięcie się z "casualową grą konsolową" będzie dla niektórych wiadrem zimnej wody wylanym na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że przesadzacie :)
Chyba jak się coś kupuje to się wie co to ... to nie czasy gdzie internet był dla elit. Poklikasz i wiesz wszystko.
Stare gry na PC były trudne i nikt nie płakał, a że w od paru lat gry idą w stronę jak najłatwiejszych to zasługa konsumentów, czyli graczy. Chyba wychodzi z Was jakieś dziwna i nieświadoma "zazdrość", że gra pojawi się na PC, bo po co pisać tutaj jak i w komentarzach pod newsem, że gracze PC''owi będą płakać, że gra jest dla nich trudna itp. ;)
Pożyjemy, zobaczymy. Jak ktoś kupi i nie przejdzie jego strata, wątpię, żeby się żalił z tego, że jest słabym graczem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przelazłem parę stron w sieci w poszukiwaniu opini o wydaniu gry na PC.
Niestety.
Większość to plucie jadem konsolowców. Przykro sie orbi czytając komentarze i posty takich ludzi. Gry to rozgrywka. Podobnie jak np. piłka nożna. Obie łączy fanatyzm pewnych grupek ludzi z ograniczonym horyzontem do własnego nosa.

Tacy ludzie to nie gracze. Oni nadają się do leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry powinny łączyć,nie dzielić. Niestety,wszyscy gracze o tym zapominają,i tak ja napisałeś plują w siebie jadem. Bo jedni nie mają tego,co ci drudzy już posiadają.

Ludzie,ogarnijcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 23:05, SpecShadow napisał:

Przelazłem parę stron w sieci w poszukiwaniu opini o wydaniu gry na PC.

Standardowa gadka jak to konsole ograniczają, plują bo sądzą, że dostaną skopany port. Mało tego czytałem też, że w ogóle takie gry jak Dark Souls czy Demon Souls powinny być docelowym targetem na PC i oczywiście flame w tej sprawie :P hehehe. Dobra, koniec spamu. Wesołych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alez ja jestem spokojny ;). Tak sobie pisze. Choc biorac pod uwage fakt, ze widzialem kiedys na forum GOLa watek usera, ktory chcial zeby mu udzielono pomocy w grze Prince of Persia 2008 (tak, tej z Elika), bo sobie nie radzi i ogolnie ''gupia gra!'', to mnie nic nie zdziwi ;).

Gra jest swietna! Chcialbym moc zagrac jeszcze raz jakbym jej nie znal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 22:12, Piotrek_K napisał:

''boshe, jakje to trodneeee'', ''jak sie poruszac'', ''gdzie izc?!'', ''jak zdobyc jakoms
bron?!'', ''dlaczego nie moge podniezc leweló?!''


Nie bardzo, ale zakładam że będzie sporo ludzi jako sorcerer (czyli Dark Souls easy mode) latać. Nie wiem kto pisał że magia jest słabsza w DS ale się chyba ostro pomylił. Całe szczęście że to była moja siódma postać bo bym sobie skutecznie grę obrzydził :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 22:08, Damianuss1 napisał:

Teraz kiedy gra trafi na PC może temat odżyje nie licząc niekończących się postów z problemami
technicznymi.


Że odżyje, to na bank. W końcu na tym forum pewnie z 80% ludu gra na PC. Ja mam tylko nadzieję, że wszyscy ludzie, którzy składali swoje podpisy pod petycją o pecetową wersję gry, kupią Dark Souls, a nie zassają.

A co do komentarza Piotrka_K - myślę, że ma rację. I nie, nie dlatego, że ludzie grający na kompach to głupki (sam gram w RTS''y), tylko dlatego, że właśnie większość naszego forum to pecetowcy, a co za tym idzie grono odbiorców bardzo wzrasta, czyli wzrasta liczba głupich pytań. Proste ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować