Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Domyslnie sie nie da. Jestes w grze=jestes online. Na konsolach, jedyny sposob to wylogowanie sie z PSN/X-Box live albo odlaczenie konsoli od neta. Tutaj zapewne bedzie wymagalo to rozlaczenie sie z GfWL (choc jako, ze nie korzystam z tego to nie wiem czy bedzie mozna wtedy w ogole grac ;)).

Chociaz zawsze mozna grac jako ''undead'' i wtedy inwazja Ci nie grozi - z drugiej strony Ty rowniez nie mozesz napadac na innych, wiec to bron obusieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 02:48, vegost napisał:

No już nie mogę się doczekać >.< Dawać mi Dark Souls XD 13 dni left wr...

Widać, że nic nie czytałeś o stanie tego portu, skoro się tak cieszysz ;).

Ważniejsze rzeczy:
- 30 FPS
- 1024x720 rozdzielczość
- GFWL
- Autokick do menu przy spadku poniżej 15FPS na 30 sekund

A tutaj mamy screena, jak wygląda gra przy ustawionej fullhd rozdzielczości: http://www.gamersglobal.de/sites/gamersglobal.de/files/redaktion/Angetestet/DarkSouls_PC/darksouls_pc_grafik.jpg

Chciałem składać pre-ordera, a tu wypuszczają takie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 21:44, Mordant napisał:

> No już nie mogę się doczekać >.< Dawać mi Dark Souls XD 13 dni left wr...

Widać, że nic nie czytałeś o stanie tego portu, skoro się tak cieszysz ;).

Ważniejsze rzeczy:
- 30 FPS
- 1024x720 rozdzielczość
- GFWL
- Autokick do menu przy spadku poniżej 15FPS na 30 sekund


Dodaj do tego o czym sie dzisaj dowiedzialem w GameStopie ze gra ma bardzo maly support dla myszki i klawiatury, takze jak to sami tworcy stwierdzili jest potrzebny pad. Wychodzi na to ze zaplacimy za gre ktora oprocz tego ze po prostu zadziala na PC, nie bedzie sie roznila niczym innym od wersji na konsole. Ja dzisaj zrezygnowalem z zakupu bo to jakas kpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 21:44, Mordant napisał:

Widać, że nic nie czytałeś o stanie tego portu [...]

Widac, ze malo wiesz o tej grze, skoro tak Ci ponizsze przeszkadzaja ;)...

Dnia 11.08.2012 o 21:44, Mordant napisał:

Ważniejsze rzeczy:
- 30 FPS

Jesli to bedzie STALE 30fps to W ZUPELNOSCI wystarcza i co stanowi ULEPSZENIE w stosunku do wersji konsolowych, gdzie miales cos takiego: http://www.youtube.com/watch?v=U0rwczXzYXo&feature=relmfu (~7min). Tu nie ma hiper-super-szybkiej akcji jak w fpsach. jedyne co by dalo wiecej niz 30fps to to, ze Twoj miecz by sie nie rozmazywal. Sorry, ale... naprawde ma Ci to zamiar przeszkadzac ;)?

Dnia 11.08.2012 o 21:44, Mordant napisał:

- Autokick do menu przy spadku poniżej 15FPS na 30 sekund

W wersji na konsole, autokick nastepowal po utracie internetu (co mozna bylo wykorzystac jak Cie jakis debil napadl tuz przed bossem ;))

Dnia 11.08.2012 o 21:44, Mordant napisał:

A tutaj mamy screena, jak wygląda gra przy ustawionej fullhd rozdzielczości

Coz. To NIE jest gra dla grafiki, ale dla ogromnych pokladow miodu, ktore plyna z monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra w takiej postaci zupełnie się nie sprzeda. Jak cena za parę miesięcy spadnie do 5€ na Steamie to może się skuszę.

Może do tego czasu uda się ludziom zhackować/zmodować grę na tyle, aby stała się grywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blah, napisałem strasznie długą odpowiedź, ale forum wiadomość zjadło. A ponowną edycję było już za późno :(.

Dnia 11.08.2012 o 21:56, Piotrek_K napisał:

Jesli to bedzie STALE 30fps to W ZUPELNOSCI wystarcza i co stanowi ULEPSZENIE w stosunku
do wersji konsolowych

Problem w tym, że to nie jest stałe 30FPS. Z recenzji wynika, że dużo lepiej od wersji konsolowej nie jest...

Dnia 11.08.2012 o 21:56, Piotrek_K napisał:

W wersji na konsole, autokick nastepowal po utracie internetu

Akurat to nie powinno tak bardzo przeszkadzać, o ile gra chodziłaby płynnie. Bo co to za frajda z grania na <15 klatkach?

Dnia 11.08.2012 o 21:56, Piotrek_K napisał:

Coz. To NIE jest gra dla grafiki, ale dla ogromnych pokladow miodu, ktore plyna z monitora.

Raczej nikt się nie spodziewał cudów od From ze względu na to, że to ich pierwszy port. Ale nie róbmy sobie żartów - gra powinna spełniać przynajmniej najbardziej podstawowe standardy.

No cóż, na pewno znajdzie się sporo innych gier, która zachęcą do siebie rozgrywką i fabułą, a dodatkowo ich wygląd i wykonanie nie będzie wołać o pomstę do nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 21:42, Piotrek_K napisał:

Domyslnie sie nie da. Jestes w grze=jestes online. Na konsolach, jedyny sposob to wylogowanie
sie z PSN/X-Box live albo odlaczenie konsoli od neta. Tutaj zapewne bedzie wymagalo to
rozlaczenie sie z GfWL (choc jako, ze nie korzystam z tego to nie wiem czy bedzie mozna
wtedy w ogole grac ;)).

Chociaz zawsze mozna grac jako ''undead'' i wtedy inwazja Ci nie grozi - z drugiej strony
Ty rowniez nie mozesz napadac na innych, wiec to bron obusieczna.


Wystarczy nie zalogować się na konto Gfwl. I wtedy bez problemy stworzysz sobie profil offline jak zawsze i w każdej grze. Przydałaby się taka opcja jak wyłączenie wyzwań. Tak było w przypadku Street Fightera IV i dobrze mi się grało, bez upierdliwych wyzwań w środku walki z bossem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 21:56, Piotrek_K napisał:

Coz. To NIE jest gra dla grafiki, ale dla ogromnych pokladow miodu, ktore plyna z monitora.


Tutaj nie jest rozwazana kwestia czy gra jest dobra, tylko rozwazany jest brak umiejetnosci tworcow w przeniesieniu Dark Souls z konsol na PC. Skoro gra nie oferuje nawet takich podstawowych rzeczy jak wspomaganie myszki i klawiatury, to juz jest kpina. Dla osob ktore przeszly gre na konsoli, kupienie jej na PC niczego nie zmieni, bo i tak lepiej bedzie sie gralo padem, w dodatku na pewnie mniejszym ekranie, gra i tak nie bedzie wygladala lepiej, ani nie bedzie sie niczym roznila. Ja nie wiem co im tak dlugo zajelo skoro kompletnie nic nie zdzialali, bo jak sami przynzali - nie potrafili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 16:47, Los_Emilos napisał:

Miałem ochotę kupować grę ale widzę że lepiej będzie chyba kupić na Xbox''a :/ . Nie
mam ochoty grać znowu w coś pokroju Devil May Cry 3 na PC.


To są tylko plotki, nie jest to potwierdzone. A potwierdzenie dostaniemy w dniu premiery. Także, nie ma co sączyć jadu, że konwersja będzie do dupy. Na xboxie też Dark Souls było paskudne, z limitem szybkości gry i problemem z optymalizacją. Więc jeśli dostaniemy to samo na PC to akurat będzie 1:1 z konsoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 17:39, vegost napisał:

> Miałem ochotę kupować grę ale widzę że lepiej będzie chyba kupić na Xbox''a :/ .
Nie
> mam ochoty grać znowu w coś pokroju Devil May Cry 3 na PC.

To są tylko plotki, nie jest to potwierdzone. A potwierdzenie dostaniemy w dniu premiery.
Także, nie ma co sączyć jadu, że konwersja będzie do dupy. Na xboxie też Dark Souls było
paskudne, z limitem szybkości gry i problemem z optymalizacją. Więc jeśli dostaniemy
to samo na PC to akurat będzie 1:1 z konsoli :)


W gruncie rzeczy masz racje, chodź chciałem już składać zamówienie to jednak wstrzymam się do pierwszych recenzji a szczególnie opinii na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 21:30, Los_Emilos napisał:

W gruncie rzeczy masz racje, chodź chciałem już składać zamówienie to jednak wstrzymam
się do pierwszych recenzji a szczególnie opinii na forach.


Pewnie. Raczej nie sugeruj się recenzjami, jeśli ktoś zrobi gameplay a na tvgry na pewno taki będzie to zobaczysz na własne oczy jak gra się prezentuje i jakie ma dolegliwości względem wersji na konsole. O ile będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz, niestety nie ma co sie spodziewac cudow :/. Zreszta, od poczatku cos czulem, ze z portem moze nie byc tak idealnie jak chca tego PCtowcy, ale... nie ma co sie lamac!! Bo ta gra naprawde zasluguje na uwage. I jakas dziwna rozdzielczosc, ''tylko'' 30fpsow nie ma zadnego wplywu na odbior, wiec jesli tylko, ktos lubi gry w ktorych poziom trudnosci nie polega na nieziemskich headshotach czy milione wrogow to... jest to gra dla niego/niej ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 22:57, korinek2 napisał:

Zaraz, zaraz, co oznacza brak wspomagania dla myszki i klawiatury, całkowite odcięcie
tych kotrolerów od gry ?o.0


Nie.. ktoś coś powiedział i bierzesz to do serca ? Wszystko będzie dobrze. Problemem może być tylko sterownie za pomocą klawiatury i myszki. Bo jak wiesz albo i nie, developerzy czasami robią konwersję gier z konsoli, ale nie przykładają się do sterowania na innych kontrolerach niż na padach. I może się zdarzyć, że grając w Dark Souls będziesz miał problem z komfortowym i niewygodnym sterowaniem w grze. Co więcej, jeśli zablokowali możliwość zmiany podstawowych klawiszy na własne to będzie to powtórka z rozrywki. Czyli chodzi mi tutaj o Devil May Cry 3, gdzie nie można było grać na klawiaturze z powodu "wybranych" ustawień klawiszy przez twórców gry. Nie można było nic zmieniać a klawisze do poruszania się, były rozmieszczone po całej klawiaturze. Totalna bzdura. I bez pada niestety nie można było normalnie grać.

@Piotrek_K ja się cieszę, bo przynajmniej wychodzi na PC. A długo trzeba było błagać na wydanie Dark Souls na blaszaki. Jak gra będzie wyglądać ostatecznie, zobaczymy w dniu premiery. Zacieram rączki, ale poczekam na gamepleye i recenzję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 00:16, Fimbulvinter napisał:

Tak sobie czytam i się dziwię. Czy odpadną wam ręce jak zagracie na padzie?


Po to wychodzi na PC, żeby nie grać na głupich padach. Z resztą w moim przypadku, musiałbym sobie dokupić pada do kompa. Koszt to 100 zł. Nie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 00:27, vegost napisał:

Po to wychodzi na PC, żeby nie grać na głupich padach.

Ja naiwny myślałem, że wychodzi po to by posiadacze PCtów mogli pograć. Głupi ja.

>Koszt to 100 zł. Nie dzięki.
Pierwszy lepszy pad 20 zł. Chyba, że jakimś dziwnym sposobem gra będzie obsługiwać tylko te za ponad 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 00:39, Fimbulvinter napisał:

>Koszt to 100 zł. Nie dzięki.
Pierwszy lepszy pad 20 zł. Chyba, że jakimś dziwnym sposobem gra będzie obsługiwać tylko
te za ponad 100.


W takich dziwnych sposobach lubują się właśnie twórcy gry, mało to było gier które obsługiwały tylko najpopularniejsze pady, pierwsze lepsze, street figher, nbka, poza tym, nie mam prawie żadnego doświadczenia, w grania na padzie w zręcznościówki więc tak łatwo nie będzie mi się przestawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 00:43, korinek2 napisał:

poza tym, nie mam
prawie żadnego doświadczenia, w grania na padzie w zręcznościówki więc tak łatwo nie
będzie mi się przestawić...


Nie ma tragedii. Pierwsze moje zetknięcie z padami (nie licząc dawnych czasów z PSX) to było u kumpla na Xboksie. Kwestia kilkunastu minut. W ciężkich przypadkach godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować