Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2007 o 12:50, Mathijas W napisał:

krasnale są najtrudniejsze...musze sobie z banku wyjść i zrobic kilka eliksirów,thx


Pojedynczo kasuj krasnoludy stylem silnym i oczywiście mieczem stalowym, chyba nie używasz przypadkiem srebrnego co nie? ;) Możesz użyć również oleju z Crinfid, no i oczywiście podpalaj nieludzi Znakiem Igni, jeśli masz wykupione podstawowe talenty spod tego Znaku. Jeśli żywotność spada bardzo szybko użyj Jaskółki i najlepiej też Puszczyka, dzięki czemu możesz więcej razy używać Znaków. Przydatny może być Aard, który jeśli ma wykupione talenty to z łatwością ogłuszysz nieludzi a potem jeszcze łatwiej dobijesz.
Powodzenia, choć ja osobiście pomogłem Scoia''teal. : ]

EDIT: Możesz użyć znaku Quen, przydaje się w czasie walki gdy trzeba szybko wypić jeszcze jakiś eliksir np. dekokt Rafarda Białego jeżeli naprawdę żywotność niesamowicie spadła! Uważaj jednak na toksyczność dekoktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra,ja wolę ludziom pomagać,tylko szkoda,że w tym świecie ludzie i nie ludzie sie nie nawidzą...przydałby sie jakiś ork...jak będe grał następnym razem w wiedźmina opowiem sie za scoiatel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 13:00, Mathijas W napisał:

dobra,ja wolę ludziom pomagać,tylko szkoda,że w tym świecie ludzie i nie ludzie sie nie nawidzą...przydałby
sie jakiś ork...jak będe grał następnym razem w wiedźmina opowiem sie za scoiatel

Ja tak właśnie robię, a na koniec zostawiam sobie jedyną słuszną, drogę neutralności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spojler
Ostatecznie to ja jednak zostałem neutralny, ale tą decyzję można podjąć dopiero pod koniec Aktu IV.
Spojler

Do ludzi się może przyłączę kiedyś, ale następnym razem grę przejdę po stronie Scoia''teal. Po prostu rozumiem nieludzi, że walczą o równe prawa.
A świat jest jaki jest. Orków nie ma, szczerze mówiąc nie wyobrażałbym sobie tego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 12:36, Mathijas W napisał:

ok,Jak coś to już wybrałem zakon,i jeszcze jedno,w tym zadaniu jest taka faza aby pobiec za
Yevinem do kanałów(jeżeli ktos sie opowiedział za zakonem),i tu pytanie,czy trzeba zabic wszystkich
scoiatel w banku a jeżeli tak to jak bo bardzo trudno?


Ja poradziłem sobie z nimi stojąc w rogu, dzięki temu masz przewagę liczebną ich może na raz zaatakować tylko 3 a ty jesteś aż 1, a atakując grupowym stylem masz bonusy wynikające z liczby przeciwników. Znaki Igni na początek pozwoli podpalić dużą grupę,a potem Aard, który ogłuszy pozwalając skończyć z kilkoma. Z mikstur to jaskółka, ewentualnie zamieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOJLER

W III akcie jest szlachcianka która mówi że zgubiła złotą chustę. Kiedy pod koniec aktu (właśnie teraz tu jestem) kupiłem jej tą chustę i jak chciałem dać to się okazało że nie chce ze mną rozmawiać albo to nie ona. Gdzie ją mogę znaleźć? Była ubrana na biało i była naprzeciw urzędu ale teraz ta co tam stoi nie chce ze mną gadać.

SPOJLER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler akt 1

Właśnie mam taki problem. Gram w Wiedźmina już drugi raz na poziomie ciężkim i gdzieś zaginęła mi Vesna znaczy na samym początku była w karczmie, ale od jakiegoś czasu jej nie widziałem, więc mam problem z alkoholem do mikstur a poza tym chciałem wykonać ten quest z odprowadzeniem jej do domu, ale jak podchodzę do tego znaku to są same oprychy a dziewczyny ni ma. Czy może to być spowodowane tym, że mam już za wysoki lewel (bodajże 8)? Zaznaczę że przychodziłem pod ten znak o różnych porach (zaraz po zmierzchu, ok północy i nawet wtedy gdy zbóje sobie już odchodzą czyli o 2.30) i ciągle nic.

spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler akt 1

A rozmawiałeś z nią w karczmie? Zadanie "Spóźniony słowik" można rozpocząć dopiero po pierwszej rozmowie z nią. Po zmroku jest niedaleko karczmy i chce ją napastować kilku zbirów. Może to być jakiś wstrętny bug, ale nie wiem. Raczej nie jest to spowodowane 8 poziomem doświadczenia. Nie wiem tylko czy czasem ona nie pojawia się tam zaraz pierwszej nocy po rozmowie, a potem czy już zadania nie można się podjąć...

spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem się brac do nabijania lvl , tylko jest kilka opuszczonych domów przy których te zielone psy się zabija , i naprzeciwko tego domu jest kryjówka salamandry podobno ^^ i rzeczywiście jest tam ta kryjówka ale na przeciwko niej jest zwykły dom a nie opuszczony :P więc mam pytanie to dobry dom czy nie ? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie 2 raz przechodze wiedzmina i za tym 2 razem gra mi się ci jakiś czas wyłancza czym to jest spowodowanei czy patch rozwiąże ten problem???? jestem w 5 rozdziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zabiłeś Królową Kikimor ręcznie? Pytam, bo nie śledziłem ostatnio tego wątku, wyszukiwarka wywala mi błędy, a przewalanie się ręcznie przez stertę postów mi jakoś nie leży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę, że wszyscy tutaj rzucają spojlerkami i innymi poradami, jak przejść cośtam gdzieśtam xP
ja z innej beczki - kiedy można się spodziewać, że wiedźmin w sklepach będzie już w wersji 1.2 ?
macie też jakieś przypuszczenia/przecieki co tym razem poprawią w patchu >1.2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch 1.2? Przecież się pojawił... poprawia szybkość wczytywania się obszarów gry, a poza tym jakieś małe detale jak późniejsze zdobycie miecza stalowego Sihila. ;)
Dzięki niemu nabrałem chęć do gry. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

***SPOILER***
Mam takie pytanie. Gdzie w III akcie znaleźć szulera z szulerni? Oczywiście chce z nim zagrać w kości.
***KONIEC SPOILERA***

Powtarzam pytanie ponieważ nikt na nie nie odpowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 14:43, El Cascador napisał:

> ***SPOILER***
On jest w jednym z domów za ratuszem. Wejście jest od tyłu z targu i z przodu na ulicy przy
murach miasta.
> ***KONIEC SPOILERA***


Wielkie dzięki, teraz przynajmniej wiem gdzie szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 14:41, stasiecki napisał:

***SPOILER***
Mam takie pytanie. Gdzie w III akcie znaleźć szulera z szulerni? Oczywiście chce z nim zagrać
w kości.
***KONIEC SPOILERA***

Powtarzam pytanie ponieważ nikt na nie nie odpowiedział.


Spoiler
W Wyzimie Handlowej jest długa aleja: po jednej stronie są stragany, po drugiej domy. Przy jednym ze straganów jest kupiec sprzedający podarunki, a na przeciwko niego jest wejście do domu, który jest właśnie tajną szulernią :)
Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować