Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Na ileśtam setek tysięcy płyt mogą się trafić jakieś wadliwe, więc nie ma co się nabzdyczać.

A już się pisze przez "ż" a nie "sz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ostatnio "Siódmą pieczęć" Bergmana, nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że postać Zygfryda z Wiedźmina była wzorowana na bohaterze filmu :) Oto kilka zdjęć, wprawdzie nie ukazują postaci w pełni, ale nawet tu podobieństwo jest widoczne:
http://www.dtek.chalmers.se/~d3wall/pics/7insegl2.GIF
http://www.telegra ph.co.uk/arts/graphics/2007/06/30/bfseal130.jpg
http://www.timeout.com/img/29566/w1 98/image.jpg
http://www.filmsofevillights.org/blog_images/Bergman_TSS_C.jpg
http:/ /img215.imageshack.us/img215/4568/seventh1up3.jpg
http://www.miracosta.cc.ca.us/hom e/gfloren/seventh7.jpg
Zgadzacie się?:) Ciągle mnie to zastanawia. Może macie pomysł, którego z konsulów by spytać, czy projekt postaci Zygfryda inspirowany był właśnie tym bohaterem?
Edit: w niektórych linkach trzeba pousuwać spacje, nie wiem czemu się tak dodało i nie chce poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli chodzi o wygląd to się zgodzę - rzeczywiście podobieństwo. Jednak charakter to Zygfryd ma bardziej uniwersalny niż kopiowany od tego rycerza z filmu (też oglądałem "Pieczęć").

A zapytać się możesz Kasi Kuczyńskiej - to ona głównie odpowiadała za storytelling Wiedźmina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny problem z przedostaniem się na cmentarz. Pomożecie:P?

Tak mnie trochę zastanawia czy będę miał okazję jeszcze raz odwiedzić siedzibę wiedźminów, albo przynajmniej podgrodzie. Czyżby akty ograniczył mi swobodne podróżowanie?... chyba tak;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 18:31, Forgotten napisał:

Mam drobny problem z przedostaniem się na cmentarz. Pomożecie:P?


Pomożemy! tylko przydałoby się gdybyś trochę szczegółów podał... ;P

Dnia 07.04.2008 o 18:31, Forgotten napisał:

Tak mnie trochę zastanawia czy będę miał okazję jeszcze raz odwiedzić siedzibę wiedźminów,
albo przynajmniej podgrodzie. Czyżby akty ograniczył mi swobodne podróżowanie?... chyba
tak;/


No niestety to jedna z niewielu sporych wad wiedźmina - że nie nożna wracać do miejsc w których się już było. Narzuca to trochę zbyt dużą liniowość fabuły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 18:31, Forgotten napisał:

Mam drobny problem z przedostaniem się na cmentarz. Pomożecie:P?

Tak mnie trochę zastanawia czy będę miał okazję jeszcze raz odwiedzić siedzibę wiedźminów,
albo przynajmniej podgrodzie. Czyżby akty ograniczył mi swobodne podróżowanie?... chyba
tak;/

SPOJLER
Siedziby nie odwiedza się do końca gry, tak samo jak nie spotka innych wiedźminów prawie.
SPOJLER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 18:37, Gufs napisał:

Pomożemy! tylko przydałoby się gdybyś trochę szczegółów podał... ;P

II Akt, grabarz nie chcę mi otworzyć bramy. Polecił abym zapytał u władz czy zapłacą za wybicie stworów panoszących się tam nocą... niestety zero reakcji:P

Dnia 07.04.2008 o 18:37, Gufs napisał:

Narzuca to trochę zbyt dużą liniowość fabuły...

Heh dla mnie to żadna wada, ale dostęp do lokacji powinien być jednak otwarty-.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 18:51, Forgotten napisał:

II Akt, grabarz nie chcę mi otworzyć bramy. Polecił abym zapytał u władz czy zapłacą
za wybicie stworów panoszących się tam nocą... niestety zero reakcji:P

Zapytaj Zygfryda (albo Vincenta Maisa, nie pamiętam dokładniektórego). Poza tym wszystko jest w poradniku dołączonym do gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2008 o 18:51, Forgotten napisał:

II Akt, grabarz nie chcę mi otworzyć bramy. Polecił abym zapytał u władz czy zapłacą


Kontynuuj wątek ze śledztwem a z czasem odblokują się różne możliwości dotarcia na cmentarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gram od nowa bo przeszedłem wiedźmina.Powiedzcie gdzie w akcie I , II , III są jakieś fajne miecze.A i jeszcze powiedzcie jakie składniki trzeba mieć żeby wykuć zbroje kruka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Akcie I co najwyżej możesz wykuć sobie miecz z meteorytów jednak nie jest to opłacalne - kawałki które zdobędziesz nie pozwolą Ci na żadną dobrą kombinację. W Akcie II możesz zdobyć (lub kupić) więcej kawałków meteorytów i wykuć z nich porządny miecz (najlepiej z 3 czerwonych kawałków). Również w II Akcie możesz na bagnach na wyspie wyvern (na północny-wschód od Gaju Druidów) znaleźć Harvalla - jest to najlepszy miecz który można mieć tak w II jak i w III Akcie.
Co do Zbroi Kruka to musisz do niej zebrać różne składniki, zależnie od tego po czyjej stronie się opowiesz. Elementy potrzebne do jej zmontowania znajdziesz dopiero w Aktach IV i V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2008 o 13:57, JanoP napisał:

Jak można wypić eliksir?

Wchodzisz w ekwipunek klikając ,,I'''' albo myszką i klikasz ppm na eliksir i go wypijasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2008 o 09:36, Karharot napisał:

W Akcie I co najwyżej możesz wykuć sobie miecz z meteorytów jednak nie jest to opłacalne
- kawałki które zdobędziesz nie pozwolą Ci na żadną dobrą kombinację. W Akcie II możesz
zdobyć (lub kupić) więcej kawałków meteorytów i wykuć z nich porządny miecz (najlepiej
z 3 czerwonych kawałków). Również w II Akcie możesz na bagnach na wyspie wyvern (na północny-wschód
od Gaju Druidów) znaleźć Harvalla - jest to najlepszy miecz który można mieć tak w II
jak i w III Akcie.
Co do Zbroi Kruka to musisz do niej zebrać różne składniki, zależnie od tego po czyjej
stronie się opowiesz. Elementy potrzebne do jej zmontowania znajdziesz dopiero w Aktach
IV i V.

A gdzie znajdę albo kupię meteoryty i jeszcze jak wykuć broń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2008 o 14:19, Matix123 napisał:

A gdzie znajdę albo kupię meteoryty i jeszcze jak wykuć broń?



Najlepsze meteory kupisz w media markt... -.-

A tak na serio to u kazdego kowala... takze u talara.... I z baraniny mozna bylo zabrac chyba... a tak poza tym to na bagnach sobie poszukaj... pozabijaj potworki itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować