Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

9-latek przyniósł do szkoły broń; ojciec, a teraz i media, obwiniają Minecraft

38 postów w tym temacie

To już jest czysty debilizm. Niedługo ludzie będą histeryzować, że "noworodek spojrzał na broń spojrzeniem sugerującym chęć jej użycia - wina Wiedźmina".
Ale czego się spodziewać po świecie, w którym nigdy winni nie są ludzie, tylko gry, broń, środowisko. Możemy za to podziękować postmodernistycznej psyOHOHOlogii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No, przyniósł nóż, młotek i pistolet... wina Minecrafta, co z tego że żadnego z tych
> przedmiotów w Minecrafcie nie ma. : >

Słaby news, czekam na coś w stylu "6-latek przyniósł do przedszkola zabawkową procę, najprawdopodobniej chciał z niej strzelić - wina brutalnej gry o zabijaniu - "Angry Birds"".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedszkolak pobił kolegę bo ten zabrał mu klocek który był mu potrzeby - wina "Tetrisa"

A tak na serio to w tym wypadku głównym problemem jest nieodpowiedzialność rodziców którzy trzymają broń gdzie popadnie jakby to była zabawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rodzice w USA chyba nie są zbyt bystrzy i są głupsi nawet od dzieci, skoro broń kładą na widoku. Później nie potrafią nawet znaleźć normalnego wytłumaczenia, tylko najlepiej wkręcać, że to przez przemoc w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2013 o 13:59, DrakeBurn napisał:

Słaby news, czekam na coś w stylu "6-latek przyniósł do przedszkola zabawkową procę,
najprawdopodobniej chciał z niej strzelić - wina brutalnej gry o zabijaniu - "Angry Birds"".

Bully :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiejcie się śmiejcie, ale kupiłam synkowi na urodziny grę tetris z max 18 graczami w multi, a potem jeździł czołgiem po osiedlu i krzyczał że musi uratować galaktykę przed żniwiarzami. Gry to zło i pan psycholog w TVP mowił że niszczą psychikę i gloryfikują szatana, więc na następne urodziny dostanie coś bezpieczniejszego. Wie ktoś gdzie mogę kupić broń automatyczną, najlepiej od razu pakowaną w formie prezentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten ociec nie powinien mieć dzieci - nie potrafi dopilnować broni przy 9-latku, a potem zwala winę na grę, w której chodzi o stawianie klocków. Szczyt szczytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nosiłem do szkoły talię kart MTG... potrafiłem się nią niekiedy zaciąć przez nowe koszulki do nich. Jak nic za ich pomocą mogłem szerzyć piekło na ziemi...

A tak na serio... Oh... not again... -___-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CO? CO? COOOO?!

Gram w Minecraft od 2010 roku i nigdy w życiu nie przyszło mi do głowy żeby przynosić broń do szkoły. Nie przypominam sobie również, żeby w MC młotki, i broń palna pojawiały się bez instalacji różnego rodzaju modów.

Broń palna pojawia się na przykład za pośrednictwem Flans Moda, do którego aktywnie tworzę paczki z pojazdami, i może dzieciak korzystał z tej modyfikacji, ale nie chce mi się wierzyć żeby 9 latek był w stanie to zainstalować, bo jest to swego rodzaju wiedza tajemna, dla laików.

Powiem więcej, Minecraft jest jedną z najspokojniejszych gier świata. Pozwala rozwijać wyobraźnie, kreatywność i myślenie! Gracz tworzy cały świat jak mu się podoba! A walka z mobami nie jest konieczna.

No ale co poradzić... Ameryka, ojczyzna ludzi odważnych, ziemia idiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Desperacja? Raczej strategia. W sprawach takich jak ta, gdy wina rodzica nie budzi najmniejszej wątpliwości dobrze jest w ramach budowania obrony znaleźć jakiegoś kozła ofiarnego, a gry to koziołek niezwykle ostatnimi czasy popularny. Idę o zakład, że pomysł na wykorzystanie Minecrafta wyszedł od prawnika (pewnie po zorientowaniu się czym takim latorośl się interesuje i w co gra), a ojciec wcześniej nawet nie wiedział co to takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2013 o 15:46, PokerMorda napisał:

Powiem więcej, Minecraft jest jedną z najspokojniejszych gier świata.


szczególnie jak przypadkiem pięknie ściana w piwnicy i trzeba ewakuować cały dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2013 o 15:55, Ostrowiak napisał:

szczególnie jak przypadkiem pięknie ściana w piwnicy i trzeba ewakuować cały dom

Taka piękna ściana, że aż cały dom ewakuują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Powiem więcej, Minecraft jest jedną z najspokojniejszych gier świata.
>
> szczególnie jak przypadkiem pięknie ściana w piwnicy i trzeba ewakuować cały dom

No dobra, czasem zdarzają się sytuacje kryzysowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować