Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2007 o 10:21, marian538 napisał:

/.../


Ja np mam włączoną tą funkcję ( C&Q) i mi to w żaden sposób nie przeszkadzało w kręceniu. Swój
Athlon 64 3800+ X2 podkręciłem do 2,4 z 2,0 GHz. tez miałem z tym problemy.
Po pierwsze zasilacz - wcześniej miałem za słaby i 20pinowy a płyta potrzebowała 24 pin ( tak
myśle)
Po drugie ramy mi nie dawały tady, ale po założeniu radiatorków i podniesieniu napięcia poszło
:P

Tak więc może to wina płyty, może ma małe możliwościo do OC, ale to dziwne, że raz działa a
raz nie.......hmm....a w sumie to o ile go podkręciłeś??


Problemy zaczynają się 2,1GHz z 2,0 GHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odkryłem dlaczego tak się dzieje. Metodą prób i błędów dowiedziałem się, że moja płyta nie jest ta
inteligentna za jaką się uważa. W linijkach gdzie zmienia się mnożnik fsb procesora i mnożnik magistrali ht było
ustawione auto, funkcja domyślna (w moim przypadku ht=1 mnożnik fsb=10) po zmianie ręcznie na te funkcje
jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie temperatury procka. Na starym biosie gdy podkręciłem procka z 2,0 do 2,1GHz temperatura wynosiła
46C podczas testowania pracy w stresie. Teraz po aktualizacji biosu i przetaktowaniu na 2,2GHz temp nie przekracza 41C i testuje kompa już od ponad godziny w stresie.
Czy to możliwe? Nie zmieniałem chłodzenia w sprzęcie i nie podkręcałem pracy wentylatorków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 15:52, Angar0pl napisał:

Medieval2, X3 reunion,heroes5,Guild Wars


te gry które wymieniłeś powinny ci spokojnie śmigać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad zakupem 8800gts tylko nie wiem jaka firma jest najlepsza . Może ktoś kto ma tą kartę podzieliłby się doświadczeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 17:14, cmurder napisał:

Witam zastanawiam się nad zakupem 8800gts tylko nie wiem jaka firma jest najlepsza . Może ktoś
kto ma tą kartę podzieliłby się doświadczeniami


Ogólnie teraz wszystkie firmy maja takie same modele 8800gts. Nvidia zabroniła ich podkręcać. Dobre firmy to mniej więcej Gigabyte, gainward, BFG, leadtek podobno jest też całkiem dobry. Skolei jeśli myslisz o podkręcaniu swojego nabytku to Galaxy będzie dobry. Wybór należy do ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 17:20, TigerXP napisał:

> Witam zastanawiam się nad zakupem 8800gts tylko nie wiem jaka firma jest najlepsza . Może
ktoś
> kto ma tą kartę podzieliłby się doświadczeniami

Ogólnie teraz wszystkie firmy maja takie same modele 8800gts. Nvidia zabroniła ich podkręcać.
Dobre firmy to mniej więcej Gigabyte, gainward, BFG, leadtek podobno jest też całkiem dobry.
Skolei jeśli myslisz o podkręcaniu swojego nabytku to Galaxy będzie dobry. Wybór należy do
ciebie!


Niewprowadzaj ludzi w bląd. EVGA ma fabrycznie podkręcone karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 17:22, Dead-pl napisał:

> Witam zastanawiam się nad zakupem 8800gts tylko nie wiem jaka firma jest najlepsza . Może
ktoś
> kto ma tą kartę podzieliłby się doświadczeniami

Co prawda posiadam wersje GTX, ale śmiało moge ci polecić http://www.4max.pl/default.asp?g=&gg=&produkt=2455

Dzięki za rade aż się dziwie ze sam na to nie wpadłem gdyż obecnie mam 7900gt ko superclocked od evga pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2007 o 17:24, Dead-pl napisał:

Niewprowadzaj ludzi w bląd. EVGA ma fabrycznie podkręcone karty.


To ty niewprowadzaj ludzi w błąd. 8800GTS EVGA ma takie same zegary jak każdy inny 8800GTS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie czemu nie mogę podnieść magistrali fsb więccej niż 350 mhz mój konfig : core 2 duo e 6300 2gb ram g skill 6400 800mhz płyta asus p5b deluxe. powyżej 350 komp po kilku minutach wyłacza się , na benchmark pl czytałem ostatnio że ten procek na boxowym chłoddzeniu możę polecieć na fsb 400 mhz nie wiem ale to na pewno nie wina pamięci może musze podnieść napięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 17:33, Dead-pl napisał:

>
> > Niewprowadzaj ludzi w bląd. EVGA ma fabrycznie podkręcone karty.
>
> To ty niewprowadzaj ludzi w błąd. 8800GTS EVGA ma takie same zegary jak każdy inny 8800GTS!

http://www.evga.com/products/moreinfo.asp?pn=640-P2-N827-AR <== najpierw coś wprawdź zanim
coś powiesz !

dokładnie moj 7900gt ko superclocked leciał spokojnie na core 580mhz memory 1700 mhz i to na standardowym chłodzeniu w 3 dmark 06 5800pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich zaglądających tutaj hackerów, i nie tylko ;)

Mam pytanie dotyczące napędu DVD. Konkretnie jest to model Compaq spotykany w laptopach (np. compaq armada m700), lub komputerkach typu desktop slim.

Problem polega na tym, że pomimo zainstalowania przeróżnych sterowników, umożliwiających odtwarzanie płyt DVD, po włożeniu filmu, wyskakuje komunikat o nieprawidłowym regionie napędu. We właściwościach napędu DVD faktycznie widnieje "region 1" i za Chiny ludowe nie chce zaakceptować zmiany na "region 2", niezależnie od tego, czy wybieram Polskę, Albanię, czy... Zjednoczone Emiraty Arabskie :) Po prostu wyskakuje komunikat, że nie można zmienić regionu i już. W oknie właściwości, nad numerem regionu, jak byk widnieje informacja, że mogę go zmienić jeszcze 4 razy. Nie wiem czy podanie konkretnej nazwy napędu w czymś może pomóc, jednak w związku z tym, że komputer zostawiłem na weekend w akademiku, bardziej szczegółowe dane odnośnie napędu mógłbym podać za kilka dni. Acha, przed zainstalowaniem kolejnych sterowników, usuwałem te zainstalowane wcześniej.

Moje pytanie dotyczy raczej kwestii, czy ktoś się spotkał z takim problemem i jak go ewentualnie rozwiązał?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się