Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Ból zęba = POMOCY / Dobry sposob by go zabic i spokojnie spac HELP

62 postów w tym temacie

A mnie wkurza gdy ktoś chodzi wokół mnie w kółko narzekając tylko jak go coś boli (ząb i głowa najczęstsze dolegliwości...). Ja jak mnie coś boli nie trobię o tym na boki, tylko w samotności znoszę ból ;P No dobra, z samotnością przesadziłem, ale czaicie motyw? he? Po prostu nie przejmuje się bólem (zwłaszcza fizycznym, bo można zapomnieć, tylko trzeba po prostu o tym nie myśleć-motyw buddyjskich mnichów aka Shao-lin, czaicie? he?). No to tyle na dziś, heh?!

PS. Doceńcie moje starania artystyczne i zdolności twórcze :P Wczuwam się w rolę "pismaka" xD Taki felietonik... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 21:07, Mistic napisał:

22 lata? To pomysl z upojeniem alkoholowym wydaje sie byc najodpowiedniejszy ^_^


ta a potem jak bedzie mi zeba leczyl to znieczylenie nie bedzie dzialac wole nie bo jak znam zycie albo bedzie mi go kanalowo jechal albo cos gorszego... Hmm zawsze narkoza zostaje... nie lubie nie lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś sie boi dentysty to niech uważa... Bo może trafić na takiego (przygłupa :)) że strzeli znieczulenie (dowolnym sposobem) i już odwrotu nie ma... :*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 21:16, BIZZ2 napisał:

Ja tam mam bardzo zdrowe zęby:P nie pamiętam kiedy byłem u dentysty(4lata?) Nie bolą mnie ani
nic:D


Szczesciaz mi sie ukruszyl cholernik jeden :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam kiedy byłem u dentysty ale jak byłem dużo młodszy nie myłem zębów:P i jak chodziłem do dentysty zawsze mówił że mam bardzo dobre zęby:P
No wiadomo mam tak chyba z 3 pląby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 21:20, BIZZ2 napisał:

Nie pamiętam kiedy byłem u dentysty ale jak byłem dużo młodszy nie myłem zębów:P i jak chodziłem
do dentysty zawsze mówił że mam bardzo dobre zęby:P
No wiadomo mam tak chyba z 3 pląby


3 pląby??? Człowieku tera zdałem sobie sprawe że mam super farta. Ja nie miałem ani 1 pląby w życiu (na szczęście)
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz:P ale mnie przynajmniej ząb nie boli:P już od kilku lat:D a pląby miałem zakładane hmm jakieś 6,7 lat temu czyli jak miałem koło 8,9lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest forum o grach a nie o prywatnych problemach, zglaszam ten temat do modertora o usuniecie go !
Nie bedziecie tutaj robic drugiego GOLa. Nie po to stamtad sie przenioslem tu, zeby tutaj czytac glupie topici...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 23:42, Radament napisał:

Nie bedziecie tutaj robic drugiego GOLa. Nie po to stamtad sie przenioslem tu, zeby tutaj czytac
glupie topici...

Odhacz sobie tematy freestyle i po problemie. Problem jest badziewny, ale nadaje się do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 21:17, WolfClub napisał:

Szczesciaz mi sie ukruszyl cholernik jeden :/

Nie szczęściarz, tylko nie robi sobie kompostu w ustach. :)

Na nagłe przypadki bólu zęba powinieneś mieć w domu płyn do płukania usta w postaci nierozcienczonej. Normalnie taki płyn się rozciencza i płucze się usta, ale w nagłych wypadkach można tego płynu nabrać do ust bez rozcienczania, co pozwala na kilka godzin wykończyć bakterie w miejscu zapalnym - musisz tylko zalać nim zęba z dziurą. Nie jest to przyjemne bo płyn jest tak mocy, że złuszcza nabłonek ust i dziąsła (dość żrące), ale pozwala przetrwać do momentu aż lekarz umieści bojowy ładunek antybiotyku. Mozna to ćwiczyć jakąś dobę lub dwie, ale nie dłużej bo usta bedziesz miał takie jakbyś się najadł wapna gaszonego. ;)
I na koniec, masz nauczkę na przyszłość. Pozwolenie na ukruszenie zęba, to tak jakbyś sobie naciął rękę, nawalił do rany brudnej ziemi i czekał pół roku, żeby zobaczyć co się dzieje. Wbrew pozorom usta, to biologicznie najbrudniejsze miejsce na ciele człowieka (sic!), więc pozwolenie, żeby zrobiła się tam rana (dziurawy ząb), to conajmniej lekkomyślność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Środki przeciwbólowe na pewno w tym przypadku były by przydatne. Należy jednak uważać, aby nie przedawkować, albo nie natrafić na uczulający składnik leku (np. na paracetamol). Pomóc również może zimny okład w okolicach zęba lub ucisk dwoma palcami "pod" uchem "za" żuchwom. Unikał bym również gorącego i zimnego jedzenia oraz napoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie jest złośliwość ani żart - ja wczoraj byłem udentysty i pozbyłem się swojego parszywego zęba i mam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposób na ból zęba - dentysta. Bezsprzecznie jedyny skuteczny na dłuższą metę. W tym roku musiał się zajac moim jednym zębem, który zaczął strasznie boleć. Przeziębiłem się, przewiało mnie i okazuje się, że to spowodowało jakieś tam uszkodzenie we wnętrzu zęba. Na szczęście (?) zamiast go wyrwać dentystka zdecydowała isę ratować za pomocą leczenia kanałowego. Brrrr.. aż mnie ciarki przechodza jak sobie przypominam. Okazało sie, ze zamiast normalnych trzech kanałów mój ząb ma cztery.. co oznaczało więcej bólu. Dwie wizyty i się udało. Ale mówię Wam, w wojsku do torturowania wrogów powinni zatrudniać dentystów.. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 08:37, HumanGhost napisał:

Najlepszy sposób na ból zęba - dentysta. Bezsprzecznie jedyny skuteczny na dłuższą metę. W
tym roku musiał się zajac moim jednym zębem, który zaczął strasznie boleć. Przeziębiłem się,
przewiało mnie i okazuje się, że to spowodowało jakieś tam uszkodzenie we wnętrzu zęba. Na
szczęście (?) zamiast go wyrwać dentystka zdecydowała isę ratować za pomocą leczenia kanałowego.
Brrrr.. aż mnie ciarki przechodza jak sobie przypominam. Okazało sie, ze zamiast normalnych
trzech kanałów mój ząb ma cztery.. co oznaczało więcej bólu. Dwie wizyty i się udało. Ale mówię
Wam, w wojsku do torturowania wrogów powinni zatrudniać dentystów.. ;-)

mojego zęba sie juz nie udało uratować bo kilka lat temu już był robiony kanałowo i teraz tak pękł że tylko nadawał sie do usuniecia - a szkoda bo lubię swoje rzeczy i nie chcę sie ich pozbywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego pecha, że mam bardzo wrażliwe zęby i jak wda się próchnica to na bank wyjdzie też nerw. Przed przeraźliwym bólem ratują mnie jedynie regularne wizyty u dentysty. Następna w styczniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego stomatologa specjalista od czyszczenia kanałów ;) opowiadał mi raz jak dentyści w Stanach radzą sobie z bolącymi zębami u osób nie ubezpieczonych ;D Zamiast drogich leków antybakteryjnych do "zabijania" zębów, używają substancji opartej na chlorze coś podobnego do naszego Domestosa xD
Najlepsze jest to, że efekty podobno są jednakowe ;D

To taka uwaga dla domowych majsterkowiczów w desperacji ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować