Zaloguj się, aby obserwować  
Skywalker

Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpiady - temat ogólny

1171 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2008 o 11:27, RedKelvin napisał:

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co to jest ucieczka?


Ucieczka to nic innego jak oderwanie się od peletonu (czyli najliczniejsza główna grupa) przez jedno lub kilka lub kilkanaście zawodniczek, które odjeżdzają do przodu przed peleton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 11:31, Rzezim napisał:

> Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co to jest ucieczka?

Ucieczka to nic innego jak oderwanie się od peletonu (czyli najliczniejsza główna grupa)
przez jedno lub kilka lub kilkanaście zawodniczek, które odjeżdzają do przodu przed peleton.


thx:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 09:27, mati285 napisał:

> O ile lepiej prowadzi to Eurosport gdzie mamy transmisję non stop i zero redaktorów.


Tomasz Jaronski i Krzysztof Wyrzykowski nie tylko wspaniale komentuja kolarstwo :)

Już za 20 minut, pierwszy mecz szczypiornistów na IO! Pierwszy mecz z gospodarzami, a wiadomo jak jest z gospodarzami.. :)

O 16:00 polscy siatkarze, zmierzą się z Niemcami, miejmy nadzieje, ze dokopią Niemcom i wyjdziemy zwyciesko chociaz w jednej dyscyplinie zespolowej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo mecz piłki ręcznej Polska - Chiny.

My - vicemistrzowie świata, Chiny jak to Chiny niezbyt silna ekipa z tego co wiem. Liczę na medal naszych szczypiornistów, ale siatkarzy również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość narzeka, że Polska nie ma medali, a takie Zimbabwe czy Uzbekistan już mają. Na razie nie było rozgrywanych startów, w których polacy, maja (bardzo) duze szanse na medal. Czwórka wioślarzy na razie awansowała do półfinalów, Leszek Blanik ( ciekawostka : Pierwszy Polak, którego nazwisko nosi gimnastyczny element - skok - przerzut podwójne salto w przód w pozycji łamanej "blanik". Skok ten wpisany został do przepisów sędziowskich Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej (FIG) pod numerem 332.), awansował do finału skoku (gimnastyka) z drugim wynikiem. Dopiero 18 sierpnia finał. Za kilka (nascie?) dni, zmagania rozpoczna nasi najlepsi "ciężarowcy". Marcin Dołęga i Szymon Kołeci mają największe szanse na medale. Dołęga +105 kg, a Kołecki +94 kg, w takich kategoriach będą startowac. Szymon Kołecki, juz na treningach bije rekordy świata w dwuboju. Tylko czekać na jego występ. "Isia" Radwańska to kolejna szansa na medal dla Polski. Polska tenisistka, jest 9 w rankingu WTA i ma spore szanse na wywalczenie medalu w pekinie. Są jeszcze Piłkarze ręczni, którzy również będą się bili o medal i mają na niego realna szanse. Siatkarze i siatkarki, rowniez maja szanse, ale male (nie sadze aby zdobyli medale). Sa jeszcze przeciez w żeglarstwie Kusznierewicz i Życki, faworyci do złota. Jeszcze jest Otylia Jędrzejczak w pływaniu, polscy szermierze i szermierki, które mają bardzo duże szanse na medale. Dowód? Panowie są Mistrzami Europy :). Mogę jeszcze wymieniać, ale mi się nie chce i po co mam wymieniać? Mamy duże szanse, na dużo medali. Wystarczy poczekac, bo jeszcze czas na konkurencje, w ktorych wystapia polscy faworyci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 13:03, Budep napisał:

"Isia" Radwańska to kolejna szansa na medal dla Polski.

W medal Radwańskiej nie bardzo wierzę. Raz, że ma kontuzję palca, która to kontuzja nie ułatwi jej gry a dwa, że ma po drodze takie przeciwniczki, z którymi już przegrywała i musiała by mieć sporo szczęścia żeby dojść do półfinału. A tam na nią będzie czekała Serena Williams :-)

Dnia 10.08.2008 o 13:03, Budep napisał:

Mamy duże szanse, na dużo medali. Wystarczy poczekac, bo jeszcze czas na konkurencje, w ktorych wystapia polscy faworyci :)

Ktoś liczył, że mamy 30 medalowych szans. A przyjmując, że połowa się nie sprawdza, to powinniśmy mieć ok. 15 medali. A więc ok. 250 naszych sportowców medalu nie zdobędzie.
Nie ma się więc co się na razie przejmować, że nasi startują i nie zdobywają medali, bo tak być musi :-)
Zwłaszcza, że wiele konkurencji polega na tym, że po drodze są eliminacje i na finały trzeba poczekać.
Na razie dobrze, że piłkarze ręczni nie ulegają presji dopingu dla gospodarzy i leją Chińczyków. Porażka naszych jest już praktycznie niemożliwa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2008 o 14:09, A-cis napisał:

Na razie dobrze, że piłkarze ręczni nie ulegają presji dopingu dla gospodarzy i leją
Chińczyków. Porażka naszych jest już praktycznie niemożliwa :-D


Dokładnie. :)
Wspaniały mecz w wykonaniu naszych rodaków.
Moim zdaniem, największym faworytem do medalu są właśnie szczypiorniści, oraz... siatkarze. Siatkarkom nie wróżę zbyt długiego udziału w imprezie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Otylii znów się nie powiodło. Tym razem nie zdołała awansować do finału na 400m dowolnym (czy jak kto woli kraulem) co prawda zabrakło jej jedynie jednej pozycji,ale niepokojąca jest postawa naszych pływaków. Podczas,gdy już w kwalifikacjach jak z rękawa sypią się rekordy olimpijskie (na 100m grzbietem pań zwyciężczynie trzech kolejnych biegów ustanawiały nowy rekord), rekordy poszczególnych kontynentów,a niektórzy już ocierają się o rekord świata (jak chociażby Coventry na 100m grzbietem,której zabrakło trzech setnych) to nasi pływacy mają problemy z poprawieniem życiówek (chyba tylko Baranowskiej i Mazurek się to udało). A jeżeli na imprezie do której przygotowują się cztery lata nie mogą przekroczyć życiówki to coś chyba jednak jest nie tak. Niestety pokazuje to jak bardzo świat poszedł do przodu podczas gdy my stoimy w miejscu i obawiam się,że na pływalni nie zdobędziemy żadnego krążka, choć pozostają jeszcze koronne dystanse Otylii, Korzeniowskiego i Sawrymowicza. Cieszy natomiast gładkie zwycięstwo szczypiornistów nad gospodarzami.

PS. Amerykanie właśnie pobili rekord świata w eliminacjach na 4x100 kraulem nawet bez Phelpsa w składzie. Niesamowity jest poziom tych igrzysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczypiorniści bardzo pewnie pokonali Chińczyków 33-19, zwycięstwa należało się spodziewać, martwi jednak nieco różnica miedzy naszymi zmiennikami a graczami podstawowymi, choć słabsza nasza postawa w drugiej połowie wynikała pewnie z tej przewagi, jaką wypracowaliśmy w pierwszych 30 minutach. Ogólnie początek dobry. Siatkarze zagrali bardzo dobrze pierwszego seta w meczu z Niemcami, dalej nie wiem bo nie widzę ;]
Martwi mnie dyspozycja pływaków a przede wszystkim tłumaczenia "ekspertów" i samych zawodników (Paweł Korzeniowski), że to nie był ten najważniejszy dystans itd... Uważam, że nawet jeśli dystans nie jest najważniejszy to tacy zawodnicy jak Otylia czy Korzeniowski powinni kwalifikować się do finału. Tym bardziej, że Otylia w Atenach zdobyła dwa wicemistrzostwa na dystansach na których tutaj była 17 i 9. Myślę, że czołówka w pływaniu nam uciekła. Przespaliśmy te 4 lata. Tak, od Igrzysk w Aten (no, może świetne były jeszcze MŚ w Montrealu w naszym wykonaniu) nie zrobiliśmy żadnego znaczącego postępu. Rezultaty, które w Grecji dawały medale tutaj nie dają finałów. I nie ma się co tym usprawiedliwiać, skoro inni poszli do przodu to widać nasi nie są najlepiej przygotowani. Skoro dystanse nie były koronne, najważniejsze to co z Przemkiem Stańczykiem, który fatalnie wypadł w swojej koronnej konkurencji? To naturalne, że pływacy pływają coraz szybciej, tyczkarze skaczą coraz wyżej... zobaczymy jak wypadnie Otylia na swoim "koronnym" dystansie, choć wierzę w awans do finału medal wydaje mi sie bardzo odległy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już trochę lepiej , punktowane miejsce szpadzisty a także Paulina Brzeźna ósme miejsce , naprawdę to dobre wyniki . Piłkarze ręczni wygrali , wioślarze pokazali kto będzie liczył się w walce o złoto , kajakarze też dobrze i tylko szkoda Otylii Jędrzejczak , trzeba mieć nadzieję , iż na swoim koronnym dystansie wywalczy medal , mówię tu o delfinie na 200 metrów . Jeśli chodzi o pływaków Amerykańskich , to ich potęgę widać między innymi po tym jak w rezerwowym składzie pobili rekord świata w sztafecie 4x100 m a co dopiero kiedy popłynie czwórka najlepszych ? Wiadomo , kolejny rekord świata ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasi siatkarze prowadzą 2:0. Pierwszy set poszedł gładko 25:17, ale w drugim były istne męczarnie - Niemcy konsekwentnie wykorzystywali błędy w bloku naszej drużyny i walka o drugiego seta trwała do samego końca jednak nasi wygrali 33:31, uff ależ emocje, teraz pora na trzeciego seta... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 17:23, Sheloi napisał:

Nasi siatkarze prowadzą 2:0. Pierwszy set poszedł gładko 25:17, ale w drugim były istne
męczarnie - Niemcy konsekwentnie wykorzystywali błędy w bloku naszej drużyny i walka
o drugiego seta trwała do samego końca jednak nasi wygrali 33:31, uff ależ emocje, teraz
pora na trzeciego seta... :)


Tak na dobrą sprawę innego wyjścia niż zwycięstwo to nie ma :P Niemcy to żadne światowe gwiazdy, choć w dzisiejszej siatkówce trzeba liczyć się z każdym. Osobiście uważam jednak, że na medal nie mamy co liczyć, bowiem polscy siatkarze w wybornej formie nie są, choć większe turnieje są dla nich mobilizacją. Bądź, co bądź wygrać trzeba, no bo jakby inaczej ^^

PS: Sam meczu nie oglądam, ze względu na podniecenie jakie mnie zawsze ogarnia :P Sam jestem siatkarzem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Niemcy nie są bądź nie powinni być dla naszych siatkarzy większym wyzwaniem, jednak to co się działo w 2 secie przyprawiało mnie o palpitację serca xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 17:35, igorinho napisał:

że na medal nie mamy co liczyć, bowiem polscy siatkarze w wybornej formie nie są

Trudno powiedzieć kto na medal może liczyć a kto nie. W drugiej grupie znajdują się zespoły zupełnie do pokonania (jak dobrze, że Brazylia jest z nami w grupie!:)). W ćwierćfinale przy dobrej dyspozycji spokojnie możemy powalczyć. Choć nie ukrywam - wybornej formy nie widać, ale poczekamy, zobaczymy ;] Ja w medal akurat wierzę.

Dnia 10.08.2008 o 17:35, igorinho napisał:

większe turnieje są dla nich mobilizacją.

Trudno nazwać to regułą. Jeśli chodzi o naszych siatkarzy to potrafią zaskoczyć in plus, ale także in minus. Owszem, są wicemistrzami Świata, ale także... 11 zespołem Europy. No i w ostatnich IO można było dość łatwo minąć Brazylię a nasi zaczęli się męczyć z Argentyną (chyba było 2-0 i skończyło się 3-2 jeśli się nie mylę) i skończyło się trafieniem na Kanarki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 17:40, Sheloi napisał:

Oczywiście Niemcy nie są bądź nie powinni być dla naszych siatkarzy większym wyzwaniem, jednak to co się
działo w 2 secie przyprawiało mnie o palpitację serca xD


Hehe no sam wynik wiele mówi :) Z pewnością nie było piłek oddanych za darmo. Chłopie, ale przed meczami z Serbią, Rosją i Brazylią to od razu podczep się do kroplówki, albo zamów miejscówkę w karetce :PP Ale będąc realistą Polacy dostaną w tych trzech meczach po gaciach, zaprawdę powiadam Ci :P

PS: Oho piłka meczowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hura! Polacy wygrali z niemcami w siatkówce:) Ale ostatniej ścinie polaka połka była bardzo bilsko lini! Szkoda by było gdybyśmy przegrali. Niemcy też w sumie dobrze grali, ale często błędy popełniali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 17:49, igorinho napisał:

PS: Oho piłka meczowa

A mówiłeś, że nie będziesz oglądał ;P A co do meczów z Brazylią, Serbią czy Rosją to już się zaopatrzyłem w niezbędny zapas...piwa xD

Tak jest wygraliśmy 3:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 17:46, mała16 napisał:

Trudno powiedzieć kto na medal może liczyć a kto nie. W drugiej grupie znajdują się zespoły zupełnie do
pokonania (jak dobrze, że Brazylia jest z nami w grupie!:)). W ćwierćfinale przy dobrej dyspozycji spokojnie
możemy powalczyć. Choć nie ukrywam - wybornej formy nie widać, ale poczekamy, zobaczymy ;] Ja w medal
akurat wierzę.


To się nazywa patriotyzm :PP Ale wiesz, do tego ćwierćfinału też trzeba się dostać, a przecież my potrafimy przegrywać z Egiptem xD Nie, no ale tak na serio to liczę na pierwszą szóstkę turnieju, bo o więcej byłoby trudno...

Dnia 10.08.2008 o 17:46, mała16 napisał:

Trudno nazwać to regułą. Jeśli chodzi o naszych siatkarzy to potrafią zaskoczyć in plus, ale także in minus.
Owszem, są wicemistrzami Świata, ale także... 11 zespołem Europy. No i w ostatnich IO można było dość
łatwo minąć Brazylię a nasi zaczęli się męczyć z Argentyną (chyba było 2-0 i skończyło się 3-2 jeśli się nie
mylę) i skończyło się trafieniem na Kanarki...


No więc trzeba każdego traktować poważnie. Dziś się udało, w następnym meczu trzeba będzie grać lepiej i nie popełniać błędów z dziś, bądź popełniać ich mniej.

Sheloi ===> Heh nie oglądałem tylko rodzice się podniecali i wypróbowywali możliwości głosowe televizora :P a piwa będzie Ci potrzebna duża ilość, bo po porażkach będzie trzeba w czymś utopić smutek i gorycz xD

Brawo Polacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 18:01, igorinho napisał:

To się nazywa patriotyzm :PP

No taka juz jestem XD To wszystko przez te MŚ.

>Ale wiesz, do tego ćwierćfinału też trzeba się dostać, a

Dnia 10.08.2008 o 18:01, igorinho napisał:

przecież my potrafimy przegrywać z Egiptem xD

Heh, widać, że siatkówki nie ogladasz :P Dobrze wiesz, że wtedy byliśmy na początku naszych przygotowań i najważniejsi, podstawowi zawodnicy dopiero wchodzili w te mecze (choć z Egiptem to chyba było zupełnie pomieszane) i wyszło co wyszło ;P tutaj jest co innego, każdy wie o co gra. Wątpię, że drugi raz zdarzy sie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3-0 ze Szwabami. To najbardziej lubie! :). Mysle, ze w sportach zespolowych, najwieksze szanse maja ręczni i siatkarze. Oczywiscie, do mojego poprzedniego posta, co do szans medalowych, zapomnialem dodac lekkiej atletyki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować