Zaloguj się, aby obserwować  
Tomoya-kun

Visual Novel - temat ogólny

1301 postów w tym temacie

Jestem chętny do zagrania. Ktoś rzuci jakiś ciekawy tytuł ? Kompletny laik ze mnie w tym temacie więc proszę o radę. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 18:21, Tomoya-kun napisał:

> Jeśli ktoś miałby czas, chęć i wiedzę do pomocy to liczę na taka osobę.
Jak chcesz to moge ci pomóc bo siłą rzeczy też w końcu coś wiem o VN :)

W nocy zabrał bym się za zrobienie części tej listy i podesłał bym ci żebyś zobaczył jak to wygląda. Dopisało by się potem resztę, wypytało modów o linki (można by jeszcze wrzucić linki do openingów z gier lub gameplayów bo trudno ocenić grę po samym opisie). Potem by się tu wkleiło i poprosiło o przyklejenie. Mail i gg to te na gramsajcie?

Dnia 07.07.2009 o 18:21, Tomoya-kun napisał:


No i co do posta troche wyżej
Yume miru Kusuri i Suika A.S. są świetne(zwłaszcza to pierwsze) ale do haremówek ich
bym nie zaliczył. Ponieważ tam scenariusze dzieją się w inny sposób niż w reszcie wymienionych
przez nas tytułów. Tu mamy kilka scenariuszy ale dzieją się one po kolei, a nie wszystkie
na raz gdzie z czasem wybija się przez nas wybrany.

Co do Suiki to prawda ale nie w YMK. Podobnie jest zresztą w EFie. YMK ma przecież typowy styl gry gdzie, który scenariusz rozegrasz zalezy od wyborów w grze.
>A co do Heart to owszem średniak ale przyjemny, owszem główny bohater

Dnia 07.07.2009 o 18:21, Tomoya-kun napisał:

to ofiara ale za to scenariusze dziewczyn całkiem mi się podobały. No i najbardziej on
budową przypomina garemówki ecchi(aby nie powiedzieć Hentai)

Cóż niby budową przypomina (podział na odcinki był fajny). Ale dla mnie było trochę kiepsko (chopciazby dlatego, że mamy 3 główne routy i 2 dodatkowe). Ja na przykład żalowałem, że sekretna postać (mam nadzieje że wiesz o kogo mi chodzi) nie miała swojego scenariusza. Co do bohaterek to jak dla mnie płytkie i zbyt stereotypowe. Pół tsundere pół genki-girl, która gardzi głównym bohaterem ; big boobed shy girl, loli, nee-san głównego bohatera i nauczycielka. Szczerze to żadna z nich mi nie przypadła do gustu (co jest trochę zniewagą dla VN bo po to się robi wiele bohaterek żeby każdemu chociaż jedna się spodobała).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 18:32, 4ny4 napisał:

Jestem chętny do zagrania. Ktoś rzuci jakiś ciekawy tytuł ? Kompletny laik ze mnie w
tym temacie więc proszę o radę. ;-)

No to jak każdemu rzucę na początek Yume Miru Kusuri. Myślę że dla początkującego gracza będzie idealna (bad endów jest nie wiele, postacie oryginalne, muzyka i historia na najwyższym poziomie)
Btw. wreszcie temat w którym czuje się jak w domu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 18:32, Fouton napisał:

W nocy zabrał bym się za zrobienie części tej listy i podesłał bym ci żebyś zobaczył
jak to wygląda. Dopisało by się potem resztę, wypytało modów o linki (można by jeszcze
wrzucić linki do openingów z gier lub gameplayów bo trudno ocenić grę po samym opisie).

Dobry pomysł i i trzeba dodać ostrzeżenie których są sceny 18+(czyli w większości, bo o ile graczowi to nie przeszkadza to reszta domowników może się zdziwić)

Dnia 07.07.2009 o 18:32, Fouton napisał:

Potem by się tu wkleiło i poprosiło o przyklejenie. Mail i gg to te na gramsajcie?

Tak, tylko pisz raczej na maila bo na gg praktycznie nie wchodze.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 18:44, Tomoya-kun napisał:

Dobry pomysł i i trzeba dodać ostrzeżenie których są sceny 18+(czyli w większości, bo
o ile graczowi to nie przeszkadza to reszta domowników może się zdziwić)

Ogólnie najlepiej wypisać wszystkie genre tej gry jak na vndb.org żeby osoba mogła się zorientować czy ta gra to nvl, rpg a może adv. No i kto jest głównym bohaterem - w końcu ktoś mógł by się zdziwić trafiając na yuri albo otome :)

A tak jak już poruszyłem temat yuri to ciekawi mnie czy jako jedyny czekam tu na translację Sono Hanabira ni Kuchizuke wo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 18:50, Fouton napisał:

A tak jak już poruszyłem temat yuri to ciekawi mnie czy jako jedyny czekam tu na translację
Sono Hanabira ni Kuchizuke wo?

Najprawdopodobniej tak. Ja np. nie powiem abym przepadał za VN z yuri w roli głównej. Wiem że teraz rządzi wolność orientacji ale wole tradycyjne pary i historie z nimi związane(choć Vn z yuri napewno mają ciekawe CG ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak z tą listą to zastanawiam się czy nie wyjdzie ona za duża? Przyklejona tu zajmowała by bardzo dużo miejsca. Czy nie lepiej umieścić ja gdzieś indziej a przykleić link do niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 19:02, Fouton napisał:

Hmm tak z tą listą to zastanawiam się czy nie wyjdzie ona za duża? Przyklejona tu zajmowała
by bardzo dużo miejsca. Czy nie lepiej umieścić ja gdzieś indziej a przykleić link do
niej?

Coś takiego jest w wielu tematach, bo rzeczywiście pełna lista zajmowała by spory kawałek strony. Ale jeszcze zobaczy się jaka ostatecznie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 21:41, 4ny4 napisał:

Mam jeszcze takie pytanie. Te VN się skądś ściąga czy może przez przeglądarkę "gra" ?

Cirno juz odpowiedział więc tylko dodam, że Yume Miru Kusuri zajmuje 2.3 Giga (jeśli dobrze pamiętam) więc trochę ściągać trzeba. Chyba że wolisz kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem właśnie regulamin forum i nie znalazłem żadnego odniesienia że nie wolno linkować. Nie wolno tylko dawać linków do stron z piratami (i pochodnych) oraz linków które były by reklamą. Tak więc widzę że niema żadnych przeciwwskazań aby zrobić listę wraz z linkami do patchów. W takim razie zabieram się do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie w temacie Manga i Anime Akashi napisał kiedyś żeby nie podawać linków do stronek ze streamem, na twoim miejscu skontaktowałbym się z moderatorami lepiej, bo później znająć niektórych moderatorów może być nieciekawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 22:02, Cirno napisał:

W sumie w temacie Manga i Anime Akashi napisał kiedyś żeby nie podawać linków do stronek
ze streamem, na twoim miejscu skontaktowałbym się z moderatorami lepiej, bo później znająć
niektórych moderatorów może być nieciekawie :)

"Kochani użytkownicy bardzo bym prosił o nie podawanie linków do jakichkolwiek stron skąd można pobrać lub obejrzeć anime lub mange.
Związane jest to z licencjami (temat wałkowany przeze mnie dość często)"
Nie mam zamiaru podawać linków do nielicencjonowanych produktów. Jeżeli dana gra niema licencji u nas czy w Europie lub chociażby w Ameryce wszystko jest w porządku. Jeżeli którakolwiek ma licencje (te wydawane przez Jlist i wszelkie mu pochodne) dam linka do firmy gdzie można kupić daną grę. No i na końcu zamieszczę adnotację, iż wszelkie patche transowe są fanowskie i powinny być używane wyłącznie z oryginalnymi Japońskimi wersjami gry ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest Tomoya-kun to zapytam się. Dajemy oceny grom? Wiem że ocenę powinien każdy sobie zdefiniować ale myślę że ułatwiło by to ludziom wybór. Gdybyśmy dali 2 oceny od ciebie i mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 21:46, Fouton napisał:

Cirno juz odpowiedział więc tylko dodam, że Yume Miru Kusuri zajmuje 2.3 Giga (jeśli
dobrze pamiętam) więc trochę ściągać trzeba. Chyba że wolisz kupić ;)

A nawet jak kupi to i tak w większości wypadków trzeba ściągać bo chyba łatwiej jest kupić wersje do ściągnięcia(płacisz i dostajesz klucz) niż czekać najmniej miesiąc aż dojdzie paczka(+koszty przesyłki i najczęściej pośrednika). A co do lnków to patch raczej są legalne ale już takie tłumaczenia jak on No name Losers czy Sekai project niestety tylko damy jako info. Choć sprawa z licencjami jest tu pewnie taka jak z anime(czyli w sumie nikt nic nie wie, jest to tak samo legalne jak i nie ale jest powszechnie uznawane za legalne)

Z ocenami to niezły pomysł napewno by to pomogło. Ba widząc same info nadal można się zastanawiać czy warto isęza to zabierać czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 22:12, Fouton napisał:

Widzę, że jest Tomoya-kun to zapytam się. Dajemy oceny grom? Wiem że ocenę powinien każdy
sobie zdefiniować ale myślę że ułatwiło by to ludziom wybór. Gdybyśmy dali 2 oceny od
ciebie i mnie.

Ja jestem za, jakby co :)
Oj nakręcam się na jakieś VN przez ten temat, chyba zobaczę to Yume Miru Kusuri o którym było mówione ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 22:17, Kosmitus napisał:

Oj nakręcam się na jakieś VN przez ten temat, chyba zobaczę to Yume Miru Kusuri o którym
było mówione ;)

Warto to przeczytać. O ile nie podobała mi się za bardzo "sprawa" czyli Mizuki to pierwsza i ostatnia są genialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak włączyłem tag English na vndb i trzeba przyznać że trochę tego jest (i w planach, i gotowe)
http://vndb.org/v/all?q=English
5 (czy 6) stron gier. Chyba nie warto opisywać tych nieznanych, mało znanych, budżetówek czy ''planowanych''
. Trzeba by jakoś wybrać chyba te najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 22:19, Tomoya-kun napisał:

Warto to przeczytać. O ile nie podobała mi się za bardzo "sprawa" czyli Mizuki to pierwsza
i ostatnia są genialne.

Ja uwielbiam wszystkie scenariusze i naprawdę polecam grę. A jeśli chodzi o Mizuki-senpai to wolę bad end tej historii. Tak idealnie mi pasował do całej koncepcji tego scenariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować