Zaloguj się, aby obserwować  
Tomoya-kun

Visual Novel - temat ogólny

1301 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2009 o 10:02, Abomek42 napisał:

Hmm z wersji na pcta jest aukcja i sprzedaz po 97 dolarow. (liczac przesylke) No coz
trzeba uzbierac troche pieniedzy. Wyjdzie troche drogo, ale warto.

Najkepiej by było coś takiego posiadać: Key 10th Memorial Box
Dostępna praktycznie tylko aukcjach na japońskich serwisach(ostatnio wyłapałem ją na Yahoo) ale o cene wole nawet nie pytać. Co nie zmieni faktu że oddał bym wiele aby coś takiego kupić.

20090801101957

20090801102036

20090801102052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 10:22, Tomoya-kun napisał:

Co nie zmieni faktu że oddał bym wiele aby coś takiego kupić.

Duszę na początek a resztę można uzgodnić w trakcie negocjacji?:) Ten pakiet to genialna sprawa, gdyby tylko był po angielsku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz pojecie ile, by cos takiego oglednie kosztowalo?
Nie szkodzi, ze po japonsku - patche zangielszczajace dzialaja na oryginalach.
Chcialbym cos takiego miec... Staloby obok EK Wiedzmina.

EDIT: hmm, w tej chwili mam 500 zl, ale musialbym stoczyc ze soba naprawde spektakularna bitwe, zeby wydac az tyle pieniedzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 22:18, Abomek42 napisał:

A masz pojecie ile, by cos takiego oglednie kosztowalo?
Nie szkodzi, ze po japonsku - patche zangielszczajace dzialaja na oryginalach.
Chcialbym cos takiego miec... Staloby obok EK Wiedzmina.
EDIT: hmm, w tej chwili mam 500 zl, ale musialbym stoczyc ze soba naprawde spektakularna
bitwe, zeby wydac az tyle pieniedzy...

Uwierz to jest jeszcze za mało... powiem tylko że pełna cena jest dużo wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500 zł (w przybliżeniu) to ten pakiet kosztował oryginalnie, a że sprzedaż działała jedynie na zasadzie pre-orderów i w związku z tym produkt trafił jedynie w ręce fanów to jego cena na aukcjach nie może być niższa od oryginalnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Awww, bede musial sie obejsc ze smakiem. :/
Hmm... Sa moze jakies inne kompilacje?
Oprocz Clannada chetnie pogram w inne VN Keya. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 20:55, Abomek42 napisał:

Tomoyo After jest przetlumaczone w 100%?

Nie, jakoś już kilka grup się za to zabierało ale jeszcze nikt nie dokończył pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 21:01, Tomoya-kun napisał:

Nie, jakoś już kilka grup się za to zabierało ale jeszcze nikt nie dokończył pracy.

I oby nikt nie skończył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 00:13, Fouton napisał:

I oby nikt nie skończył ;)

Przesadzasz. Nawet jeśli gierka jest poniżej standardów Key''a to i tak dobrze by było aby została przetłumaczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 00:52, Karharot napisał:

Przesadzasz. Nawet jeśli gierka jest poniżej standardów Key''a to i tak dobrze by było
aby została przetłumaczona.


Też tak uważam.
Mnie osobiście - jeśli już mówimy o Tomoyo - wersja KyoAni dużo bardziej mi się podobała niż z gry. I lubię tego speciala, choć Kyo chapter jest zdecydowanie lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 10:22, Tomoya-kun napisał:

Najkepiej by było coś takiego posiadać: Key 10th Memorial Box
Dostępna praktycznie tylko aukcjach na japońskich serwisach(ostatnio wyłapałem ją na
Yahoo) ale o cene wole nawet nie pytać. Co nie zmieni faktu że oddał bym wiele aby coś
takiego kupić.


Och, nie Ty jeden, kurde, taki zestaw? Piękna sprawa i setki wspaniałych godzin ze historiami na wyyyyyyyyyysokim poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 01:01, Ichibanboshi-kun napisał:

Mnie osobiście - jeśli już mówimy o Tomoyo - wersja KyoAni dużo bardziej mi się podobała
niż z gry.

Ta OVA bardzo ładnie wyszła - udało im się oddać najistotniejsze fragmenty historii i jednocześnie nie skrócić tego za bardzo (co nie do końca im wyszło z Kyou). Mi jednak bardziej się podobała wersja z VN, choć może po prostu dlatego że nie kończyła się w króciutkie 25 minut:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dam po prostu porównanie. Tomoyo After jest dla fanów Keya tym co dla fanów Type-Moona anime którego nie było. Ale cóż są gusta i guściki.
Jak już jesteśmy przy Type-Moonie wszedłem przed chwilką na ich stronkę i spojrzałem na datę wydania 3 voluma ich magazynu. Data to 10.2009 (dzień nie jest wypisany chyba). Na okładce Aoko schoolgirl ver. więc możemy się spodziewać informacji o Mahoutsukai no Yoru. Niestety prawdopodobnie nie będzie jeszcze nic o remaku Tsukihime.
Mag będzie kosztować marne 780 yenów czyli na nasze koło 25 zł. Chyba sobie sprowadzę go bo jako Type-Moonfagowi taka rzecz na prawdę by się przydała do kolekcji.
Przejrzałem też stronkę i obok info o nowej stronce F/SN Movie zauważyłem że 2 loli naczelne MTnY stały się już mem''ami Type-Moona. Well didnt see that one coming.
Btw wracam z konwentu z pustymi rękami bo nie było dobrych figurek z niczego co by wiązało się z T-M. Więc może znajdzie się coś na nadchodzącym pierniku. Hope so.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 04:56, Fouton napisał:

Btw wracam z konwentu z pustymi rękami bo nie było dobrych figurek z niczego co by wiązało
się z T-M. Więc może znajdzie się coś na nadchodzącym pierniku. Hope so.


Ja mam zamiar znaleźć Paprikę i Dziewczyne skaczącą przez czas w przystępnej cenie ;)

W Tomoy after jeszcze nie grałem, ale wydaje mi się w miare interesujące. Choć z drugiej strony o lB również myślałem, ale po Twoim odradzaniu gry w to aż nie wiem czy warto ryzykować. Póki co mam 3 novele do przejścia więc chyba wystarczy ;)
PS. Ale jak możesz poleć coś jeszcze w stylu Yumemiru może być, bo fajne jest, ale proszę bez przesadzonej nagości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 04:56, Fouton napisał:

Btw wracam z konwentu z pustymi rękami bo nie było dobrych figurek z niczego co by wiązało
się z T-M. Więc może znajdzie się coś na nadchodzącym pierniku. Hope so.

Nie ty jeden wybierasz się na piernika, trzeba będzie zorganizować jakieś spotkanie i iść grupą. Musze się w końcu dłużej posiedzieć w Toruniu bo od września się tam przeprowadzam, a ten konwent to dobra okazja.

Ichibanboshi-kun i Karharot
Uwierzcie Tomoyo After nie warto tłumaczyć i to nie tylko opinia Foutona. Ona nie odstaje od standardów Keya, ona się do nich nawet nie zbliża. Z przepięknej histori jaką jest Clannad, wyciągneli Tomoyo i zrobili nielogiczną, aby nie powiedzieć głupią historyjke jaka to Tomoyo jest biedna po latach szkolnych(kto do cholery pozowlił by w swoim małym mieszkaniu zamieszkać grupie prawie przypadkowych dzieciaków? i i nie wspominam już o tej "walce",zrobili wtedy z Tomoya ciote ). No i pamiętacie jak Tomoya zachowywał się z nią w ścieżce w Clannadzie,w rzadna inna z par wtedy stworzonych tak sie do siebie nie kleiła. W TA z tym polecieli jeszcze bardziej, a jak przypominam Key po prostu nie umie robić takich scen.
I tak btw. Fouton z tego co słyszałem w wersji PS2(i pewnie tej z Memorial Box) jest chyba drugie zakończenie czyli dobre. Wiesz może coś o nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 09:06, Tomoya-kun napisał:

I tak btw. Fouton z tego co słyszałem w wersji PS2(i pewnie tej z Memorial Box) jest
chyba drugie zakończenie czyli dobre. Wiesz może coś o nim?

Nie, pierwsze słyszę. Ale to trochę głupie. W końcu jak już dają tą dramatyczną i wymuszoną końcówkę to po cholerę to nagle w happy end zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 14:37, Fouton napisał:

Nie, pierwsze słyszę. Ale to trochę głupie. W końcu jak już dają tą dramatyczną i wymuszoną
końcówkę to po cholerę to nagle w happy end zmieniać.

Czytałem o nim na mal''u i animesuki więc zastanawialem się jak to może wyglądać. Ale skoro tak mało o nim wiadomo to nie zdziwie się jeśli by było jeszcze bardziej wymuszone i głupie niż z orginału( znając życie będzie to jakiś idiotyzme typu Tomoyo dostającą światełka za te dzieciaki i uleczająca nimi Tomoye)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 04:56, Fouton napisał:

Wiesz dam po prostu porównanie. Tomoyo After jest dla fanów Keya tym co dla fanów Type-Moona
anime którego nie było.

Shingetsutan Tsukihime było mocno poniżej standardów TM ale... słaba kopia arcydzieła wciąż może być czymś przyzwoitym sama w sobie. (Nie zabijaj mnie za następne zdanie:) Mnie np. to anime nie zachwyciło ale też nie żałowałem że je obejrzałem.
Bardzo prawdopodobne że z Tomoyo After: It''s a Wonderful Life będzie tak jak mówisz i po zagraniu totalnie mnie odrzuci ale póki nie spróbuję nie będę wiedział, a dopóki nie pojawi się tłumaczenie nie mam specjalnego wyboru co do spróbowania:)

Dnia 04.08.2009 o 04:56, Fouton napisał:

Jak już jesteśmy przy Type-Moonie wszedłem przed chwilką na ich stronkę i spojrzałem
na datę wydania 3 voluma ich magazynu. Data to 10.2009 (dzień nie jest wypisany chyba).
Na okładce Aoko schoolgirl ver. więc możemy się spodziewać informacji o Mahoutsukai no
Yoru. Niestety prawdopodobnie nie będzie jeszcze nic o remaku Tsukihime.

Szkoda:( Na tej informacji zależało by mi najbardziej.

Dnia 04.08.2009 o 04:56, Fouton napisał:

Mag będzie kosztować marne 780 yenów czyli na nasze koło 25 zł. Chyba sobie sprowadzę
go bo jako Type-Moonfagowi taka rzecz na prawdę by się przydała do kolekcji.

Można to zamówić bezpośrednio u nich z wysyłką do Polski czy trzeba kombinować?

-> Tomoya-kun

Dnia 04.08.2009 o 04:56, Fouton napisał:

Uwierzcie Tomoyo After nie warto tłumaczyć i to nie tylko opinia Foutona.

Wiem o tym, zetknąłem się już z wieloma takimi opiniami do tego niezbyt mi się podoba że zrobili z tego eroge:( Niestety w przypadku tej VN chciałbym spróbować i ocenić sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 15:31, Karharot napisał:

Wiem o tym, zetknąłem się już z wieloma takimi opiniami do tego niezbyt mi się podoba
że zrobili z tego eroge:( Niestety w przypadku tej VN chciałbym spróbować i ocenić sam.

Wiesz tu nie chodzi o to że jest to eroge. Bo Kanon, Air, Little Busters EX! też były eroge ale chodzi o to że historia jest tu naprawde odstająca od Key''a. Wygląda to bardziej jak dojushini zrobiony przez napalonych fanów Tomoyo którym nie zalezy na tym aby ich produkt miał scenariusz ale tylko na tym aby była w nim Tomoyo(najlepiej nago). Ale nie będe w to brnął dalej spróbuj i sam oceń, tylko pamiętaj ostrzegaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować