Zaloguj się, aby obserwować  
Tomoya-kun

Visual Novel - temat ogólny

1301 postów w tym temacie

Nie masz Visty :D
Mi też bez japońskiego wszystko pięknie działa, oprócz Clannada który stroił fochy jak mała dziewczynka :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 15:06, Ichibanboshi-kun napisał:

Hmmm, ja się zastanawiam jak to jest, że miałem już kilka VN i nie muszę na japoński
kompa ustawiać i wszystko chodzi sprawnie

Bo żadna gra tego nie wymaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Princess Lover - wiecie kiedy będzie przetłumaczone albo czy już gdzieś można ją zdobyć w wersji angielskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 15:39, SiDi napisał:

Princess Lover - wiecie kiedy będzie przetłumaczone albo czy już gdzieś można ją zdobyć
w wersji angielskiej?

Na razie jeszcze nikt nie podjął się tłumaczenia, ale wg posta którego napisałem stronę wcześniej pewnie za jakiś czas kilka grup podejmie się tłumaczeniu (i porzuci je po kilku dniach). Co do gry to ja nie polecam. Jest przeciętna. Nie masz co liczyć na jakieś głębokie przemyślenia. Jeden z nielicznych przypadków gdy anime jest (jak na razie) lepsze od VN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 krotkie pytania:
Czy bede mogl wybrac sobie kogos innego niz Furukawe w Clannadzie? (mowiac o romansie, ktory jak rozumiem jest w grze?)
Istnieje cos takiego jak VN po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 00:46, Abomek42 napisał:

Czy bede mogl wybrac sobie kogos innego niz Furukawe w Clannadzie? (mowiac o romansie,
ktory jak rozumiem jest w grze?)

Tak. Oprócz Nagisy możesz też romansować z Tomoyo, Kyou i Ryou (możesz wybrać tylko jedną z nich na raz), Miyazawą, Kotomi, Misae i Fuko (to właściwie nie jest romans). Oprócz tego w grze są jeszcze do wyboru drogi Sunohary i jego siostry, Hiiragi Kappei (postać która nie występowała w anime) oraz Koumury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 01:31, Karharot napisał:

Tak. Oprócz Nagisy możesz też romansować z Tomoyo, Kyou i Ryou (możesz wybrać tylko jedną
z nich na raz), Miyazawą, Kotomi, Misae i Fuko (to właściwie nie jest romans). Oprócz
tego w grze są jeszcze do wyboru drogi Sunohary i jego siostry, Hiiragi Kappei (postać
która nie występowała w anime) oraz Koumury.

To zaczne na 1sze przejscie od Kyou. :)
Przez droge Sunohary masz na mysli romans z nim? ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 01:46, Abomek42 napisał:

To zaczne na 1sze przejscie od Kyou. :)

To jeden z najciekawszych arców.

Dnia 30.07.2009 o 01:46, Abomek42 napisał:

Przez droge Sunohary masz na mysli romans z nim? ......

Te drogi wymieniłem osobno bo to z pewnością nie romanse:) Historia Youhei i Mei trafiła zresztą do anime (AS epi 2-4) więc najważniejsze jej fragmenty już znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 02:13, Cirno napisał:

O to mi chodzi :D

ROTFL XD Tego nie znałem:)
Tyle że to definitywnie podpada pod Bad End (w pełnym tego znaczeniu) a nie pod normalny arc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 07:42, Karharot napisał:

ROTFL XD Tego nie znałem:)
Tyle że to definitywnie podpada pod Bad End (w pełnym tego znaczeniu) a nie pod normalny
arc:)

Kiedyś już wspominałem w temacie o M&A że udało mi się tak nakombinować że dostałęm to zakończenie. To nie jest bad end to jest tragic end. Ale w sumie w grze widać że Sunochara ma też odmienne takie skłonności(ścieżka Hiragiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 07:43, Tomoya-kun napisał:

To nie jest bad end to jest tragic end.
Ale w sumie w grze widać że Sunochara
ma też odmienne takie skłonności(ścieżka Hiragiego)

Na Hiragiego to on leciał bo najpierw myślał że to dziewczyna a potem nie mógł się pogodzić z rzeczywistością (i za każdym razem jak słyszał imię miał jakieś gwałtowne odruchy:).
Widać taki już los takiego playboya - wydaje mu się że wszystkie na niego lecą a jedyną partią dla niego okazuje się gracz-looser XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 00:46, Abomek42 napisał:

Istnieje cos takiego jak VN po polsku?

To może jako że nie przepadam za Clannadem i nie mam co dodać odpowiem na to pytanie. Niby niema żadnej VN przetłumaczonej na polski ale ponoć dobrze ma się sprawa tłumaczenia właśnie Clannada. Musisz poszukać dokładniejszych informacji (mimo że nie liczyłbym na skończenie tej translacji do czasu euro u nas)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 07:54, Fouton napisał:

> Istnieje cos takiego jak VN po polsku?
To może jako że nie przepadam za Clannadem i nie mam co dodać odpowiem na to pytanie.
Niby niema żadnej VN przetłumaczonej na polski ale ponoć dobrze ma się sprawa tłumaczenia
właśnie Clannada. Musisz poszukać dokładniejszych informacji (mimo że nie liczyłbym na
skończenie tej translacji do czasu euro u nas)

Na szczęście tłumaczenia gier Keya są o tyle lepsze że wystarczy przetłumaczyć plik Seen aby praktycznie cała gra była już w innym języku.Co sprawia że nie trzeba specjalnie znać się na informatyce i wystarczy najomość innego języka. Ale co nie zmienia faktu że ten SEEN z Clannadu to bite 7 mega tekstu! Więc aby to przetłumaczyć trzeba ogromnej ilości czasu i cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 08:00, Tomoya-kun napisał:

Na szczęście tłumaczenia gier Keya są o tyle lepsze że wystarczy przetłumaczyć plik Seen
aby praktycznie cała gra była już w innym języku.Co sprawia że nie trzeba specjalnie
znać się na informatyce i wystarczy najomość innego języka. Ale co nie zmienia faktu
że ten SEEN z Clannadu to bite 7 mega tekstu! Więc aby to przetłumaczyć trzeba ogromnej
ilości czasu i cierpliwości.

Mnie razi w tym jedna rzecz. Język polski kompletnie nie nadaje się do tłumaczenia czegokolwiek. Wiem jak to będzie wyglądać w praniu i po prostu tego nie chcę widzieć. Co do 7 mega tekstu dlatego napisałem że nie uwiną się do euro 2k12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po watku Kyou...
Wspaniala gra...
Jest mozliwosc gdzies ja kupic? Myszkujac po sklepach polskich natrafilem na braki, ktore niespecjalnie mnie zdziwily.
Dalej kilka sklepow, ktore nie chcialy wysylac do Unii.
Zna ktos jakies zrodlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 00:23, Abomek42 napisał:

Jestem po watku Kyou...
Wspaniala gra...
Jest mozliwosc gdzies ja kupic? Myszkujac po sklepach polskich natrafilem na braki, ktore
niespecjalnie mnie zdziwily.
Dalej kilka sklepow, ktore nie chcialy wysylac do Unii.
Zna ktos jakies zrodlo?


pewnie e-bay pozostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm z wersji na pcta jest aukcja i sprzedaz po 97 dolarow. (liczac przesylke) No coz trzeba uzbierac troche pieniedzy. Wyjdzie troche drogo, ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować