Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Dnia 21.07.2006 o 05:42, Tuchorsky napisał:

Czy mój DSL da się podłączyć pod exa? Może ktoś próbował?

Częśc modemów od Neostrady (nowszych) ma wbudowany minirouter oraz 2, albo 4 adresy sieciowe (spotkałem się tylko z lokalnymi). Oczywiście również wyjściem z modemu jest Ethernet. W takim przypadku Xboxa powinno dać się podłączyć bezpośrednio albo przez pośrednictwo najtańszego switcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Chyba kupię router, bo obawiam się, że gdy będę grał np. w FF11 to moje rachunki za prąd (komp+konsola z TV) urosną wyższe ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 13:32, Tuchorsky napisał:

Dzięki za pomoc. Chyba kupię router, bo obawiam się, że gdy będę grał np. w FF11 to moje rachunki
za prąd (komp+konsola z TV) urosną wyższe ode mnie.


No to jeszcze do rachunków będziesz musiał dołożyć miesięczną daninę na FF11;) Chociaż plusem tego jest, że przynajmniej za x-Live gold nie będziesz musiał płacić- Final Fantasy zabierze ci cały wolny czas:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byliście bardzo pomocni, ale mam kolejny problem. Mam głośniki 5.1 Creative Inspire T6060. Podłącza się je do subwoofera za pomocą (nie jestem pewny, ale zwały się chyba one CHINCH) takich wtyczek, jakie wtyka się do TV przy podłączaniu konsoli lub DVD. Z subwoofera lecą 3 kable mini, tudzież micro jack (zwykłe, jak w słuchawkach) do źródła dźwięku, czyli np. karty dźwiękowej. Z tego co widziałem to z tyłu XBOXA 360 nie ma ani wejść chinch ani jack. Czy da się jakoś je podłączyć do 360. Wybaczcie mój brak wiedzy, ale w konsolach jestem zielony niczym dioda na konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 15:03, Tuchorsky napisał:

Byliście bardzo pomocni, ale mam kolejny problem. Mam głośniki 5.1 Creative Inspire T6060.
Podłącza się je do subwoofera za pomocą (nie jestem pewny, ale zwały się chyba one CHINCH)
takich wtyczek, jakie wtyka się do TV przy podłączaniu konsoli lub DVD. Z subwoofera lecą 3
kable mini, tudzież micro jack (zwykłe, jak w słuchawkach) do źródła dźwięku, czyli np. karty
dźwiękowej. Z tego co widziałem to z tyłu XBOXA 360 nie ma ani wejść chinch ani jack. Czy da
się jakoś je podłączyć do 360. Wybaczcie mój brak wiedzy, ale w konsolach jestem zielony niczym
dioda na konsoli.


Jeśli chodzi o Xboksa 360, to standardowo dostępne są dwie opcje podłączenia systemu dźwiękowego
1. dźwięk przestrzenny 5.1 za pośrednictwem kabla optycznego
2. dźwięk stereo za pośrednictwem zwykłych kabli chinch (biały i czerwony)

W wypadku numer jeden, który zdecydowanie polecam, musisz mieć urządzenie-dekoder do którego wepniesz kabel optyczny. Ponieważ Twoje głośniki takiego wejścia nie mają, musiałbyś mieć dodatkowe urządzenie które dźwięk zdekoduje i jednocześnie posłuży jako przejściówka. Creative oferuje bodajże takie urządzonko jak DDTS-100, które ma wszelkie możliwe wejścia i wyjścia dźwiękowe oraz dekoduje sygnał cyfrowy. Aczkolwiek w tym wypadku nie wiem czy nie lepiej zainwestować w głośniki z wejściem optycznym.

Jeśli zdecydujesz się na rozwiązanie numer dwa, bez problemu kupisz prostą przejściówkę z chinch na zwykły 3.5 mm stereo jack. W takim wypadku tracisz jednak dźwięk przestrzenny, nie masz też dedykowanego kanału dla subwoofera.

PS: konsolę, tak jak każde źródło dźwięku, musisz podłączyć w to samo miejsce. W Twoim wypadku do subwoofera systemu dźwiękowego, nie do przednich satelitek :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 15:30, Destro napisał:

Creative oferuje bodajże takie urządzonko jak DDTS-100, które ma wszelkie możliwe wejścia wyjścia > dźwiękowe oraz dekoduje sygnał cyfrowy. (...)


Hmm tutaj muszę ci powiedzieć, że mnie zaintrygowałeś. Myślałem, że będę już skazany na dźwięk stereo. Tylko teraz mam kilka pytań: Grasz na zestawie z dźwiękiem przestrzennym? Ten DDTS-100 kosztuje około 470zł i zastanawiam się czy jest tego warty. Chodzi mi głównie o to, czy różnica w graniu na dźwięku stereo a przestrzennym jest taka sama jak np. przy oglądaniu filmu na tych ustawieniach dźwiękowych. Czy twórcy gier dobrze wykorzystują walory 5.1?

Dnia 21.07.2006 o 15:30, Destro napisał:

Aczkolwiek w tym wypadku nie wiem czy nie lepiej zainwestować w głośniki z wejściem optycznym. (...)


Dlaczego DDTS jest złym rozwiązaniem? Jakość między głośnikami z wejściem optycznym a zwykłym jest aż tak duża? Przepraszam za noobowe pytania, ale ja w tej materii jestem kompletnym noobem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 16:07, shinian napisał:

Hmm tutaj muszę ci powiedzieć, że mnie zaintrygowałeś. Myślałem, że będę już skazany na dźwięk
stereo. Tylko teraz mam kilka pytań: Grasz na zestawie z dźwiękiem przestrzennym? Ten DDTS-100
kosztuje około 470zł i zastanawiam się czy jest tego warty. Chodzi mi głównie o to, czy różnica
w graniu na dźwięku stereo a przestrzennym jest taka sama jak np. przy oglądaniu filmu na tych
ustawieniach dźwiękowych. Czy twórcy gier dobrze wykorzystują walory 5.1?

Ok, po kolei: Wspomniany dekoder jest bardzo fajny z jednego powodu - ma prawie 10 rożnych wejść, w tym kilka optycznych, zwykłe chinche, coax... jeśli masz kilka urządzeń w tym samym pokoju (np. dwie różne konsole + komp + telewizor + wieża) to dzięki takiemu urządzonku możesz je wszystkie wpiąć do tego samego systemu głośnikowego, bez przepiniana kabli i tego typu zabawy.
Co do jakości dźwięku w grach, to różnica jest bardzo duża względem zwykłego stereo. Wszystkie gry na X360 (za wyjątkiem XB Arcade ;) w pełni wykorzystują dźwięk Dolby Digital. Jeśli grasz na dobrych słuchawkach i dalej na słuchawkach grać będziesz to oczywiście różnicy tak bardzo nie wychwycisz, ale jeśli przesiadasz się ze stereo na 5.1 i masz możliwość podkręcenia głośności to sądzę że będzie nawet lepiej niż z filmami :). Ryk silników samochodów w PGR3 + możliwość zlokalizowania gdzie za Tobą znajduje się wóz przeciwnika = mniam! :)

Dnia 21.07.2006 o 16:07, shinian napisał:

Dlaczego DDTS jest złym rozwiązaniem? Jakość między głośnikami z wejściem optycznym a zwykłym
jest aż tak duża? Przepraszam za noobowe pytania, ale ja w tej materii jestem kompletnym noobem:P

Sądzę że wszystko zależy tu od głośników a nie typu połączenia. Na głośnikach z wyższej półki lepiej pominąć taki dekoder bo high-endowe głośniki będą miały lepszy procesory dźwięku niż ten ddts :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 13:49, shinian napisał:

> Dzięki za pomoc. Chyba kupię router, bo obawiam się, że gdy będę grał np. w FF11 to moje
rachunki
> za prąd (komp+konsola z TV) urosną wyższe ode mnie.

No to jeszcze do rachunków będziesz musiał dołożyć miesięczną daninę na FF11;) Chociaż plusem
tego jest, że przynajmniej za x-Live gold nie będziesz musiał płacić- Final Fantasy zabierze
ci cały wolny czas:P


Mam jescze jedno pytanie czemu kiedy robie testowanie połączenia to wyskakuje blad przy ID prosze o pomoc wiem ze jestes w tych klockach dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 21:53, Kurammi napisał:

Mam jescze jedno pytanie czemu kiedy robie testowanie połączenia to wyskakuje blad przy ID (...)


ID? Nie chodzi przypadkiem o IP? Jeżeli tak to może poprostu router nie zdążył wykryć nowego urządzenia. Podepnij konsolę i spróbuj połączyć się po 1-2 minutach. Jeżeli to nie zadziała to napisz dokładnie jak masz wszystko podłączone. Łącznie z modelem routera. Nie wiem czy wszystkie routery wykrywają automatycznie podłaczające się urządzenia. Jak będę miał większą ilość danych to poszperam w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 22:50, shinian napisał:

> Mam jescze jedno pytanie czemu kiedy robie testowanie połączenia to wyskakuje blad przy
ID (...)

ID? Nie chodzi przypadkiem o IP? Jeżeli tak to może poprostu router nie zdążył wykryć nowego
urządzenia. Podepnij konsolę i spróbuj połączyć się po 1-2 minutach. Jeżeli to nie zadziała
to napisz dokładnie jak masz wszystko podłączone. Łącznie z modelem routera. Nie wiem czy wszystkie
routery wykrywają automatycznie podłaczające się urządzenia. Jak będę miał większą ilość danych
to poszperam w internecie.



Podlaczam neostrade do x-a i odnajduje mi polaczenie ale wyskauje blad przy IP. Mam przed podlaczenie x live trzeba sie gdzieś rejestrowac. prosze pomoz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 09:34, Kurammi napisał:

Podlaczam neostrade do x-a i odnajduje mi polaczenie ale wyskauje blad przy IP. Mam przed podlaczenie
x live trzeba sie gdzieś rejestrowac. prosze pomoz!


Czyli prosto z konsoli prowadzisz kabel sieciowy do tego modemu dostarczającego neostradę tak? Wieczorem poszperam, nie wiem co może być przyczyną problemu. Co do tej strony to rzeczywiście jest taka. Jednak nie może ona mieć żadnego wpływu na detekcje IP u Ciebie. Poprostu gdy już konsola będzie w x-Live, wtedy wchodzisz na tą stronę i podając gamertaga się rejestrujesz. Można to też zrobić na odwrót, czyli najpierw tworzysz konto na tej stronie a później podając te same dane podłaczasz się do x-Live. Jeżeli znasz angielski to możesz tam FAQ przejrzeć. Ja mam teraz remont w domu i będę się mógł tym dopiero wieczorem zająć. http://www.xbox.com/en-GB (to jest oficjalna brytyjska strona x360, mi tu przekierowuje polaczenie gdy staram sie dostać na jakąkolwiek inną, w litsopadzie przesiadamy się na jej polski odpowiednik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 09:34, Kurammi napisał:

Podlaczam neostrade do x-a i odnajduje mi polaczenie ale wyskauje blad przy IP. Mam przed podlaczenie
x live trzeba sie gdzieś rejestrowac. prosze pomoz!


Nie napisałeś jak podłączasz.... mam nadzieję że kablem sieciowym a nie po USB.

Wszystko zależy od tego jaki masz modem do neostrady - jeśli miałby on funkcję switcha (ma 4 wyjścia ethernetowe i umożliwia podłączenie 4 kompów bezpośrednio do routera) to wtedy niemiałbyś problemu. Jednocześnie wpiąłbyś kompa i xboxa do sieci i na pewno wszystko by działało.

Jeśli jednak na modemie masz tylko jedno wyjście ethernetowe które wyjąłeś z kompa i wpiąłeś do Xboksa to szczerze nie wiem czy takie coś zadziała. Czy w opcji Network Settings -> Edit Settings Xboxa próbowałeś wejść na Additional Settings i podać login i hasło dla usługi PPPoE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 11:50, Destro napisał:

> Podlaczam neostrade do x-a i odnajduje mi polaczenie ale wyskauje blad przy IP. Mam przed
podlaczenie
> x live trzeba sie gdzieś rejestrowac. prosze pomoz!

Nie napisałeś jak podłączasz.... mam nadzieję że kablem sieciowym a nie po USB.

Wszystko zależy od tego jaki masz modem do neostrady - jeśli miałby on funkcję switcha (ma
4 wyjścia ethernetowe i umożliwia podłączenie 4 kompów bezpośrednio do routera) to wtedy niemiałbyś
problemu. Jednocześnie wpiąłbyś kompa i xboxa do sieci i na pewno wszystko by działało.

Jeśli jednak na modemie masz tylko jedno wyjście ethernetowe które wyjąłeś z kompa i wpiąłeś
do Xboksa to szczerze nie wiem czy takie coś zadziała. Czy w opcji Network Settings -> Edit
Settings Xboxa próbowałeś wejść na Additional Settings i podać login i hasło dla usługi PPPoE?


Gdy podlaczam przez kabel sieciowy to wcale mi nie znajduje polaczenia gdy przez to przy IP jest blad. Jam mam modem Thomson SpeedTouch 330. Prosze pomozcie!

Dnia 22.07.2006 o 11:50, Destro napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 11:50, Destro napisał:

> Podlaczam neostrade do x-a i odnajduje mi polaczenie ale wyskauje blad przy IP. Mam przed
podlaczenie
> x live trzeba sie gdzieś rejestrowac. prosze pomoz!

Nie napisałeś jak podłączasz.... mam nadzieję że kablem sieciowym a nie po USB.

Wszystko zależy od tego jaki masz modem do neostrady - jeśli miałby on funkcję switcha (ma
4 wyjścia ethernetowe i umożliwia podłączenie 4 kompów bezpośrednio do routera) to wtedy niemiałbyś
problemu. Jednocześnie wpiąłbyś kompa i xboxa do sieci i na pewno wszystko by działało.

Jeśli jednak na modemie masz tylko jedno wyjście ethernetowe które wyjąłeś z kompa i wpiąłeś
do Xboksa to szczerze nie wiem czy takie coś zadziała. Czy w opcji Network Settings -> Edit
Settings Xboxa próbowałeś wejść na Additional Settings i podać login i hasło dla usługi PPPoE?

Chcialem powiedziec ze gdy przez USB to wyskakuje blad przy IP sorki za pomylke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 12:15, Kurammi napisał:

Gdy podlaczam przez kabel sieciowy to wcale mi nie znajduje polaczenia gdy przez to przy IP
jest blad. Jam mam modem Thomson SpeedTouch 330. Prosze pomozcie!


O ile mi wiadomo, bezpośrednio przez USB Xboksa z intenetem nie połączysz. W takim wypadku musiałbyś połączyć modem z komputerem przez USB a kablem sieciowym sam komputer z Xboksem. Na PC wystarczy włączyć wtedy Internet Connection Sharing i po sprawie.

Jeśli chciałbyś jednak połączyć Xboksa bezpośrednio do modemu neostrady - piszesz że po kablu sieciowym nie znaduje Ci połączenia? A jak podłączysz kabel sieciowy do PCta? Też nie ma netu? I czy wpisałeś na konsoli dane do logowania PPPoE tak jak pytałem w poprzednim poście?

PS: Jak odpowiadasz to tnij cytowany post do fragmentu na który odpowiadasz; nie załączaj całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 12:48, Destro napisał:

> Gdy podlaczam przez kabel sieciowy to wcale mi nie znajduje polaczenia gdy przez to przy
IP
> jest blad. Jam mam modem Thomson SpeedTouch 330. Prosze pomozcie!

O ile mi wiadomo, bezpośrednio przez USB Xboksa z intenetem nie połączysz. W takim wypadku
musiałbyś połączyć modem z komputerem przez USB a kablem sieciowym sam komputer z Xboksem.
Na PC wystarczy włączyć wtedy Internet Connection Sharing i po sprawie.

Jeśli chciałbyś jednak połączyć Xboksa bezpośrednio do modemu neostrady - piszesz że po kablu
sieciowym nie znaduje Ci połączenia? A jak podłączysz kabel sieciowy do PCta? Też nie ma netu?
I czy wpisałeś na konsoli dane do logowania PPPoE tak jak pytałem w poprzednim poście?

Nie zmienialem opcji mozesz mi powiedziec jak to zrobic prosze!

Dnia 22.07.2006 o 12:48, Destro napisał:

PS: Jak odpowiadasz to tnij cytowany post do fragmentu na który odpowiadasz; nie załączaj całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 12:56, Kurammi napisał:

Nie zmienialem opcji mozesz mi powiedziec jak to zrobic prosze!


Bardzo proszę, czytaj ze zrozumieniem i odpowiadaj na konkretne akapity / pytania. Bo obecnie to ja piszę jedno a Ty podajesz zdawkowe odpowiedzi które nie wiem do czego mam odnieść.

1) o tym jak ustawić szczegóły połączenia PPPoE pisałem w przedostatnim poście. Patrz tu: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=5389&pid=32

2) czy jeśli łączysz modem neostrady kablem ethernetowym z PCtem to także nie ma połączenia?

3) zakładając że masz w komputerze kartę sieciową, spróbuj połączyć modem neostrady kablem USB z PCtem, następnie ustawić współdzielenie tego połączenia internetowego (Internet Connection Sharing) i połączyć kablem sieciowym ten sam komputer z Xboksem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 13:02, Destro napisał:

> Nie zmienialem opcji mozesz mi powiedziec jak to zrobic prosze!

Bardzo proszę, czytaj ze zrozumieniem i odpowiadaj na konkretne akapity / pytania. Bo obecnie
to ja piszę jedno a Ty podajesz zdawkowe odpowiedzi które nie wiem do czego mam odnieść.

1) o tym jak ustawić szczegóły połączenia PPPoE pisałem w przedostatnim poście. Patrz tu: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=5389&pid=32

A podasz mi login i haslo do PPPoE bo nie znam.

Dnia 22.07.2006 o 13:02, Destro napisał:

2) czy jeśli łączysz modem neostrady kablem ethernetowym z PCtem to także nie ma połączenia?

Gdy podlaczam przez etrnetcable to przy tesowaniu przy IP address pisze failed.

Dnia 22.07.2006 o 13:02, Destro napisał:

3) zakładając że masz w komputerze kartę sieciową, spróbuj połączyć modem neostrady kablem
USB z PCtem, następnie ustawić współdzielenie tego połączenia internetowego (Internet Connection
Sharing) i połączyć kablem sieciowym ten sam komputer z Xboksem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak nie masz karty sieciowej, to lepiej od razu kup switch''a (komputer nie będzie musiał cały czas być włączony)

instalacja będzie wyglądać tak jak na obrazku,
jak bedziesz mieć drugiego kompa to też bez przeszkód go podłączysz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 13:13, Kurammi napisał:

> 1) o tym jak ustawić szczegóły połączenia PPPoE pisałem w przedostatnim poście. Patrz
tu: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=5389&pid=32
A podasz mi login i haslo do PPPoE bo nie znam.

nie podam Ci hasła i loginu bo to przecież Twoja neostrada i Ty powinieneś znać login i hasło do swojej usługi. Ty i nikt inny :).

Dnia 22.07.2006 o 13:13, Kurammi napisał:

> 2) czy jeśli łączysz modem neostrady kablem ethernetowym z PCtem to także nie ma połączenia?
Gdy podlaczam przez etrnetcable to przy tesowaniu przy IP address pisze failed.

pytałem o połączenie modemu z PCtem a nie Xboksem. Czy działa wtedy internet?

Przypominam o rozwiązaniu numer trzy, które podałem tutaj: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=5389&pid=37. Jeśli wpisanie na konsoli loginu i hasła nie zadziała to w taki sposób najprościej rozwiążesz swój problem. Albo jak słusznie zasugerował Maker3 po prostu kup switcha.

Pamiętaj też że konsolę możesz podłączyć do sieci tylko kablem ethernetowym. Obojętnie czy konsołę wepniesz do modemu, do switcha czy do PCta, musisz użyć kabla sieciowego. Kablem USB nic nie zdziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować